Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

43 minutes ago, vassar said:

Η έκπτωση φόρου αφορά όλους;
Γιατί χρειάζεται εγγραφή στο gov;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η αλλαγή σε 10% είναι οριζόντια και γίνεται αυτόματα σε όλους.
Η απαλλαγή από το τέλος κινητής γίνεται σε νέους μετά από εγγραφή και μόνο για έναν αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Για το 10% δηλαδή δε χρειάζεται κάποια εγγραφή σωστά;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και Χρόνια Πολλά!

Η κοπέλα μου πήρε την προσφορά με διπλασιασμό σε χρόνο ομιλίας και unlimited data (προσφορά προ ημερών cu - φορητότητα).

Επειδή σε 11-12 ημέρες λήγει το πακέτο της, αυτό σημαίνει οτι πρέπει να βάλει νέα κάρτα και θα γίνει διπλασιασμός.

Πως ακριβως δουλεύει αυτη η νέα προσφορά που έτρεχε προ λίγων ημερών. 

Ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

εκτός του πακέτου sms τα άλλα δύο λήγουν στις 18/1/22
εγώ θα βάλω τότε κάρτα
επίσης σήμερα ήρθαν τα ακουστικά Xiaomi wireless basic 2

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έκανα ανανέωση 12€ και έμεινε υπόλοιπο 10,91€ οπότε εφαρμόζεται ήδη η μείωση του φόρου στο 10%

Link to comment
Share on other sites

Θετική εξέλιξη, αν και θα έπρεπε η μείωση του φόρου να είναι μεγαλύτερη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η μείωση του φόρου στα καρτοκινητά ισχύει για όλες τις εταιρείες ή προς το παρόν μόνο η Vodafone την κάνει; Πάντως από τις άλλες δύο δεν έχει έρθει SMS ή άλλη ενημέρωση όπως έκανε η κόκκινη...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dimos_Vav said:

Η μείωση του φόρου στα καρτοκινητά ισχύει για όλες τις εταιρείες ή προς το παρόν μόνο η Vodafone την κάνει; Πάντως από τις άλλες δύο δεν έχει έρθει SMS ή άλλη ενημέρωση όπως έκανε η κόκκινη...

Ισχύει για όλους. Είναι τέλος που ορίζεται και εισπράττεται από το κράτος.

Link to comment
Share on other sites

Η μείωση του φόρου στα καρτοκινητά ισχύει για όλες τις εταιρείες ή προς το παρόν μόνο η Vodafone την κάνει; Πάντως από τις άλλες δύο δεν έχει έρθει SMS ή άλλη ενημέρωση όπως έκανε η κόκκινη...
από το κράτος είναι,τι εταιρείες
Θετική εξέλιξη, αν και θα έπρεπε η μείωση του φόρου να είναι μεγαλύτερη.
τι μεγαλύτερη , έπρεπε να έχει καταργηθεί εντελώς,χαράτσι είναι,άσε που κάποτε ήταν 5€ η κάρτα,τώρα με τις 12€ πόσα εισπράττουν οι χαραμοφάηδες του δημοσίου άραγε
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου καλά δεν τα λέει.

Η έκπτωση μεχρι τα 50 ευρώ είναι μέχρι 1 ευρώ ( 2% στα 50 ευρώ μας κάνει 1 ευρώ.)

Link to comment
Share on other sites

Απο το ινσταγκραμ:

vodafonecu Για να μπει γλυκά το '22, χαρίζουμε σε 22 από εσάς 100GB για να τα χρησιμοποιήσετε όπως και όποτε θέλετε μέσα στη χρονιά.

Για να μπεις στην κλήρωση:
🎆Follow us
🎆Mention ένα φίλο ή μία φίλη σου και πες τι είναι αυτό που θα κάνετε ΣΙΓΟΥΡΑ μέσα στο '22.
Κάθε σχόλιο είναι και μία συμμετοχή.
Καλή επιτυχία και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου καλά δεν τα λέει.
Η έκπτωση μεχρι τα 50 ευρώ είναι μέχρι 1 ευρώ ( 2% στα 50 ευρώ μας κάνει 1 ευρώ.)
καλύτερα είπαμε όχι τελεια
δυστυχώς ούτε ένα € δεν είναι
4Χ12 =48€= 80 σεντς για μας τους καρτοκινινητους,για ένα 1€ όφελος πρέπει να βάλεις 60€ ολόκληρα ....σιγά μην βάλουμε δηλαδή αλλά λέμε τώρα

Link to comment
Share on other sites

αμα ενεργοποιησω την αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου cu combo αυτο εδω , γραφει οτι δινει δωρο ακομα 60 λεπτα προς ολους απο την αυτοματη ενεργοποιηση. Η ερωτηση μου ειναι η εξης : βαζεις καρτα 12 ευρω καποια στιγμη πριν τελειωσει το πακετο , το πακετο ποτε θα ενεργοποιηθει αυτοματα την ιδια ημερα που ληγει το πακετο; ή τα μεσανυχτα;; επισης το υπολοιπο του χρονου ομιλιας και sms και mb χανεται; ή μεταφερεται στον επομενο μηνα; απο μονο του; ή δεν γινεται rolover οταν ειναι ενεργοποιημενη η αυτοματη ενεργοποιηση πακετου; . 

 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

αμα ενεργοποιησω την αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου cu combo αυτο εδω , γραφει οτι δινει δωρο ακομα 60 λεπτα προς ολους απο την αυτοματη ενεργοποιηση. Η ερωτηση μου ειναι η εξης : βαζεις καρτα 12 ευρω καποια στιγμη πριν τελειωσει το πακετο , το πακετο ποτε θα ενεργοποιηθει αυτοματα την ιδια ημερα που ληγει το πακετο; ή τα μεσανυχτα;; επισης το υπολοιπο του χρονου ομιλιας και sms και mb χανεται; ή μεταφερεται στον επομενο μηνα; απο μονο του; ή δεν γινεται rolover οταν ειναι ενεργοποιημενη η αυτοματη ενεργοποιηση πακετου; . 

 

Με το που βάλεις κάρτα, αμέσως ενεργοποιείται το πακέτο εφόσον έχεις επιλέξει την αυτόματη ενεργοποίηση. Λαμβάνεις το πρώτο sms με το οποίο σε ενημερώνει ότι έχεις επιλέξει την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου και έχουν αφαιρεθεί αυτόματα τα 10€ της αξίας του και μετά από 3-4 λεπτά λαμβάνεις ένα δεύτερο sms με το οποίο σε ενημερώνει ότι σου δίνει το δώρο των 60 λεπτών. Δηλαδή στην αρχή λαμβάνεις τα 600 λεπτά του πακέτου και μετά από 3-4 λεπτά και τα υπόλοιπα 60 λεπτά.

Τα υπόλοιπα χρόνου ομιλίας, sms και MB μεταφέρονται κανονικά στον επόμενο μήνα. Ισχύει δηλαδή ότι και στην απλή ενεργοποίηση του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις χρήματα νωρίτερα δηλαδή 2-3 μέρες πριν λήξουν τα πακέτα, η αυτόματη ενεργοποίηση των πακέτων γίνεται νωρίτερα ή τη μέρα που λήγουν;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, xxaris said:

Με το που βάλεις κάρτα, αμέσως ενεργοποιείται το πακέτο εφόσον έχεις επιλέξει την αυτόματη ενεργοποίηση. Λαμβάνεις το πρώτο sms με το οποίο σε ενημερώνει ότι έχεις επιλέξει την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου και έχουν αφαιρεθεί αυτόματα τα 10€ της αξίας του και μετά από 3-4 λεπτά λαμβάνεις ένα δεύτερο sms με το οποίο σε ενημερώνει ότι σου δίνει το δώρο των 60 λεπτών. Δηλαδή στην αρχή λαμβάνεις τα 600 λεπτά του πακέτου και μετά από 3-4 λεπτά και τα υπόλοιπα 60 λεπτά.

Τα υπόλοιπα χρόνου ομιλίας, sms και MB μεταφέρονται κανονικά στον επόμενο μήνα. Ισχύει δηλαδή ότι και στην απλή ενεργοποίηση του πακέτου.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά στην what's up όταν βάλεις κάρτα και δεν λήγει το πακέτο δεν ενεργοποιείται αυτόματα αλλά στην ημερομηνία λήξης του!! Και έτσι κάπου μπλοκάρεις διότι εάν πχ έχεις λίγα λεπτά και δεν ξέρεις άμα σε φτάσουν και μιλάς στο τηλέφωνο και λήξουν τι  γίνεται?? Σε χρεώνει?  Αφού το σύστημα δεν θα προλάβει να το πάρει χαμπάρι?.  Κάπου το φοβάμαι να το ενεργοποιήσω αλλά θα ήθελα να ξέρω κάθε πότε ενεργοποιείται η αυτόματη ενεργοποίηση όταν το πακέτο έχει ακόμα παροχές?  

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν στέκει αυτό που λέτε δηλ αν βάλω κάρτα ξανά μετά από μια εβδομάδα θα ξανά ενεργοποιηθεί το πακετο πάλι?

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά στην what's up όταν βάλεις κάρτα και δεν λήγει το πακέτο δεν ενεργοποιείται αυτόματα αλλά στην ημερομηνία λήξης του!! Και έτσι κάπου μπλοκάρεις διότι εάν πχ έχεις λίγα λεπτά και δεν ξέρεις άμα σε φτάσουν και μιλάς στο τηλέφωνο και λήξουν τι  γίνεται?? Σε χρεώνει?  Αφού το σύστημα δεν θα προλάβει να το πάρει χαμπάρι?.  Κάπου το φοβάμαι να το ενεργοποιήσω αλλά θα ήθελα να ξέρω κάθε πότε ενεργοποιείται η αυτόματη ενεργοποίηση όταν το πακέτο έχει ακόμα παροχές?  
αυτό είναι και το λογικό
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν ομιλια και ιντερνετ στα cu μας ισχυουν στην Βουλγαρια?
Κι αν ναι εκει με ποια εταιρια συνεργαζεται η vodafone?

OptoStyle



Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Η Βουλγαρία είναι στην ΕΕ, άρα έχεις δωρεάν περιαγωγή στα πακέτα που το υποστηρίζουν. 

Στην Βουλγαρία συνδέεσαι κυρίως με A1 και Vivacom.

Link to comment
Share on other sites

Η Βουλγαρία είναι στην ΕΕ, άρα έχεις δωρεάν περιαγωγή στα πακέτα που το υποστηρίζουν. 
Στην Βουλγαρία συνδέεσαι κυρίως με A1 και Vivacom.
Ευχαριστω

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να στείλω κάποιο SMS για ενεργοποίηση 5G; Μήπως πρέπει να αλλάξω και SIM που είναι αρχαία;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, soiramk said:

Πρέπει να στείλω κάποιο SMS για ενεργοποίηση 5G; Μήπως πρέπει να αλλάξω και SIM που είναι αρχαία;

προφανώς αλλαγή SIM αλλά και συμβατή συσκευή ...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...