Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έστειλαν 2 CU κάρτες για να τις ενεργοποιήσω πρέπει να περάσω από κατάστημα vodafone έβαλα το pin κανονικά πέρασε και δουλεύουν μόνο οι έκτακτες κλήσεις.

Μετά το pin κάποια επιλογή έλεγε για δεδομένα και απάντησα αρνητικά, έπρεπε να απαντήσω θετικά ήθελα να κάνω πακέτο πρώτα, καμία γνώμη;

 

Ειναι ενεργοποιημενες οι καρτες;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενεργοποιημενες οι καρτες;

 

Μόλις τις πήρα από το currier, στο αυτοκόλλητο αναγράφει "ενεργοποίηση μέχρι 16/8/2016" τι σημαίνει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια κλήση προς το σταθερό σου. Λογικά με το που γίνει η πρώτη εξερχόμενη κλήση ενεργοποιούνται. Δεν χρειάζεται να απαντήσεις στην κλήση.

 

Τουλάχιστον αυτό ίσχυε παλιά.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια κλήση προς το σταθερό σου. Λογικά με το που γίνει η πρώτη εξερχόμενη κλήση ενεργοποιούνται. Δεν χρειάζεται να απαντήσεις στην κλήση.

 

Τουλάχιστον αυτό ίσχυε παλιά.

 

Μόνο επείγουσες κλήσεις γράφει.

Όταν προσπαθώ να πάρω το σταθερό μου βγάζει ένδειξη "IMSI_UNKNOWN_IN_HLR με μόνη επιλογή το ok

Είναι δώρο από συμβόλαιο με δωρεάν χρόνο ομιλίας για ένα χρόνο και οι δύο κάρτες αν διαφοροποιεί αυτό κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το ενεργοποιησεις ανά πάσα στιγμή μέχρι τις 15/3. Μας καλομαθαινει η Vodafone τελευταία, ε;;;

 

κάποιος θα έχει στόχο να δείξει κίνηση ΜΒ φαίνεται, καθόλου δεν μας χαλάει!!

Μάλιστα εγώ το ανταποδίδω στη Vodafone κάνωντας συχνά speedtest με ookla με το περίσσευμα ΜΒ όλο και κάπου θα καταγράφονται οι ταχύτητες των τεστ σε voda - όπως διαφήμιζε παλιότερα η Cote :)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις νέες κάρτες το πιθανότερο είναι να θέλει ονομαστικοποίηση σε κατάστημα vodafone γιατί αυτό που έβγαλε αρχικά μου το κάνει και σε προηγούμενη κάρτα που δούλευε στο κινητό αυτό και δουλεύει αν απαντήσω καταφατικά.

Αύριο γιατί τώρα έκλεισε το τοπικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτάνει που μου κανανε δωρεάν την αλλαγή του ίδιου του αριθμού μου σε CU και δεν πλήρωσα 25 ευρώ στο κατάστημα με κάνανε και δώρο 2 καινούργια νούμερα CU. Κλέφτες στο κατάστημα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone στο καρτοκινητό τα δίνει κάθε φορά που βάζεις κάρτα 10 ευρώ ακόμα και αν έχεις υπόλοιπο λεπτών ομιλίας.

Αλλά μπορείς να κάνεις μόνος σου την ενεργοποίηση όποτε θές.

 

 

Η αυτοματη ενεργοποιηση ειναι must, γιατι αν τυχον ξεχασεις να ενεργοποιησεις

manual, με κανα δυο συνομιλιες, πανε τα ευρουλακια του υπολοιπου χρονου ομιλιας.

Ασε δλδ που απο οτι φαινεται δεν τους φτανουν να υπαρχουν 5 ευρω χρονος

ομιλιας (6 με τα τελη) αλλα θελουν 10 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Νέα προσφορά απο την βονταφον.

 

Κάντε μια κλήση στο 1252 πατήστε το 0 και θα έχετε μετά μια επιλογή για να διαλέξετε είτε 1GB internet για 7 μέρες είτε 1500 λεπτά προς βονταφον για 7 μερες.

 

Μπορείτε να το κάνετε από 16 Φλεβάρη μέχρι 15 Μαρτίου

 

Εμένα μου ζητάει ανανέωση, αν και είχα κάνει πριν 2 μήνες. Αν είναι να κάνω κάθε μήνα ανανέωση για να πάρω το δώρο...

Link to comment
Share on other sites

Η αυτοματη ενεργοποιηση ειναι must, γιατι αν τυχον ξεχασεις να ενεργοποιησεις

manual, με κανα δυο συνομιλιες, πανε τα ευρουλακια του υπολοιπου χρονου ομιλιας.

Ασε δλδ που απο οτι φαινεται δεν τους φτανουν να υπαρχουν 5 ευρω χρονος

ομιλιας (6 με τα τελη) αλλα θελουν 10 ευρω.

 

η αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου είναι τέλειο ! ιδιαίτερα στο νέο καρτοκινητο που δίνει 400 λεπτά προς όλους με χρέωση 3 ευρώ είναι πολύ καλό! αλλά αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής! στο Vodafone CU μπορούμε να βάλουμε την ενεργοποίηση του πακέτου αυτόματα αλλά βάζοντας κάρτα πριν την λήξη του πακέτου να μεταφέρονται τα λεπτά στον προηγούμενο μήνα? και να μην χρειάζονται να κάνω την ενεργοποίηση μέσω του Vodafone CU.gr ?ξέρω ότι χάνω το μπόνους προς όλους που δίνει από εκεί. αλλά όταν έχεις πολλά λεπτά ήδη προς όλους και τα χρησιμοποιείς εξυπηρετεί! επίσης μπορούμε να βάλουμε αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου των 7 ευρώ στο φοιτητικό Vodafone CU?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποια χρέωση για αντικατάσταση της standard sim σε micro (ή multi sim) και αν μπορεί να γίνει δωρεάν (εννοώ δηλώνοντας κάτι). Edited by chtrig
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποια χρέωση για αντικατάσταση της standard sim σε micro (ή multi sim) και αν μπορεί να γίνει δωρεάν (εννοώ δηλώνοντας κάτι).

 

Σε οποιοδήποτε κατάστημα Vodafone με χρέωση 5,00€. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα τηλεφωνικά. Μοι έστειλαν δύο κάρτες που γίνονται από κανονική έως nano. Έχω το πρόγραμμα με ίδιο αριθμό σε δύο κάρτες. Η χρέωση ήταν 5€ και για τις δύο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα τηλεφωνικά. Μοι έστειλαν δύο κάρτες που γίνονται από κανονική έως nano. Έχω το πρόγραμμα με ίδιο αριθμό σε δύο κάρτες. Η χρέωση ήταν 5€ και για τις δύο.

Αν έχεις ήδη(όπως είχες εσύ από πριν) double sim η αντικατάσταση είναι όντως 5€. Αν θέλεις από μια κάρτα να πας σε 2 κοστίζει 10€. Και αντικατάσταση απλής sim επίσης 5€.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις νέες κάρτες το πιθανότερο είναι να θέλει ονομαστικοποίηση σε κατάστημα vodafone γιατί αυτό που έβγαλε αρχικά μου το κάνει και σε προηγούμενη κάρτα που δούλευε στο κινητό αυτό και δουλεύει αν απαντήσω καταφατικά.

Αύριο γιατί τώρα έκλεισε το τοπικό.

 

Να ρωτήσω τι ισχύει στο CU....

 

Έχεις sim ονομαστικοποιημένη στο όνομά σου που έχει κάποιο δώρο πχ για 2 μήνες.

 

Αν την ενεργοποιήσεις πχ 6 μήνες μετά την απόκτησή τους με κλήση σε αριθμό θα πάρεις ΤΟΤΕ το δώρο για 2 μήνες από τη στιγμή της ενεργοποίησης;

 

Επίσης, αν κατάλαβα καλά, η ενεργοποίηση της sim μπορεί να γίνει πια και με οποιαδήποτε "κίνηση" της sim (πχ να ανοίξεις τα data).

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Δεν φτάνει που μου κανανε δωρεάν την αλλαγή του ίδιου του αριθμού μου σε CU και δεν πλήρωσα 25 ευρώ στο κατάστημα με κάνανε και δώρο 2 καινούργια νούμερα CU. Κλέφτες στο κατάστημα.

 

φορητοτητα μεσω του 13894 εκανες τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Όταν μεταβιβάζει κανείς έναν αριθμό καρτοκινητού σε κάποιον άλλον(διχως να αλλαξει ΤΙΠΟΤΑ αλλο), ο ιντερνετικός λογαριασμός διατηρείται ως έχει; Ή θα ακυρωθεί και θα ξαναφτιάξει ο νέος κάτοχος άλλο λογαριασμό; Έχω πάνω από ώρα που έχω κάνει τη μεταβίβαση και ακόμα λειτουργεί ο παλιός λογαριασμός του προηγουμενου κατόχου....
Link to comment
Share on other sites

Όταν μεταβιβάζει κανείς έναν αριθμό καρτοκινητού σε κάποιον άλλον(διχως να αλλαξει ΤΙΠΟΤΑ αλλο), ο ιντερνετικός λογαριασμός διατηρείται ως έχει; Ή θα ακυρωθεί και θα ξαναφτιάξει ο νέος κάτοχος άλλο λογαριασμό; Έχω πάνω από ώρα που έχω κάνει τη μεταβίβαση και ακόμα λειτουργεί ο παλιός λογαριασμός του προηγουμενου κατόχου....

Παραμένει ο υπάρχον λογαριασμός. Αν δεν έχεις επικοινωνία με τον πρώην κάτοχο, ζητάς αλλαγή κωδικού απ το site, ή αν δεν ξερεις το username, ζητάς απ την εξυπηρέτηση τα στοιχεία και στα στέλνουν με sms στον αριθμό

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα στο CU πριν 2 ώρες, ότι στέλνοντας με SMS τον αριθμό "1" στο 1252 θα πάρω 1GB δεδομένα για 7 ημέρες ή στέλνοντας το "2", θα πάρω 1500' προς Vodafone για 7 μέρες πάλι.

 

Εγώ πήρα το 1GB! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα στο CU πριν 2 ώρες, ότι στέλνοντας με SMS τον αριθμό "1" στο 1252 θα πάρω 1GB δεδομένα για 7 ημέρες ή στέλνοντας το "2", θα πάρω 1500' προς Vodafone για 7 μέρες πάλι.

 

Εγώ πήρα το 1GB! ;)

 

το ίδιο γίνεται και με κλήση στο 1252 και μετά επιλογή 0

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδες μια ερωτηση....καθε μηνα βαζω 10 ευρω και τα πακετα που αγοραζω εχουν αξια 8 ευρω...μου μενουν υπολοιπο περιπου 2 ευρω..μετα απο 4 μηνες εχω γυρω στα 7 ευρω αυτα θα χαθουν καποια στιγμη αν δεν τα χρησιμοποιησω;η μπορει να μενουν μονιμα;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση....καθε μηνα βαζω 10 ευρω και τα πακετα που αγοραζω εχουν αξια 8 ευρω...μου μενουν υπολοιπο περιπου 2 ευρω..μετα απο 4 μηνες εχω γυρω στα 7 ευρω αυτα θα χαθουν καποια στιγμη αν δεν τα χρησιμοποιησω;η μπορει να μενουν μονιμα;ευχαριστω

Δεν χάνονται, εφόσον κανείς ανανεώσεις αρκετά τακτικά όπως λες

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση....καθε μηνα βαζω 10 ευρω και τα πακετα που αγοραζω εχουν αξια 8 ευρω...μου μενουν υπολοιπο περιπου 2 ευρω..μετα απο 4 μηνες εχω γυρω στα 7 ευρω αυτα θα χαθουν καποια στιγμη αν δεν τα χρησιμοποιησω;η μπορει να μενουν μονιμα;ευχαριστω

 

Κάθε 5μηνο μπορείς να βάζεις 10€ κάρτα τους 4 πρώτους μήνες

και τον 5ο να χρησιμοποιείς τα 8+€ από περισσευούμενα 2€υρα για τα πακέτα που λες

 

Και να ξαναβάζεις 10€υρη κάρτα τον 6ο μήνα.

 

Αν περάσουν 3 μήνες (90 μέρες) χωρίς κάρτα (έστω 5€) ό,τι υπόλοιπο μηδενίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε 5μηνο μπορείς να βάζεις 10€ κάρτα τους 4 πρώτους μήνες

και τον 5ο να χρησιμοποιείς τα 8+€ από περισσευούμενα 2€υρα για τα πακέτα που λες

 

Και να ξαναβάζεις 10€υρη κάρτα τον 6ο μήνα.

 

Αν περάσουν 3 μήνες (90 μέρες) χωρίς κάρτα (έστω 5€) ό,τι υπόλοιπο μηδενίζεται.

 

εμενα παλι εχω να κανω ανανεωση απο της 4 οκτω 2015 και μεχρι και σημερα το υπολοιπο στην καρτα μου περιπου 4 ευρω υπαρχει κανονικα.Δεν καταλαβαινω τι γινεται.... δεν εχω βαλει καμια καρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...