Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως για την εξυπηρέτηση της vodafone έχω να πω τα καλύτερα. Ταχύτατοι και πολλοί εξυπηρετικοί σε οτιδήποτε ζήτησα. Το πρόβλημα με τον κωδικό το είχα κι εγώ παλιά. Το cc μου είπε να αλλάξω τον κωδικό από το κανονικό site της vodafone κι όχι του vodafonecu και από τότε δεν ξαναεμφανίστηκε. Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

 

Θέμα 2ο, site Vodafone CU: Το πρώτο τραγελαφικό ήταν όταν μου ζήτησε να αλλάξω κωδικό στο log in. Τον άλλαξα με άλλον, υποτίθεται τον δέχθηκε ΑΛΛΑ από το κινητό έκανα login κανονικά με το παλιό (το είχε αποθηκευμένο) ΚΑΙ από PC δεν δεχόταν τον καινούργιο παρά μόνο τον παλιό και φυσικά μου ζητούσε να τον αλλάξω τον άλλαζα και "ξαναδιαβάστε μετά το ΑΛΛΑ" και συνεχιζόταν αυτός ο φαύλος κύκλος.

Το δεύτερο ήρθε χθες. Δεν με άφηνε με κανένα κωδικό να μπω στο site από PC (παλιό, αλλαγμένο) ενώ από το κινητό συνέχιζε ΚΑΝΟΝΙΚΑ να μπαίνει (έκανα και refresh και έβλεπα τις αλλαγές). Ζητάω νέο κωδικό λοιπόν, μου στέλνει με SMS, κάνω log in (από το PC), τον αλλάζω σε άλλο, άσχετο με ότι είχα βάλει μέχρι τώρα. Στο PC λοιπόν μπαίνω κανονικά με τον "φρέσκο" κωδικό. Ε, στο κινητό συνεχίζει να μπαίνει με το παλιό. Έκανα και πάλι refresh και έβλεπα τις αλλαγές.

What's going on με αυτό το site ???

Φίλε είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!η πλάκα είναι οτι απο όταν άλλαξα κωδικό στο πισι δεν ξαναμπηκα να δω τι παιζει.συνεχιζω κ μπαίνω με την εφαρμογή με τον παλιό κωδικό απο το κινητό!οτι νάναι!

Μου ήρθε κ μένα μήνυμα οτι ήμουν μέσα στους 10000 .τι να το κάνω εγώ λαχείο θέλω να κερδίσω όχι mb :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

 

Θέμα 2ο, site Vodafone CU: Το πρώτο τραγελαφικό ήταν όταν μου ζήτησε να αλλάξω κωδικό στο log in. Τον άλλαξα με άλλον, υποτίθεται τον δέχθηκε ΑΛΛΑ από το κινητό έκανα login κανονικά με το παλιό (το είχε αποθηκευμένο) ΚΑΙ από PC δεν δεχόταν τον καινούργιο παρά μόνο τον παλιό και φυσικά μου ζητούσε να τον αλλάξω τον άλλαζα και "ξαναδιαβάστε μετά το ΑΛΛΑ" και συνεχιζόταν αυτός ο φαύλος κύκλος.

Το δεύτερο ήρθε χθες. Δεν με άφηνε με κανένα κωδικό να μπω στο site από PC (παλιό, αλλαγμένο) ενώ από το κινητό συνέχιζε ΚΑΝΟΝΙΚΑ να μπαίνει (έκανα και refresh και έβλεπα τις αλλαγές). Ζητάω νέο κωδικό λοιπόν, μου στέλνει με SMS, κάνω log in (από το PC), τον αλλάζω σε άλλο, άσχετο με ότι είχα βάλει μέχρι τώρα. Στο PC λοιπόν μπαίνω κανονικά με τον "φρέσκο" κωδικό. Ε, στο κινητό συνεχίζει να μπαίνει με το παλιό. Έκανα και πάλι refresh και έβλεπα τις αλλαγές.

What's going on με αυτό το site ???

 

Το ίδιο πρόβλημα και εδώ.

Απλά σταμάτησα να μπαίνω από το πισί!!!!!!

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα και εδώ.

Απλά σταμάτησα να μπαίνω από το πισί!!!!!!

 

την ίδια βλακεία πέρασε ο αδελφός μου σβήσε το ιστορικό του browser και ξανά μπες με άλλο browser! Μετά επειδη θa σου ζητήσει να τον αλλάξεις βάλε κάτι εντελώς διαφορετικό κωδικό με ta σύμβολα και ότι άλλο λέει μέσα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω δώσει ήδη την λύση για το πρόβλημα με τον κωδικό. Ας την ξαναγράψω:

Το cc μου είπε να αλλάξω τον κωδικό από το κανονικό site της vodafone κι όχι του vodafonecu και από τότε δεν ξαναεμφανίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι με παίρνουν τηλέφωνο από άλλες εταιρίες και όταν λέω φοιτητικό vodafone μου λένε ευχαριστώ, γεια σας :lol: Ούτε να μπουν σε διαδικασία να με πείσουν. Έδινα 65 ευρώ σε συμβόλαιο cosmote, μου έδωσαν 3 ευρώ έκπτωση στο πάγιο, τσατίστηκα κι έκανα συμβόλαιο με 20 ευρώ. Περιμένω να λήξει σε δύο μήνες για να το κόψω. Με πειράζει που τους τα δίνω. Και τώρα στη vodafone βάζω 20 ευρώ το μήνα αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου γιατί με σέβονται. Κι έκανα και το φοιτητικό university mobile με 4.74 το μήνα και ας μη το χρειάζομαι. Χαλάλι τους. Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Θέμα 2ο, site Vodafone CU: Το πρώτο τραγελαφικό ήταν όταν μου ζήτησε να αλλάξω κωδικό στο log in. Τον άλλαξα με άλλον, υποτίθεται τον δέχθηκε ΑΛΛΑ από το κινητό έκανα login κανονικά με το παλιό (το είχε αποθηκευμένο) ΚΑΙ από PC δεν δεχόταν τον καινούργιο παρά μόνο τον παλιό και φυσικά μου ζητούσε να τον αλλάξω τον άλλαζα και "ξαναδιαβάστε μετά το ΑΛΛΑ" και συνεχιζόταν αυτός ο φαύλος κύκλος.

Το δεύτερο ήρθε χθες. Δεν με άφηνε με κανένα κωδικό να μπω στο site από PC (παλιό, αλλαγμένο) ενώ από το κινητό συνέχιζε ΚΑΝΟΝΙΚΑ να μπαίνει (έκανα και refresh και έβλεπα τις αλλαγές). Ζητάω νέο κωδικό λοιπόν, μου στέλνει με SMS, κάνω log in (από το PC), τον αλλάζω σε άλλο, άσχετο με ότι είχα βάλει μέχρι τώρα. Στο PC λοιπόν μπαίνω κανονικά με τον "φρέσκο" κωδικό. Ε, στο κινητό συνεχίζει να μπαίνει με το παλιό. Έκανα και πάλι refresh και έβλεπα τις αλλαγές.

What's going on με αυτό το site ???

 

Τα ιδια και γω οταν μπηκα απο πισι προ 2 μηνων.πηρα τηλεφωνο υπηρεσια εξυπηρετησης και εκανε reset τους κωδικους,ξαναμπηκα απο πισι και τελος.ειχα αναγκαστει τοτε να μπω επειδη ηθελα να ενεργοποιησω το "παρε ναχεις". Ειχα δει ενα μηνυμα τοτε οτι πρεπει να αλλαζουν οι κωδικοι ανα τακτα χρονικα διαστηματα,μου το ζητησε το συστημα να το κανω και αρχισε το "μπλεξιμο".

Αμα ξαναμπω απτο πισι να με...χ@σουν.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Σε παλιότερό μου μήνυμα έγραψα αναλυτικά τι τράβηξα με τις άπειρες κλήσεις απ' το 1237. Αν το εντοπίσω θα το επαναφέρω στα τωρινά.

 

Εδώ είναι το μήνυμα στο οποίο αναφέρομαι:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4505353#post4505353

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις - απορίες για ημερομηνία λήξης πακέτων σε cu (υποθετικές οι ημερομηνίες):

 

1. Βάζουμε 10€ κάρτα στις 2/10, ώρα 15:00. Τα 120' λεπτά προς vodafone πότε ακριβώς λήγουν;

2. Αγοράζουμε πακέτο sms 300 στις 2/10, ώρα 15:05. Πότε ακριβώς λήγει;

3. Αγοράζουμε το surf & email 100 (χωρίς αυτόματη ανανέωση) στις 2/10, ώρα 15:10. Πότε ακριβώς λήγει;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα αυτό το sms. Συγνώμη για τα κεφάλαια, είναι copy paste:

ENA MONAΔIKO MONOΠETPO ΔAXTYΛIΔI KAI EKΠ. ΔΩPOEΠITAΓEΣ 750€ EΓINAN ΔIKA ΣOY ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN ETΣI AΠΛA! EIΣAI O MEΓAΛOΣ NIKHTHΣ! THΛEΦΩNHΣE ΓIA EΠIBEBAIΩΣH ΣHMEPA EΩΣ TIΣ 6:30 TO AΠOΓEYMA ΣTO 9019015970 KAI MAΘE ΠOIA HMEPA ΘA ΠAPAΛABEIΣ TA ΔΩPA ΣOY ΔΩPEAN. F.G.H.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα αυτό το sms. Συγνώμη για τα κεφάλαια, είναι copy paste:

ENA MONAΔIKO MONOΠETPO ΔAXTYΛIΔI KAI EKΠ. ΔΩPOEΠITAΓEΣ 750€ EΓINAN ΔIKA ΣOY ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN ETΣI AΠΛA! EIΣAI O MEΓAΛOΣ NIKHTHΣ! THΛEΦΩNHΣE ΓIA EΠIBEBAIΩΣH ΣHMEPA EΩΣ TIΣ 6:30 TO AΠOΓEYMA ΣTO 9019015970 KAI MAΘE ΠOIA HMEPA ΘA ΠAPAΛABEIΣ TA ΔΩPA ΣOY ΔΩPEAN. F.G.H.

 

Ειλικρινά μην ασχολεισαι με τέτοια... Και μονο απο το τηλ καταλαβαίνεις..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

http://fgh.gr/oroi-proothetikes-energeias/ Αυτο βρηκα σχετικά...αλλου διαβασα πως είναι απάτη(λογικό μου φαίνεται).
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά μην ασχολεισαι με τέτοια... Και μονο απο το τηλ καταλαβαίνεις..

 

Δεν ασχολούμαι με τέτοια, δεν είμαι και μικρός άλλωστε. Απλά το έβαλα για να επιστήσω την προσοχή. Μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται πολύ. Χθες ενεργοποιήθηκε το φοιτητικό cu και σήμερα ήρθε το sms.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις - απορίες για ημερομηνία λήξης πακέτων σε cu (υποθετικές οι ημερομηνίες):

 

1. Βάζουμε 10€ κάρτα στις 2/10, ώρα 15:00. Τα 120' λεπτά προς vodafone πότε ακριβώς λήγουν;

2. Αγοράζουμε πακέτο sms 300 στις 2/10, ώρα 15:05. Πότε ακριβώς λήγει;

3. Αγοράζουμε το surf & email 100 (χωρίς αυτόματη ανανέωση) στις 2/10, ώρα 15:10. Πότε ακριβώς λήγει;

 

Τα πακέτα λήγουν ακριβώς 30 μέρες μετά την ημερομηνία ενεργοποίησης την ίδια ώρα που που τα ενεργοποίησες!

Link to comment
Share on other sites

EIΣAI ΣTOYΣ ΠPΩTOYΣ 10.000 TOY CU XCLUSIVE K EXEIΣ EΞTPA ΔΩPA! TO ΠAKETO TΩN 1000' ΠPOΣ OΛOYΣ ME 4E ANTI 5 & EΞTPA 600MB KAΘE MHNA ΔΩPO MAZI ME TA 600' ΠPOΣ CU!

 

Ειμαι πολυ τυχερος! Μου ηρθε σημερα!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα κάντε ενα διαφορετικό ποστ για τα φοιτητικά...απο προχτες έχουμε δει το ίδιο μνμ πανω απο 10 φορες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο ενεργοποίησα τον φοιτητικό αριθμό και έλαβα μήνυμα ότι ο αριθμός 1132614042 με κάλεσε και μάλιστα 2 φορές .. Ξέρουμε κάτι γι'αυτόν τον αριθμό ;; :worry:

 

Επίσης, έλαβα κι εγώ την προσφορά με τα 4€, αλλά το έμαθα μέσω του 1252, χωρίς μήνυμα ..

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ώρα δε νομίζω, λήγουν νωρίτερα της ίδιας μέρας.

Τουλάχιστον σε εμένα έτσι έχει συμβεί..

 

Εγώ πάντα ανανεώνω λίγες ώρες νωρίτερα για να είμαι σίγουρος παλιά προστίθονταν τα λεπτά ομιλίας οπότε δεν με ένοιαζε κάτι μια μέρα νωρίτερα να ανανεώσω

 

Όσο για την προσφορά πρέπει να είναι εντελώς επιλεκτική γιατί εγώ το έχω ενεργοποιήσει 1 μήνα τώρα και δεν έχω λάβει την προσφορά!

Edited by pReHiStoRik
Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εμένα μου ρθε μήνυμα αλλά τελικά έχω την προσφορά, οπότε δοκιμάστε να καλέσετε στο 1286 και να δείτε πόσο λέει πως θα σας χρεώσει.
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο ενεργοποίησα τον φοιτητικό αριθμό και έλαβα μήνυμα ότι ο αριθμός 1132614042 με κάλεσε και μάλιστα 2 φορές .. Ξέρουμε κάτι γι'αυτόν τον αριθμό ;; :worry:

 

Επίσης, έλαβα κι εγώ την προσφορά με τα 4€, αλλά το έμαθα μέσω του 1252, χωρίς μήνυμα ..

 

To google βγάζει ότι είναι από Κορέα ο αριθμός αυτός! Μην απαντήσεις και μην κάνεις τπτ! Αν συνεχίσει να παίρνει κάλεσε εξυπηρέτηση και πες τους το! Και μένα μου ήρθε μνμ με το πακέτο τον 4Ε! Πολύ καλό, πλέον δεν υπάρχει λόγος να κάνεις συμβόλαιο!! Είμαι πολύ περίεργος να δώ τι θα βγάλει η Cyta στην καρτοκινητή τηλεφωνία (λογικά θα έχει και συμβόλαια) που ετοιμάζει να λανσάρει σύντομα!!! Με τόσες προσφορές δύσκολος προβλέπεται ο ανταγωνισμός!!

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον 213 εννοεί , είναι απίθανο να τον πήραν από αριθμό που αρχίζει με 113 ( και μάλιστα δεκαψήφιο )
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...