Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παρότι έκανα επανεκκίνηση 2 φορές δεν άλλαξε!

 

Τελικά αγόρασε κανείς νωρίτερα πακέτο xclusive 5 για να δούμε αν προστίθενται/μεταφέρονται τα λεπτά στην νέα ημερομηνία;;;;

 

Εγώ αγόρασα με τα 4 πλέον ευρώ το πακέτο και προστέθηκαν τα προηγούμενα κανονικά. Αν και βέβαια με τα 1000 λεπτα μόνο για τα mb με ένοιαζε τώρα με τα 600mb free το μήνα αδιάφορο λίγο αν μεταφέρονται

 

Εχω καρτοκινητο vodafone.Παιρνω στο 1252 και μου λεει για δωρεαν ομιλια προς ολη την vodafone για το 3ημερο 26-28/10 πατωντας το 0.Το'χετε και εσεις η επιλεξαν τυχαια ατομα;.Επισης το 1286 παυει να υπαρχει απο 15/11 απ'οτι λεει.

 

Απάντηση της voda στη προσφορά της cote στα συμβόλαια μάλλον αλλά αφορά και καρτοκινητα

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το γράφει και στο site της Vodafone:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043

 

Σωστά...ελπίζω να το κάνουν και στο CU...όχι μόνο στο καρτοκινητό Vodafone..."αδικία...να μας ξεγελάσουν με τα δωρεάν απογευματινά" :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το δικο μου εδω και ενα μηνα το εχω γυρισει σε "ΘΡΥΛΟΣ" και προς ωρας με συμφερει.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το δικο μου εδω και ενα μηνα το εχω γυρισει σε "ΘΡΥΛΟΣ" και προς ωρας με συμφερει.

 

Είσαι ενήμερος ότι αν ξαναλλάξεις καρτοκινητό θα μηδενιστεί όλο σου το υπόλοιπο ε; Ισχύει εκτός απο το καρτοκινητό ολυμπιακός και για το ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασε κανείς νωρίτερα πακέτο xclusive 5 για να δούμε αν προστίθενται/μεταφέρονται τα λεπτά στην νέα ημερομηνία;;;;

Στο φοιτητικό σήμερα αγόρασα student 7 και κανονικά δείχνει ότι όλα προστίθενται.

 

Στο απλό το Cu με αγορά πακέτου talk2voda 300 παλιότερα και τώρα δείχνει ότι όλα προστίθενται.

 

Σε ένα άλλο απλό CU με παλιότερη αγορά talk2voda 300 και νεώτερη αγορά πακέτου talk2voda 600 δείχνει ότι δεν προστίθενται

 

Τι γίνετε στην περίπτωση αυτή είχα την εντύπωση ότι μπορείς να αγοράζεις το 300 η το 600 και να προστίθενται:wacko: ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το δικο μου εδω και ενα μηνα το εχω γυρισει σε "ΘΡΥΛΟΣ" και προς ωρας με συμφερει.

 

Είναι πολύ βολικό καρτοκινητό. Εαν είχε και κανένα πακέτο λεπτών προς όλα τα δίκτυα, θα ήταν τέλειο...

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ βολικό καρτοκινητό. Εαν είχε και κανένα πακέτο λεπτών προς όλα τα δίκτυα, θα ήταν τέλειο...

 

να ρωτησω εαν κερδισουμε γκολ μπορουμε να αγορασουμε με αυτον τον χρονο ομιλιας προγραμμα για καρτοιντερνετ; .

 

 

Στο φοιτητικό σήμερα αγόρασα student 7 και κανονικά δείχνει ότι όλα προστίθενται.

 

Στο απλό το Cu με αγορά πακέτου talk2voda 300 παλιότερα και τώρα δείχνει ότι όλα προστίθενται.

 

Σε ένα άλλο απλό CU με παλιότερη αγορά talk2voda 300 και νεώτερη αγορά πακέτου talk2voda 600 δείχνει ότι δεν προστίθενται

προστιθονται μονο οταν αγοραζεις το ιδιο πακετο ακριβως και πριν την ληξη του πακετου ενεργοποιεις ενα ιδιο προγραμμα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω εαν κερδισουμε γκολ μπορουμε να αγορασουμε με αυτον τον χρονο ομιλιας προγραμμα για καρτοιντερνετ; .

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10369

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω εαν κερδισουμε γκολ μπορουμε να αγορασουμε με αυτον τον χρονο ομιλιας προγραμμα για καρτοιντερνετ; .

 

 

δε γνωρίζω, αλλά φαντάζομαι πως όχι, αφού στο μενού αγοράς πακέτων δεν το έχει. Με τα γκόλ (γενικά όλο το υπόλοιπο χρημάτων) μπορείς να αγοράσεις οποιο πακετο λεπτων, sms και ιντερνετ προσφέρει το συγκεκριμένο καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω εαν κερδισουμε γκολ μπορουμε να αγορασουμε με αυτον τον χρονο ομιλιας προγραμμα για καρτοιντερνετ; .

Κανονικά , αλλά αφού είσαι φοιτητής , πάρε το Vodafone cu on you (φοιτητικό καρτοinternet) , όπου με 7 ευρώ από cu ( αντί για 40 από Ολυμπιακός) παίρνεις τα 5GB

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά , αλλά αφού είσαι φοιτητής , πάρε το Vodafone cu on you (φοιτητικό καρτοinternet) , όπου με 7 ευρώ από cu παίρνεις τα 5GB

 

τελεια! Βασιλη μπορουμε να αγορασουμε ολα τα πακετα του καρτοιντερνετ ; ή μονο τα 2 που ειναι με sms που αναγραφει παρακατω;

Χρεώσεις Vodafone ΚαρτοInternet

Χρόνος πρόσβασης

Χρέωση (€) Πολιτική ορθής χρήσης

30 λεπτά**

2 € 500 ΜΒ

1 ημέρα

5 € 1 GB

3 ημέρες** 10 € 2 GB

15 ημέρες 20 € 2 GB

30 ημέρες 40 € 5 GB

 

*Ο χρήστης έχει τη δυνατότητα να αναγράφει στο σχετικό πεδίο της αρχικής σελίδας της υπηρεσίας τον αριθμό του κινητού του τηλεφώνου και να λαμβάνει δωρεάν απαντητικό SMS με έναν κωδικό πρόσβασης

 

**Στους χρόνους πρόσβασης 30 λεπτών και 3 ημερών η χρέωση γίνεται μόνο με SMS

 

καλα ειναι και λιγο γελοια προγραμματα ολα αυτα ! καλυτερα να βαλω με 5 ευρω 500mb internet για ενα μηνα παρα να αγορασω πακετο μονο για 30 λεπτα ή 3 μερες αλλα και παλι βολευει διοτι σου δινει το ογκο που θελεις μονο για τις μερες που θελεις!>

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τελεια! Βασιλη μπορουμε να αγορασουμε ολα τα πακετα του καρτοιντερνετ ; ή μονο τα 2 που ειναι με sms που αναγραφει παρακατω;

Χρεώσεις Vodafone ΚαρτοInternet

Χρόνος πρόσβασης

Χρέωση (€) Πολιτική ορθής χρήσης

30 λεπτά**

2 € 500 ΜΒ

1 ημέρα

5 € 1 GB

3 ημέρες** 10 € 2 GB

15 ημέρες 20 € 2 GB

30 ημέρες 40 € 5 GB

 

*Ο χρήστης έχει τη δυνατότητα να αναγράφει στο σχετικό πεδίο της αρχικής σελίδας της υπηρεσίας τον αριθμό του κινητού του τηλεφώνου και να λαμβάνει δωρεάν απαντητικό SMS με έναν κωδικό πρόσβασης

 

**Στους χρόνους πρόσβασης 30 λεπτών και 3 ημερών η χρέωση γίνεται μόνο με SMS

 

καλα ειναι και λιγο γελοια προγραμματα ολα αυτα ! καλυτερα να βαλω με 5 ευρω 500mb internet για ενα μηνα παρα να αγορασω πακετο μονο για 30 λεπτα ή 3 μερες αλλα και παλι βολευει διοτι σου δινει το ογκο που θελεις μονο για τις μερες που θελεις!>

Όλα αγοράζονται με SMS, Αλλά θέλεις 40 ευρώ για τα 5GB τα οποία άντε να σου έχουν κοστίσει 15-20 ευρώ. Αν είσαι φοιτητής έχεις με 7 ευρώ από CU 5GB και με 5 ευρώ έχεις 2GB ,

Επιπλέον έχεις το ακόλουθο σχήμα σε CU :

23 ευρώ ανανέωση , κερδίζεις 1GB

Καθαρός χρόνος περίπου 20 ευρώ , αγοράζεις 4 φορές Χ 600 ΜΒ συνολικά 3,4 GB και μπορεί να σου κρατήσει και πάνω απο μήνα , μπορείς να τα έχεις και μέχρι 5 μήνες.....

Οπότε το ΚαρτοInternet με 40 ευρώ δεν λέει . Επιπλέον από τις 18 Οκτωβρίου η Cosmote δίνει στο καρτοinternet (internet on the go με κάρτα) τα 5GB με μόνο 30 ευρώ. Μακάρι να ακολουθήσει και η Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ένα άλλο απλό CU με παλιότερη αγορά talk2voda 300 και νεώτερη αγορά πακέτου talk2voda 600 δείχνει ότι δεν προστίθενται

 

Τι γίνετε στην περίπτωση αυτή είχα την εντύπωση ότι μπορείς να αγοράζεις το 300 η το 600 και να προστίθενται:wacko: ?

 

προστιθονται μονο οταν αγοραζεις το ιδιο πακετο ακριβως και πριν την ληξη του πακετου ενεργοποιεις ενα ιδιο προγραμμα.

 

Αυτό ήταν από πάντα ?

Έχω την εντύπωση οτι παλιότερα μπορούσες να αγοράζεις το 300 η το 600 και να προστίθενται?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν από πάντα ?

Έχω την εντύπωση οτι παλιότερα μπορούσες να αγοράζεις το 300 η το 600 και να προστίθενται?

Όχι ποτέ δεν ίσχυε.

Ακόμα και το Bonus των 10 ευρώ , δεν το προσθέτανε στο Bonus των 20 ευρώ γιατί ήταν διαφορετικά ..... συγκεκριμένα με 10 ευρώ έπαιρνες 300 λεπτά ομιλίας ενώ με 20 έπαιρνες 300 λεπτά + 60 ΜΒ .....

Link to comment
Share on other sites

το cu δεν έχει κανένα πακέτο προς όλους;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικά προς όλους δεν έχει , έχει πακέτα όμως προς cu ή vodafone και 100 λεπτά προς όλους
Link to comment
Share on other sites

Όλα αγοράζονται με SMS, Αλλά θέλεις 40 ευρώ για τα 5GB τα οποία άντε να σου έχουν κοστίσει 15-20 ευρώ. Αν είσαι φοιτητής έχεις με 7 ευρώ από CU 5GB και με 5 ευρώ έχεις 2GB ,

Επιπλέον έχεις το ακόλουθο σχήμα σε CU :

23 ευρώ ανανέωση , κερδίζεις 1GB

Καθαρός χρόνος περίπου 20 ευρώ , αγοράζεις 4 φορές Χ 600 ΜΒ συνολικά 3,4 GB και μπορεί να σου κρατήσει και πάνω απο μήνα , μπορείς να τα έχεις και μέχρι 5 μήνες.....

Οπότε το ΚαρτοInternet με 40 ευρώ δεν λέει . Επιπλέον από τις 18 Οκτωβρίου η Cosmote δίνει στο καρτοinternet (internet on the go με κάρτα) τα 5GB με μόνο 30 ευρώ. Μακάρι να ακολουθήσει και η Vodafone.

 

καλα σωστα τα λες εσυ αλλα αμα εχεις κερδισει ευρω απο γκολ και δεν ξερεις τι να κανεις και δεν θελεις να βαλεις λεπτα προς βονταφον μπορεις να εχεις ιντερνετ στο λαπτοπ και να εισαι οκ!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το cu δεν έχει κανένα πακέτο προς όλους;

 

Δεν ξέρω αν τρέχει ακόμα η προσφορά αλλά πχ και σε εμένα είναι 200 λεπτά προς ολους. Δηλαδή με 5 ευρώ έχω 200 προς voda και 200 προς ολους.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τρέχει ακόμα η προσφορά αλλά πχ και σε εμένα είναι 200 λεπτά προς ολους. Δηλαδή με 5 ευρώ έχω 200 προς voda και 200 προς ολους.

 

προσφορα παιζει σε εσενα γενικα δινει 100 λεπτα προς ολους και λεπτα προς βονταφον ή προς cu .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τρέχει ακόμα η προσφορά αλλά πχ και σε εμένα είναι 200 λεπτά προς ολους. Δηλαδή με 5 ευρώ έχω 200 προς voda και 200 προς ολους.

 

ειναι επιλεκτικη προσφορα για καποιους και για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τρέχει ακόμα η προσφορά αλλά πχ και σε εμένα είναι 200 λεπτά προς ολους. Δηλαδή με 5 ευρώ έχω 200 προς voda και 200 προς ολους.

πότε και πως προέκυψε ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,θα χρειαστω αντικατασταση καρτας sim λογω φθορας.Υπαρχουν επιλογες η ειναι ολες ιδιες;.

 

όλες ίδιες με 5€ σε καταστημα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

όλες ίδιες με 5€ σε καταστημα.

 

Ευχαριστώ.Απλα ειχα δει μερικες που εγραφαν 3g και αλλες οχι και παραξενευτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται από αύριο να μεταφερθώ με φορητότητα από Cosmote συμβόλαιο σε φοιτητικό XClusive της Vodafone. Θέλω να ρωτήσω αν το CU έχει κάποια προσφορά σε χρόνο ομιλίας ή/και sms ή/και MB με κάθε ανανέωση κάρτας των 10€, η οποία προσφορά να μπορεί να είναι ταυτόχρονα ενεργοποιημένη με το πακέτο XClusive των 7€. Επίσης, γνωρίζει κανείς αν το πακέτο αυτό μπορεί να λειτουργεί παράλληλα με κάποιο από τα πακέτα των SMS?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...