Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαναδες ρυθμισεις του κινητου.

Μολις δοκιμασα με φοιτητικο φιλου και επαιξε.

 

Δεν μπλοκάρει τίποτα. Ούτε σε φοιτητικά, ούτε σε άλλους αριθμούς

Το κινητό είναι του πατέρα μου και δεν είχε αλλαχθεί τίποτα (πχ apn κλπ). Ο πατέρας μου το δούλευε σε tethering τακτικά στη δουλειά. Ξαφνικά μια μέρα δεν του δούλευε. Το ψαξα, πέρασα την ρύθμιση παραπάνω που ανέφερα, κι εκτότε δουλεύει ξανά. Δεν ξέρω λεπτομέρειες για το τι συνέβη. Στο δικό μου το δοκίμασα μόλις από περιέργεια και είναι εντάξει. Το ανέφερα να το χει υπόψιν του όποιος εχει πρόβλημα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone είναι αμαρτωλή με το tethering, στο παρελθόν όντως το έκοβε (μαζί με VoIP, skype, κτλ). Μετά από γενική κατακραυγή υποχώρησε σε όλα.

Σε κάθε περίπτωση, αν επιστρέψει το παλιό καθεστώς τότε το tethering APN θα γίνει και πάλι web.session και θα βγάζει σε landing page που θα έχει πάσο δεδομένων για αγορά. Αν αυτό δεν εμφανίζεται και απλά δε δουλεύει τότε είναι λάθος ρυθμίσεων, όχι αλλαγή από μέρους εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες και σήμερα μπαίνω από το myvodafone→thank you→cash back και με πετάει έξω με μήνυμα "το myvodafone έκλεισε".

 

Εντάξει, δούλεψε. Έχω υπόλοιπο που δεν έχω πατήσει το κουμπί "εξαργυρωση", ξέρει κανείς εαν υπάρχει χρονικό περιθώριο να το εξαργυρωσω; Με άλλα λόγια, έχουν ημερομηνία ληξης τα χρήματα του cash back;

Edited by Allare
Link to comment
Share on other sites

προφανώς ....κατά την γνώμη μου,στο τρίμηνο θα σου τα παίρνουν

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προφανώς ....κατά την γνώμη μου,στο τρίμηνο θα σου τα παίρνουν

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κ γω έτσι φαντάστηκα. Απλά φοβόμουν μήπως είχε τίποτα περιθώριο 1 εβδομάδα ή 1 μήνα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως η Vodafone με ξενερωσε απιστευτα.Ειχα 0,65€ υπολοιπο και χρεωσε 1,30€ για daily pass.Βρεθηκα με -0,55€ και λογω επεκτασης 4€ θα πρεπει να χρεωθω 4€+0,70€+0,55€ και χωρια το iMessage που θελει ξανα ενεργοποιηση.Τα 4,70€ ενταξει,το ηξερα οτι θα τα χρεωνομουν.Χωρια τις νεες αυξησεις που η καρτα 10€ δεν φτανει.Εκτος αυτου τα 700Mb/4€ για οσους εχουν το Under 24 σταματησε.

Αρα οδηγομαστε στο να χρυσοπληρωνουμε τα data με τα 800Mb που κανουν 6€.

Και εκτος αυτου τα νεα πακετα της Cosmote στο Whats Up για ομιλια δινουν και mb.Στο CU,μονο το CU Combo δινει μονο 60MB.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Χωρια τις νεες αυξησεις που η καρτα 10€ δεν φτανει.

ποια 10€?έτσι που το πάνε αν θες ένα πακέτο για ομιλία και ένα για data τα 20€ δεν θα φτάνουν σε λίγο....

το θέμα είναι που πας..που όλοι πάνω κάτω στο ίδιο καρτέλ ανήκουν

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ποια 10€?έτσι που το πάνε αν θες ένα πακέτο για ομιλία και ένα για data τα 20€ δεν θα φτάνουν σε λίγο....

το θέμα είναι που πας..που όλοι πάνω κάτω στο ίδιο καρτέλ ανήκουν

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα παρω ενα Frog αν ειναι ετσι.

Με 5€ ιντερνετ και 5€ στο Whats Up για ομιλια(εχω promo 4).

Εκτος αυτου το τελευταιο διμηνο το δικτυο εχει θεματα.

1)Το 3G εχει χαμηλες ταχυτητες.Απο 1 εως 4,5Mbps αναλογα με τις ωρες του.Το απογευμα ειδικα σερνεται.

2)Μεταπτωση κλησεων σε 2G.Προβληματα στον ηχο.Σημερα στην Καλαμαρια στο Στρατοπεδο κοδρα ειχε θεμα.Δεν ακουγα τον συνομιλητη,και πρεπει να κλεισεις και να ξαναπαρεις τηλεφωνο για να διορθωθει.Μεσα στο φορουμ ειχα γραψει για την Καλαμαρια,απο μελος που εκανε μεταβαση απο Cosmote σε Vodafone.Αντιμετωπιζε θεματα στην Καλαμαρια και το επιβεβαιωνω.Σε κλησεις εχει θεμα στο Παλατακι/Στρατοπεδο Κοδρα.Νεα Κρηνη,Βοτση,Σοφουλη απο τη διασταυρωση με Ανθεων και κατω ιντερνετ και κλησεις ειναι μια χαρα.Και καλο σημα 4G.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό είχα πάρει ένα student pack κάρτα από ένα σταθμό μετρό. Έδινε 600 λεπτά προς όλους και 2gb με 8€.ξερει κάνεις πως μπορώ πάλι να το ενεργοποίησω το ίδιο πακέτο;

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προφανώς ....κατά την γνώμη μου,στο τρίμηνο θα σου τα παίρνουν

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://pockee.com/faq

 

pockee_23_12_2017.jpg

 

Μη ξαναρωτάμε τι σχέση έχουν pockee με CashBack. Μέχρι κ φόρο κινητής αφαιρεί στην εξαργύρωση από CashBack για 5€ κ πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, από αύριο είναι ( 00:00 25/12 για την ακρίβεια)

Εγώ επέλεξα το 1000' προς όλους βέβαια.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχετε, το σημειωσα λανθασμένα για σήμερα.

Απόψε 00:30 (εαν δε κοιμάμαι) θα ποστάρω αποτελέσματα.

Edited by Allare
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να πει πως ενεργοποιούμε την προσφορά των Χριστουγέννων άμα δεν έχουμε μβ; Όποτε μπαίνω στη σελίδα λέει να βγω από το wifi

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να πει πως ενεργοποιούμε την προσφορά των Χριστουγέννων άμα δεν έχουμε μβ; Όποτε μπαίνω στη σελίδα λέει να βγω από το wifi

 

Για τα 1000 λεπτά προς όλους στείλε Λ στο 1252

Για το Social & Chat στείλε Pass στο 1339

Για το 1 GB στείλε Ν στο 1339

Link to comment
Share on other sites

Παντως η Vodafone με ξενερωσε απιστευτα.Ειχα 0,65€ υπολοιπο και χρεωσε 1,30€ για daily pass.Βρεθηκα με -0,55€ και λογω επεκτασης 4€ θα πρεπει να χρεωθω 4€+0,70€+0,55€ και χωρια το iMessage που θελει ξανα ενεργοποιηση.Τα 4,70€ ενταξει,το ηξερα οτι θα τα χρεωνομουν.Χωρια τις νεες αυξησεις που η καρτα 10€ δεν φτανει.Εκτος αυτου τα 700Mb/4€ για οσους εχουν το Under 24 σταματησε.

Αρα οδηγομαστε στο να χρυσοπληρωνουμε τα data με τα 800Mb που κανουν 6€.

Και εκτος αυτου τα νεα πακετα της Cosmote στο Whats Up για ομιλια δινουν και mb.Στο CU,μονο το CU Combo δινει μονο 60MB.

 

μπορείς να δηλώσεις νούμερα cu να βάζουν κάρτα και να παίρνεις δώρο εκατό mb internet! , μπορείς να ενεργοποιήσεις το panic button και να πάρεις 500mb internet δυο φορές τον μήνα με διάρκεια μιας ώρας! μπορείς με ανανέωση δέκα ευρώ να σου δίνει 500 mb internet . επίσης μπορείς εφόσον η ηλικία σου είναι έως 30 να βγάλεις μια ευρωπαϊκή κάρτα νέων και όταν βάλεις κάρτα10 ευρώ σου δίνει δώρο αλλά δέκα ευρώ. Και έτσι ενεργοποιείς οποίο πακέτο θέλεις! , επίσης με το πρόγραμμα cash back αγοράζοντας συγκεκριμένα προϊόντα από διαφορά σούπερ μάρκετ κερδίζεις ευρώ και μπορείς να πάρεις σαν υπόλοιπο στην κάρτα σου!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να δηλώσεις νούμερα cu να βάζουν κάρτα και να παίρνεις δώρο εκατό mb internet! , μπορείς να ενεργοποιήσεις το panic button και να πάρεις 500mb internet δυο φορές τον μήνα με διάρκεια μιας ώρας! μπορείς με ανανέωση δέκα ευρώ να σου δίνει 500 mb internet . επίσης μπορείς εφόσον η ηλικία σου είναι έως 30 να βγάλεις μια ευρωπαϊκή κάρτα νέων και όταν βάλεις κάρτα10 ευρώ σου δίνει δώρο αλλά δέκα ευρώ. Και έτσι ενεργοποιείς οποίο πακέτο θέλεις! , επίσης με το πρόγραμμα cash back αγοράζοντας συγκεκριμένα προϊόντα από διαφορά σούπερ μάρκετ κερδίζεις ευρώ και μπορείς να πάρεις σαν υπόλοιπο στην κάρτα σου!
Τι εννοείς να δηλώσεις νούμερα CU? Μπορείς να το αναλύσεις λίγο γιατί δεν το ξέρω

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ με το tethering για το Χριστουγεννιάτικο 1 γιγα. Στέλνω αυτό το ποστ από συσκευή που παίρνει ίντερνετ από άλλη συσκευή που χρησιμοποιεί το 1 γιγα.

ΥΓ. Στο myvodafone app δε δειχνει υπολοιπο απο το δώρο. Ξερει κανείς πως μπορώ να το δω;

Edited by Allare
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να δηλώσεις νούμερα CU? Μπορείς να το αναλύσεις λίγο γιατί δεν το ξέρω

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα,

 

Ο φίλος εννοεί την υπηρεσία Πάρε Να 'Χεις: https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-pare-na-heis/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα την προσφορά του 1 gb μέσω του cu app εδώ και 5 ώρες κι ακόμα δεν φαίνονται στο application. Δεν θα πρεπε να φαίνεται ότι προστέθηκαν στα συνολικά mb?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μιά στιγμή πριν μέρες "έδειχνε" ότι είχαν προετοιμαστεί για να δείχνει τα δωρεάν,

Αλλά φαίνεται:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7422365#post7422365

CU_Xmas_2017.jpg

 

Πια δε δείχνει τπτ: Φαίνεται το "μετάνιωσαν" και όπως όλα (σχεδόν) τα δωρεάν της Voda , ΔΕΝ τα εμφανίζει.

 

Ούτε με Υ στο 1252.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ετοιμαζόμουν να αναφέρω και εγώ.. Αυτό που είπε ο Γιάννης δηλαδή, ότι τα δωρεάν ακόμα και με την νέα αναβάθμιση της εφαρμογής συνεχίζουν να κάνουν τους Αμερικανούς και να μην τα εμφανίζουν.

Απλά ένα SMS μου στείλαν ότι ενεργοποιήσαν την προσφορά των 1000' προς όλους.

 

Αυτό δηλαδή :

 

AΠO ΣHMEPA 25/12 MEXPI KAI TIΣ 31/12 EXEIΣ 1000 ΛEΠTA ΔΩPEAN ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA NA EYXHΘEIΣ XPONIA ΠOΛΛA! IΣXYEI ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔOΣ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα σε όλους. Με υγεία και αγάπη.

 

Όσον αφορά το γεγονός πως δεν δείχνει την προσφορά, το θεωρώ απαράδεκτο.

 

Δηλαδή αποσκοπούν στο να χάσει κάποιος υπόλοιπο; Λόγο έλλειψης ενημέρωσης λεπτών; Εγώ αυτό βλέπω.

 

Κατά τα άλλα η προσφορά είναι άψογη, σε σχέση με την πράσινη. Να τα λέμε και αυτά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...