Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

cu θα πρότεινα εγώ που εχει και πρόγραμματα και ομιλίας προς ολους αλλά και μυνηματα.

 

Ξέρεις μήπως αν πχ. στα πακέτα που γράφει Χ λεπτά προς vodafone και Υ λεπτά προς όλους, αν μόλις τελειώσουν τα Χ λεπτά προς vodafone αν τηλεφωνήσεις σε vodafone αν τρώει από τα Υ λεπτά προς όλους ή από το υπόλοιπο της κάρτας;

 

Επίσης για τον φίλο που ρώτησε πιο πριν για το sharing στο μυαλό μου είναι.... Χθες έψαχνα στην ιστοσελίδα τους και έχει εξαφανιστεί από τις υπηρεσίες καρτοκινητής. Παρόλο που εμένα μου απάντησαν και γραπτά και στο τηλ. ότι ήταν τεχνικό πρόβλημα, όπως είπαν και σε άλλους εδω.... Ενώ επίσης είχε γράψει ένα μέλος τότε κοντά τις μέρες που κόπηκε ότι απάντησαν σε κάποιον στο ΦΒ ότι θα ξαναλειτουργήσει μετά τις 30 Μαϊου! Εχω αρχίσει και πιστεύω ότι μας ενέπαιξαν!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις μήπως αν πχ. στα πακέτα που γράφει Χ λεπτά προς vodafone και Υ λεπτά προς όλους, αν μόλις τελειώσουν τα Χ λεπτά προς vodafone αν τηλεφωνήσεις σε vodafone αν τρώει από τα Υ λεπτά προς όλους ή από το υπόλοιπο της κάρτας;

 

Επίσης για τον φίλο που ρώτησε πιο πριν για το sharing στο μυαλό μου είναι.... Χθες έψαχνα στην ιστοσελίδα τους και έχει εξαφανιστεί από τις υπηρεσίες καρτοκινητής. Παρόλο που εμένα μου απάντησαν και γραπτά και στο τηλ. ότι ήταν τεχνικό πρόβλημα, όπως είπαν και σε άλλους εδω.... Ενώ επίσης είχε γράψει ένα μέλος τότε κοντά τις μέρες που κόπηκε ότι απάντησαν σε κάποιον στο ΦΒ ότι θα ξαναλειτουργήσει μετά τις 30 Μαϊου! Εχω αρχίσει και πιστεύω ότι μας ενέπαιξαν!:cry:

 

Εννοειται φιλε μου πως αμα τελειωσουν τα λρπτα αυτα θα τρωει απο τα αλλα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις μήπως αν πχ. στα πακέτα που γράφει Χ λεπτά προς vodafone και Υ λεπτά προς όλους, αν μόλις τελειώσουν τα Χ λεπτά προς vodafone αν τηλεφωνήσεις σε vodafone αν τρώει από τα Υ λεπτά προς όλους ή από το υπόλοιπο της κάρτας;

 

Επίσης για τον φίλο που ρώτησε πιο πριν για το sharing στο μυαλό μου είναι.... Χθες έψαχνα στην ιστοσελίδα τους και έχει εξαφανιστεί από τις υπηρεσίες καρτοκινητής. Παρόλο που εμένα μου απάντησαν και γραπτά και στο τηλ. ότι ήταν τεχνικό πρόβλημα, όπως είπαν και σε άλλους εδω.... Ενώ επίσης είχε γράψει ένα μέλος τότε κοντά τις μέρες που κόπηκε ότι απάντησαν σε κάποιον στο ΦΒ ότι θα ξαναλειτουργήσει μετά τις 30 Μαϊου! Εχω αρχίσει και πιστεύω ότι μας ενέπαιξαν!:cry:

 

όταν καλείς vodafone νούμερο θα αφαιρεί από τα λεπτα προς vodafone. Μόλις τελειώσουν τα λεπτα αυτά θα τραβάει από τα προς ολους ! Και όταν τελειώσουν τα λεπτα προς ολους τότε θα σε χρεώσει από τα ευρώ που έχεις ως υπόλοιπο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τελικά με το sharing τι γίνεται;

δουλεύει;

 

Πάει αυτό μας άφησε χρόνους... αφαιρέθηκε πλέον και από το site τους...

 

ήταν που προσωρινά δε θα λειτουργούσε έλεγαν απο εξυπηρέτηση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εαν εχει μεινει σε καποιον η προσφορα απο την P&G για το CU μιας και λήγει η ενεργοποιηση στις 14-15 του μηνα θα ηθελα εναν κωδικο παρακαλω ειτε σε pm ειτε στο christos.belsis@hotmail.com . Ευχαριστω πολυ. Edited by Belschri
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω καρτοκινητα alacarte,cosmokarta και f2g.

ποιο συμφερει για 5 ημερες στην Τουρκια ?

υπαρχει κανενα πακετο?ευχαριστω

 

Εγω στη θεση σου θα επαιρνα ενα ΕΛΤΑ Καρτοκινητο, ωστε να εκμεταλλευομουν τον 3πλασιασμο.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα προτείνατε σε κάποιον που θα φύγει από συμβόλαιο για να το κάνει κάρτα χωρίς να "χαιρετήσει" τη βονταφον;

καρτοκινητό, ή cu; ευχαριστώ...

 

Εδώ και ένα μήνα χαιρέτησα από συμβόλαιo vodafone και πήγα cu. Συμφέρει πάρα πολύ κι αν είσαι κάτω των 30 βγάζεις ευρωπαϊκή κάρτα νέων και για τους επόμενους 12 μήνες με ανανέωση 10 ευρώ και άνω (για μία φορά ανα 30 μέρες) παίρνεις άλλα 10 ευρώ μπόνους κι αγοράζεις πακέτα χωρίς έγνοιες. Ακόμα δεν έχω βγάλει την κάρτα νέων όμως και πρέπει να το επισπεύσω.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ενας τελευταιος κωδικος απο μενα. :)

DJ26SJQ7

Οποιος το ενεργοποιησει να ενημερωσει για να μην προσπαθουν ματαια οι αλλοι

 

paixtis πρέπει να λέγεσαι! ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω καρτοκινητα alacarte,cosmokarta και f2g.

ποιο συμφερει για 5 ημερες στην Τουρκια ?

υπαρχει κανενα πακετο?ευχαριστω

 

Με 4,99 την ημέρα έχεις 20 λεπτά εισερχόμενες ή εξερχόμενες κλήσεις 5 SMS και 10ΜΒ

Με το alacarte και το ημερήσιο daily travel plan

Πρέπει όμως να το ενεργοποιείς κάθε 24 ώρες

Αν σκεφτείς ότι στην Τουρκία η εισερχόμενη στοιχίζει 1,8 ευρω και η εξερχόμενη 2,5 ευρώ , δεν υπάρχει άλλη λύση .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες, cu θα το πάω, έχει λίγο ταλαιπωρία έμαθα, -αν είναι να συνδεθείς το απόγευμα είσαι έτοιμος, αν είναι να αποσυνδεθείς κάνει ένα μήνα-, αλλά θα είμαι υπομονετικός.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες, cu θα το πάω, έχει λίγο ταλαιπωρία έμαθα, -αν είναι να συνδεθείς το απόγευμα είσαι έτοιμος, αν είναι να αποσυνδεθείς κάνει ένα μήνα-, αλλά θα είμαι υπομονετικός.

 

Ο χρονος αναμονης δεν εχει να κανει με το οτι θελεις να διακοψεις

 

Εχει να κανει με την τιμολογηση του τελευταιου λογαριασμου.

 

Το ιδιο ισχυει και για ολες τις εταιρειες φυσικα

 

Δεν ειναι ταλαιπωρια για να σε τιμωρησουν δλδ αλλα ο αναγκαιος χρονος και διαδικασια που απαιτειται

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες, cu θα το πάω, έχει λίγο ταλαιπωρία έμαθα, -αν είναι να συνδεθείς το απόγευμα είσαι έτοιμος, αν είναι να αποσυνδεθείς κάνει ένα μήνα-, αλλά θα είμαι υπομονετικός.

 

Κανε φορητοτητα σε καρτοκινητο αλλης εταιριας (παιρνει 3 εργασιμες) και μετά ξαναγυρνας με νεα φορητοτητα στο cu. Γλυτωνεις χρημα και χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ρώταγα αν μπορώ να κάνω, οπότε σε ευχαριστώ για τα φώτα σου μιας και μου λες οτι γίνεται. :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ρώταγα αν μπορώ να κάνω, οπότε σε ευχαριστώ για τα φώτα σου μιας και μου λες οτι γίνεται. :)

 

Εννοείται οτι δεν θα εχεις αναποσβεστο ποσο επιδοτησης και ληγμένους λογαριασμους. Εαν εισαι οκ σε αυτα τα 2, πας σε καταστημα ανταγωνιστή και ζητάς φορητότητα. Να εχεις μαζι σου και εναν λογαριασμό βονταφον, ωστε να εχουν τα ακριβή στοιχεία σου, διότι εαν τυχει ενα γραμμα/αριθμος λιγοτερο/λαθος και ακυρώνεται η φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

αν σπασω το συμβολαιο voda και ζητησω φορητοτητα για να το κανω cu θα καθυστερησει?

καλυτερα να το κανω φορητοτητα σε αλλο καρτοκινητο και μετα να παω σε cu?

τι ποινη εχεις για σπασιμο συμβολαιου? τον ιανουαριο τελος εκανα ανανεωση με 45%εκπτωση ulimited 50. δινω τωρα 28,5Ε αντι για 50+

Link to comment
Share on other sites

αν σπασω το συμβολαιο voda και ζητησω φορητοτητα για να το κανω cu θα καθυστερησει?

καλυτερα να το κανω φορητοτητα σε αλλο καρτοκινητο και μετα να παω σε cu?

τι ποινη εχεις για σπασιμο συμβολαιου? τον ιανουαριο τελος εκανα ανανεωση με 45%εκπτωση ulimited 50. δινω τωρα 28,5Ε αντι για 50+

 

Διαβασε μερικα μηνυματα πιο πανω. Θα πρεπει να τους επιστρεψεις την εκπτωση παγιου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

 

τον ιουνιο ληγει το συμβολαιο μου με τη βονταφον και θελω να το κανω cu.πηρα στο 1227 για να κανω διακοπη και μου ειπαν πως πρεπει να ξοφλησω και τον τελευταιο λογαριασμο που μολις εκδοθηκε και ενα μερος που εμεινε απο εναν προηγουμενο συνολο 70€ αλλα μεσα σε 5 μερες για να μπορει να τεθει σε ισχυ το αιτημα διακοπης.αλλιως δεν μπορει να γινει διακοπη.

 

πηγα στο καταστημα της βονταφον να διαμαρτυρηθω πως δεν μπορουν να μου επιβαλλουν να τα πληρωσω ολα μαζι καθ'οτι και ανεργος δυσκολευομαι πολυ.τους ειπα οτι μπορω να τα πληρωσω και μαλιστα μεσα σε ενα μηνα.μου το αρνηθηκε φυσικα λεγοντας μου οτι η τακτικη της εταιριας ειναι να εξοφληθουν πρωτα ολοι οι λογαριασμοι και μετα να γινει το αιτημα διακοπης.

 

Τοτε μου προτεινε να κανω φορητοτητα στην κοσμοτε και οταν με παρουν τηλ απο τη βονταφον να τους πω οτι η κομοτε μου δινει πιστωση χρονου να εξοφλησω τον λογαριασμο μου δυο μηνες (γιατι το ποσο θα μεταφερθει απο βονταφον σε κοσμοτε).

 

Ετσι κι εγινε με πηραν απο την βονταφον και τους τα ειπα και μου ειπαν το εξης:

Ενταξει τοτε θα προχωρησουμε στην φορητοτητα του αριθμου σας στην κοσμοτε.

 

Τι μπορω να κανω τωρα?Το 80% των επαφων μου ειναι βονταφον και δεν θελω να αλλαξω εταιρια γιατι τα προγραμματα της cu ειναι πολυ καλυτερα απο τα προγραμματα της κοσμοκαρτας.θα με ξαναπαρουν τηλ για καλυτερη προταση?Μπορω να κατσω στην κοσμοτε για 10 μερες και μετα να κανω ξανα αιτηση φορητοτητας στην βονταφον προφασιζομενος οτι δεν εχω καλο δικτυο στο σπιτι μου?Αν δεν εχω εξοφλησει ολο το υπολοιπο μεχρι τοτε θα μου επιτρεψει η κοσμοτε την φορητοτητα ή θα εχουμε παλι τα ιδια?

 

Ευχαριστω και συγνωμη για το μακροσκελες μου ποστ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο 20 χρονια σε συμβολαιο στη vodafone σκεφτομαι μηπως ειναι καλυτερα να το γυρισω σε cu αφου οι περισσοτερες επαφες μου ειναι cosmote στην οποια εχω επισης συμβολαιο.

 

Το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να βγαλω ακρη πως δουλευει το cu και ποσο θα μου βγαινει μηνιαιως,

οποιος μπορει ας βοηθησει.

 

οι αναγκες μου ειναι:

400' προς vodafone (οχι cu)

50' προς wind

20 sms προς voda/wind

100 mb

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Για τα 100 ΜΒ

θα ζητησεις απο μερικους

φιλους που εχουν CU

να σε βαλουν στους φιλους τους

και να παιρνεις 100 ΜΒ

για καθε ανανεωση 10 € που κανουν.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο 20 χρονια σε συμβολαιο στη vodafone σκεφτομαι μηπως ειναι καλυτερα να το γυρισω σε cu αφου οι περισσοτερες επαφες μου ειναι cosmote στην οποια εχω επισης συμβολαιο.

 

Το θεμα μου ειναι οτι δεν μπορω να βγαλω ακρη πως δουλευει το cu και ποσο θα μου βγαινει μηνιαιως,

οποιος μπορει ας βοηθησει.

 

οι αναγκες μου ειναι:

400' προς vodafone (οχι cu)

50' προς wind

20 sms προς voda/wind

100 mb

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

αν σε καει τοσο πολυ να κρατησεις το νουμερο τοτε οι αναγκες σου βγαινουν με τα εξης πακετα

Talk to Vodafone 600 ( 500 προς Vodafone + 100 προς ολους(δλδ την wind για σενα) 7Ε

 

SMS 60 ( 60 Sms Προς ολα τα δικτυα ) 3Ε

 

τωρα για τα ΜΒ η κανεις αυτο που ειπε ο συμφορουμιτης απο πανω δλδ να σε βαλουν φιλο οποιος εχει CU και καθε φορα που θα κανει αυτος 10ευρη ανανεωση θα παιρνεις εσυ 100ΜΒ αλλιως αν δεν εχεις καποιον

 

suft & email 60 (120 MB) 3E

ή

surf & email 100 (500 mb) + 500mb δωρο (1γιγα συνολο) αν το κανεις online ενεργοποιηση

Edited by Chris_ap
Link to comment
Share on other sites

αν σε καει τοσο πολυ να κρατησεις το νουμερο τοτε οι αναγκες σου βγαινουν με τα εξης πακετα

Talk to Vodafone 600 ( 500 προς Vodafone + 100 προς ολους(δλδ την wind για σενα) 7Ε

 

SMS 60 ( 60 Sms Προς ολα τα δικτυα ) 3Ε

 

τωρα για τα ΜΒ η κανεις αυτο που ειπε ο συμφορουμιτης απο πανω δλδ να σε βαλουν φιλο οποιος εχει CU και καθε φορα που θα κανει αυτος 10ευρη ανανεωση θα παιρνεις εσυ 100ΜΒ αλλιως αν δεν εχεις καποιον

 

suft & email 60 (120 MB) 3E

ή

surf & email 100 (500 mb) + 500mb δωρο (1γιγα συνολο) αν το κανεις online ενεργοποιηση

 

Ευχαριστω παρα πολυ για την αναλυση Chris.

Ναι. το νουμερο με καιει παρα πολυ να το κρατησω.

 

οπως τα λες θα βγαινει 7ε + 3ε + 5ε (surf & email 100) = 15ε μηνιαιως το οποιο θεωρω καταπληκτικη τιμη για τις αναγκες μου.

μηπως υπαρχουν αλλες κρυφες χρεωσεις, παγια ή χρεωσεις ενεργοποιησης κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ για την αναλυση Chris.

Ναι. το νουμερο με καιει παρα πολυ να το κρατησω.

 

οπως τα λες θα βγαινει 7ε + 3ε + 5ε (surf & email 100) = 15ε μηνιαιως το οποιο θεωρω καταπληκτικη τιμη για τις αναγκες μου.

μηπως υπαρχουν αλλες κρυφες χρεωσεις, παγια ή χρεωσεις ενεργοποιησης κλπ ?

 

Me online ενεργοποίηση θα παίρνεις +100 λεπτά δωρο. Δηλαδή 500 προς βονταφον+200 προς όλους. Επίσης όταν τελειώνουν τα 500 βόνταφον θα τρώνε από τα 200 μεχρι να τελειωσουν και αυτα. Η μόνη διαφορά είναι οτι στις καρτοκινητές οι κλήσεις στα πακέτα που αγοράζεις εχουν ελαχιστη διάρκεια τα 3 λεπτά και μετά ανά second. Επίσης η άλλη διαφορά είναι ότι πχ. για να έχεις 15 ευρώ καθαρό υπόλοιπο θα πρέπει να πληρώσεις 15 ευρώ +12% που είναι ο φόρος. Δηλαδή θες 16,8 ευρώ να πληρώσεις σε κάρτες. Προσωπικά θα προτιμούσα να βάζω πάντα 10 ευρες(μιας και δίνει μπονους που διαλέγεις εσύ ποιο θες να είναι με 10 ευρη κάρτα) και οτι περισσέψει το χρησιμοποιείς κάποια άλλη φορά. Στην κάθε 10ευρη σου μένουν 8.93 ευρώ χωρίς τον φόρο. Οποτε στις δύο 10ευρες 17.86 δηλαδή μειον τα 15 που θα φας σε πακέτα θα σου αφήσουν μέσα 2,86.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να διαγράψω τελείως τους δύο αριθμούς που έχω δηλώσει για το ένα λεπτό το λεπτό? Μου φτάνουν και περισσεύουν τα 300 λεπτά που έχω προς όλους. Όταν καλώ το 1252 μπορώ μόνο να άλλην αριθμό.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...