Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Παιδιά,σόρρυ αν είναι άσχετο θέμα,αλλά θα ήθελα να το επισημάνω. Εδώ και λίγες ώρες όταν μπαίνω στο φόρουμ το κινητό βγάζει κάτι περίεργα σαν γραμμές και συγκεκριμένα μόνο στον browser Google Chrome. Σε άλλους κανονικά. Σε άλλες ιστοσελίδες πάλι όλα καλά. Τι παίζει;

Όπως τι κάνει; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Όπως τι κάνει; 

Γραμμές σαν να έχει πρόβλημα η οθόνη. Μόνο στο myphone και αυτό όταν είμαι από το Google Chrome

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Παιδιά,σόρρυ αν είναι άσχετο θέμα,αλλά θα ήθελα να το επισημάνω. Εδώ και λίγες ώρες όταν μπαίνω στο φόρουμ το κινητό βγάζει κάτι περίεργα σαν γραμμές και συγκεκριμένα μόνο στον browser Google Chrome. Σε άλλους κανονικά. Σε άλλες ιστοσελίδες πάλι όλα καλά. Τι παίζει;

Μάλλον θα ταίριαζε καλύτερα στο forum του Σχολιασμού: https://myphone.gr/forum/forum/4-σχολιασμός/

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα και εγώ στο "ρευστό" πρόγραμμα δοκιμαστικά. Για να δούμε αν συμφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που βάλεις τη μπάρα ημερομηνίας να σου αποδώσει την 1η δωρεάν συνδρομή αυτή την περίοδο του Valentine (ως την μεθεπόμενη Κυριακή 19/2) , μπορείς κάθε  5 μέρες (πριν την 19/2 εννοείται) να ενεργοποιείς από τα ευρώ της δωρεάν συνδρομής την Valentine Offer Data με -1.9Ε για 4 μέρες (50GB) ή και την Valentine Offer Voice στην περίπτωση που επέλεξες τα 12Ε συνδρομής.

Αν πριν την επόμενη φορά που θα πρέπει να πληρώσεις τη συδρομή , καθώς αυτόματα θα μεταφερθει η μπάρα ημερομηνίας τον ίδιο ακριβώς αριθμό στον επόμενο μήνα, την μεταφέρεις ακόμα πιο μετέπειτα τότε θα διατηρήσεις τις χαμηλότατες χρεώσεις ομιλίας και sms (0,0065) για ακόμα πιο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. Αρκεί να μην υπάρξουν 2 φορές (σε 2 διαφορετικές μέρες) που θα προσπαθήσει να χρεώσει την χρεωστική κάρτα που δήλωσες, αλλά μόνο 1 φορά. Πρέπει κάποια στιγμή να πληρώσεις πραγματικά , βέβαια, καθώς η διάρκεια του υπολοίπου των ευρώ σου θα λήξει στις 60 μέρες από όσο είχες πριν το κάνεις liquid και δε θα έχεις ούτε 0,01Ε πιο μετά προκειμένου να το χρησιμοποιείς στις χαμηλότατες χρεώσεις 0,0065 ομιλίας και sms.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Εαν το liquid δεν αναγκαζε σε ανανεωση καθε μηνα, θα το επαιρνε πολυς κοσμος. Το κολπο με την μπάρα κάποια στιγμή θα το καταλαβει η βονταφον και θα το σταματήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Εαν το liquid δεν αναγκαζε σε ανανεωση καθε μηνα, θα το επαιρνε πολυς κοσμος. Το κολπο με την μπάρα κάποια στιγμή θα το καταλαβει η βονταφον και θα το σταματήσει. 
Μπορεί, μπορεί και όχι

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε το κόψει και είσαι "καρτοκινητάκιας" (όπως Ιδιότητά του είναι η διαρκής επιτήρηση του κινητού του και ΟΧΙ "άστο και ό,τι λάχει" όπως οι συμβολαιάκηδες), το μόνο που χάνεις είναι την unlimited ομιλία για 33 μέρες που "μπαίνει", μόνο στην περίπτωση που επέλεξες >=15Ε συνδρομής, εφόσον πληρώσεις την συνδρομή σου (ή μπαίνει στην αποδοση της πρώτης δωρεάν συνδρομής). Αν επέλεξες τα 12Ε συνδρομής (το min που θα έβαζες έτσι κι αλλιώς κάθε 60 μέρες και εάν δε το έκανες liquid) μπορείς απλά να μετακινείς την μπάρα ημερομήνιας κάθε μήνα για ένα μήνα αργότερα , να μην προσπαθήσει να τραβήξει για 2η φορά από την χρεωστική κάρτα σου για 2η φορά ποτέ και έτσι να διατηρήσεις τις χαμηλότατες χρεώσεις ομιλίας και sms.

12E στις 60 μέρες θα έβαζες έτσι κι αλλιώς για να έχεις υπόλοιπο ευρώ. Ακόμα και ένα επιπλέον μήνα (εάν μεταφέρεις την μπάρα ημερομηνίας ακόμα πιο μετά στον 2ο μήνα από την εγγραφή σου) μπορείς να παραμείνεις εάν επιθυμείς τον 3ο μήνα απλά εισερχόμενες πριν μπει φραγή. Και όσα πακέτα προσφορών πρόλαβες να ενεργοποιήσεις, βέβαια, πριν τις 60 μέρες από τη λήξη των ευρώ , να ισχύουν στον 3ο μήνα! Και ο βάτραχος έχει πολύ χαμηλές χρεώσεις ομιλίας (ΜΟΝΟ, όχι για sms) εάν "συντονιστείς"/μάθεις με τον διπλασιασμό, αλλά στο liquid έχεις την επιπλέον δυνατότητα και για κατά καιρούς προσφορές data.

Το σκεπτικό μου παρά τις αρχικές αμφιβολίες μου και για αυτό το νέο προϊόν της CU είναι ότι υπάρχει σοβαρή πιθανότητα εντός του τρέχοντος έτους, έστω το 2024, να πάει η min κάρτα στα 15Ε ακόμα και online. "Καπαρώνεις" την 12άρα συνδρομή με το liquid και αποτελείς κι εσύ ένα "ανάχωμα"/"λιθαράκι" στις βλέψεις ειδικά της μαυρομπλε. Μακροπρόθεσμα το "βλέπω" κι έτσι λαμβάνω θέση υπέρ του liquid σε σχέση με τα προϊόντα των άλλων εταιριών κινητής, στα οποία γενικά "κράζω" όπως θα λέγαν συμφορουμίτες ειδικά οι "κολλημένοι" συμβολαιάκηδες "διαφημιστές" της μαυρομπλέ εταιρίας. Θα το "σκεφτεί" η μαυρομπλέ εταιρία να προχωρήσει ταχέως στις "στοχευμένες ανοργανωσιές" (όπως χρησιμοποιούμε τον όρο "απορρύθμιση" στην αγορά εργασίας του νεοφιλελευθερισμού) που μας ετοιμάζει (%). Θα επιβραδύνει στη λαγουδίσια τακτική της.

44 minutes ago, Yrrah said:

Οταν εισαι liquid δεν δουλεύει το ΠΑΡΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ;;

 

Λαμβάνεις κανονικότατα 100MB από όποιον σε έχει δηλώσει , όταν βάζει κάρτα. Δε γνωρίζω εάν στέλνεις εσύ όταν γίνεται ανανέωσή σου (πραγματική πληρωμή της επιλεγμένης συνδρομής σου) εντός liquid.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς πρόσφατα φορητότητα σε cu ?

Πλήρωσα αντικαταβολή κάρτα 12€ και ήταν στο φάκελο ΞΥΣΜΕΝΗ !!!!

Στέκει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GREGORYMO said:

Έχει κάνει κανείς πρόσφατα φορητότητα σε cu ?

Πλήρωσα αντικαταβολή κάρτα 12€ και ήταν στο φάκελο ΞΥΣΜΕΝΗ !!!!

Στέκει αυτό?

Τι υπόλοιπο εχεις στο cu τωρα;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GREGORYMO said:

Έχει κάνει κανείς πρόσφατα φορητότητα σε cu ?

Πλήρωσα αντικαταβολή κάρτα 12€ και ήταν στο φάκελο ΞΥΣΜΕΝΗ !!!!

Στέκει αυτό?

Ναι.. για να μην την πουλήσεις γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kouerti said:

Τι υπόλοιπο εχεις στο cu τωρα;

Την φορητότητα την είχα κάνει τον Σεπτέμβρη του 22.

Μέσα στον φάκελο υπήρχε μια ξυσμένη κάρτα.

Ποιο είναι το θέμα:

Από ότι φαίνεται μου ενεργοποίησαν ΤΟΤΕ προγράμμα από μόνοι τους. Εγώ όμως ΔΕΝ το χρειαζομουν τότε γιατί μου είχαν δώσει δώρο (λόγω φορητότητας) 200' και 1G κάθε μήνα  για 3μηνες.

Τώρα, που πήγα να χρησιμοποιησω την ξυσμένη κάρτα, μου ήρθε μύνημα ότι έχει χρησιμοποιηθεί!!!!

Την ενεργοποίησαν αυτοί από μόνοι τους!!!

Είχαν αυτό το 'δικαίωμα' ?

Την κάρτα 12€ , εγώ δεν θα τη ενεργοποιήσω οπότε γουστάρω ?

ΥΓ. Αφού είχαν εξ αρχής σκοπό να την ενεργοποίησουν αμέσως συστημικά γιατί μου έβαλαν μέσα ξυσμένη κάρτα ?

 

7 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ναι.. για να μην την πουλήσεις γίνεται αυτό.

Τι να πουλήσω !!!!!

Αφού την είχα αγοράσει!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

Την φορητότητα την είχα κάνει τον Σεπτέμβρη του 22.

Μέσα στον φάκελο υπήρχε μια ξυσμένη κάρτα.

Ποιο είναι το θέμα:

Από ότι φαίνεται μου ενεργοποίησαν ΤΟΤΕ προγράμμα από μόνοι τους. Εγώ όμως ΔΕΝ το χρειαζομουν τότε γιατί μου είχαν δώσει δώρο (λόγω φορητότητας) 200' και 1G κάθε μήνα  για 3μηνες.

Τώρα, που πήγα να χρησιμοποιησω την ξυσμένη κάρτα, μου ήρθε μύνημα ότι έχει χρησιμοποιηθεί!!!!

Την ενεργοποίησαν αυτοί από μόνοι τους!!!

Είχαν αυτό το 'δικαίωμα' ?

Την κάρτα 12€ , εγώ δεν θα τη ενεργοποιήσω οπότε γουστάρω ?

ΥΓ. Αφού είχαν εξ αρχής σκοπό να την ενεργοποίησουν αμέσως συστημικά γιατί μου έβαλαν μέσα ξυσμένη κάρτα ?

 

Τι να πουλήσω !!!!!

Αφού την είχα αγοράσει!!!!

Σε έβαλαν με το ζόρι να την αγοράσεις.. αν την πουλήσεις είναι σαν να μην την αγόρασες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Σε έβαλαν με το ζόρι να την αγοράσεις.. αν την πουλήσεις είναι σαν να μην την αγόρασες.

Αφού έκανα φορητότητα, δεν θα έβαζα κάρτα με κάποιο τρόπο!!!!

Θα έκανα φορητότητα και δεν θα ανανέωνα πότε ?

Το ερώτημα μου είναι:

Δεν μου έβαλαν μόνο τα 12€ αλλά μου έβαλαν και ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ !!!!

Ας έβαζαν τα 12€ αλλά να βάλω πρόγραμμα οπότε θέλω ΕΓΩ !!! 

Σκέφτομαι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

Αφού έκανα φορητότητα, δεν θα έβαζα κάρτα με κάποιο τρόπο!!!!

Θα έκανα φορητότητα και δεν θα ανανέωνα πότε ?

Το ερώτημα μου είναι:

Δεν μου έβαλαν μόνο τα 12€ αλλά μου έβαλαν και ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ !!!!

Ας έβαζαν τα 12€ αλλά να βάλω πρόγραμμα οπότε θέλω ΕΓΩ !!! 

Σκέφτομαι λάθος?

Όχι σωστά τα λες.. εμένα δεν μου μπήκε αυτόματα πρόγραμμα.. εγώ σου είπα απλώς γιατί είναι ξυσμένη η κάρτα...

Πάρε στην εξυπηρέτηση και ζήτα τους πίσω τα λεφτά του αυτόματου πακέτου. Σε αυτά τα θέματα είναι οκ θα σου τα δώσουν.

3 minutes ago, GREGORYMO said:

 

Θα έκανα φορητότητα και δεν θα ανανέωνα πότε ?

 

Ναι.. θα το είχες ως δεύτερο και θα έκανες ανανεώσεις μόνο με cashback.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

 

Ναι.. θα το είχες ως δεύτερο και θα έκανες ανανεώσεις μόνο με cashback.

Έστω και έτσι, δεν θα 'έχαναν '.

8 minutes ago, kalitexnis_g said:

Όχι σωστά τα λες.. εμένα δεν μου μπήκε αυτόματα πρόγραμμα.. εγώ σου είπα απλώς γιατί είναι ξυσμένη η κάρτα...

Πάρε στην εξυπηρέτηση και ζήτα τους πίσω τα λεφτά του αυτόματου πακέτου. Σε αυτά τα θέματα είναι οκ θα σου τα δώσουν.

Ναι.. θα το είχες ως δεύτερο και θα έκανες ανανεώσεις μόνο με cashback.

Θα τους ενοχλήσω.

Φαίνεται, βέβαια, ότι έχω κάνει 'χρήση' του πακέτου. Το πακέτο όμως το έβαλαν 'πάνω' στο δώρο (200' 1G), οπότε ήταν δώρο αδωρο.

Ήταν φάουλ γιατί εγώ μπορεί να ήθελα πακέτο μόνο data η εβδομαδιαίο.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι σου έβαλαν κάρτα, σκέψου ότι εάν πήγαινες σε κατάστημα για την φορητότητα θα σου έλεγαν στάνταρ ότι "πρεπει να βαλουμε κάρτα για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός". Πολύ πιθανον να σου ενεργοποιουσαν και πακετο χωρίς να σε ρωτήσουν, το οποίο είναι μεγάλο φάουλ, αφού ΕΣΥ αποφασιζεις τι θα κάνεις τα λεφτά σου. Όπως είπε και ο φίλος πιο πανω, πολυ πιθανον εάν παραπονεθεις να σου τα επιστρέψουν. Δεν έχεις να χάσεις κάτι. 

Εάν σου πουν "τώρα το είδατε;" να τους πεις "τώρα χρειάστηκα την κάρτα".

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kouerti said:

Το ότι σου έβαλαν κάρτα, σκέψου ότι εάν πήγαινες σε κατάστημα για την φορητότητα θα σου έλεγαν στάνταρ ότι "πρεπει να βαλουμε κάρτα για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός". Πολύ πιθανον να σου ενεργοποιουσαν και πακετο χωρίς να σε ρωτήσουν, το οποίο είναι μεγάλο φάουλ, αφού ΕΣΥ αποφασιζεις τι θα κάνεις τα λεφτά σου. Όπως είπε και ο φίλος πιο πανω, πολυ πιθανον εάν παραπονεθεις να σου τα επιστρέψουν. Δεν έχεις να χάσεις κάτι. 

Εάν σου πουν "τώρα το είδατε;" να τους πεις "τώρα χρειάστηκα την κάρτα".

Ακριβώς!!!!

Τώρα, το πήρα χαμπάρι.

Αλήθεια είναι.

Το 'πρόβλημα' είναι το πακέτο, όχι η ενεργοποίηση.

Το οποίο μάλιστα 'έκατσε' πάνω στο δώρο 200' 1G και κατέστη δώρο αδωρο.

Link to comment
Share on other sites

Το Μάρτη έκανα φορητότητα, μου έκαναν και εμένα το κόλπο με την ξυσμένη κάρτα και ενεργούσαν ένα πακέτο

Από ότι έμαθα μετα έτσι κάνουν σε όλους

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, HEO said:

Το Μάρτη έκανα φορητότητα, μου έκαναν και εμένα το κόλπο με την ξυσμένη κάρτα και ενεργούσαν ένα πακέτο

Από ότι έμαθα μετα έτσι κάνουν σε όλους

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

Ενεργοποίηση εντάξει.

Αλλά πακέτο γιατί να μην διαλέξω εγώ ?

Και όχι μόνο αυτό!

Μου είχαν δώσει δώρο 200' 1G που ουσιαστικά το πήραν πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε τηλέφωνο στις βλάβες και ζητήστε επιστροφή χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίηση εντάξει.
Αλλά πακέτο γιατί να μην διαλέξω εγώ ?
Και όχι μόνο αυτό!
Μου είχαν δώσει δώρο 200' 1G που ουσιαστικά το πήραν πίσω.
Να σου πω και το άλλο το καλύτερο

τους ειπα ότι θέλω να φέρω την μάνα μου από το φρογκ στο liquid

Μου είπε δεν γίνεται πρέπει πρώτα να πάει στο cu και μετά στο liquid

OΚ του λέω και η κάρτα των 12 ευρώ θα είναι σε υπόλοιπο στο λογαριασμό μου;;;

Α όχι μου λέει θα ενεργοποιηθεί ένα πακέτο δηλαδή θα ξοδευτεί και μετά όταν πάτε στο liquid θα πρέπει να κάνετε νέα ανανέωση για να έχετε υπόλοιπο

Τι λέει ρε.....:(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, HEO said:

Να σου πω και το άλλο το καλύτερο

τους ειπα ότι θέλω να φέρω την μάνα μου από το φρογκ στο liquid

Μου είπε δεν γίνεται πρέπει πρώτα να πάει στο cu και μετά στο liquid

OΚ του λέω και η κάρτα των 12 ευρώ θα είναι σε υπόλοιπο στο λογαριασμό μου;;;

Α όχι μου λέει θα ενεργοποιηθεί ένα πακέτο δηλαδή θα ξοδευτεί και μετά όταν πάτε στο liquid θα πρέπει να κάνετε νέα ανανέωση για να έχετε υπόλοιπο

Τι λέει ρε.....:(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Πάρε τηλέφωνο στις βλάβες, πες πως ενεργοποιήθηκε καταλαθος το πακέτο και σε μισή ώρα θα έχεις πίσω τα λεφτά. Απλό. 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...