Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι και εγώ με τη σειρά μου γιατί έκανα βλακεία. Υπάρχει κάποιος χρονικός περιορισμός παραμονής σε μια εταιρεία μετά από φορητότητα;

 

Όχι, δεν υπάρχει χρονικός περιορισμός παραμονής. Μόλις ολοκληρωθεί η φορητότητα του αριθμού σου σε μία εταιρεία, μπορείς να ζητήσεις από την ίδια κιόλας μέρα να πας σε άλλη. :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας τι παίζει ή τι θα παίξει με αυτό το "Restart" που λέει το CU?? :wacko:

 

μου αρεσει που μας σπαμαραν και με SMS να δουμε αποψε μετα τις 8:30 τηλεοραση να μαθουμε για το RESTART... Τελικά πέρα απο κάτι γκομενες να φιλανε αλλες γκομενες στο σποτακι, δεν μαθαμε τιποτα :lol:

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερει κανεις αν μπορουμε να αγορασουμε πακετα με τον τριπλασιασμο;

 

Κανονικά αγόραζεις ότι πακέτο θέλεις

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει που μας σπαμαραν και με SMS να δουμε αποψε μετα τις 8:30 τηλεοραση να μαθουμε για το RESTART... Τελικά πέρα απο κάτι γκομενες να φιλανε αλλες γκομενες στο σποτακι, δεν μαθαμε τιποτα :lol:
τι διάολο ήταν αυτό τελικά? εμένα το μήνυμα δεν έλεγε ούτε κανάλι ούτε τι θα δω Ο.ο
Link to comment
Share on other sites

Το χρονο ισχύος των καρτοκινητών τον μειώνουν στους 6 μήνες για να λήγουν πιο γρήγορα οι μη χρησιμοποιούμενοι αριθμοί ή υπάρχει κάποιος άλλος λογος;

 

Και σχετικά με το Surf & Email 60,

βλέπω ότι "Με κάθε ενεργοποίηση του Surf & Email 60 μέχρι τις 31/10 παίρνεις τη Super Προσφορά των 120ΜΒ, αντί για 60"

δηλαδή αν κατάλαβα καλα, μετά τις 31/10 σταματάει η προσφορά και δίνει 60MB, ε?

 

Μπορώ τον ένα μήνα να βάλω το Surf & Email 60 και αν δω ότι δεν με φτάνουν τα MB τον επόμενο να βάλω το Surf & Email 100?? (γιατι είδα κατι για αυτόματη ανανέωση καθε μήνα και μπερδεύτηκα)

 

Τον διπλασιασμο των 60MB σε 120 τον δίνει εδώ και μήνες και κάθε μήνα του δίνει παράταση ένα μήνα. Δεν ξέρω για ποσο θα συνεχιστεί αυτο.

Αν βάλεις πακέτο MB ή ΜΒ και sms με αυτοματη ανανέωση, στέλνεις μετά απο λίγο το ειδικο μήνυμα (που το λέει στη σελίδα στο ιντερνετ) και ακυρώνεις την αυτοματη ανανέωση και το πακέτο σου ισχύει κανονικά μέχρι να λήξει. Το καλο με την αυτοματη ανανέωση είναι οτι δεν κινδυνεύεις να ξεχαστείς και να μείνεις χωρίς πακέτο ιντερνετ και να χρεωθείς 1 ευρώ απο το ιντερνετ ολη μέρα. Ενώ στο αντίστοιχο πακέτο χωρίς την αυτοματη ανανέωση το καλο είναι οτι μπορείς να μεταφέρεις τυχον υπολοιπομενα MB στον επομενο μήνα με την έγκαιρη αγορά του ίδιου ακριβώς πακέτου πριν λήξει το προηγούμενο.

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Τροποποίηση διάρκειας ισχύος των καρτοκινητων vodafone απο 12μήνες σε 6μήνες! :-( δείτε εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39993&dateFrom=&dateUntil= επίσης αλλαγή τιμής στισ διεθνείς κλήσεις στο καρτοκινητο vodafone και καρτοκινητο vodafone cu δείτε εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39992&dateFrom=&dateUntil=

 

Αυτά είναι πάρα πολύ άσχημα νέα.

Και πολύ πιο άσχημο και "ανέντιμο" είναι ότι το κάνει και αναδρομικά, αν κατάλαβα καλά.....

 

" Τροποποίηση της διάρκειας ισχύος του χρόνου ομιλίας καρτοκινητής

 

Η εταιρία VODAFONE � ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 19/11/2012 μείωση της διάρκειας ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από 12 μήνες σε 6 μήνες για τα καρτοκινητά Vodafone CU, Καρτοκινητό Vodafone, Vodafone International, Καρτοκινητό Ολυμπιακός, ΕΛΤΑ Καρτοκινητή και Τazamobile.

Συγκεκριμένα η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων θα είναι 6 μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας, και σε περίπτωση που μέσα σε αυτό το διάστημα δεν πραγματοποιηθεί άλλη ανανέωση χρόνου ομιλίας, τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα χάνεται.

Διευκρινίζεται ότι, η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που έχουν πραγματοποιηθεί από 01 Οκτωβρίου 2012 και έπειτα, μειώνεται στους 6 μήνες από 12 μήνες, από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης του προπληρωμένου χρόνου ομιλίας.

Όσον αφορά τυχόν υπολειπομένη αξία συνδιαλέξεων από ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που έχουν πραγματοποιηθεί πριν την 01 Οκτωβρίου 2012, η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων θα ισχύει έως και την 30 Μαρτίου 2013. "

 

Απορώ που δεν το έχει σχολιάσει κανείς...... τόσο ατάραχοι όλοι....?

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω ανανέωση σε κάποιον απομακρυσμένο αριθμό και πως;

Επίσης άμα ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο από την εφαρμογή της Vodafone για Android παίρνω το μπόνους για online ενεργοποίηση;

 

 

Τέλος για αυτόν που ρώταγε για το surf & email 60 αν θέλει μπορεί να ενεργοποιήσει από το ίντερνετ το πακέτο με τα 60 μηνύματα προς όλους με 3 ευρώ και να πάρει μπόνους 100 mb. Πιστεύω συμφέρει εκτός αν δεν στέλνεις καθόλου μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι πάρα πολύ άσχημα νέα.

Και πολύ πιο άσχημο και "ανέντινο είναι ότι το κάνει και αναδρομικά, αν κατάλαβα καλά.....

 

" Τροποποίηση της διάρκειας ισχύος του χρόνου ομιλίας καρτοκινητής

 

Η εταιρία VODAFONE � ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 19/11/2012 μείωση της διάρκειας ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από 12 μήνες σε 6 μήνες για τα καρτοκινητά Vodafone CU, Καρτοκινητό Vodafone, Vodafone International, Καρτοκινητό Ολυμπιακός, ΕΛΤΑ Καρτοκινητή και Τazamobile.

Συγκεκριμένα η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων θα είναι 6 μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας, και σε περίπτωση που μέσα σε αυτό το διάστημα δεν πραγματοποιηθεί άλλη ανανέωση χρόνου ομιλίας, τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα χάνεται.

Διευκρινίζεται ότι, η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που έχουν πραγματοποιηθεί από 01 Οκτωβρίου 2012 και έπειτα, μειώνεται στους 6 μήνες από 12 μήνες, από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης του προπληρωμένου χρόνου ομιλίας.

Όσον αφορά τυχόν υπολειπομένη αξία συνδιαλέξεων από ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που έχουν πραγματοποιηθεί πριν την 01 Οκτωβρίου 2012, η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων θα ισχύει έως και την 30 Μαρτίου 2013. "

 

Απορώ που δεν το έχει σχολιάσει κανείς...... τόσο ατάραχοι όλοι....?

 

Μια διευκρινιση παρακαλω... με το περασμα του 6μηνου χανεται μονο το υπολοιπο τις καρτας η και ο αριθμος? ρωταω πχ καποιοι φιλοι που ειναι στο εξωτερικο και σε περιπτωση που κανουν πανω απο 6 μηνες να ερθουν ελλαδα θα μπορουν με μια ανανεωση απλη καρτας δικτυο βονταφον αλλης χωρας να παρατεινουν τον αριθμο τους και να μην κινδυνευουν να τον χασουν μετα το 6μηνο.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω φορητοτητα τον αριθμο μου και να τον κανω cu φοιτητικο αλλα σε αλλου ονομα. Δηλαδη σε αλλα στοιχεια να ζητησω τη φορητητοτα( δικο μου ονομα) και σε αλλα στοιχεια να γινει η συνδεση (φοιτητη).

Κ αν γινεται μπορω να παιρνω παραπανω απο 1 πακετο με 7€ανα μηνα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω φορητοτητα τον αριθμο μου και να τον κανω cu φοιτητικο αλλα σε αλλου ονομα. Δηλαδη σε αλλα στοιχεια να ζητησω τη φορητητοτα( δικο μου ονομα) και σε αλλα στοιχεια να γινει η συνδεση (φοιτητη).

Κ αν γινεται μπορω να παιρνω παραπανω απο 1 πακετο με 7€ανα μηνα;

 

Γιατί δεν αλλάζεις τα στοιχεία πριν από τη φορητότητα; Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα της εταιρείας στην οποία ανήκεις, άλλαξε τα στοιχεία και βάλε του φοιτητή και στη συνέχεια κάνε αίτηση στη Vodafone για να πας στο Cu xClusive ως φοιτητής. :)

Δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει και στα πακέτα του xClusive, αλλά αν θεωρείται κανονικό πακέτο, θα μπορείς να το ενεργοποιείς έως και 4 φορές κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αλλάζεις τα στοιχεία πριν από τη φορητότητα; Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα της εταιρείας στην οποία ανήκεις, άλλαξε τα στοιχεία και βάλε του φοιτητή και στη συνέχεια κάνε αίτηση στη Vodafone για να πας στο Cu xClusive ως φοιτητής. :)

Δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει και στα πακέτα του xClusive, αλλά αν θεωρείται κανονικό πακέτο, θα μπορείς να το ενεργοποιείς έως και 4 φορές κάθε μήνα.

 

Γιατι η αλλαγη στοιχειων-κατοχου γραμμης κοστιζει στα συμβολαια. την τελευταια φιρα που το εκανα σε κοτε νομιζω ηταν 17€ κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω ανανέωση σε κάποιον απομακρυσμένο αριθμό και πως;

.

Κάλεσε 1254 από αριθμό Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η αλλαγη στοιχειων-κατοχου γραμμης κοστιζει στα συμβολαια. την τελευταια φιρα που το εκανα σε κοτε νομιζω ηταν 17€ κατι τετοιο.

 

Έχει καταργηθεί απο πέρυσι η χρέωση στην Κοσμοτέ. Τίποτα μηδενική είναι πια!

Ρώτα και την εξυπηρέτηση!

 

Μια διευκρινιση παρακαλω... με το περασμα του 6μηνου χανεται μονο το υπολοιπο τις καρτας η και ο αριθμος? ρωταω πχ καποιοι φιλοι που ειναι στο εξωτερικο και σε περιπτωση που κανουν πανω απο 6 μηνες να ερθουν ελλαδα θα μπορουν με μια ανανεωση απλη καρτας δικτυο βονταφον αλλης χωρας να παρατεινουν τον αριθμο τους και να μην κινδυνευουν να τον χασουν μετα το 6μηνο.

 

Ε ναι φυσικά και χάνεται ρε συ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω φορητοτητα τον αριθμο μου και να τον κανω cu φοιτητικο αλλα σε αλλου ονομα. Δηλαδη σε αλλα στοιχεια να ζητησω τη φορητητοτα( δικο μου ονομα) και σε αλλα στοιχεια να γινει η συνδεση (φοιτητη).

Κ αν γινεται μπορω να παιρνω παραπανω απο 1 πακετο με 7€ανα μηνα;

Γίνεται πολύ πιο εύκολα αυτό που ζητάς.

Πας εσύ (κάτοχος) μαζί με το φοιτητή (νέος κάτοχος) και κάνετε φορητότητα στο δίκτυο της Vodafone απευθείας στα στοιχεία του φοιτητή.

Από τη στιγμή που δικαιούται τη φοιτητική προσφορά ο φίλος σου, κατά τη διάρκεια της φορητότητας, ο υπάλληλος διαλέγει απευθείας το πρόγραμμα καρτοκινητό CU XCLUSIVE.

 

Όσον αφορά στα φοιτητικά πακέτα, ενεργοποιείς όσα πακέτα θέλεις το μήνα και όχι μέχρι 4.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θέλω να ρωτήσω κάτι για το CU και συγκεκριμένα για το CU XCLUSIVE: στα ΜΒ που δίνει το Student Xclusive 5 και Student Xclusive 7 υπάρχει περιορισμός στην χρήση VoIP ή όχι; Αν υπάρχει, τότε μπορώ απλά να χρησιμοποιώ το Skype/Viber για να στέλνω μηνύματα ή δεν θα συνδέεται καν;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

έχει λήξει ο αριθμός μου (cu)

μπορώ να τον επαναφέρω και να εκμεταλευτώ την φοιτιτική πρόσφορα(με 5€ 500' προς ολους, κλπ); ή μόνο με νέο αριθμό/φορητότητα ισχύει;

 

(περιμένω ειδοποιήση να παραλάβω το πάσο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θέλω να ρωτήσω κάτι για το CU και συγκεκριμένα για το CU XCLUSIVE: στα ΜΒ που δίνει το Student Xclusive 5 και Student Xclusive 7 υπάρχει περιορισμός στην χρήση VoIP ή όχι; Αν υπάρχει, τότε μπορώ απλά να χρησιμοποιώ το Skype/Viber για να στέλνω μηνύματα ή δεν θα συνδέεται καν;

ναι υπάρχει. εγώ που χα χρησιμοποιήσει στη vodafone skype, το πρόβλημα ήταν ότι ήταν υπερβολικά χαμηλή η ταχύτητα στο skype με αποτελεσμα η κλήση να κολλαγε κ να κλεινε. Μηνύματα δούλευαν, αλλά δεν δοκιμασα αν είχε κολλήματα..
Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει. εγώ που χα χρησιμοποιήσει στη vodafone skype, το πρόβλημα ήταν ότι ήταν υπερβολικά χαμηλή η ταχύτητα στο skype με αποτελεσμα η κλήση να κολλαγε κ να κλεινε. Μηνύματα δούλευαν, αλλά δεν δοκιμασα αν είχε κολλήματα..

 

Δεν παίζει να ζητήσω να αφαιρέσουν τον περιορισμό; Εσύ τι έκανες για αυτό;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να ζητήσω να αφαιρέσουν τον περιορισμό; Εσύ τι έκανες για αυτό;

απλά ξέχνα το..μόνο στα πακέτα άνω των 10GB δεν εχουν περιορισμό

Link to comment
Share on other sites

έχει λήξει ο αριθμός μου (cu)

μπορώ να τον επαναφέρω και να εκμεταλευτώ την φοιτιτική πρόσφορα(με 5€ 500' προς ολους, κλπ); ή μόνο με νέο αριθμό/φορητότητα ισχύει;

 

(περιμένω ειδοποιήση να παραλάβω το πάσο)

 

Από πότε δεν έχεις πρόσβαση στο δίκτυο; Καλό θα ήταν να καλέσεις στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών ή να περάσεις από κάποιο κατάστημα Vodafone προκειμένου να δεις αν μπορείς να ανακτήσεις τον αριθμό κάνοντας ανανέωση του χρόνου ομιλίας.

Αν δεν σε ενδιαφέρει ο αριθμός, να ξέρεις πως δικαιούσαι δωρεάν αριθμό Cu xClusive σαν φοιτητής. Θα σου δώσουν ένα πακέτο σύνδεσης μόλις πάρεις το πάσο σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πολύ πιο εύκολα αυτό που ζητάς.

Πας εσύ (κάτοχος) μαζί με το φοιτητή (νέος κάτοχος) και κάνετε φορητότητα στο δίκτυο της Vodafone απευθείας στα στοιχεία του φοιτητή.

Από τη στιγμή που δικαιούται τη φοιτητική προσφορά ο φίλος σου, κατά τη διάρκεια της φορητότητας, ο υπάλληλος διαλέγει απευθείας το πρόγραμμα καρτοκινητό CU XCLUSIV

 

Όσον αφορά στα φοιτητικά πακέτα, ενεργοποιείς όσα πακέτα θέλεις το μήνα και όχι μέχρι 4.

 

 

 

Σε ευχαριστω φιλε μου πραγματικα διαμαντι η προσφορα...εδω κολλαει η διαφημιση

'Ε ρε cu που σας χρειαζεται...

 

 

 

 

Καλησπέρα,

θέλω να ρωτήσω κάτι για το CU και συγκεκριμένα για το CU XCLUSIVE: στα ΜΒ που δίνει το Student Xclusive 5 και Student Xclusive 7 υπάρχει περιορισμός στην χρήση VoIP ή όχι; Αν υπάρχει, τότε μπορώ απλά να χρησιμοποιώ το Skype/Viber για να στέλνω μηνύματα ή δεν θα συνδέεται καν;

 

Αυτος ο περιορισμος γιατι υπαρχει;; δηλ πως αναγνωριζει αν χρησιμοποιεις δεδομενα απο viber ή skype??? Και επισης γιατι γινεται αυτο αφου ειναι τα mb του πακετου σου δεν μμπορεις να τα καταναλωσεις οπως θελεις εεσυ;

Αυτο γινεται κ σε αλλα προγραμμα οπως συμβολαια πχ ή ειναι το μονο;

Link to comment
Share on other sites

Από πότε δεν έχεις πρόσβαση στο δίκτυο; Καλό θα ήταν να καλέσεις στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών ή να περάσεις από κάποιο κατάστημα Vodafone προκειμένου να δεις αν μπορείς να ανακτήσεις τον αριθμό κάνοντας ανανέωση του χρόνου ομιλίας.

Αν δεν σε ενδιαφέρει ο αριθμός, να ξέρεις πως δικαιούσαι δωρεάν αριθμό Cu xClusive σαν φοιτητής. Θα σου δώσουν ένα πακέτο σύνδεσης μόλις πάρεις το πάσο σου. :)

 

να χει κάνα 2 μήνες το πολύ που έπαψε να ισχύει ο αριθμός (περασε χρόνος από την τελευταια ανανέωση χρόνου ομιλίας)

 

καλό θα ήταν να μπορώ να ανακτήσω τον παλιό αριθμό, αλλά και ο νέος δε με χαλάει ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...