Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιοι αγνοείτε τα προγράμματα internet sharring και διαδίδετε (ορισμένοι άθελα σας) ανυπόστατες φήμες. Το tethering ισχύει.

 

Για το συγκεκριμένο δώρο μιλάμε όχι γενικά. Μάλλον εσύ διαδίδεις ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ λάθος πληροφορίες.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ταξίδι στην Γερμανία 10 ημερων έχοντας cu, δεν υπάρχει πακέτο για να μιλήσω με γερμανικά νούμερα σταθερά κινητα;

 

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

 

Από τη στιγμή που θα έχεις αγορασμένο πακέτο προς όλους και αφού η Γερμανία είναι εντός ευρώπης (άρα ισχύει το δωρεάν ρομινγκ), τα λεπτά ομιλίας θα είναι διαθέσιμα για κλησεις προς ολους τους ευρωπαϊκούς αριθμούς. Λαθος κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι αγνοείτε τα προγράμματα internet sharring και διαδίδετε (ορισμένοι άθελα σας) ανυπόστατες φήμες. Το tethering ισχύει.

 

Εξήγησε μου λοιπόν εμένα που είμαι αδαής και δεν ξέρω τι μου γίνεται, τι σημαίνει η συγκεκριμένη δήλωση της Vodafone, ότι τα MB δε θα χρησιμοποιούνται σε άλλες συσκευές.

Εγώ και θα επιχειρήσω να κάνω tethering από τη συσκευή μου αλλά και να βάλω τη SIM σε mobile WiFi. Θα δούμε λοιπόν τι εννοούσε η Vodafone.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θα έχεις αγορασμένο πακέτο προς όλους και αφού η Γερμανία είναι εντός ευρώπης (άρα ισχύει το δωρεάν ρομινγκ), τα λεπτά ομιλίας θα είναι διαθέσιμα για κλησεις προς ολους τους ευρωπαϊκούς αριθμούς. Λαθος κάνω;

Ακριβώς. Από την στιγμή που θα βρεθείς σε Roaming στην Ε.Ε. τα λεπτά ομιλίας και τα SMS προς όλα τα Ελληνικά δίκτυα , αυτόματα μετατρέπονται σε λεπτά και SMS προς όλη την Ε.Ε.

Εγώ Από την Μάλτα που βρίσκομαι έχω τηλεφωνήσει μέχρι στιγμής χωρίς να χρεωθώ, Γερμανία Αγγλία , Κύπρο, Ισπανία και Ιταλία ( Και Μάλτα προφανώς) . Κανονικά και με τον νόμο (Της Ε.Ε.)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Από την στιγμή που θα βρεθείς σε Roaming στην Ε.Ε. τα λεπτά ομιλίας και τα SMS προς όλα τα Ελληνικά δίκτυα , αυτόματα μετατρέπονται σε λεπτά και SMS προς όλη την Ε.Ε.

Εγώ Από την Μάλτα που βρίσκομαι έχω τηλεφωνήσει μέχρι στιγμής χωρίς να χρεωθώ, Γερμανία Αγγλία , Κύπρο, Ισπανία και Ιταλία ( Και Μάλτα προφανώς) . Κανονικά και με τον νόμο (Της Ε.Ε.)

Μα το παιδί δεν θέλει να καλεί σε ελληνικά νούμερα ανθρώπων στην Γερμανία αλλά σε γερμανικά νούμερα σταθερά εκεί πέρα, άρα δεν τίθεται θέμα διευκόλυνσης μέσω περιαγωγής.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μα το παιδί δεν θέλει να καλεί σε ελληνικά νούμερα ανθρώπων στην Γερμανία αλλά σε γερμανικά νούμερα σταθερά εκεί πέρα, άρα δεν τίθεται θέμα διευκόλυνσης μέσω περιαγωγής.
Το ίδιο αναφέρει ο Vasileios , ότι με τον χρόνο ομιλίας που έχεις προς όλους εδώ, σε καθεστώς περιαγωγής μιλας ότι μόνο προς Ελλάδα αλλά και προς ευρωπαϊκους προορισμούς εντός Ε.Ε.

 

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον περασμένο Ιούνιο οι ελληνικές εταιρίες κινητής ανακοίνωσαν ότι τα αγορασμένα ελληνικά πακετα με λεπτά ομιλίας προς όλους θα ισχύουν και σε κατάσταση περιαγωγης προς ευρωπαϊκούς αριθμούς. Εαν θυμάμαι καλά η βονταφον στο Vodafone International δεν επιτρεπει την περιαγωγη. Ας ρίξει μία ματιά ο φίλος στην ανακοίνωση και εας ρωτήσει μεσω βονταφον chat ή σε κατάστημα τα πακέτα που θα ισχύουν για ομιλία σε περιαγωγη. Και εαν θέλει ας μας ενημερώσει και εμάς, να ξέρουμε εαν αλλαξε κάτι. Edited by Allare
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει απαντηθεί ξανά αλλά δεν το βρίσκω. Αν ανανεώσω το giga nights πριν τη λήξη του μεταφερονται τα mb όπως γίνεται και με τα δεδομένα της καρτοκινητης ή χάνονται τελείως με τη λήξη του μήνα;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τα φετινά Χριστουγεννιάτικα δώρα για συνδρομητές Vodafone CU: https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/xmas-promo/

 

Όσοι δεν διαλέξατε, σπεύσατε!

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει απαντηθεί ξανά αλλά δεν το βρίσκω. Αν ανανεώσω το giga nights πριν τη λήξη του μεταφερονται τα mb όπως γίνεται και με τα δεδομένα της καρτοκινητης ή χάνονται τελείως με τη λήξη του μήνα;

διαγράφονται έστω κι αν ενεργοποιήσεις εκ νέου το ίδιο πακέτο πολύ πριν

λίγο προσοχή εδώ

https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/giganuhtes/

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω refill σε ένα πακέτο και ανανέωση του πριν τη λήξη, ο χρόνος που θα μείνει από το refill μεταφέρεται στον επόμενο μήνα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω refill σε ένα πακέτο και ανανέωση του πριν τη λήξη, ο χρόνος που θα μείνει από το refill μεταφέρεται στον επόμενο μήνα;

 

Όχι. Για να γίνει μεταφορά, χρειάζεται ολική ενεργοποίηση του εκάστοτε πακέτου και όχι refill.

 

"Η ημερομηνία λήξης του πακέτου δεν αλλάζει και παραμένει η αρχική."

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/refill/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Για να γίνει μεταφορά, χρειάζεται ολική ενεργοποίηση του εκάστοτε πακέτου και όχι refill.

 

"Η ημερομηνία λήξης του πακέτου δεν αλλάζει και παραμένει η αρχική."

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/refill/

γκουχου,γκουχ....χμ....αυτό ρωτάει,να κάνει refill και ανανέωση του ίδιου πακέτου.

δεν το έχω κάνει αλλά λογικά θα μεταφέρεται όλο το υπόλοιπο στη νέα ημερομηνία

ωραία ερώτηση πάντως

edit:το chat λέει ""βεβαίως""

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

γκουχου,γκουχ....χμ....αυτό ρωτάει,να κάνει refill και ανανέωση του ίδιου πακέτου.

δεν το έχω κάνει αλλά λογικά θα μεταφέρεται όλο το υπόλοιπο στη νέα ημερομηνία

ωραία ερώτηση πάντως

edit:το chat λέει ""βεβαίως""

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν πρόσεξα την ανανέωση που έγραψε, ζητώ συγγνώμη. Πάντα γίνεται μεταφορά των λεπτών ομιλίας, όταν υπάρχει ανανέωση του πακέτου πριν τη λήξη του.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Όταν η Vodafone θέλει να σε τρολαρει! :lol: :lol:

Screenshot_2017-12-20-22-02-28.jpg

Screenshot_2017-12-20-22-02-36.jpg

 

Χαχαχαχα αν είναι δυνατόν! Βρε δεν μας ψεκάζουν, μας ραντίζουν! :p

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα αν είναι δυνατόν! Βρε δεν μας ψεκάζουν, μας ραντίζουν! :p

 

Να δεις που θα είναι κανονική προσφορά με το νέο έτος..

Το δοκιμάζουν μάλλον και τους "ξέφυγαν" κάποια sms!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να δεις που θα είναι κανονική προσφορά με το νέο έτος..

Το δοκιμάζουν μάλλον και τους "ξέφυγαν" κάποια sms!!!!

 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ. Πάρα πολύ πιθανό σενάριο!

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και θα παίξει μετά το χριστουγεννιάτικο δώρο

 

Πάαααμμμεεε να προβλέψουμε και το Πασχαλιάτικο 2018;

Δλδ: Τίποτα!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι ακριβώς είναι το cashback που ανέφερε ο @jimmis ? Στο CUapp δεν το έχω δει ποτέ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι ακριβώς είναι το cashback που ανέφερε ο @jimmis ? Στο CUapp δεν το έχω δει ποτέ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μεσα απο το MyVodafone ειναι,ψαξε να το δεις αναλυτικα αν θελεις.

Απλα με το cashback μπορεις να μαζεψεις 1,2,5,10€ και να ανανεωσεις το νουμερο σου.Και τα λεφτα αυτα υπολογιζονται ως κανονικη ανανεωση,οπως θα εκανες online ή σε καταστημα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...