Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Πάρε τηλέφωνο στις βλάβες, πες πως ενεργοποιήθηκε καταλαθος το πακέτο και σε μισή ώρα θα έχεις πίσω τα λεφτά. Απλό. 

Αφού το ενεργοποίησαν ΑΥΤΟΙ!

6 ώρες πριν, HEO said:

Να σου πω και το άλλο το καλύτερο

τους ειπα ότι θέλω να φέρω την μάνα μου από το φρογκ στο liquid

Μου είπε δεν γίνεται πρέπει πρώτα να πάει στο cu και μετά στο liquid

OΚ του λέω και η κάρτα των 12 ευρώ θα είναι σε υπόλοιπο στο λογαριασμό μου;;;

Α όχι μου λέει θα ενεργοποιηθεί ένα πακέτο δηλαδή θα ξοδευτεί και μετά όταν πάτε στο liquid θα πρέπει να κάνετε νέα ανανέωση για να έχετε υπόλοιπο

Τι λέει ρε.....:(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Έτσι που τα λες, βλέπω ότι είναι λίγες οι πιθανότητες να βγει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν παει καλά και σε μενα παντως. Προχτές το γύρισα σε liquid και εχω βαλει ημερομηνία ανανεωσης στις 14 καθε μήνα. Κανονικά επρεπε χτες να παρω τα 12 Ευρώ του δωρεάν πρώτου μήνα. αλλα μεχρι στιγμής τιποτα.. Το customer care μου λεει οτι εχουν αποδωθεί, εγώ δεν βλέπω τιποτα.. Τι να πω

 

Link to comment
Share on other sites

Στο CU του μικρού μου, κάποιος με αριθμό 2130062245 τον καλούσε συνεχώς και μόλις ο μικρός απαντούσε έκλεινε η γραμμή. Ο μικρός καλούσε πίσω, έμπαινε σε αναμονή με τη μουσική της Vodafone και τελικά χρεωνόταν €0,07 για κάθε κλήση. 

- Το ένα παράξενο είναι πως χρεωνόταν για αποστολή SMS σε σταθερό αριθμό ενώ έκανε κλήση.

- Το άλλο είναι ότι είχε υπόλοιπο 298 SMS και δεν τραβούσε από αυτά...

Χάρη στην (ανεξήγητη) επιμονή του μικρού να μάθει ποιος τον καλεί, έφαγε σχεδόν μισή κάρτα! Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών, είπαν ότι θα το δουν αλλά ακόμη δεν έχω πάρει σαφή απάντηση (μόνο ότι "οι χρεώσεις αυτές φαίνονται σα να στάλθηκαν sms προς ξένο αριθμό").

Σε προηγούμενη περίπτωση (χρέωση 5ψήφιου SMS) το είχαμε δει, είχε πιστωθεί η χρέωση και με βοήθησαν να κάνουμε τη σχετική φραγή. Ελπίζω να γίνει πάλι το ίδιο, και να κλείσουμε όσες "τρύπες" μπορούμε για να μη χάνονται άδικα τα χρήματα από την κάρτα του μικρού.

327708530_6039141649486002_1310519027138044404_n.jpg

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Να του πεις να μην καλεί άγνωστα νούμερα,αν είναι σημαντικό θα ξαναπάρουν. Για προσφορες κλπ θα ηταν

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kouerti said:

Όταν σας καλεί ένα άγνωστο νουμερο, ψάξτε το στο https://www.white-pages.gr/ και γράψτε την εμπειρία σας. 

Εγώ πάντα το κάνω, αλλά ο μικρός δεν μπορεί.

39 minutes ago, bill33 said:

Να του πεις να μην καλεί άγνωστα νούμερα,αν είναι σημαντικό θα ξαναπάρουν. Για προσφορες κλπ θα ηταν

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Το έχω πει και το ξαναλέω, αλλά άκουγε τη μουσική της Vodafone (από τη διαφήμιση) και την πάτησε. Δεν ήταν για προσφορά, ήταν απάτη αφού χρέωνε την κλήση σαν SMS και μάλιστα σε ξένο νούμερο.

Εννοείται ότι κάναμε φραγή και του είπα τα ίδια πράγματα, γενικά όμως είναι ξεροκέφαλος (προεφηβεία γαρ...)

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έτσι που τα λες, βλέπω ότι είναι λίγες οι πιθανότητες να βγει κάτι 
Σωστα

αλλά το liquid φαίνεται να είναι καλή λύση ακόμα και ετσι

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, blizard said:

Βολικό το transaction history μα βλεπεις πως εφυγαν τα λεφτά , με το liquid που δεν εχεις πακέτα τα καταγράφει όλα δλδ , αλλά μπορείς να μου πεις που είναι γιατι για κάποιο περιεργο λογο δεν μπορώ να το βρω πουθενα. 

Είναι στο Vodafone app (My Vodafone, όχι στο CU app): Η κάρτα μου (κάτω αριστερά) -> Ιστορικό κινήσεων

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, blizard said:

 

 

Aμα πας ιστορικό ανανέωσης (απο το μενου κάτω δεξιά στην εφαρμογή cu) θα πρέπει να σου γράφει στις 14 του μήνα το δωρεάν ποσό ως τελευταία ανανέωση 12 ευρω (το βάζει και ας μην σου πήρε λεφτα) ... πέρα βέβαια από το ότι θα πρέπει να σου έχει στειλει σμσ στις 09.00 το πρωι.  Μπορείς και να τσεκάρεις συγκρίνοντας το υπολοιπο της cu εφαρμογής (πατάς εκει που λέει ανανεωση) με το υπόλοιπο που λέει η εφαρμογή  big bang (θα πατήσεις στο shop) και εκει πρέπει να λέει το υπόλοιπό σου 12 ευρω λιγότερο (δεν έχει το δώρο) .

Αν είχες δηλώσει 15 ευρω θα πρέπει να έχεις και απεριόριστη ομιλία, με ημερομηνία να λήγει σε 33 μέρες . Φυσικά ΔΕΝ πρέπει να έχεις βγεί από τις 14 και μετά από το liquid  γιατι τοτε τα έχασες . Επίσης αν πείραξες την μπαρίτσα από το βράδυ στις 14 μέχρι τις 09.00 το πρωι, δεν θα αου έδωσε το δώρο (μπορείς όμως να το παρεις μετα) . Εχει και ενα όρο που λέει για χρήση ίδιας κάρτας μέχρι 2 φορες για το δώρο (αν και τοτε θα πρεπει να σου εχει πάρει κανονικά λεφτά στις 14). πες μας τι απο αυτά συμβαίνει.

 

Βολικό το transaction history μα βλεπεις πως εφυγαν τα λεφτά , με το liquid που δεν εχεις πακέτα τα καταγράφει όλα δλδ , αλλά μπορείς να μου πεις που είναι γιατι για κάποιο περιεργο λογο δεν μπορώ να το βρω πουθενα. 

 

Oύτε SMS πήρα ούτε στο ιστορικό ανανέωσης φάινεται κάτι, ούτε την μπάρα μετακίνησα ούτε μπήκα/βγήκα . Tους ειπα να ανοίξουν ticket και να με ενημερώσουν γιατί μάλλον πρόκειται για bug

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, blizard said:

...
Μπορείς και να τσεκάρεις συγκρίνοντας το υπόλοιπο της cu εφαρμογής (πατάς εκεί που λέει ανανέωση) με το υπόλοιπο που λέει η εφαρμογή  big bang (θα πατήσεις στο shop) και εκεί πρέπει να λέει το υπόλοιπό σου 12 ευρώ λιγότερο (δεν έχει το δώρο) ...

 

Να πω εδώ ότι ακόμα και αν το ΒΒ λέει υπόλοιπο λιγότερο, μπορείς να αγοράσεις πακέτο με τα λεφτά του δώρου. Το έχω κάνει 2 φορές. Το υπόλοιπο μου ήταν 2 ευρώ και αγόραζα το πακέτο των 200gb - 10 €
 

Επίσης δεν μετακινείτε στο 1 από τα 2 liquid που διαχειρίζομαι η μπάρα σε άλλη ημερομηνία.
Τη μόνη αιτία που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι εκτός από την αρχική δωρεάν ανανέωση, έγινε 17 ημέρες μετά κανονική ανανέωση.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, blizard said:

Mόλις πήρα 25 ευρω δώρο από revolut  🙂 ...

 

Επειδή έχω revolut, to ΙΒΑΝ είναι από Λιθουανία.
Ο λογιστής μου είπε ότι πρέπει στη φορολογική δήλωση να τσεκαριστεί το κουτί που λέει ότι έχω καταθέσεις στο εξωτερικό.
Απλά το αναφέρω για να ρωτήσετε τον δικό σας. Δεν ξέρω κατά πόσο χρειάζεται για 8€  ή για 25 .

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, blizard said:

60 μέρες όπως πάντα με κάθε τρόπο που βαζεις λεφτά από οπουδήποτε, και ανανεώνει και το προηγούμενο υπόλοιπο φυσικά. (οχι τα χρηματικα δωρα)

Στο σάιτ γράφει αυτό:

Και μην ξεχνάς, αν σου μείνει υπόλοιπο πριν την επόμενη ανανέωση αυτό θα μένει στην κάρτα σου και οι παροχές σου θα είναι ακόμα περισσότερες τον επόμενο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, blizard said:

Νόμιζα ότι για να σου λένε πως τα πήρες κάτι θα είχαν δει από όσα σου είπα παραπανω , φαίνεται δλδ ... αρα απλά δεν το πήρες και δεν ήξεραν το γιατι ?

Μου εχει συμβεί και εμενα να μην πάρω το δώρο ... στην αρχη κούναγα την μπαρίτσα πριν τις 9 το πρωί γιατι νομιζα δεν δουλεψε   και μια φορά δεν πρόλαβε .  Βάλε την ξανα  για να πάρεις το δώρο άυριο  ... και αν έρθει το σμσ συντομα οτι η αλλαγή έγινε , ολα καλα ... περιμενε μέχρι άυριο στις 09.00 χωρίς να αλλαξεις τιποτα, μην μπεις καν στην μπαρα για σιγουριά, αφου δεν πηρες δώρο δεν θα  σε χρεώσει .

60 μέρες όπως πάντα με κάθε τρόπο που βαζεις λεφτά από οπουδήποτε, και ανανεώνει και το προηγούμενο υπόλοιπο φυσικά. (οχι τα χρηματικα δωρα)

Μου επιβεβαίωσαν οτι υπάρχει πρόβλημα και θα το δουν. Να δούμε πόσο γρήγορα θα επιλυθεί...

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/vodafone-i-episimi-anakoinosi-gia-paketa-sti-kiniti-poy-katargei-analytika/

Αλλαγές από 20/3. Θα γίνουν αλλαγές στα international πακέτα συν αυτά:

Το Surf & Email που προσφέρει 5GB για 30 ημέρες με 8,5€ ανανεώνεται και θα παρέχει 9GB για 30 ημέρες. Η τιμή του πακέτου διαμορφώνεται στα 10,9€.

Το πακέτο Unlimited Weekend που προσφέρει Απεριόριστα GBs για 4 Σαββατοκύριακα με 6€ ανανεώνεται και θα παρέχει Απεριόριστα GBs για 4 Σαββατοκύριακα με 3€.

Το πακέτο Unlimited Nights που προσφέρει Απεριόριστα GBs για 30 ημέρες, κάθε μέρα από τις 20:00 μέχρι τις 8:00 το πρωί με 6€ θα κοστίζει 6,50€.

Τέλος, η Vodafone ανακοινώνει ότι από 20/03/2023, καταργούνται οι υπηρεσίες Vodafone 2gether για όλους τους συνδρομητές CU, Vodafone καρτοκινητού, Καρτοκινητού Ολυμπιακός και International και Vodafone Friends & Family για τους συνδρομητές Vodafone καρτοκινητού.

Καταργείται το πακέτο DATA DAY που προσφέρει 1GB για 1 ημέρα με 1€, για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες CU, Vodafone καρτοκινητού, Καρτοκινητού Ολυμπιακός, ΤΑΖΑ και Vodafone International.

Καταργείται από 15/05 για όλους τους συνδρομητές CU & VFPP, υφιστάμενους και νέους, το πακέτο που προσφέρει 700΄προς όλους, 300 sms & 0,9GB με κόστος 10,90€.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nick.76 said:

https://techmaniacs.gr/vodafone-i-episimi-anakoinosi-gia-paketa-sti-kiniti-poy-katargei-analytika/

Αλλαγές από 20/3. Θα γίνουν αλλαγές στα international πακέτα συν αυτά:

Το Surf & Email που προσφέρει 5GB για 30 ημέρες με 8,5€ ανανεώνεται και θα παρέχει 9GB για 30 ημέρες. Η τιμή του πακέτου διαμορφώνεται στα 10,9€.

Το πακέτο Unlimited Weekend που προσφέρει Απεριόριστα GBs για 4 Σαββατοκύριακα με 6€ ανανεώνεται και θα παρέχει Απεριόριστα GBs για 4 Σαββατοκύριακα με 3€.

Το πακέτο Unlimited Nights που προσφέρει Απεριόριστα GBs για 30 ημέρες, κάθε μέρα από τις 20:00 μέχρι τις 8:00 το πρωί με 6€ θα κοστίζει 6,50€.

Τέλος, η Vodafone ανακοινώνει ότι από 20/03/2023, καταργούνται οι υπηρεσίες Vodafone 2gether για όλους τους συνδρομητές CU, Vodafone καρτοκινητού, Καρτοκινητού Ολυμπιακός και International και Vodafone Friends & Family για τους συνδρομητές Vodafone καρτοκινητού.

Καταργείται το πακέτο DATA DAY που προσφέρει 1GB για 1 ημέρα με 1€, για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες CU, Vodafone καρτοκινητού, Καρτοκινητού Ολυμπιακός, ΤΑΖΑ και Vodafone International.

Καταργείται από 15/05 για όλους τους συνδρομητές CU & VFPP, υφιστάμενους και νέους, το πακέτο που προσφέρει 700΄προς όλους, 300 sms & 0,9GB με κόστος 10,90€.

Πάει η ανανέωση με 12€ !

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Πάει η ανανέωση με 12€ !

Πού το λέει αυτό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Alexandros201285 said:

κ οι υπόλοιπες δύο, το ίδιο βλέπω να κάνουν...

Οι εταιρίες;

Υπαρχουν οι q και φρογκ, που δε νομίζω νατο πάνε 15€

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...