Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα προσπαθω να μπω απο to κινητό στο mail του yahoo μέσω mini οπερα και μου λέει να μπω απο υπολογιστή ενώ βάζω σωστά ta στοιχεία μου. Γιατί ;υπάρχει άλλος τροπος να μπω απο οπερα ; ή θa πρέπει να κατεβάσω to οπερα mobile και να φορτώνω την σελίδα σαν να είσαι υπολογιστής ; μπαίνοντας στην ίδια σελίδα μέσω του ιστού του κινητού με αφήνει κανονικa ενώ μέσω του mini οπερα οχι γιατί ; τι πρέπει να κάνω για μπαίνω με mini οπερα στο yahoo mail και με vodafone cu ;

 

Και γιατί δεν χρησιμοποιείς μια εφαρμογή για email που είναι κ πολύ πιο εύχρηστες;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Εχω γραφτει στο my cuaccount πριν καιρο που ειχα εναν αριθμο μονο για data ομως

Απο σημερα εκανα κ το αριθμο του κινητου μου cu αλλα δεν μπορω να βρω αν μπορω στο account μου να προσθεσω κ τον δευτερο αριθμο...Δεν γινετε??

Θελω δηλαδη στο user name / μητρωο μου να εμφανιζονται κ να μπορω να διαχειριστω κ τους 2 αριθμους

Edited by panos23
Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:

 

Σκέφτομαι να αλλάξω σε Νέο καρτοκινητό. Κυρίως λόγω MB.

1) Είναι συμβατή η βιντεοκλήση-VOIP με εφαρμογές τύπου Skype, Facetime (iOS)?

Στη σελίδα λέει ότι δεν είναι διαθέσιμες αυτές οι υπηρεσίες.

2) Το 4G παίζει κανονικά στο καρτοκινητό?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά εγώ προσωπικά ανανεώνω μια μέρα πριν αφού έτσι κι αλλιώς τα λεπτά προστίθενται.

 

τι εννοεις τα λεπτα προστιθενται??? οτι εχει μεινει στην καρτα μενει για πανω απο 1 μηνα αμα στην 29μερα ανανεωσεις?? πχ λεμε οτι εχω 500σμσ και 500' προς βοντα και ληγουν αυριο... σου εχουν μεινει 100σμσ και 100'!!!!

 

αμα ανενεωσεις σημερα θα μεινουν αυτα τα 100' και σμσ και θα πανε στην επομενη ανανεωση και θα εχεις δλδ 600 σμσ και 600'??

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά εγώ προσωπικά ανανεώνω μια μέρα πριν αφού έτσι κι αλλιώς τα λεπτά προστίθενται.

 

τι εννοεις τα λεπτα προστιθενται??? οτι εχει μεινει στην καρτα μενει για πανω απο 1 μηνα αμα στην 29μερα ανανεωσεις?? πχ λεμε οτι εχω 500σμσ και 500' προς βοντα και ληγουν αυριο... σου εχουν μεινει 100σμσ και 100'!!!!

 

αμα ανενεωσεις σημερα θα μεινουν αυτα τα 100' και σμσ και θα πανε στην επομενη ανανεωση και θα εχεις δλδ 600 σμσ και 600'??

 

ναι αν βαλεις το ιδιο πακετο

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις τα λεπτα προστιθενται??? οτι εχει μεινει στην καρτα μενει για πανω απο 1 μηνα αμα στην 29μερα ανανεωσεις?? πχ λεμε οτι εχω 500σμσ και 500' προς βοντα και ληγουν αυριο... σου εχουν μεινει 100σμσ και 100'!!!!

 

αμα ανενεωσεις σημερα θα μεινουν αυτα τα 100' και σμσ και θα πανε στην επομενη ανανεωση και θα εχεις δλδ 600 σμσ και 600'??

 

ναι αν βαλεις το ιδιο πακετο

 

ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟ!!! με συμφεριε πολυ γτ συνεχεια το ιδιο πακετο θα βαζω

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν χρησιμοποιείς μια εφαρμογή για email που είναι κ πολύ πιο εύχρηστες;

 

θa προτιμούσα να έμπαινα εγώ στο mail μου απο to browser τησ συσκευής καλύτερα αλλά άμα δεν γίνεται αυτό τι εφαρμογή μπορώ να κατεβάσω ; και απο που ; με ενδιαφέρει και για nokia series 40 και 60 sumbian!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:

 

Σκέφτομαι να αλλάξω σε Νέο καρτοκινητό. Κυρίως λόγω MB.

1) Είναι συμβατή η βιντεοκλήση-VOIP με εφαρμογές τύπου Skype, Facetime (iOS)?

Στη σελίδα λέει ότι δεν είναι διαθέσιμες αυτές οι υπηρεσίες.

2) Το 4G παίζει κανονικά στο καρτοκινητό?

 

1) και γω το ιδιο εχω και ειχα ζητησει περσυ μεσω του cc να μου ανοιξουν το voip στην γραμμη πραγμα που κανανε.Παιζουν ολες κανονικα

2) ναι εφοσον εχεις σημα και εχεις ενεργοποιησει την υπηρεσια 4g (μηνυμα ενεργοποιησης 4G ΝΑΙ στο 1285 δωρεαν για καρτοκινητα μεχρι τελος νοεμβριου)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω mini sim και θελω να παρω ενα κινητο που δεχεται micro sim.Εχω ακουσει οτι με 5ε σου βγαζουν micro sim.Η mini sim παυει να λειτουργει?Δηλαδη σε περιπτωση που χρειαστει για καποιο λογο να γυρισω στο παλιο μου κινητο τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Ναι η παλιά καρτα δεν ισχυει μόλις ενεργοποιηθει η νεα. Μπορείς να πάρεις ενα ανταπτορακι micro σε μίνι η αν εχεις cu με 5 ευρώ σου δίνουν και δεύτερη sim για οποια χρήση θες.
Link to comment
Share on other sites

Ναι η παλιά καρτα δεν ισχυει μόλις ενεργοποιηθει η νεα. Μπορείς να πάρεις ενα ανταπτορακι micro σε μίνι η αν εχεις cu με 5 ευρώ σου δίνουν και δεύτερη sim για οποια χρήση θες.

 

Ναι CUεχω. 2η μινι με το ιδιο νουμερο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το ίδιο νούμερο. Με τη σκεψη οτι θα βάλεις μια στο κινητό και μια σε ταμπλετ κτλ. Δεν γνωρίζω αμα δουλεύουν ταυτόχρονα, φαντάζομαι πως οχι

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/star-services/vodafone-double/

Τελικα ειναι 10 ευρω εφάπαξ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να πληρώσετε 10€ για micro sim, απλά κόψτε την κανονική ή τη mini με ένα ψαλίδι. Υπάρχουν οδηγίες στο Ίντερνετ ή χρησιμοποιώντας μια micro για οδηγό ή με το μάτι. Aυτό είχα κάνει και σε μένα και σε όσους χρειάζονται micro.

Είναι πολύ εύκολο και ακόμα και αν στη τελική καταστρέψεις τη sim με τα δάχτυλα - μανταλάκια... θα έπαιρνες μία έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Τα 10 ευρώ ειναι για διπλή κάρτα οχι για αλλαγη σε micro.

Παντως οταν πήρα το nexus 4 στο κατάστημα που πήγα δεν ειχαν micro και μου την έκοψαν με εργαλείο - οδηγό. Δυστυχώς το κινητό δεν την αναγνώρισε και αναγκάστηκα να απευθυνθώ σε αλλο μαγαζί που ειχαν έτοιμες.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς με ποιον τρόπο ανανεώνεται το myvodafone widget σε android? Πρέπει κάθε φορά να πατάς το refresh όπου επιλέγεις από την αρχή ποια πακέτα θες να σου εμφανίζονται στο widget?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς με ποιον τρόπο ανανεώνεται το myvodafone widget σε android? Πρέπει κάθε φορά να πατάς το refresh όπου επιλέγεις από την αρχή ποια πακέτα θες να σου εμφανίζονται στο widget?

 

Με data συνεχώς ανοιχτά ανανεώνεται μόνο του! Αν τα κλείσεις δυστυχώς δεν ανανεώνεται!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς με ποιον τρόπο ανανεώνεται το myvodafone widget σε android? Πρέπει κάθε φορά να πατάς το refresh όπου επιλέγεις από την αρχή ποια πακέτα θες να σου εμφανίζονται στο widget?

 

Και στην αυτόματη ανανέωση μέσω data σου εμφανίζει όλα τα πακέτα σου. Πχ λεπτά προς Vodafone και λεπτά προς όλους ενα νουμερο συνολικό άθροισμα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς με τη double sim δεν μπορείς να έχεις και τις δύο συσκευές ενεργές ταυτόχρονα. δλδ κιν και τάμπλετ πχ. άρα είναι ψιλοάχρηστο για τους περισσότερους.

θεωρητικά θα μπορούσαν να δουλεύουν και ταυτόχρονα, αλλά δεν το έχουν υλοποιήσει έτσι...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς με τη double sim δεν μπορείς να έχεις και τις δύο συσκευές ενεργές ταυτόχρονα. δλδ κιν και τάμπλετ πχ. άρα είναι ψιλοάχρηστο για τους περισσότερους.

θεωρητικά θα μπορούσαν να δουλεύουν και ταυτόχρονα, αλλά δεν το έχουν υλοποιήσει έτσι...

 

Η κύρια χρήση για την double sim είναι να λειτουργείς 2 τηλέφωνα. Δεν μπορείς να έχεις και τα 2 σε λειτουργία, σε ποιο θα πάει η κλήση ή το sms; Άλλωστε οι εταιρίες θέλουν περισσότερα έσοδα οπότε σε αναγκάζουν να χρησιμοποιήσεις άλλο αριθμό για το tablet.

Link to comment
Share on other sites

Η κύρια χρήση για την double sim είναι να λειτουργείς 2 τηλέφωνα. Δεν μπορείς να έχεις και τα 2 σε λειτουργία, σε ποιο θα πάει η κλήση ή το sms;
Πάνε στην τελευταία συσκευή που συνδέθηκε στο δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος τι ισχύει με την περιαγωγή στα δεδομένα? τα ΜΒ που έχουμε από πακέτο μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε όταν είμαστε στη Γαλλία? Σε όλα τα πακέτα ΜΒ στο site λέει οτι δεν ισχύουν στο εξωτερικό, άρα τι κάνω για datα? Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος τι ισχύει με την περιαγωγή στα δεδομένα? τα ΜΒ που έχουμε από πακέτο μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε όταν είμαστε στη Γαλλία? Σε όλα τα πακέτα ΜΒ στο site λέει οτι δεν ισχύουν στο εξωτερικό, άρα τι κάνω για datα?

 

Δεν μπορεις να χρησιμοποιήσεις πακέτο internet καρτοκινητού πουθενά στον κόσμο.

Μπορεις να χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία καρτοιντερνετ αλλάζοντας το ΑΡΝ σε web.session

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10780

25 ευρώ 150 ΜΒ 7 ημέρες.

αλλιώς 5 ευρώ την ημέρα για 15 ΜΒ και μετά 1 ευρώ το ΜΒ

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε σπίτι που δεν έχει internet στο σταθερό και χρειάζεται να κάνω κλήση (χωρίς εικόνα) μίας ώρας μέσω skype από το laptop. Έχω 600MB από το φοιτητικό CU και θα κάνω το smartphone μου wifi hotspot. Θα με αφήσει η vodafone ή είναι μπλοκαρισμένο το skype ακόμα και μέσω tethering; Μπορώ να ζητήσω να μου το ξεμπλοκάρουν; Με ποια διαδικασία, με κλήση στο 13830 ή με μήνυμα στο facebook ή πώς;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε σπίτι που δεν έχει internet στο σταθερό και χρειάζεται να κάνω κλήση (χωρίς εικόνα) μίας ώρας μέσω skype από το laptop. Έχω 600MB από το φοιτητικό CU και θα κάνω το smartphone μου wifi hotspot. Θα με αφήσει η vodafone ή είναι μπλοκαρισμένο το skype ακόμα και μέσω tethering; Μπορώ να ζητήσω να μου το ξεμπλοκάρουν; Με ποια διαδικασία, με κλήση στο 13830 ή με μήνυμα στο facebook ή πώς;

 

90% δεν νομίζω οτι θα αντιμετωπισεις πρόβλημα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε σπίτι που δεν έχει internet στο σταθερό και χρειάζεται να κάνω κλήση (χωρίς εικόνα) μίας ώρας μέσω skype από το laptop. Έχω 600MB από το φοιτητικό CU και θα κάνω το smartphone μου wifi hotspot. Θα με αφήσει η vodafone ή είναι μπλοκαρισμένο το skype ακόμα και μέσω tethering; Μπορώ να ζητήσω να μου το ξεμπλοκάρουν; Με ποια διαδικασία, με κλήση στο 13830 ή με μήνυμα στο facebook ή πώς;

 

Κατά πάσα πιθανότητα, δεν θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα με την κλήση μέσω Skype ..

 

Τις προάλλες έπεσε στα χέρια μου ένα φοιτητικό νούμερο και με μεγάλη μου έκπληξη παρατήρησα ότι έχουν αλλάξει τις κάρτες SIM και πλέον είναι 2 σε 1, κανονική SIM και Micro και γίνεται Micro απλά πιέζοντάς τη στο κατάλληλο σημείο ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...