Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, cmvr said:

Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει πίεση η δουλειά και εξαρτάτε το είδος της πίεσης και από που προέρχεται.

Εννοούσα παραγωγική πίεση.
Δηλαδή Να θέτει ο εργοδότης καποιους στόχους με προθεσμία στον εργαζόμενο. 

 

4 minutes ago, p_k said:

Φίλε μου έχεις δίκιο, αλλά το νόμισμα έχει δύο όψεις πάντοτε. Ο συμφορουμίτης επάνω, έχει θέσει σωστά το ζήτημα πιστεύω.

Λένε παραδείγματος χάρη για τον τουρισμό ότι δεν βρίσκουν εργαζόμενους, είδα όμως πού μένει η κόρη ενός συγγενή μου που δουλεύει σεζόν σε γνωστότατο ξενοδοχείο της Χαλκιδικής και πραγματικά οι συνθήκες είναι γαλέρας.

Με απλήρωτες υπερωρίες, άθλιες συνθήκες εργασίας, άθλιες συνθήκες διαμονής, λες και είναι σκλάβοι.

Γι αυτό δεν βρίσκουν οι εργοδότες παιδιά να δουλέψουν.

Και μετά αρχίζουν το γνωστό παραμύθι ότι είναι είναι τεμπέληδες, μόνο που δεν συμβαίνει αυτό το πράγμα.

Ο τουρισμός είναι άλλο πράγμα. Πολυ δύσκολες καταστάσεις. Δυστυχώς δεν ειναι μόνο στην Ελλάδα έτσι. 

4 minutes ago, johnny_htc said:

Μη μου πεις τώρα ότι δεν έχουν εργαζόμενους επειδή είναι τεμεπλεηδες και αναπαράγουμε τις αηδίες των καναλαδων περί βαρεμάρας κλπ που γεννήθηκε μες στη "κρίση" και δεν πάνε να δουλέψουν για 4 κατοστάρικα. Προφανώς υπάρχουν και αυτοί, αλλά όχι τόσοι, είπαμε...

Εννοείται πως δεν θα ελεγα ούτε υπονοούσα αυτό. 
Υπάρχουν παρά πολλοί άξιοι εργαζόμενοι νεαρής ηλικίας αλλά είναι και πολλοί που δεν έχουν θέληση. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos.k2 said:

Ο τουρισμός είναι άλλο πράγμα. Πολυ δύσκολες καταστάσεις. Δυστυχώς δεν ειναι μόνο στην Ελλάδα έτσι. 

 

Σκέψου, αν στην μεγαλύτερη βιομηχανία που έχει η Ελλάδα, τον τουρισμό δηλαδή, συμπεριφέρονται έτσι τους εργαζόμενους τους, σκέψου, τι γίνεται σε όλους τους άλλους κλάδους. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EllinikoNisi said:

Σκέψου, αν στην μεγαλύτερη βιομηχανία που έχει η Ελλάδα, τον τουρισμό δηλαδή, συμπεριφέρονται έτσι τους εργαζόμενους τους, σκέψου, τι γίνεται σε όλους τους άλλους κλάδους. 

βλ. Μανωλάδα..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, HEO said:

Η εξυπηρέτηση πελατών πράγματι είναι για κλωτσιές 

Για τα άλλα τμήματα δεν μπορώ να πω. Μέχρι στιγμής, το τονίζω το μέχρι στιγμής, έχω πολύ καλή άποψη για την τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών σε θέμα ευγένειας και εικόνα προθυμίας να εξηγήσει στον πελάτη και να εξυπηρετήσει. 

Εάν συναντήσω άλλη αντιμετώπιση στο μέλλον φυσικά και θα το δηλώσω. 

Στο θέμα του cu τώρα. Έγινε χθες η τελική φάση της φορητότητας. Μπήκαν τα 12€ που είχα πληρώσει για την κάρτα, έγινε ενεργοποίηση του πακέτου unlimited ομιλία με ένα 'Α ποσό, έχει δοθεί το δώρο των unlimited data λόγω της ενεργοποίησης της unlimited ομιλίας και έμειναν και 6,++€ υπόλοιπο, τα 5€ είναι λόγω πληρωμής με κάρτα. 

Το ίδιο θα συνεχίσει μέχρι και τον Αύγουστο, ενεργοποίηση unlimited ομιλία και θα αποδίδει ως δώρο τα unlimited data. Λόγω πρόσκλησης του αριθμού σε φορητότητα από το cu της συζύγου, οπότε αυτή "βάζει" κάρτα θα έχει μπόνους 5gb data το ίδιο και στον νέο αριθμό κάθε φορά που θα γίνει ανανέωση 5gb  μπόνους (πρέπει να τσεκάρω το ελάχιστο ποσό ανανέωσης), αυτό θα έχει διάρκεια ενός έτους. 

Για την ώρα μένω σε αυτό που ήρθε ως έχει. Της συζύγου είναι φοιτητικό και δεν θέλει να το πειράζει. 

5 ώρες πριν, cmvr said:

Τώρα για τα παιδιά που δουλεύουν στην υποστήριξη των εταιριών είναι δύσκολα τα πράγματα και επειδή δεν έχουν τις απαραίτητες γνώσεις και γιατί τους πληρώνουν τρίχες και γιατί τους θεωρούν αναλωσιμους. Γνωριζω κόσμο που δουλεύει πχ στην Evalue και είναι για χάπια που προωθούν απλά προϊόντα του παρόχου ουσιαστικά στην υποστήριξη πρέπει να έχεις γερά νεύρα να σε βρίζει ο άλλος και εσύ να πρέπει να μιλήσεις ευγενικά. 

Φυσικά το "φταίξιμο" είναι των εταιριών. Για όσο τοποθετούν προσωπικό δίχως περαιτέρω γνώση από το "έχετε δοκιμάσει να κάνετε επανεκκίνηση του ρουτερ;" για το ίδιο ακριβώς διάστημα θα υπάρχουν και οι δυσαρεστημένοι πελάτες που αντιμετωπίζουν προβλήματα που δεν λύνονται με μια επανεκκίνηση. 

Δεν φταίει το προσωπικό, ακολουθεί ένα μοτίβο και ίσως οι οδηγίες να είναι η όσο περισσότερο καθυστέρηση στο να ανέβει κλίμακα το πρόβλημα. Όταν συμβεί να έχεις πρόβλημα και βαλτώσει η εξυπηρέτηση πελατών στο "έχετε δοκιμάσει να κάνετε επανεκκίνηση του ρουτερ;" δίχως να ακούν/δίνουν σημασία στα όσα περιγράφει ο πελάτης, δεν νομίζω να αποφευχθεί το "στόλισμα". Λεπτομέρειες στο σωστό θέμα. 

Στην vodafone, ευτυχώς, μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποια δυσκολία στο να περιγράψω το εκάστοτε θέμα που αντιμετωπίζω, τουλάχιστον ακούν και δεν αντιμετωπίζουν τον πελάτη ως παράφρονα εξωγήινο που φαντάζεται ότι έχει κάποιο θέμα/πρόβλημα. 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σχετικά με το πρόβλημα της αλλαγής από τα 30 ευρώ του δώρου πριν εκπνεύσει ο μήνας στα 15...
Το άφησα λίγες μέρες χωρίς να κάνω τίποτα και Ω του θαύματος διορθώθηκε!

OI AΛΛAΓEΣ TΩN PYΘMIΣEΩN ΣTHN YΠHPEΣIA AYTOMATHΣ ANANEΩΣHΣ XPHMATIKOY YΠOΛOIΠOY ΠPAΓMATOΠOIHΘHKAN EΠITYXΩΣ KAI IΣXYOYN AΠO THN EΠOMENH AYTOMATH ANANEΩΣH. THE CHANGES IN THE SETTINGS OF THE RECURRING TOP UP SERVICE HAVE BEEN SUCCESSFULLY MADE AND THEY WILL BE EFFECTIVE FROM THE NEXT RECURRING TOP UP.

Τελικά υπάρχει θέμα με την μπάρα και τις αλλαγές και κολλάει. Όπως φαίνεται η μόνη λύση είναι το αφήνεις 3-4 μέρες και προσπαθείς ξανά, τι να πω




Link to comment
Share on other sites

Τελικά σχετικά με το πρόβλημα της αλλαγής από τα 30 ευρώ του δώρου πριν εκπνεύσει ο μήνας στα 15...
Το άφησα λίγες μέρες χωρίς να κάνω τίποτα και Ω του θαύματος διορθώθηκε!

OI AΛΛAΓEΣ TΩN PYΘMIΣEΩN ΣTHN YΠHPEΣIA AYTOMATHΣ ANANEΩΣHΣ XPHMATIKOY YΠOΛOIΠOY ΠPAΓMATOΠOIHΘHKAN EΠITYXΩΣ KAI IΣXYOYN AΠO THN EΠOMENH AYTOMATH ANANEΩΣH. THE CHANGES IN THE SETTINGS OF THE RECURRING TOP UP SERVICE HAVE BEEN SUCCESSFULLY MADE AND THEY WILL BE EFFECTIVE FROM THE NEXT RECURRING TOP UP.

Τελικά υπάρχει θέμα με την μπάρα και τις αλλαγές και κολλάει. Όπως φαίνεται η μόνη λύση είναι το αφήνεις 3-4 μέρες και προσπαθείς ξανά, τι να πω





Ναι μάλλον υπάρχει κάποιο bug, το οποίο μπορεί να συμβεί σε εντελώς τυχαία στιγμές γιατί προσωπικά έχω ξανακάνει μπες-βγες αλλαγής μπάρες και τα λοιπά και δεν μου έχει ξανακολλήσει όλα γίνονται μέσα στο πεντάλεπτο από τη στιγμή που ζητάω να κάνει την ενέργεια και δουλεύουν όλα όπως πρέπει

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα το power bank από την φορητότητα που έκανα

Πολύ συμπαθητικό και μικρό

Στα 5000 mAh οπότε μια φόρτιση στο redmi 7 (4000) η στο αδερφάκι του το 7A (4000) την κάνει

Μια χαρά :) thanks



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα προτιμούσα να μην είχε "δώρο" και να έδινε δωρεάν τη πρώτη κάρτα χωρίς χρέωση ή κάτι τέτοιο.  Τώρα έχω ένα νούμερο να μεταφέρω ακόμα και το τρενάρω γιατί δεν θέλω τα ακουστικά που όπως θα έρθουν έτσι θα μείνουν στο κουτί.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, spiliot said:

Προσωπικά θα προτιμούσα να μην είχε "δώρο" και να έδινε δωρεάν τη πρώτη κάρτα χωρίς χρέωση ή κάτι τέτοιο.  Τώρα έχω ένα νούμερο να μεταφέρω ακόμα και το τρενάρω γιατί δεν θέλω τα ακουστικά που όπως θα έρθουν έτσι θα μείνουν στο κουτί.

Δεν έχεις κάποιον νεαρό να τα κάνεις δώρο; 🙂

Link to comment
Share on other sites

Νεαρός που έχει κινητό για να μπορεί να τα χρησιμοποιήσει ξέρει τι αξίζει και τι όχι, δεν τον κοροϊδεύεις. Σε κάνα γέρο μπορεί και να φαινόταν εντυπωσιακό δώρο αλλά δεν έχω καμία όρεξη να εξηγήσω πως φορτίζουν, συνδέονται και τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, spiliot said:

Νεαρός που έχει κινητό για να μπορεί να τα χρησιμοποιήσει ξέρει τι αξίζει και τι όχι, δεν τον κοροϊδεύεις. Σε κάνα γέρο μπορεί και να φαινόταν εντυπωσιακό δώρο αλλά δεν έχω καμία όρεξη να εξηγήσω πως φορτίζουν, συνδέονται και τέτοια.

Για Τα ακουστικά που δίνει, έχουμε κάποιο σύνδεσμο για να δω το μοντέλο; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα προτιμούσα να μην είχε "δώρο" και να έδινε δωρεάν τη πρώτη κάρτα χωρίς χρέωση ή κάτι τέτοιο.  Τώρα έχω ένα νούμερο να μεταφέρω ακόμα και το τρενάρω γιατί δεν θέλω τα ακουστικά που όπως θα έρθουν έτσι θα μείνουν στο κουτί.
Από την κάρτα που πλήρωσα (12) την έβαλα στο δικό μου τηλέφωνο

μετέφερα 5 ευρώ στο τηλέφωνο που έγινε η φορτητοτητα δηλαδή της φουκαριαρας της μάνας μου

Η μάνα απέκτησε 770 λεπτά ομιλίας προς όλους και μόλις τελειώσουν οι δύο τζάμπα μήνες (πρώτος μήνα με τα 15 τζαμπα ευρώ + το πακέτο που αγόρασα με τα τζάμπα λεφτά) θα μπορεί να τα ροκανίζει

Τα υπόλοιπα 5.90 τα έφαγα σε σουβλάκια να είναι καλά το e food

Το καλόκαιρι θα πάμε Καύκασο, ελπίζω να αντέχει τα ύψη το power bank

Τζάμπα εις τον κύβο και είναι όλα μια ομορφιά :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, HEO said:

Από την κάρτα που πλήρωσα (12) την έβαλα στο δικό μου τηλέφωνο

μετέφερα 5 ευρώ στο τηλέφωνο που έγινε η φορτητοτητα δηλαδή της φουκαριαρας της μάνας μου

Η μάνα απέκτησε 770 λεπτά ομιλίας προς όλους και μόλις τελειώσουν οι δύο τζάμπα μήνες (πρώτος μήνα με τα 15 τζαμπα ευρώ + το πακέτο που αγόρασα με τα τζάμπα λεφτά) θα μπορεί να τα ροκανίζει

Τα υπόλοιπα 5.90 τα έφαγα σε σουβλάκια να είναι καλά το e food

Το καλόκαιρι θα πάμε Καύκασο, ελπίζω να αντέχει τα ύψη το power bank

Τζάμπα εις τον κύβο και είναι όλα μια ομορφιά :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Στο μεταξύ δεν ξέρω αν το γνωρίζεις.. αλλά αν έχεις φοιτητικό και το γυρίσεις σε liquid το υπόλοιπο διαρκεί 6 μήνες κι όχι μόνο 2... Καταλαβαίνεις τι πάρτυ γίνεται μετά ε;

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο στα φοιτιτιτκα ισχύει για 6 μήνες είτε είναι κανονικά cu είτε ρευστά :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, HEO said:

Το υπόλοιπο στα φοιτιτιτκα ισχύει για 6 μήνες είτε είναι κανονικά cu είτε ρευστά 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Όταν επιστρέφουν σε κανονικό συνεχίζουν να έχουν φοιτητικά προνόμια;

Link to comment
Share on other sites

Όταν επιστρέφουν σε κανονικό συνεχίζουν να έχουν φοιτητικά προνόμια;
Έτσι έχει ειπωθεί από κάποιο φιλο

Προαωπικα έκανα μόνο ένα φοιτιτιικο σε ρευστό ... Δεν έχω κάνει την επιστροφή

Το ρευστό έχει ότι είχε σαν φοιτιτιικο (δωράκια) + τιμοκατάλογο ρευστού

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, panosss567 said:

Όταν επιστρέφουν σε κανονικό συνεχίζουν να έχουν φοιτητικά προνόμια;

Ναι δεν αλλάζει κάτι..

1 minute ago, HEO said:

Το ρευστό έχει ότι είχε σαν φοιτιτιικο (δωράκια) + τιμοκατάλογο ρευστού

Εννοείς πως συνεχίζει κάθε πρώτη του μήνα να παίρνει τα λεπτά προς CU και τα MB;

Link to comment
Share on other sites



Εννοείς πως συνεχίζει κάθε πρώτη του μήνα να παίρνει τα λεπτά προς CU και τα MB;


Ναι τα παίρνει κανονικά από ότι είδαc4e570b295c3ea273c0b921514d1b5a2.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτουμε ότι κάποιος είναι στο liquid και δεν θέλει καθόλου ίντερνετ και sms αλλά μόνο ομιλία. Αν αγοράζει συστηματικά το 15€ πακέτο, θα έχει όλα τα λεφτά -ΦΠΑ για smart pocket ε;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vrwmiaR1z said:

Δεν πάτησα το cu shake και χάθηκε.Έχει πουθενά επιλογή να το βρω;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στην αρχική οθόνη θα στο βγάλει. 

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτουμε ότι κάποιος είναι στο liquid και δεν θέλει καθόλου ίντερνετ και sms αλλά μόνο ομιλία. Αν αγοράζει συστηματικά το 15€ πακέτο, θα έχει όλα τα λεφτά -ΦΠΑ για smart pocket ε;
Έτσι φαίνεται :)
Η χαρά του τζαμπατζη ... LoL

Υγ
Με την καλή έννοια το τζαμπατζης στο φινάλε όλοι για το τζάμπα πάμε :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία ανακοίνωση διαβάζουμε: 

Από 22 Ιουλίου 2023 η VODAFONE θα εφαρμόσει πολιτική ορθής χρήσης δεδομένων σε συνδρομητές καρτοκινητής, στο πλαίσιο διασφάλισης της ποιότητας υπηρεσιών και προστασίας του δικτύου της.

Πιο συγκεκριμένα, μετά την κατανάλωση 300GB δεδομένων κινητής ανά μήνα, η ταχύτητα internet θα αναπροσαρμόζεται με μέγιστη τιμή τα 4mbps. Ο μήνας χρήσης υπολογίζεται ως ο ημερολογιακός μήνας.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, paanos said:

Στην τελευταία ανακοίνωση διαβάζουμε: 

Από 22 Ιουλίου 2023 η VODAFONE θα εφαρμόσει πολιτική ορθής χρήσης δεδομένων σε συνδρομητές καρτοκινητής, στο πλαίσιο διασφάλισης της ποιότητας υπηρεσιών και προστασίας του δικτύου της.

Πιο συγκεκριμένα, μετά την κατανάλωση 300GB δεδομένων κινητής ανά μήνα, η ταχύτητα internet θα αναπροσαρμόζεται με μέγιστη τιμή τα 4mbps. Ο μήνας χρήσης υπολογίζεται ως ο ημερολογιακός μήνας.

Επιτέλους να το εφαρμόσουν και οι άλλοι πάροχοι γιατί παράγινε με τα καρτοκινητά και τα απεριόριστα που κατεβάζανε όλο τα torrent τα πιτσιρίκια εις βάρος των συμβολαίων. 300gb είναι υπεραρκετά ακόμα και για τον heavy user από κινητό  σε πλήρη ταχύτητα και τα 4mbps κανείς τα πάντα ακόμα και video streaming με sd ποιότητα. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...