Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, petrost8 said:

παιδια ερωτηση:

υπαρχει τροπος να φερω εναν αριθμο στο CU και να μην αφαιρεθουν κατευθειαν τα 13€ που θα πληρωσω στην αρχη για την ενεργοποιηση της προσφορας τους (13€/μηνα για 24,5GB + απεριοριστα λεπτα)  ; 

Θελω να το κανω liquid και οχι να αγοραστει αυτο το πακετο με 13€

Μόλις κάνεις την αίτηση, στείλε ένα email στο ginecu@vodafone.com με τον αριθμό παραγγελίας στο θέμα και ζήτα να μην περαστεί το υπόλοιπο, ούτε να ενεργοποιηθεί κάποιο πακέτο, αλλά να σε καλέσουν στο τηλέφωνο επικοινωνίας που θα δώσεις και να κάνετε ότι θέλεις μαζί με τον εντεταλμένο εκπρόσωπο. Το έχω κάνει επιτυχώς στο παρελθόν.

Ρίξε μια ματιά εδώ: https://myphone.gr/forum/topic/226/page/1440/?tab=comments#comment-7224498

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, geopapa123 said:

Πήγε 15€ η ανανέωση για να χρησιμοποιήσεις smart pocket?🤬

IMG_20240120_122105.jpg

Και στο liquid το ιδιο λεει. Ασυμφορο το smart pocket.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Από την 1η μέρα αυτό έγραφε αλλά ποτέ δεν ίσχυσε (ήταν 12 ευρω τοτε) ...  μέτα το πήγαν 8 ευρω ανανεωση χωρίς πακέτο ακομα και στο cu  και νομίζω έκει θα ειναι και τώρα αν και δεν εχω δοκιμάσει με 8 αρκετό καιρο.

Πάντως με 13 ευρω και χωρίς πακέτο δουλέυει τωρα που κοίταξα στο cu , πρέπει να έχω απαντήσει το ίδιο πράγμα πανω απο 50 φορές τους τελευταίους 13 μήνες και αν δεν αλλάξουν το μενου θα συνεχίσει έτσι μου φαίνεται 😉

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Το XMAS UNLIMITED DATA πήρε παράταση έως την Δευτέρα 22 Ιανουαρίου

Θέλουν να το έχουν μόνιμα και δεν το παραδέχονται..

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Και στο liquid το ιδιο λεει. Ασυμφορο το smart pocket.

Σε σπρώχνει έμμεσα να πάρεις την unlimited ομιλία της 15άρας συνδρομής. Και αντι για ευχαριστώ... Αλλά αυτοί είστε..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα ενεργοποίηση ένα νέο νούμερο CU για να δω πως είναι από πλευράς δικτύου με προοπτική να μεταφέρω σύντομα άλλα 5 νούμερα σε CU - Liquid.

Η πρώτη εντύπωση απογοητευτική. Ενώ πήρα την προσφορά με τα 13€ κουπόνι για το efood, με το που το ενεργοποίησα άρχισαν να πέφτουν βροχή τα μηνύματα για δώρα λεπτά ομιλίας, ΜΒ, SMS κλπ.

Γρήγορα συνειδητοποίησα ότι δεν ήταν δώρα αλλά αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου CU MeApOla 11.5 το οποίο φυσικά μου ροκάνισε το υπόλοιπο στα 5,32€.

Μετά από ένα διάλογο στο chat, όπου ζήτησα την απενεργοποίηση του πακέτου και την ακύρωση των δώρων, μου είπαν, εν συντομία, ότι "Η προσφορά δεν ακυρώνεται καθώς είναι στους όρους κύριε και κουμπωμένη στη SIM". Μάλιστα μου υπέδειξε και το σημείο που ήταν επιμελώς κρυμμένη αυτή η αναφορά, ότι δηλαδή την πρώτη φορά η ενεργοποίηηση γίνεται αυτόματα.

Αφού ζήτησα να επικοινωνήσει μαζί μου προϊστάμενος αλλιώς θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ κλείσαμε χωρίς αποτέλεσμα.

Κι ερωτώ:

Συνέβη σε κάποιον άλλο αυτό και πως το αντιμετώπισε?

Τι μου προτείνετε να κάνω? Μου φαίνεται απίστευτο να σε παραπλανούν μπροστά στα μούτρα σου και να μην έχουν καμία διάθεση να εξυπηρετήσουν.

Άσε που, το κυριότερο, δεν βλέπω και την επιλογή για Liquid που ήταν και ο αρχικός σκοπός μεταξύ άλλων.

Πολύ στραβή αρχή.

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

1. Για τους μάγκες ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ μάγκικα colpa.

2. "Οι μάγκες δε θα υπάρχουν πια μετά από λίγα (χρόνια??) : Θα τους έχουν πατήσει τα τρένα", καθώς δε κάναν τίποτα για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, kokalo said:

Σήμερα έκανα ενεργοποίηση ένα νέο νούμερο CU για να δω πως είναι από πλευράς δικτύου με προοπτική να μεταφέρω σύντομα άλλα 5 νούμερα σε CU - Liquid.

Η πρώτη εντύπωση απογοητευτική. Ενώ πήρα την προσφορά με τα 13€ κουπόνι για το efood, με το που το ενεργοποίησα άρχισαν να πέφτουν βροχή τα μηνύματα για δώρα λεπτά ομιλίας, ΜΒ, SMS κλπ.

Γρήγορα συνειδητοποίησα ότι δεν ήταν δώρα αλλά αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου CU MeApOla 11.5 το οποίο φυσικά μου ροκάνισε το υπόλοιπο στα 5,32€.

Μετά από ένα διάλογο στο chat, όπου ζήτησα την απενεργοποίηση του πακέτου και την ακύρωση των δώρων, μου είπαν, εν συντομία, ότι "Η προσφορά δεν ακυρώνεται καθώς είναι στους όρους κύριε και κουμπωμένη στη SIM". Μάλιστα μου υπέδειξε και το σημείο που ήταν επιμελώς κρυμμένη αυτή η αναφορά, ότι δηλαδή την πρώτη φορά η ενεργοποίηηση γίνεται αυτόματα.

Αφού ζήτησα να επικοινωνήσει μαζί μου προϊστάμενος αλλιώς θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ κλείσαμε χωρίς αποτέλεσμα.

Κι ερωτώ:

Συνέβη σε κάποιον άλλο αυτό και πως το αντιμετώπισε?

Τι μου προτείνετε να κάνω? Μου φαίνεται απίστευτο να σε παραπλανούν μπροστά στα μούτρα σου και να μην έχουν καμία διάθεση να εξυπηρετήσουν.

Άσε που, το κυριότερο, δεν βλέπω και την επιλογή για Liquid που ήταν και ο αρχικός σκοπός μεταξύ άλλων.

Πολύ στραβή αρχή.

Από σήμα δικτύου πως είσαι?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kokalo said:

Σήμερα έκανα ενεργοποίηση ένα νέο νούμερο CU για να δω πως είναι από πλευράς δικτύου με προοπτική να μεταφέρω σύντομα άλλα 5 νούμερα σε CU - Liquid.

Η πρώτη εντύπωση απογοητευτική. Ενώ πήρα την προσφορά με τα 13€ κουπόνι για το efood, με το που το ενεργοποίησα άρχισαν να πέφτουν βροχή τα μηνύματα για δώρα λεπτά ομιλίας, ΜΒ, SMS κλπ.

Γρήγορα συνειδητοποίησα ότι δεν ήταν δώρα αλλά αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου CU MeApOla 11.5 το οποίο φυσικά μου ροκάνισε το υπόλοιπο στα 5,32€.

Μετά από ένα διάλογο στο chat, όπου ζήτησα την απενεργοποίηση του πακέτου και την ακύρωση των δώρων, μου είπαν, εν συντομία, ότι "Η προσφορά δεν ακυρώνεται καθώς είναι στους όρους κύριε και κουμπωμένη στη SIM". Μάλιστα μου υπέδειξε και το σημείο που ήταν επιμελώς κρυμμένη αυτή η αναφορά, ότι δηλαδή την πρώτη φορά η ενεργοποίηηση γίνεται αυτόματα.

Αφού ζήτησα να επικοινωνήσει μαζί μου προϊστάμενος αλλιώς θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ κλείσαμε χωρίς αποτέλεσμα.

Κι ερωτώ:

Συνέβη σε κάποιον άλλο αυτό και πως το αντιμετώπισε?

Τι μου προτείνετε να κάνω? Μου φαίνεται απίστευτο να σε παραπλανούν μπροστά στα μούτρα σου και να μην έχουν καμία διάθεση να εξυπηρετήσουν.

Άσε που, το κυριότερο, δεν βλέπω και την επιλογή για Liquid που ήταν και ο αρχικός σκοπός μεταξύ άλλων.

Πολύ στραβή αρχή.

Όταν κάνεις φορητότητα, η κάρτα έρχεται ξυσμενη.

Δεν ξέρω αν 'προλαβαίνεις' την κάρτα αυτή με τα 13€ να την βάλεις σε άλλο cu

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kokalo said:

Τι μου προτείνετε να κάνω? Μου φαίνεται απίστευτο να σε παραπλανούν μπροστά στα μούτρα σου και να μην έχουν καμία διάθεση να εξυπηρετήσουν.

Θα σου πρότεινα να κάνεις αυτό που είπες στην αρχή του μηνύματος. Να ελέγξεις αν σε καλύπτει το δίκτυο για τις ανάγκες σου. 

Αν σε καλύπτει λοιπόν με τη χρήση, αν ο στόχος σου είναι η οικονομία, με τις σημερινές συνθήκες θα κάνεις απίστευτη οικονομία . Αρκεί να διαβάσεις όσα αναφέρονται εδώ και να ρωτάς όπου έχεις απορίες. 

Στο λέω γιατί απογοητεύτικες από κάποια πράγματα για τα οποία γνώριζες ότι θα γίνουν έτσι, κι αν δεν γνώριζες θα έπρεπε να το μελετήσεις λίγο καλύτερα. 

Πλήρωσες 13€ για να δεις αν σου κάνει η υπηρεσία, δεν χάθηκε ο κόσμος, αν σου κάνει, και ειδικά αν μεταφέρεις κι άλλες 5 συνδέσεις η εξοικονόμηση θα είναι τεράστια.

Και το chat καλό είναι γενικά, προσπαθούν να βοηθήσουν, δεν το καταφέρνουν πάντα αλλά γενικά είναι θετικοί. Σκέψου μόνο πόσα διαφορετικά θέματα και παρανοήσεις και δυστροπίες (και πονηριές) προσπαθούν να εξυπηρετήσουν.

Πήρες και 13€ efood 😉 θα απολαύσεις κι ένα δείπνο κάνοντας τις δοκιμές σου, για να το ελαφρύνουμε λιγάκι.

Εντελώς φιλικά 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, GREGORYMO said:

Όταν κάνεις φορητότητα, η κάρτα έρχεται ξυσμενη.

Δεν ξέρω αν 'προλαβαίνεις' την κάρτα αυτή με τα 13€ να την βάλεις σε άλλο cu

Προλαβαίνεις 5 φορές το έχω κάνει..

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, kokalo said:

Σήμερα έκανα ενεργοποίηση ένα νέο νούμερο CU για να δω πως είναι από πλευράς δικτύου με προοπτική να μεταφέρω σύντομα άλλα 5 νούμερα σε CU - Liquid.

Η πρώτη εντύπωση απογοητευτική. Ενώ πήρα την προσφορά με τα 13€ κουπόνι για το efood, με το που το ενεργοποίησα άρχισαν να πέφτουν βροχή τα μηνύματα για δώρα λεπτά ομιλίας, ΜΒ, SMS κλπ.

Γρήγορα συνειδητοποίησα ότι δεν ήταν δώρα αλλά αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου CU MeApOla 11.5 το οποίο φυσικά μου ροκάνισε το υπόλοιπο στα 5,32€.

Μετά από ένα διάλογο στο chat, όπου ζήτησα την απενεργοποίηση του πακέτου και την ακύρωση των δώρων, μου είπαν, εν συντομία, ότι "Η προσφορά δεν ακυρώνεται καθώς είναι στους όρους κύριε και κουμπωμένη στη SIM". Μάλιστα μου υπέδειξε και το σημείο που ήταν επιμελώς κρυμμένη αυτή η αναφορά, ότι δηλαδή την πρώτη φορά η ενεργοποίηηση γίνεται αυτόματα.

Αφού ζήτησα να επικοινωνήσει μαζί μου προϊστάμενος αλλιώς θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ κλείσαμε χωρίς αποτέλεσμα.

Κι ερωτώ:

Συνέβη σε κάποιον άλλο αυτό και πως το αντιμετώπισε?

Τι μου προτείνετε να κάνω? Μου φαίνεται απίστευτο να σε παραπλανούν μπροστά στα μούτρα σου και να μην έχουν καμία διάθεση να εξυπηρετήσουν.

Άσε που, το κυριότερο, δεν βλέπω και την επιλογή για Liquid που ήταν και ο αρχικός σκοπός μεταξύ άλλων.

Πολύ στραβή αρχή.

Για να τα πουμε αναλυτικά ... είναι καθαρό και απο την περιγραφή και από ερωτησεις αλλά και απο την απλή λογική οτι για τα 13 ευρω που έδωσες  θα λάβεις

1) 13 ευρω σε αξια σουβλάκια κλπ e-food ...
2) Την δωρεαν μεταφορα σιμ (η ε-σιμ) 
3) Το πακετο με απολα 11.5 (αγορασμενο απο τα 13 ευρω) για τον 1ο μηνα και με διπλασιασμο , αν το αγοράσεις ξανα στο χρονο 
4) 33gb με διαρκεια 30 ημερών , και 17Gb κάθε μήνα που μπαινουν λεφτα για 6 μηνες
5) 30 ευρω απο την 1η χρήση του liqud για αγορά πακετων μέχρι 2 μηνες (πχ 1 μηνα απεριοριστα data και εναν 200gb) και 5 ευρω δώρο αν πλήρωσες με κάρτα

Αν τα ελαβες ολα αυτά εισαι οκ ...  αν όχι ψάξτο

Αν τυχων απαιτείς να σου δώσουν τόσες υπηρεσίες τηλεφωνίας και 26 ευρω προιόντα με 13 ευρω είναι παράλογο δεν εχει ξαναγίνει ουτε σε ξέπλυμα χρήματος    ... είναι σαν να σε πληρώνουν και γενικά θα βγάζαμε όλοι από 20 κάρτες αν ήταν , δεν εχει λογική και αν γίνεται είναι κάτι που δεν εχει σχεδιαστεί ετσι

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, GREGORYMO said:

Όταν κάνεις φορητότητα, η κάρτα έρχεται ξυσμενη.

Δεν ξέρω αν 'προλαβαίνεις' την κάρτα αυτή με τα 13€ να την βάλεις σε άλλο cu

Προλαβαίνεις 5 φορές το έχω κάνει..

Sorry κόλλησε 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Alexandros201285 said:

Από σήμα δικτύου πως είσαι?

Από ομιλία καλό φαίνεται αλλά δεν έχω μιλήσει και πολύ.....

20 minutes ago, GREGORYMO said:

Όταν κάνεις φορητότητα, η κάρτα έρχεται ξυσμενη.

Δεν ξέρω αν 'προλαβαίνεις' την κάρτα αυτή με τα 13€ να την βάλεις σε άλλο cu

Δεν είχε ξυσμένη κάρτα μέσα.... ήταν νέο νούμερο και προφανώς ήταν ήδη ενεργοποημένη με τα 13€

11 minutes ago, blizard said:

Για να τα πουμε αναλυτικά ... είναι καθαρό και απο την περιγραφή και από ερωτησεις αλλά και απο την απλή λογική οτι για τα 13 ευρω που έδωσες  θα λάβεις

1) 13 ευρω σε αξια σουβλάκια κλπ e-food ...
2) Την δωρεαν μεταφορα σιμ (η ε-σιμ) 
3) Το πακετο με απολα 11.5 (αγορασμενο απο τα 13 ευρω) για τον 1ο μηνα και με διπλασιασμο , αν το αγοράσεις ξανα στο χρονο 
4) 33gb με διαρκεια 30 ημερών , και 17Gb κάθε μήνα που μπαινουν λεφτα για 6 μηνες
5) 30 ευρω απο την 1η χρήση του liqud για αγορά πακετων μέχρι 2 μηνες (πχ 1 μηνα απεριοριστα data και εναν 200gb) και 5 ευρω δώρο αν πλήρωσες με κάρτα

Αν τα ελαβες ολα αυτά εισαι οκ ...  αν όχι ψάξτο

Αν τυχων απαιτείς να σου δώσουν τόσες υπηρεσίες τηλεφωνίας και 26 ευρω προιόντα με 13 ευρω είναι παράλογο δεν εχει ξαναγίνει ουτε σε ξέπλυμα χρήματος    ... είναι σαν να σε πληρώνουν και γενικά θα βγάζαμε όλοι από 20 κάρτες αν ήταν , δεν εχει λογική και αν γίνεται είναι κάτι που δεν εχει σχεδιαστεί ετσι

Φυσικά και δεν απαιτώ όλα αυτά με 13€. Η ενστασή μου είναι στο ότι ενεργοποίησαν αυτόματα το πακέτο την στιγμή που δεν χρεάζομαι τόσες παροχές και δεν τις ζήτησα κιόλας. Απλα΄θέλω να ακυρωθεί το πακέτο και να επισταφούν τα χρήματα ως υπόλοιπο στην κάρτα. Τίποτε άλλο.

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, kokalo said:

Φυσικά και δεν απαιτώ όλα αυτά με 13€. Η ενστασή μου είναι στο ότι ενεργοποίησαν αυτόματα το πακέτο την στιγμή που δεν χρεάζομαι τόσες παροχές και δεν τις ζήτησα κιόλας. Απλα΄θέλω να ακυρωθεί το πακέτο και να επισταφούν τα χρήματα ως υπόλοιπο στην κάρτα. Τίποτε άλλο.

Ειναι λογικό να μην μας ενδιαφέρει καμία υπηρεσία αν με 13 ευρω μπορουμε να πάρουμες 26 ευρω προιόντα και ας πετάξουμε την σιμ ...    Αλλα δεν ελεγε κάπου οτι τα 13 ευρω θα μείνουν στην κάρτα , περιγράφει τι θα έχεις με 13 ευρω το μηνα και σου λέει οτι την πρώτη ενεργοποίηση πακετου την κάνουν αυτοι (τα παιδιά εδω είχαν περιγράψει την περίπτωση να μην γίνει αυτό)

Επίσης σου έμειναν και έτσι 5 ευρω κάτι ... οπότε μπορείς να πάρεις προιόντα e-food 18 ευρω με τα 13 που εδωσες

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kokalo said:

Δεν είχε ξυσμένη κάρτα μέσα.... ήταν νέο νούμερο και προφανώς ήταν ήδη ενεργοποημένη με τα 13€

Ναι μόνο στη φορητότητα γίνεται αυτό με την ξυσμένη.

@dimitroula10 λέω κάτι λάθος ή σε ενοχλεί που υπάρχουμε;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, blizard said:

Ειναι λογικό να μην μας ενδιαφέρει καμία υπηρεσία αν με 13 ευρω μπορουμε να πάρουμες 26 ευρω προιόντα και ας πετάξουμε την σιμ ...    Αλλα δεν ελεγε κάπου οτι τα 13 ευρω θα μείνουν στην κάρτα , περιγράφει τι θα έχεις με 13 ευρω το μηνα και σου λέει οτι την πρώτη ενεργοποίηση πακετου την κάνουν αυτοι (τα παιδιά εδω είχαν περιγράψει την περίπτωση να μην γίνει αυτό)

Επίσης σου έμειναν και έτσι 5 ευρω κάτι ... οπότε μπορείς να πάρεις προιόντα e-food 18 ευρω με τα 13 που εδωσες

H ένσταση μου, επαναλαμβάνω, είναι στο ότι την συγκεκριμένη λεπτομέρεια την έχουν "κρυμμένη" και όχι σε εμφανές σημείο.....

Δεν μπορώ να καταλάβω την διάθεση υπεράσπισης της Vodafone σε κάτι εμφανώς (για μένα τουλάχιστον) παραπλανητικό..... 

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kokalo said:

H ένσταση μου, επαναλαμβάνω, είναι στο ότι την συγκεκριμένη λεπτομέρεια την έχουν "κρυμμένη" και όχι σε εμφανές σημείο.....

Δεν μπορώ να καταλάβω την διάθεση υπεράσπισης της Vodafone σε κάτι εμφανώς (για μένα τουλάχιστον) παραπλανητικό..... 

Συγγνώμη, φίλε μου, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς πού βλέπεις ότι είναι κρυμμένο ότι θα σου ενεργοποιηθούν στο νούμερο αυτές οι παροχές από τη στιγμή που το γράφει και στο site, αλλά και στο επιβεβαιωτικό email στο πεδίο "Η παραγγελία σου". 

Και καταγγελία να κάνεις, φαίνεται ξεκάθαρα μεταξυ άλλων 

Αναλυτικά η προσφορά σου
  • Με 13€/ μήνα έχεις 24,5 GB & Απεριόριστα λεπτά προς όλους και 200 SMS για 6 μήνες.
  • Για τον πρώτο μήνα, η προσφορά έχει ενεργοποιηθεί από την ομάδα του CU. Μόλις τελειώσει ο μήνας, βάλε 13 ευρώ, ενεργοποίησε το MeApOla 11,5 και το CU Shake και συνέχισε να απολαμβάνεις τις παροχές.
  • Διπλασιασμός των παροχών στα πακέτα για 1 χρόνο.
  • Τέλος, κατεβάζοντας το My CU App παίρνεις 5GB για 7 μέρες

Οπότε, φαίνεται ξεκάθαρα πως δεν διάβασες τα πάντα πριν προχωρήσεις σε παραγγελία. 

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kokalo said:

H ένσταση μου, επαναλαμβάνω, είναι στο ότι την συγκεκριμένη λεπτομέρεια την έχουν "κρυμμένη" και όχι σε εμφανές σημείο.....

Δεν μπορώ να καταλάβω την διάθεση υπεράσπισης της Vodafone σε κάτι εμφανώς (για μένα τουλάχιστον) παραπλανητικό..... 

1ον γιατί είναι κάτι στανταρ που το κάνουν όλοι και το γράφει κιολας πολύ καθαρά 

-Νοβα δίνεις 8 ευρω και σου αγοράζει ενα πακέτο 8 ευρω με δώρα...  σύνολο 400 λεπτα, 2-3gb για ενα μηνα μονο.
-Whats up δίνεις 13 ευρω και σου αγοράζει ενα πακετο για ενα μηνα .. συνολο απεριοριστα λεπτα, 15gb περιπου 
-Vodafone  δίνεις 13 ευρω και σου αγοράζει πακετο επίσης ...  απεριοριστα λεπτα 1 μηνα και καμια 15 gb ,  33 gb για 2 επομενους μηνες και με τα 5 ευρω μπορεις να μιλάς 700 λεπτα.sms αυτους τους 2 επόμενουες .  Συν 30 ευρω στο liquid για να έχεις μεχρι 2 μήνες πολλά πράγματα (αν το συνδιάσεις με cashe back το παιρνεις όποτε θες)

Δλδ δεν υπάρχει κάποιος να σου αγοράζει το πρόγραμμα τζαμπα για να πουμε οτι απο εκει μπερδέυτηκες , και το γράφουν όλοι όπως και η vodafone.

2ov η vodafone είναι η μόνη που σου δίνει σμαρτ ποκετ για να μπορείς να πάρεις αλλα προιόντα με τα λεφτά σου ενω οι άλλοι δεν το κάνουν είναι παράλογο να περιμένεις απο την vodafone  να σου αφήσει τα λεφτά που έβαλες για αγορές εκτος εταιρίες οταν δεν το κάνουν καν οι άλλοι,

3ον Σου έδωσαν 13 ευρω για e-food και αλλα 5  συνολο 18 επιπλέον  οπότε είναι υπερβολικό για να νιωθεις αδικημένος εδω ... ετσι το γράφουν όλοι και δεν σου δίνουν τίποτα εκτος τηλεφωνίας 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, blizard said:

1ον γιατί είναι κάτι στανταρ που το κάνουν όλοι και το γράφει κιολας πολύ καθαρά 

-Νοβα δίνεις 8 ευρω και σου αγοράζει ενα πακέτο 8 ευρω με δώρα...  σύνολο 400 λεπτα, 2-3gb για ενα μηνα μονο.
-Whats up δίνεις 13 ευρω και σου αγοράζει ενα πακετο για ενα μηνα .. συνολο απεριοριστα λεπτα, 15gb περιπου 
-Vodafone  δίνεις 13 ευρω και σου αγοράζει πακετο επίσης ...  απεριοριστα λεπτα 1 μηνα και καμια 15 gb ,  33 gb για 2 επομενους μηνες και με τα 5 ευρω μπορεις να μιλάς 700 λεπτα.sms αυτους τους 2 επόμενουες .  Συν 30 ευρω στο liquid για να έχεις μεχρι 2 μήνες πολλά πράγματα (αν το συνδιάσεις με cashe back το παιρνεις όποτε θες)

Δλδ δεν υπάρχει κάποιος να σου αγοράζει το πρόγραμμα τζαμπα για να πουμε οτι απο εκει μπερδέυτηκες , και το γράφουν όλοι όπως και η vodafone.

2ov η vodafone είναι η μόνη που σου δίνει σμαρτ ποκετ για να μπορείς να πάρεις αλλα προιόντα με τα λεφτά σου ενω οι άλλοι δεν το κάνουν είναι παράλογο να περιμένεις απο την vodafone  να σου αφήσει τα λεφτά που έβαλες για αγορές εκτος εταιρίες οταν δεν το κάνουν καν οι άλλοι,

3ον Σου έδωσαν 13 ευρω για e-food και αλλα 5  συνολο 18 επιπλέον  οπότε είναι υπερβολικό για να νιωθεις αδικημένος εδω ... ετσι το γράφουν όλοι και δεν σου δίνουν τίποτα εκτος τηλεφωνίας 

 

Οι άλλες δεν το κάνουν - για COSMOTE είμαι 99%, αλλά η NOVA σου στέλνει πακέτο σύνδεσης & κάρτα που την ξύνεις. 

Όχι οτι αυτό αλλάζει κάτι σε σχέση με αυτό που κάνει η VF, αλλά οι άλλες, και ειδικά η NOVA, γράφουν "πακέτο σύνδεσης και κάρτα ανανεωσης". Ούτε πακέτα, ούτε προσφορές τίποτα, ό,τι αφορά τα πακέτα είναι σε επίπεδο του τί μπορείς να ενεργοποιήσεις σε κάθε εταιρεία . 

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ParafronGR said:

Οι άλλες δεν το κάνουν - για COSMOTE είμαι 99%, αλλά η NOVA σου στέλνει πακέτο σύνδεσης & κάρτα που την ξύνεις. 

Όχι οτι αυτό αλλάζει κάτι σε σχέση με αυτό που κάνει η VF, αλλά οι άλλες, και ειδικά η NOVA, γράφουν "πακέτο σύνδεσης και κάρτα ανανεωσης". Ούτε πακέτα, ούτε προσφορές τίποτα, ό,τι αφορά τα πακέτα είναι σε επίπεδο του τί μπορείς να ενεργοποιήσεις σε κάθε εταιρεία . 

Εδω πχ η νοβα λέει προσφορά νέου συνδρομητή με 8 ευρω και 400 λεπτα 7.5 gb ...  και περιγράφει  οτι αυτά βγαίνουν με ενεργοποιηση πακέτου , 5 gb για 7 μερες απο την app και 2gb δώρο νέου συνδρομητή .  Ολες οι εταιρίες που ενεργοποιούν πακέτο το κάνουν με τα λεφτά σου (η vodafone γράφει το ενεργοποιεί).

Τωρα εσυ μου λές οτι δεν στο ενεργοποιούν αυτόματα αν κατάλαβα καλά στην nova ? αν και η εντυπωση μου απο τις διευκρινήσεις είναι οτι γίνεται αυτόματα την πρώτη φορά που μπαίνουν τα 8 ευρω (αλλιώς ειναι πιοακριβό) ...  επι της ουσίας πάντως όταν ενεργοποιήσουν πακετο και το γράψουν καθαρά όπως η  vodafone δεν είναι πουθενα τζάμπα.  

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, blizard said:

Εδω πχ η νοβα λέει προσφορά νέου συνδρομητή με 8 ευρω και 400 λεπτα 7.5 gb ...  και περιγράφει  οτι αυτά βγαίνουν με ενεργοποιηση πακέτου , 5 gb για 7 μερες απο την app και 2gb δώρο νέου συνδρομητή .  Ολες οι εταιρίες που ενεργοποιούν πακέτο το κάνουν με τα λεφτά σου (η vodafone γράφει το ενεργοποιεί).

Τωρα εσυ μου λές οτι δεν το κανουν αυτόματα αν κατάλαβα καλά στην nova ? αν και η εντυπωση μου απο τις διευκρινήσεις είναι οτι γίνεται αυτόματα την πρώτη φορά που βάζεις τα 8 ευρω ...  επι της ουσίας πάντως όταν ενεργοποιήσουν πακετο και το γράψουν καθαρά όπως η  vodafone δεν είναι τζάμπα.  

Στη NOVA σου ενεργοποιούνται αυτόματα ΜΟΛΙΣ βάλεις την κάρτα - στα χέρια σου θα πάρεις τη SIM και την κάρτα που θα ξύσεις εσύ, αν θες, μπορείς να τη δώσεις και σε κάποιον άλλον. Αλλά, αν την βάλεις στον αριθμό που αγόρασες, θα ενεργοποιηθεί αυτόματα το πακέτο. 

Η διαφορά με τη VF είναι ότι στη VF στο έχουν ΗΔΗ ενεργοποιήσει αυτοί αυτόματα, όπως αναφέρεται ξεκάθαρα και στο site. 

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...