Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

internet.vodafone.gr , τύπος apn: default,supl , όλα τα υπόλοιπα κενά

 

Εχει

 

"MCC 202"

"MNC 05"

"Πρωτοκολλο APN: IPv4"

"Πρωτοκολλο περιαγωγης APN: IPv4"

 

Αλλαζω κατι σε αυτα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και "Φορεας: Δεν εχει καθοριστεί"

Link to comment
Share on other sites

Το apn δεν έχει σχέση με το δίκτυο, αν δεν έχεις σήμα δεν φταίει το apn. Δώσε μας μερικές πληροφορίες, είσαι νέος πελάτης από φορητότητα;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήθελε να βγάλω την σιμ και να την ξαναβάλω στη συσκευή.

Έχω μια απορία : αυτά τα "Πρωτοκολλο APN: IPv4" και "Πρωτοκολλο περιαγωγης APN: IPv4" είχαν επιλογή να το έχω και IPv6 μαζί. Θα αλλάξει κάτι εάν τα επιλέξω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώσ'τε λίγο αν μπορείτε μια γνώμη για αυτό που ρωτάω εδώ, γιατί τα ερωτήματά μου πιθανόν είναι γενικά για τα καρτοκινητά κι όχι αποκλειστικά για τα φοιτητικά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώσ'τε λίγο αν μπορείτε μια γνώμη για αυτό που ρωτάω εδώ, γιατί τα ερωτήματά μου πιθανόν είναι γενικά για τα καρτοκινητά κι όχι αποκλειστικά για τα φοιτητικά...

 

Καλημέρα,

 

Αρχικά να αναφέρω ότι το ερώτημα πρέπει να τεθεί στο νήμα που αφορά τα φοιτητικά CU και όχι εδώ, ώστε να αποφευχθεί το off topic.

 

Όχι δεν θα λήξει. Από όσο γνωρίζω, τα φοιτητικά δεν λήγουν. Ωστόσο αν είναι σχετικά καινούργιο, μπορεί να χρειάζεται μια ανανέωση κάθε 4 μήνες, ώστε να μην μπαίνει φραγή κλήσεων κτλπ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ένα cu μπει φραγή λόγω 3μηνου, οι πόντοι απο το cu bing bang διατηρούνται ή χάνονται? Αν βάλω δηλαδή κάρτα πάλι σε 2 μήνες και βγει η φραγή, θα έχω τους πόντους που είχα μαζέψει?
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ένα cu μπει φραγή λόγω 3μηνου, οι πόντοι απο το cu bing bang διατηρούνται ή χάνονται? Αν βάλω δηλαδή κάρτα πάλι σε 2 μήνες και βγει η φραγή, θα έχω τους πόντους που είχα μαζέψει?

 

Καλησπέρα,

 

Ναι διατηρούνται.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Η πεθερά μου είχε Vodafone a la carte με το γνωστό πρόγραμμα 300 λεπτά και 30 μηνύματα σε κάθε ανανέωση. Μου έρχεται προχθές και με λέει ότι τελείωσε η κάρτα, λέω οκ, παίρνω μια κάρτα και παίρνω τηλέφωνο στο 1252 να κάνω ανανέωση. Και ακούω ότι είναι γραμμένη στο Vodafone you!!! Τους δύο τελευταίους μήνες πήγαινε σε μαγαζί για ανανέωση και δεν είπαν τίποτα για αλλαγή, ούτε την πήραν κανένα τηλέφωνο. Σήμερα το πρωί που πήγε στο κατάστημα την είπαν ότι καταργήθηκε το προηγούμενο... Η πλάκα είναι ότι δεν έχει smartphone και δεν μπορεί να βάλει πακέτο you. Κι επίσης προσπάθησα να της κάνω εγγραφή στη σελίδα, κι εκεί έλεγε ότι ο αριθμός χρησιμοποιείται και δεν μπόρεσα να κάνω reset. Αύριο θα ξαναπροσπαθήσω. Ξέρει κανείς τίποτα για αλλαγή προγράμματος με το έτσι θέλω; Δεν έπρεπε να υπάρχει μια προειδοποίηση; Ενημερωτικά της είπα να πάει και στην cosmote για φορητότητα και της είπαν το θεϊκό ότι πρέπει να πάρει καινούριο νούμερο...
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι cu δυστυχώς, είναι τα προγράμματα you που έχει κρυμμένα στην εφαρμογή της Vodafone. Κι επειδή δεν είναι smartphone, δεν μπορεί να φτιάξει πακέτο...
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις you δηλαδή προϋποθέτει να έχεις smartphone? Το ψάχνω για να πάω μια και το βρίσκω καλύτερο από το CU αλλά είμαι λίγο μπερδεμένος. Ρώτησα και μου είπαν ότι ανανέωση γίνετε και από κατάστημα και από ίντερνετ. Οπότε το smartphone γιατί είναι δεσμευτικο;
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις you δηλαδή προϋποθέτει να έχεις smartphone? Το ψάχνω για να πάω μια και το βρίσκω καλύτερο από το CU αλλά είμαι λίγο μπερδεμένος. Ρώτησα και μου είπαν ότι ανανέωση γίνετε και από κατάστημα και από ίντερνετ. Οπότε το smartphone γιατί είναι δεσμευτικο;

 

Η πεθερά μου έχει nokia 3310. Μέχρι τώρα έπαιρνες στο 1252 και ενεργοποιούσε πακέτα και προσφορές. Πλέον, αν πάρει τηλέφωνο, λέει τα εξής: είστε εγγεγραμμένος στο Vodafone you. Για ανανέωση πατήστε 2. Αυτό μόνο. Κι επειδή δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στη σελίδα τους, ούτε από κει μπορεί να διαλέξει πακέτο...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν μπορείς να κάνεις εγγραφή μήπως είναι θέμα τεχνικό και να πρέπει να μιλήσεις μαζί τους. Άμα πατήσεις το 2 όπως σου λέει;
Link to comment
Share on other sites

Θα δω αν μπορέσω να μιλήσω κάποια στιγμή. Πατώντας το 2 κάνει αυτό που λέει: ανανέωση και τέλος
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορείς να κάνεις εγγραφή στην σελίδα; Αλλιώς καλεσε 13830 με χρέωση για να σου βγάλουν το Vodafone You και να έχεις τα κανονικά πακέτα του καρτοκινητου.
Link to comment
Share on other sites

Η πεθερά μου έχει nokia 3310. Μέχρι τώρα έπαιρνες στο 1252 και ενεργοποιούσε πακέτα και προσφορές. Πλέον, αν πάρει τηλέφωνο, λέει τα εξής: είστε εγγεγραμμένος στο Vodafone you. Για ανανέωση πατήστε 2. Αυτό μόνο. Κι επειδή δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στη σελίδα τους, ούτε από κει μπορεί να διαλέξει πακέτο...

 

Δες εδώ https://www.vodafone.gr/vodafone-you/ στο τέλος της σελίδας λέει για απενεργοποίηση καλέστε το 13830 η στο Vodafone app. Πάντως το πακέτο 300 προς όλους και 30 μυνηματα προς όλους και 500 mb internet με 7.50 ευρώ πολύ καλή η τιμή! Μακάρι να συνδυάζεται με το 0.02 ευρώ το λεπτο προς 2 αριθμούς Vodafone. Επίσης γράφει για τα πακέτα επιπλέον ίντερνετ ότι μπορείς κανονικά να τα ενεργοποιήσεις! Έπρεπε να σου δίνει. Ιό δυνατότητα ενεργοποίησης στο 1252 .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ https://www.vodafone.gr/vodafone-you/ στο τέλος της σελίδας λέει για απενεργοποίηση καλέστε το 13830 η στο Vodafone app. Πάντως το πακέτο 300 προς όλους και 30 μυνηματα προς όλους και 500 mb internet με 7.50 ευρώ πολύ καλή η τιμή! Μακάρι να συνδυάζεται με το 0.02 ευρώ το λεπτο προς 2 αριθμούς Vodafone. Επίσης γράφει για τα πακέτα επιπλέον ίντερνετ ότι μπορείς κανονικά να τα ενεργοποιήσεις! Έπρεπε να σου δίνει. Ιό δυνατότητα ενεργοποίησης στο 1252 .

 

Εγγραφή δεν μπορώ να κάνω, μία δεν βρίσκει το user name, μία δεν δέχεται τον κωδικό, οπότε δεν μπορώ να μπω και στην εφαρμογή. Όταν παίρνει στο 1252, λέει να κατεβάσει την εφαρμογή για να φτιάξει πακέτο και δεν σου δίνει επιλογή να φτιάξεις από εκεί. Το Σάββατο πρωί αν μπορέσω θα πεταχτούμε στο κατάστημα να δω τι γίνεται, αν δε βάλω άκρη, πάμε απέναντι στην κοσμοτε και τελειώνει το πανηγύρι γιατί βαρέθηκα.

Μια φορά μάλιστα πριν λίγα χρόνια και αφού είχαμε κάνει το πακέτο που είχε μέχρι πριν λίγο (το οποίο σαν προσφορά είχε τελειώσει εκείνη τη στιγμή και δεν υπήρχε), έρχεται ένα μήνυμα που λέει ότι συγχαρητήρια για την εγγραφή σας στο τάδε καρτοπρόγραμμα και οι κωδικοί για τη σελίδα είναι αυτοί... Σοκ... Της λέω, σε πήραν τηλέφωνο από πουθενά και σε είπαν ότι θα αλλάξεις πρόγραμμα κι εσύ συμφώνησες; Όχι μου λέει. Με τα πολλά, μαθαίνω ότι μαγαζί στην Αλεξανδρούπολη έκανε με το έτσι θέλω την αλλαγή!!! Τους παίρνω και τους λέω αν δε γυρίσετε στο πρόγραμμα που ήταν πριν, θα πέσουν μηνύσεις. Την επόμενη μέρα έγινε η επαναφορά.

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω την προσφορα της νεας γενιας (+10€ καθε 30μερες). Τελευταια φορα που εβαλα καρτα ηταν στις 9 Σεπτεμβριου.. Βαζω σημερα που εχουμε 9 Οκτωβριου και η προσφορα δεν μ ερχεται.. Ξερετε γιατι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλείς το 1252 , ακούς ότι δεν έχεις υπόλοιπο από την προσφορά της νέας γενιάς (ακόμα και μηδενικό ) και τότε και μόνο τότε βάζεις την επόμενη κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Καμια προταση για το πως να παιρνω τα εξτρα 10€ οποτε βαζω ανανεωση και να μην χανω τα υπολοιπομενα λεπτα και mb?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παρατηρώ τελευταία μικρή διαρροή cents από το υπόλοιπο μου στο CU ...

Έχω πακέτο cu combo 600 kαι πάντα πληρωμένα πακέτα, αλλά συνεχεια χώνω λεπτά του ευρώ.

Κάποια άποψη;

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παρατηρώ τελευταία μικρή διαρροή cents από το υπόλοιπο μου στο CU ...

Έχω πακέτο cu combo 600 kαι πάντα πληρωμένα πακέτα, αλλά συνεχεια χώνω λεπτά του ευρώ.

Κάποια άποψη;

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

ποσα λεπτα δηλαδη?οσα κοστιζει ενα sms για παραδειγμα? υπαρχουν spyware εφαρμογες η κανονικες που μπορουν να στελνουν sms χωρις να το καταλαβαινει ο χρηστης

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...