Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειάζεται να έρχεται ειδοποίηση

για όλα αυτά που λήγουν σε 30 μέρες

και την ώρα που μπήκαν.

 

Πρέπει να θυμόμαστε ποία ώρα βάλαμε κάρτα.

 

Ενώ με τις 30 μέρες τους μήνες που έχουν 31 μέρες πας μία μέρα πίσω!

Μόνο τον Φεβρουάριο πάς 1-2 μέρες μπροστά.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβός τον ίδιο όγκο πράγμα που άλλωστε είναι και το λογικό με το 4G μόνο η ταχύτητα αλλάζει...

 

Αυτό που μπερδεύει κάποιους είναι το γεγονός ότι βλέπουν μεγαλύτερη κατανάλωση στον ίδιο χρόνο πράγμα που οφείλεται στην μεγαλύτερη ταχύτητα

π.χ. άμα στέλνεις φωτογραφίες σε 1 λεπτό με 3G έχεις στείλει μια ενώ με 4G τρεις.

 

 

Αυτο ξερω κ γω αν και κοντεύω να πιστώ απο το " άνοιξα το 4g και τελείωσαν όλα τα mb " που ακούω απο πολλούς

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν με την χρήση της Vodafone Mastercard και την απόδοση των ευρώ που απορρέουν από την χρήση της, ανανεώνεται και η διάρκεια ισχύος της κάρτας.....?

 

ναι, την ανανεωνει 6 μηνες

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η αδερφή μου έκανε φορητότητα σε cu και με 10€ δίνει 500mb. Oπότε αυτό με τα 250 mb ξεχάστε το,

 

Τώρα, με το νέο Just Surf Bonus, κερδίζεις Megabytes εντελώς δωρεάν, με κάθε ανανέωση:

Bonus 500ΜΒ internet από το κινητό, για κάθε ανανέωση 10€

ή

Bonus 1GB internet από το κινητό, για ανανέωση από 20€

Ενεργοποίησε τώρα το Just Surf Bonus, για να τα έχεις όλα αυτά δωρεάν και το ποσό της κάρτας να μένει στο υπόλοιπό σου, για να το χρησιμοποιήσεις όπως εσύ θέλεις!

 

Τα 500ΜΒ με ανανέωση 10€ ισχύουν μέχρι 31/05/2014

 

Tώρα αν θα ξαναπάρει παράταση άγνωστο κανονικά είναι 250mb πάντως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μμμ, δηλαδή η αδερφή μου (ως νέα συνδρομήτρια), μετά τις 31/5 θα παίρνει 250 mb, ενώ εγώ σαν ''παλιός'' που έχω τα 500 mb δεν θα μου το αλλάξουν, σωστά?

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

μμμ, δηλαδή η αδερφή μου (ως νέα συνδρομήτρια), μετά τις 31/5 θα παίρνει 250 mb, ενώ εγώ σαν ''παλιός'' που έχω τα 500 mb δεν θα μου το αλλάξουν, σωστά?

Θα φανεί λογικά τα φοιτητικά και οι παλιοί έχουν μόνιμα τα 500mb μέχρι νεωτέρας

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα να ανανέωσω σε κατάστημα και μου είπαν ότι το ποσό θα πιστωθεί με λίγη καθυστέρηση λόγω προβλήματος του συστήματος. ωστόσο έχουν περάσει 7 ώρες από τότε και δεν έχει αλλάξει τίποτα. τι να κάνω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλα με την εξυπηρετηση μεσω skype, viber, whatsapp να δεις τι θα σου πουν απο εκει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα να ανανέωσω σε κατάστημα και μου είπαν ότι το ποσό θα πιστωθεί με λίγη καθυστέρηση λόγω προβλήματος του συστήματος. ωστόσο έχουν περάσει 7 ώρες από τότε και δεν έχει αλλάξει τίποτα. τι να κάνω;

 

Από τότε που ηρθε η βονταφον στην Ελλαδα, μεχρι και σημερα, ολο "προβλημα συστηματος" εχει οταν εχει να κανει με καθυστερησεις και λαθος χρεωσεις... Τόσα "προβληματα συστηματος", επι τοσα χρόνια, δεν έχουν μάθει τίποτα; Ρητορικη ειναι η απορια μου...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι κλασική περίπτωση. Η forthnet λέει σε στραβή τους πως γίνεται αυτόματα από το σύστημα, δηλαδή το σύστημα φταίει για όλα. Συμφωνώ, χθες που με πήραν τηλέφωνο για προσφορά επειδή φεύγω από το δίκτυο τους, τους είπα και εγώ πως γίνεται αυτόματα από το σύστημα κάθε χρόνο την ίδια μέρα και δεν μπορώ να κάνω τίποτα περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να βγάλω μια δευτερη

κάρτα microSIM, αλλα να ειναι

με το ιδιο νουμερο για να δουλευει

η πρωτη που ανοιγω.

Να ειναι και οι δυο διαθεσιμες.

Τωρα εχω κανονικη σιμ.

Ποσο θα κοστισει ολο αυτο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

10€ θέλει για να στην κάνει double. Το θέμα είναι να βρεις κάποιο κατάστημα να έχει πακέτο double με micro SIM. Εγώ επειδή μετά από ψάξιμο σε 7-8 καταστήματα δεν βρήκα πήρα κανονικές και έκοψα την μία.
Link to comment
Share on other sites

ναι, την ανανεωνει 6 μηνες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γνωρίζεις αν την ανανεώνει και ανεξαρτήτως ποσού, δηλαδή ακόμα και με 1€?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να βγάλω μια δευτερη

κάρτα microSIM, αλλα να ειναι

με το ιδιο νουμερο για να δουλευει

η πρωτη που ανοιγω.

Να ειναι και οι δυο διαθεσιμες.

Τωρα εχω κανονικη σιμ.

Ποσο θα κοστισει ολο αυτο;

 

Για το κόστος σού απάντησε ο προηγούμενος φίλος. Αυτό που θέλω εγώ να πω είναι, καλύτερα την συσκευή που δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις, να την βάλεις σε κατάσταση αεροπλάνου. Έτσι θα αποφύγεις τυχόν προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

+1. Όπως το λέει. Και οι δύο διαθέσιμες δεν μπορεί να είναι. Αν είναι ανοιχτές και οι 2, διαθέσιμη θα είναι η τελευταία που άνοιξε ή η τελευταία που πραγματοποίησε μία κλήση. Αλλά επειδή και πάλι μπορεί να γίνει μπέρδεμα, flight mode και όλα ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ παιδιά.

 

Αλλά δεν παίρνει κομένη το τηλ.

 

Οπότε σε πρώτη φάση να ζητήσω

microSIM. Και κατόπιν το double;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνει. Αν την κόψεις με εργαλείο και τη λιμάρεις ελαφρώς αν χρειάζεται, μια χαρά μπαίνει.

Φυσικά αν βρεθεί micro SIM είναι καλύτερα. Απλά έψαχνα μήνες και κανείς δεν είχε. Οι περισσότεροι μου λέγανε πως δεν βγαίνει πλέον για καρτοκινητό παρά μόνο με απλές. Άλλοι μου λέγανε πως δεν υπάρχει καν στην κεντρική τους αποθήκη και δεν θα ξαναφέρουν. Τελευταία φορά είχα μιλήσει με εξυπηρέτηση μέσω Skype και μου λέει πως μπορεί να μου βρει και θα έδινε αίτημα σε ένα άλλο τμήμα να με πάρουν για να μου το στείλουν σπίτι. Ε, μόλις πέρασε μήνας και δεν είχα απάντηση, πήρα 2 απλές και έκοψα τη μία.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με 5 ευρώ σου δίνουν

microSIM με τον ιδιο αριθμό.

Καταργείται η παλιά βέβαια.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν απλά θέλεις micro sim, ναι και είναι ίσως η καλύτερη λύση. Απλά είπες πως θέλεις να έχεις 2. Επίσης αν πάρεις διπλή καταργείται αυτή που έχεις. (το αναφέρω γιατί δεν το ξεκαθαρίσαμε πριν).
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν ζήτησα δεύτερη κάρτα με τον ίδιο αριθμό μου είπαν ότι θα χρεώνομαι δύο ευρώ κάθε μήνα για την υπηρεσία αυτή, έτσι και δε προχώρησα, cu έχω, τι ισχύει τελικά ;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν ζήτησα δεύτερη κάρτα με τον ίδιο αριθμό μου είπαν ότι θα χρεώνομαι δύο ευρώ κάθε μήνα για την υπηρεσία αυτή, έτσι και δε προχώρησα, cu έχω, τι ισχύει τελικά ;

 

Οχι. Δινεις 15ευρω στο καταστημα και αποκτας τις δυο σιμ με τον ιδιο αριθμο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν ζήτησα δεύτερη κάρτα με τον ίδιο αριθμό μου είπαν ότι θα χρεώνομαι δύο ευρώ κάθε μήνα για την υπηρεσία αυτή, έτσι και δε προχώρησα, cu έχω, τι ισχύει τελικά ;

 

Ο Μanosn2 στα γράφει ακριβώς όπως έχει το vodafone double για CU.

Το επιβεβαιώνω γιατί χρησιμοποιώ την εν λόγω υπηρεσία εδώ κι 6 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μanosn2 στα γράφει ακριβώς όπως έχει το vodafone double για CU.

Το επιβεβαιώνω γιατί χρησιμοποιώ την εν λόγω υπηρεσία εδώ κι 6 μήνες.

εγώ καταλαβαίνω ότι έχει 10 ευρώ εφάπαξ http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/timokatalogos/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...