Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eκανα αιτηση διακοπης-μετατροπης σε καρτοκινητο του vodafone συμβολαιου μου (το εχω πανω απο 10 χρονια)

Eγω θα θεωρουμαι παλιος πελατης (με τα αντιστοιχα προνομια σε ανανεωσεις και προσφορες) η νεος ???

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

εγώ καταλαβαίνω ότι έχει 10 ευρώ εφάπαξ http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/timokatalogos/

 

Συν 5 ευρώ οι καρτούλες σιμ.

Link to comment
Share on other sites

10 € κοστίζει να σου δώσουν το πακετάκι με τις δίδυμες SIM, καταργώντας την παλιά. Αν χαλάσει/χαθεί κάποια από τις 2 ή και οι 2, 5€ χρεώνουν για αντικατάσταση(νέο πακέτο με δίδυμες SIM). Αυτά ισχύουν σε καρτοκινητό και τα έχω κάνει και τα 2 (αρχική αγορά και αντικατάσταση λόγω απώλειας).
Link to comment
Share on other sites

Eκανα αιτηση διακοπης-μετατροπης σε καρτοκινητο του vodafone συμβολαιου μου (το εχω πανω απο 10 χρονια)

Eγω θα θεωρουμαι παλιος πελατης (με τα αντιστοιχα προνομια σε ανανεωσεις και προσφορες) η νεος ???

 

θα θεωρεισε νεος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας!! Πριν λιγες ωρες ενεργοποιηθεικε το CU μου ως φοιτητικο, ηρθε και το ακολουθω μνμ: " NA KAI TO ΠPΩTO ΣOY ΔΩPO ΩΣ ΦOITHTHΣ: 1.000' ΠPOΣ OΛOYΣ K 200MB AΠO TO 'STUDENT XCLUSIVE 5' ΓIA 30MEPEΣ + 600' ΠPOΣ CU EΩΣ TO TEΛOΣ TOY MHNA. STAY TUNED!" Περα απο τα τρια βασικα φοιτητικα πακετα που ειδα τι αλλο εχει δωρεαν;

Εγω εχω ηδη στον αριθμο μου καθε μηνα δωρο 600'+600μνματα προς CU απο τον γνωστο κωδικο εχω και με καθε καρτα που βαζω ανω τον δεκα αλλα δεκα δωρο μεσο της καρτας νεας γενιας συνεχιζει κ ισχυει κανονικα παρολο που εγινε φοιτητικο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

2 Πακέτα έχει βασικά. Των 5€ που δίνει 1000' προς όλους και 200ΜΒ και των 7€ που δίνει 1200' 100SMS και 600MB. Στην αρχή δίνει αυτό των 5€ δωρεάν για 3 μήνες. Δωρεάν δίνει πάντα 600 λεπτά προς CU κάθε αρχή του μήνα. Εμένα για κάποιο λόγο μου δίνει και 600ΜΒ δώρο εδώ και αρκετούς μήνες, "έτσι για το καλό" όπως λέει. Επίσης σε μερικούς επιλέγουν το πακέτο των 5€ να το δίνουν με 4€.
Link to comment
Share on other sites

2 Πακέτα έχει βασικά. Των 5€ που δίνει 1000' προς όλους και 200ΜΒ και των 7€ που δίνει 1200' 100SMS και 600MB. Στην αρχή δίνει αυτό των 5€ δωρεάν για 3 μήνες. Δωρεάν δίνει πάντα 600 λεπτά προς CU κάθε αρχή του μήνα. Εμένα για κάποιο λόγο μου δίνει και 600ΜΒ δώρο εδώ και αρκετούς μήνες, "έτσι για το καλό" όπως λέει. Επίσης σε μερικούς επιλέγουν το πακέτο των 5€ να το δίνουν με 4€.

 

3 ειναι τα φοιτητικα πακετα. Αυτα που αναφερεις και το 1€ 300 μηνυματα προς cu.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οκ. Αυτό δεν το θυμόμουν γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Είχε βάλει κι εγώ έναν κωδικό που μου είχαν δώσει που δίνει αρκετά σε CU, και χωρίς να το καταλάβω πως έχω βρεθεί να έχω υπόλοιπο 1800SMS προς CU. Κάτι θυμόμουν πως γενικά στα φοιτητικά αν ανανεώσεις το πακέτο και τον επόμενο μήνα σου δεν χάνεις όσα λεπτά είχαν περισσέψει από τον προηγούμενο. Μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει;
Link to comment
Share on other sites

2 Πακέτα έχει βασικά. Των 5€ που δίνει 1000' προς όλους και 200ΜΒ και των 7€ που δίνει 1200' 100SMS και 600MB. Στην αρχή δίνει αυτό των 5€ δωρεάν για 3 μήνες. Δωρεάν δίνει πάντα 600 λεπτά προς CU κάθε αρχή του μήνα. Εμένα για κάποιο λόγο μου δίνει και 600ΜΒ δώρο εδώ και αρκετούς μήνες, "έτσι για το καλό" όπως λέει. Επίσης σε μερικούς επιλέγουν το πακέτο των 5€ να το δίνουν με 4€.

 

Eμένα η απορία μου είναι έχει κάποιος φοιτητικό που δε του δίνει δωρεάν 600mb το μήνα;; Γιατί είχαν πει ότι ισχύει μόνο για παλιούς αλλά και σε φίλο πριν κανένα δίμηνο με το που έληξε το δωρεάν τρίμηνο του δίνουν πλέον και τα 600mb κάθε 1η του μήνα πέραν του 4€ το exclusive 5

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω μια καρτα την οποια θα χρησιμοποιω μονο για data που θα δινω απο δευτεροκινητο σε laptop, (η wind που εχω δεν εχει 3g εκει που θελω να χρησιμοποιω τα data αλλα τη χρειαζομαι). Μια cu θα μου κανει η παιζει κατι καλυτερο στα καρτοκινητα της voda;
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω μια καρτα την οποια θα χρησιμοποιω μονο για data που θα δινω απο δευτεροκινητο σε laptop, (η wind που εχω δεν εχει 3g εκει που θελω να χρησιμοποιω τα data αλλα τη χρειαζομαι). Μια cu θα μου κανει η παιζει κατι καλυτερο στα καρτοκινητα της voda;

 

Μια χαρά κάνει.

Έτσι έχω κάνει και εγώ.

Αλλά την έχω βάλει μέσα σε mifi για να δίνω internet ασύρματα σε ότι συσκευές έχω κοντά, πχ κινητά, ταμπλετ.

Και της βάζω μονάδες μέσω της εφαρμογής. Δεν χρειάζεται καν να την βγάζω και να την βάζω σε κινητό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Eμένα η απορία μου είναι έχει κάποιος φοιτητικό που δε του δίνει δωρεάν 600mb το μήνα;; Γιατί είχαν πει ότι ισχύει μόνο για παλιούς αλλά και σε φίλο πριν κανένα δίμηνο με το που έληξε το δωρεάν τρίμηνο του δίνουν πλέον και τα 600mb κάθε 1η του μήνα πέραν του 4€ το exclusive 5

 

αν δεν κάνω λάθος, πριν κάνα μήνα μαζί τα λέγαμε πάλι για το τι ισχυει. στη δική μου τη γραμμή (ενεργοποίηση νοέμβρη) ισχύουν κανονικά και τα δύο και μάλιστα κάθε μήνα τα 600mb αναφέρονται ως "προσφορά μόνο για σένα και αυτό το μήνα" σαν να μου λένε ότι σήμερα - αύριο μπορεί να το κόψουν. στο δεύτερο αριθμό (ενεργοποίηση μάρτη) έδωσαν μόνο τα 600 λεπτά και ενεργοποίησαν για τελευταία φορά το δωρεάν xclusive.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος, πριν κάνα μήνα μαζί τα λέγαμε πάλι για το τι ισχυει. στη δική μου τη γραμμή (ενεργοποίηση νοέμβρη) ισχύουν κανονικά και τα δύο και μάλιστα κάθε μήνα τα 600mb αναφέρονται ως "προσφορά μόνο για σένα και αυτό το μήνα" σαν να μου λένε ότι σήμερα - αύριο μπορεί να το κόψουν. στο δεύτερο αριθμό (ενεργοποίηση μάρτη) έδωσαν μόνο τα 600 λεπτά και ενεργοποίησαν για τελευταία φορά το δωρεάν xclusive.

 

Κι εγώ στο παλιό φοιτητικό μου έχουν δώσει τα 600mb στο καινούργιο που ενεργοποιήθηκε Μάρτιο αύριο λήγει το τρίμηνο και περιμένω να δω αν θα δώσει κάτι. Και σε φίλο με λήξη δωρεάν τριμήνου το Μάρτιο του έδωσε και τα 600mb γι αυτό απορώ αν θα μου το δώσει και σε αυτο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε εμενα που ενεργοποιηθεικα 01/06 για τρεις μηνες θα μου δινει καθε μηνα 1000' προς ολους δωρο?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου δινουν καθε μηνα μαζι με τα 600 λεπτα προς cu και 600 mb για το καλο οπως λεει και συν οτι το exlusive5 μου το δινει με 4 ευρω
Link to comment
Share on other sites

OI 3MHNEΣ ΔΩPO TO 'XCLUSIVE 5' ΠEPAΣAN! AΛΛA EIΣAI ΣTOYΣ ΠPΩTOYΣ 10.000 CU STUDENTS XCLUSIVE K TO EXEIΣ ME 4E ANTI ΓIA 5E!K MAZI ME TA 600' ΠPOΣ CU+600MB ΔΩPO!

 

Ήμουν κι εγώ ανυπόμονος τελικά... σήμερα μου ήρθε το μήνυμα, δίνει κανονικά ακόμα τα 600mb κάθε μήνα που ήδη προστέθηκαν και απορώ γιατί αν ρωτήσεις στην εξυπηρέτηση σου λένε ότι δεν υπάρχει πια είναι παλιά προσφορά. Μια χαρά λοιπόν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε όλους τα δίνουν...

Για να κάνω το δικό μου φοιτητικό είχα κάνει αίτηση τον περασμένο Νοέμβρη σε κατάστημα Vodafone. Επειδή αργούσε μετά από 2 μέρες το έκανα μιλώντας στην εξυπηρέτηση μέσω Skype. Έγινε αμέσως, και μου δώσανε κι εμένα την προσφορά με τα 4€ για το Xclusive 5. Μετά από λίγους μήνες έκανα αλλαγή στη SIM για να πάρω τις διπλές (vodafone double). Τότε έγινε κάποιο μπέρδεμα, από ότι μου είπανε λόγω των 2 αιτήσεων, και προσωρινά όταν ενεργοποιήθηαν οι double έχασα το φοιτητικό(είχαν παραμείνει τα λεπτά και ΜΒ από το ενεργοποιημένο πακέτο που είχα, αλλά φαινόταν σαν απλό CU και δεν μπορούσα να ξαναβάλω). Αφού μίλησα μαζί τους μετά από λίγο το έκαναν ξανά φοιτητικό από την αρχή, και μου ξαναδίνει το 3μηνο για το δωρεάν πακέτο των 5€. Και έπειτα ξαναήρθε μήνυμα ότι είμαι μέσα στους τυχερούς που θα το αγοράζουν με 4€ αντί για 5.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν κάνεις φορητοτητα σε CU από καρτοκινητό αλλου παροχου, ποσες μέρες παίρνει; το ίδιο σαν να μετεφερες γραμμή συμβολαίου;
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν κάνεις φορητοτητα σε CU από καρτοκινητό αλλου παροχου, ποσες μέρες παίρνει; το ίδιο σαν να μετεφερες γραμμή συμβολαίου;

Tυπικά σε τρεις εργασιμες

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

2 Πακέτα έχει βασικά. Των 5€ που δίνει 1000' προς όλους και 200ΜΒ και των 7€ που δίνει 1200' 100SMS και 600MB. Στην αρχή δίνει αυτό των 5€ δωρεάν για 3 μήνες. Δωρεάν δίνει πάντα 600 λεπτά προς CU κάθε αρχή του μήνα. Εμένα για κάποιο λόγο μου δίνει και 600ΜΒ δώρο εδώ και αρκετούς μήνες, "έτσι για το καλό" όπως λέει. Επίσης σε μερικούς επιλέγουν το πακέτο των 5€ να το δίνουν με 4€.

Σκέφτομαι να μετατρέψω το κινητό μου σε φοιτητικό. Επειδή μου είναι απαραίτητη η επιπλέον ομιλία (προς cu), είναι σίγουρο ότι δίνει 600 λεπτά προς cu τον μήνα δωρεάν; Ξέρετε εάν δίνει επιπλέον και sms προς cu? (εάν δίνει δηλαδή δωρεάν 600 λεπτά προς cu και sms προς cu;). Γιατί τα φοιτητικά πακέτα είναι συγκεκριμένα δύο...ή τουλάχιστον αυτά ξέρω εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να μετατρέψω το κινητό μου σε φοιτητικό. Επειδή μου είναι απαραίτητη η επιπλέον ομιλία (προς cu), είναι σίγουρο ότι δίνει 600 λεπτά προς cu τον μήνα δωρεάν; Ξέρετε εάν δίνει επιπλέον και sms προς cu? (εάν δίνει δηλαδή δωρεάν 600 λεπτά προς cu και sms προς cu;). Γιατί τα φοιτητικά πακέτα είναι συγκεκριμένα δύο...ή τουλάχιστον αυτά ξέρω εγώ...

600 λεπτά δίνει, με 1 ευρώ αγοράζεις 300 sms προς cu.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω double και μου δίνουν

δύο κανονικές SIM.

 

Μπορώ μετά να πάρω την μία

και να την κάνω microSIM,

(Ενώ η άλλη συνεχίζει να δουλεύει ως double.)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει η μία με την άλλη. Είναι δίδυμες και δουλεύουν ανεξάρτητα. Είναι σαν να έχεις βγάλει ένα 100% πιστό αντίγραφο και δουλεύει όποιο από τα 2 μπει τελευταίο στο δίκτυο. Επομένως αν κόψεις την μία, δεν θα επηρρεάσει σε κάτι την λειτουργία της άλλης. Έτσι το έχω κάνει κι εγώ.

 

edit: εκτός αν εννοείς να μετατρέψεις επίσημα ζητώντας micro sim την μία. Αυτό δεν γίνεται γιατί θα πρέπει να καταργηθεί η double. Μόνο να την κόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει η μία με την άλλη. Είναι δίδυμες και δουλεύουν ανεξάρτητα. Είναι σαν να έχεις βγάλει ένα 100% πιστό αντίγραφο και δουλεύει όποιο από τα 2 μπει τελευταίο στο δίκτυο. Επομένως αν κόψεις την μία, δεν θα επηρρεάσει σε κάτι την λειτουργία της άλλης. Έτσι το έχω κάνει κι εγώ.

 

edit: εκτός αν εννοείς να μετατρέψεις επίσημα ζητώντας micro sim την μία. Αυτό δεν γίνεται γιατί θα πρέπει να καταργηθεί η double. Μόνο να την κόψεις.

 

παλιά είχα double κανονική~ micro.

 

Τώρα έχω micro~ nano

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...