Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά είναι πάρα πολύ άσχημα νέα.

Και πολύ πιο άσχημο και "ανέντιμο" είναι ότι το κάνει και αναδρομικά, αν κατάλαβα καλά.....

 

" Τροποποίηση της διάρκειας ισχύος του χρόνου ομιλίας καρτοκινητής

 

Η εταιρία VODAFONE � ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 19/11/2012 μείωση της διάρκειας ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από 12 μήνες σε 6 μήνες για τα καρτοκινητά Vodafone CU, Καρτοκινητό Vodafone, Vodafone International, Καρτοκινητό Ολυμπιακός, ΕΛΤΑ Καρτοκινητή και Τazamobile.

Συγκεκριμένα η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων θα είναι 6 μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας, και σε περίπτωση που μέσα σε αυτό το διάστημα δεν πραγματοποιηθεί άλλη ανανέωση χρόνου ομιλίας, τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα χάνεται.

Διευκρινίζεται ότι, η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που έχουν πραγματοποιηθεί από 01 Οκτωβρίου 2012 και έπειτα, μειώνεται στους 6 μήνες από 12 μήνες, από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης του προπληρωμένου χρόνου ομιλίας.

Όσον αφορά τυχόν υπολειπομένη αξία συνδιαλέξεων από ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που έχουν πραγματοποιηθεί πριν την 01 Οκτωβρίου 2012, η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων θα ισχύει έως και την 30 Μαρτίου 2013. "

 

Απορώ που δεν το έχει σχολιάσει κανείς...... τόσο ατάραχοι όλοι....?

 

Το σχολίασα, και η αναδρομική ισχύς, ιδίως είναι πολύ αυθαίρετη... Προσωπικά, απλώς θα καταργήσω μερικές κάρτες sim από τις 8 που έχω και θα βολευτώ με 4-5. Μάλλον, όμως, όλοι οι υπόλοιποι εδώ ανανεώνουν πιο συχνά από το εξάμηνο και δεν τους απασχολεί το θέμα. Όταν αρχίσουν να λήγουν οι κάρτες κάποιων που δεν θα το έχουν πάρει χαμπάρι τότε θα αρχίσουν κι εκείνοι τις διαμαρτυρίες! Δημοσιεύτηκε και στα Νέα, για περαιτέρω συζήτηση όποιος θέλει:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4357534

Link to comment
Share on other sites

Το σχολίασα, και η αναδρομική ισχύς, ιδίως είναι πολύ αυθαίρετη... Προσωπικά, απλώς θα καταργήσω μερικές κάρτες sim από τις 8 που έχω και θα βολευτώ με 4-5. Μάλλον, όμως, όλοι οι υπόλοιποι εδώ ανανεώνουν πιο συχνά από το εξάμηνο και δεν τους απασχολεί το θέμα. Όταν αρχίσουν να λήγουν οι κάρτες κάποιων που δεν θα το έχουν πάρει χαμπάρι τότε θα αρχίσουν κι εκείνοι τις διαμαρτυρίες! Δημοσιεύτηκε και στα Νέα, για περαιτέρω συζήτηση όποιος θέλει:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4357534

 

Τι να λεμε. Απλα τραγικο. Απο τη μια μοιραζουν καρτες σιμ στις παραλιες για να αυξησουν τη συνδρομητικη βαση τους και απο ταν αλλη θαλουν ανανεωση καθε 6 μηνες. Χιλιαδες νουμερα θα ληξουν. Αυτοι θα χασουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λίγο σπαστικό αυτο που κάνουν αλλά δε νομίζω να επηρεάζει πολύ κόσμο.

έχω κι εγω 4-5 κάρτες vodafone που κάθονται και απλά θα τις κόψω και τέλος.

το πρόβλημα είναι μόνο γι αυτούς που έχουν καμιά 10ρια κάρτες.

αλλά και πάλι ρε παιδιά τι τις θέλετε τόσες κάρτες; συλλογή κάνετε; τις χρησιμοποιείτε ποτέ;

όλοι οι άλλοι που χρησιμοποιούνε κανονικά το κινητό τους δεν νομιζω να ανανεώνουν λιγότερο από 5€ /το εξάμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο παιδια ληγει η προσφορα στο cu μου για τριπλασιασμο. Τελικα ξερει να πει καποιος με σιγουρια αν με τον τριπλασιασμο της καρτας μπορω να αγορασω πακετα? Στο cc μου λενε οχι.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυριο παιδια ληγει η προσφορα στο cu μου για τριπλασιασμο. Τελικα ξερει να πει καποιος με σιγουρια αν με τον τριπλασιασμο της καρτας μπορω να αγορασω πακετα? Στο cc μου λενε οχι.

 

κανονικά μπορείς

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τι να λεμε. Απλα τραγικο. Απο τη μια μοιραζουν καρτες σιμ στις παραλιες για να αυξησουν τη συνδρομητικη βαση τους και απο ταν αλλη θαλουν ανανεωση καθε 6 μηνες. Χιλιαδες νουμερα θα ληξουν. Αυτοι θα χασουν

 

Το προβλημα ειναι οτι πολυς κοσμος που ειναι στο εξωτερικο και διαθετει μια Ελληνικη καρτα σιμ και την χρησιμοποιουν οταν βρισκονται Ελλαδα αυτοι ελπιζω να μην χασουν τα νουμερα τους ετσι ευκολα.Γιατι οκ πολλοι πηγαινοερχονται συχνα αλλοι περναει 6μηνο και η κινηση αυτη θα δημιουργησει προβλημα σε αρκετο κοσμο πιστευω.Οκ σε καποιες χωρες μπορεις να αγορασεις και να ανανεωσεις με τοπικες καρτες συνδιαλεξεων της εταιρειας αλλα δεν ξερω αν γινεται σε ολες τις χωρες της ΕΕ η και εκτος ΕΕ.Οκ να χανεται ο χρονος ομιλιας περα του 6μηνου το καταπινω... αλλα να χανεις νουμερο επειδη δεν εκανες ανανεωση 6 μηνες αυτο αν ισχυει ειναι ΗΛΙΘΙΟ εντελως :X

(Καλο θα ειναι να ενημερωσουμε φιλους και γνωστους που ολοι εχουμε στο εξωτερικο γιατι δεν ειναι ολοι μελη του φορουμ και πολλοι ουτε καν το γνωριζουν το θεμα.)

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Τελικα για αλλη μια φορα τα παιδια που γραφουν εδω ειναι πολυ πιο μπροστα απ τον καθε υπαληλο του cc. Να πω την αληθεια το cc της vodafone το ειχα για καλο, τρεις φορες τους καλεσα για να μου πουν αν μπορω με τον τριπλασιασμο να αγορασω πακετα και τις τρεις φορες μου απαντησαν λαθος. Τελικα μια χαρα μπορουσα να αγορασω πακετα οπως ειπαν κ τα παιδια εδω.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι το οποιο το εχουνε ρωτησει και αλλα ατομα πριν οποιος κανει το φοιτητικο cu μπορει να ενεργοποιησει τα πακετα του απλου cu; ή οχι; με ενδιαφερει επειδη το παλιο πασο μου ληγει την επομενη εβδομαδα και τωρα μου ηρθε μυνημα να παω να το παρω . Αλλα απο οτι ακουσα απο αλλα παιδια μολις παρεις το πασο σου σου δινουνε δωρο εαν καινουργιο αριθμο , αλλα εγω θα μετατρεψω το δικο μου νουμερο για να μην εχω 2 αριθμους , και επισης μου ειπανε οτι σου δινουνε και καποιο κωδικο για να δεις τι κερδισες και εμαθα απο μια γνωστη μου οτι η φιλη της αδελφης της κερδισε tablet , και αδελφη της πηρε ενα ειστηριο odeon . Οσο για το φοιτητικο ιντερνετ με τα 4gb ειχε κανει ο αδελφο μου συνδεση αλλα ηθελε το πακετο με το καρτοιντερνετ με τα 10 ευρω που σου δινουνε 5gb και το στικακι για ενα μηνα και μετα μπορεις να βαλεις 5 gb με 7 ευρω ή 2gb με 5 ευρω , μπορει να το γυρισει στο καρτοιντερνετ; εχει 2 μερες που το εκανε; διοτι ο υπαλληλος δεν το ηξερε οτι ηθελε αυτο και του το εκανε το προγραμμα συμβολαιου , μου ειπανε οτι πρεπει αναγκαστηκα να μεινει στο δικτυο 2 μηνες και μετα να το κοψει αληθευει; ισχυει και για το προγραμμα αυτο του συμβολαιου; επειδη ειναι φοιτητικο; επισης ποσα λεφτα θα πρεπει να πληρωσει; τα 30 ευρω; που του εδωσαν για το στικακι; , μετα για να το κανει καρτοιντερνετ μου ειπανε οτι του δινουνε αλλο νουμερο , θα ξανα παρει στικακι; ή οχι; επειδη η προσφορα για το καρτοιντερεντ ειναι 10 ευρω μαζι με το στικακι; .

Επισης για να ξερετε οποιος θελει να παρει το mifi σε προγραμμα συμβολαιου φοιτητικο με τα 4gb ιντερνετ μπορει και πληρωνει 40 ευρω επιπλεο, μου φανηκε παραξενο πως στο απλο συμβολαιο χωρις mifi σου επιδοτουνε την συσκευη usb στιk που εχει 30 ευρω και στο mifi σου επιδοτουνε 40 ευρω; δεν ειναι λιγο κουλο; . επισης ρωτησα στην wind για το mifi ποσο το πουλαει ; και μου ειπανε 94 ευρω , ενω στην vodafone 80 ευρω μου ειπανε για σκετη συσκευη , καλα οτι ναναι...

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο 8ο ετος και τον ιουλιο ορκιζομαι. φυσικα πασο δε δικαιουμαι πλεον..... μπορω με μια βεβαιωση σπουδων να ενεργοποιηση την προσφορα???
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο 8ο ετος και τον ιουλιο ορκιζομαι. φυσικα πασο δε δικαιουμαι πλεον..... μπορω με μια βεβαιωση σπουδων να ενεργοποιηση την προσφορα???

 

Όχι. ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει πάσο.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρωτησα στο γερμανο για το whats up που εχει προσφορα για φοιτητες και μου ειπαν οτι μπορω με μια βεβαιωση σπουδων....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποτε θα ερθει αυτο το γ.....ο πασο.περιμενω πως κ πως να κανω φορητοτα.σε ενα site διαβασα οτι η ισχυη του ειναι μεχρι τον ιουνιο;;;
Link to comment
Share on other sites

Φέτος όλοι οι φητητες πέρνουν πάσο

Ακόμα και όσοι είναι στο 16ο έτος σπουδών

Βγάλε λοιπόν πάσο και πάρε την προσφορά (απλά δεν ισχύει για λεωφορεία )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποτε θα ερθει αυτο το γ.....ο πασο.περιμενω πως κ πως να κανω φορητοτα.σε ενα site διαβασα οτι η ισχυη του ειναι μεχρι τον ιουνιο;;;

 

Η φοιτητική προσφορά ισχύει μέχρι τον Ιούνιο, όχι το πάσο. :P

Πότε έκανες τη δήλωση; Εγώ την είχα κάνει Τρίτη πρωί, Πέμπτη απόγευμα μου ήρθε μήνυμα από το Υπουργείο Παιδείας και Παρασκευή πρωί την είχα στα χέρια μου. :D

Link to comment
Share on other sites

Η φοιτητική προσφορά ισχύει μέχρι τον Ιούνιο, όχι το πάσο. :P

Πότε έκανες τη δήλωση; Εγώ την είχα κάνει Τρίτη πρωί, Πέμπτη απόγευμα μου ήρθε μήνυμα από το Υπουργείο Παιδείας και Παρασκευή πρωί την είχα στα χέρια μου. :D

 

Ναι για την προσφορα εννουσα κ εγω,οτι απομενουν λιγοι μηνες μεχρι τον ιουνιο.. :cool:

εγω σε λιγες μερες κλεινω μηνα που την εκανα..

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να ανακτησω το username μου για το My Account του site του CU?εχω το SMS με το password, αλλά δε θυμαμαι το username :p .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Η φοιτητική προσφορά ισχύει μέχρι τον Ιούνιο, όχι το πάσο. :P

[...]

τι πράμα? το cu exclucive δεν ισχύει για όσα χρόνια θα μαστε φοιτητες? μονο για φέτος είναι??
Link to comment
Share on other sites

τι πράμα? το cu exclucive δεν ισχύει για όσα χρόνια θα μαστε φοιτητες? μονο για φέτος είναι??

 

Τόσο οι κοπελίτσες έξω από το πανεπιστήμιο που μοιράζουνε χαρτάκια με τις προσφορές του Cu όσο και ο υπάλληλος που μου έδωσε το πακέτο σύνδεσης όταν πήρα το πάσο, μου είπαν πως οι προσφορές είναι μέχρι τον Ιούνιο του 2013. Μακάρι να έχει αλλάξει κι αυτό. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να ανακτησω το username μου για το My Account του site του CU?εχω το SMS με το password, αλλά δε θυμαμαι το username :p .

 

Παρε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι πράμα? το cu exclucive δεν ισχύει για όσα χρόνια θα μαστε φοιτητες? μονο για φέτος είναι??

 

Τί νομιζες, η εταιρια το κανει απο αγαπη για τους φοιτητές; ευκολο target group βρηκε και με τη συναίνεση του κρατους απλα το εκμεταλλευτηκε. Οι φοιτητές ειναι καλυτερο target group ακομη και απο τους ηλικιωμενους! Προφανώς απετυχε με το ελτα-καρτοκινητο και τα σουπερ-ντουπερ στελεχη της το πηραν αλλιως...

Link to comment
Share on other sites

Τί νομιζες, η εταιρια το κανει απο αγαπη για τους φοιτητές; ευκολο target group βρηκε και με τη συναίνεση του κρατους απλα το εκμεταλλευτηκε. Οι φοιτητές ειναι καλυτερο target group ακομη και απο τους ηλικιωμενους! Προφανώς απετυχε με το ελτα-καρτοκινητο και τα σουπερ-ντουπερ στελεχη της το πηραν αλλιως...
δεν με χαλάει κι έτσι, απλά ξενέρωσα :p άλλωστε απ το τίποτα, εξοικονόμηση χρημάτων είναι για μας 8 μήνες
Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων

 

Σε ευχαριστώ,αλλά βρίσκομαι στο εξωτερικό.Να υποθεσω ότι δεν υπάρχει κάποια αυτοματοποιημενη μέθοδος ανακτησης του username?από mail έχω ελπίδα να μου το στείλουν? ευχαριστώ :).

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισχυει για τα βασικα χρονια φοιτησης το λεει στην αρχικη σελιδα τους vodafonecu.gr (πηγενται στην 3η καρτελα, που απευθυνεται στους φοιτητες).

Εβαλαν πακετο sms προς cu προς το παρον με 1€ 300sms. Θα βαλουν κι αλλα...

Edited by mikesak
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισχυει για τα βασικα χρονια φοιτησης το λεει στην αρχικη σελιδα τους vodafonecu.gr (πηγενται στην 2η καρτελα, που απευθυνεται στους φοιτητες).

Εβαλαν πακετο sms προς cu προς το παρον με 1€ 300sms. Θα βαλουν κι αλλα...

 

Φιλε μου μην μπερδευεσαι...μπορουν να γινουν κατοχοι οσοι δικαιουνται πασο( δηλ τα βασικα χρονια φοιτησης) ...αλλα τον ιουνιο του 2013 που τελειωνει η ακαδημαικη χρονια παυει και η προσφορα σε ολους...τωρα αν βγαλουν κατι καινουριο τοτε αλλου παπα ευαγγελιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...