Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα να βαλει και χειροκίνητη αναζήτηση δικτυου (καρφωτό vodafone) για να μην χρεωθεί λογω ενδεχομενης συνδεσης με Τουρκία. Στο λιμάνι γίνεται εύκολα αυτό,στο αεροδρόμιο όχι τόσο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kmpatra said:

Βασικα να βαλει και χειροκίνητη αναζήτηση δικτυου (καρφωτό vodafone) για να μην χρεωθεί λογω ενδεχομενης συνδεσης με Τουρκία. Στο λιμάνι γίνεται εύκολα αυτό,στο αεροδρόμιο όχι τόσο.

Αν απενεργοποιήσεις το roaming, δεν υπάρχει περίπτωση να συνδεθεί με Τουρκία.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vibraphone said:

Αν απενεργοποιήσεις το roaming, δεν υπάρχει περίπτωση να συνδεθεί με Τουρκία.

Δεν ειμαι και πολυ βεβαιος αν εχουν ολα τα κινητα τον διακοπτη "data roaming".Περσι στα συνορα με Αλβανια με ειχε σωσει απειρα οταν το κινητο μου συνδεθηκε με Vodafone AL πολυ απλα ειχα σημα απο εκει αλλα το κινητο ειχε κλειδωσει την προσβαση στο ιντερνετ. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναφερομαι κυρίως στην ομιλία. Υποθετω οτι ο διακοπτης που λετε είναι για τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kmpatra said:

Εγω αναφερομαι κυρίως στην ομιλία. Υποθετω οτι ο διακοπτης που λετε είναι για τα δεδομένα.

Ναι εχεις δικιο γτ το εξελαβα με βαση την δικη μου εμπειρια σιγουρα ομως σε καθε περιπτωση δεχεσαι μυνημα απο την καθε εταιρια οταν μπαινεις σε ξενο παροχο. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, CamuCamu said:

Δεν ειμαι και πολυ βεβαιος αν εχουν ολα τα κινητα τον διακοπτη "data roaming".Περσι στα συνορα με Αλβανια με ειχε σωσει απειρα οταν το κινητο μου συνδεθηκε με Vodafone AL πολυ απλα ειχα σημα απο εκει αλλα το κινητο ειχε κλειδωσει την προσβαση στο ιντερνετ. 

Την απενεργοποίηση του roaming δεν την κάνεις από το κινητό. Τη ζητάς και σου την κάνουν από την εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vibraphone said:

Την απενεργοποίηση του roaming δεν την κάνεις από το κινητό. Τη ζητάς και σου την κάνουν από την εξυπηρέτηση.

Του γενικου ναι αλλα η δικη μου συσκευη εχει μοναδικο διακοπτη για τα data. 

 

 

 

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

Just now, CamuCamu said:

Του γενικου ναι αλλα η δικη μου συσκευη εχει μοναδικο διακοπτη για τα data. 

 

 

Screenshot_2024-03-26-17-21-29-04_426a5588c5110cd01d5af17e47adb223.jpg

Όλες έχουν. Παρ όλα αυτά εγώ κάποια στιγμή που ήμουν μεσοπέλαγα και μπήκε το CU μου σε τουρκικό δίκτυο, μου ενεργοποίησε πακέτο 6€ χωρίς καν να με ρωτήσει. Οπότε γενική φραγή και όλα καλά.

Εκτός βέβαια αν πας σε ξένο κράτος ταξίδι.

Link to comment
Share on other sites

βαζεις χειροκινητη αναζητηση και κλειδωνεις στην Vodafone Ελλαδος και τελος....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν κανω φορητοτητα σε CU (απο Cosmote), μπορω μετα οποιαδηποτε στιγμη να γυρισω Cosmote ή εχει καποιο χρονικο περιορισμο ?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει χρονικός περιορισμός, μπορείς να γυρίσεις όποτε το θελήσεις.

Edited by Serafeim1981

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Mythos said:

Γνωριζει κανεις αν κανω φορητοτητα σε CU (απο Cosmote), μπορω μετα οποιαδηποτε στιγμη να γυρισω Cosmote ή εχει καποιο χρονικο περιορισμο ?

Γυρίζεις ακόμα και την επόμενη μέρα. Δε ξέρω σε πόσο καιρό θα βρεις σιμ να γυρίσεις πίσω. Για βονταφον δεν είχα θέμα να βρω σιμ, αντίθετα για να γυρίσω κοσμοτε παίζει να παρακαλαγα Γερμανό και κοσμοτε στην περιοχή μου καμιά 20αρια μέρες. Μέχρι που την έστησα έξω από το κατάστημα και με το που είδα να κατεβάζουν παραγγελίες μπήκα και περίμενα να κάνω το αίτημα φορητότητας. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, HEO said:

βαζεις χειροκινητη αναζητηση και κλειδωνεις στην Vodafone Ελλαδος και τελος....

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Στον Έβρο, σε συσκευές realme και κάποιες Xiaomi , πάλι μπαίνει. Αν κάνεις από την εξυπηρέτηση, όλα κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Γυρίζεις ακόμα και την επόμενη μέρα. Δε ξέρω σε πόσο καιρό θα βρεις σιμ να γυρίσεις πίσω. Για βονταφον δεν είχα θέμα να βρω σιμ, αντίθετα για να γυρίσω κοσμοτε παίζει να παρακαλαγα Γερμανό και κοσμοτε στην περιοχή μου καμιά 20αρια μέρες. Μέχρι που την έστησα έξω από το κατάστημα και με το που είδα να κατεβάζουν παραγγελίες μπήκα και περίμενα να κάνω το αίτημα φορητότητας. 

Λογικά αν κάνει κάποιος online την αίτηση για φορητότητα δεν θα έχει τέτοιο πρόβλημα (και συνήθως υπάρχουν δωράκια αν η διαδικασία γίνει online).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, sou_d said:

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Στον Έβρο, σε συσκευές realme και κάποιες Xiaomi , πάλι μπαίνει. Αν κάνεις από την εξυπηρέτηση, όλα κομπλέ

Αυτο ηθελα να πω και γω φιλε μου με καλυψες γενικα οι συσκευες της bbk electronics(oppo,realme,oneplus,vivo)παιζουν με αυτοματο διακοπτη εκτος εαν το αλλαξεις χειροκινητα που και παλι δεν ειναι εγγυημενο αλλα φροντιζω κοντα στα συνορα να ενεργοποιω data roaming στην κοκκινη γιατι ξερω οτι μακρια απο την κεραια στην Κακαβια τα χωρια εκει καλυπτονται οριακα και στα δυσκολα μερη edge και αγιος ο θεος. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Jimakos43 said:

Πατάω για cashback και μου βγάζει αυτό. Τι γίνεται ;

Screenshot_2024-03-27-16-49-54-308_com.myvodafone.android.jpg

Είναι η πρωτη φορά που θα μπείς στο κασμπακ;

Για τον συγκεκριμένο αριθμό εννοώ. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Γυρίζεις ακόμα και την επόμενη μέρα. Δε ξέρω σε πόσο καιρό θα βρεις σιμ να γυρίσεις πίσω. Για βονταφον δεν είχα θέμα να βρω σιμ, αντίθετα για να γυρίσω κοσμοτε παίζει να παρακαλαγα Γερμανό και κοσμοτε στην περιοχή μου καμιά 20αρια μέρες. Μέχρι που την έστησα έξω από το κατάστημα και με το που είδα να κατεβάζουν παραγγελίες μπήκα και περίμενα να κάνω το αίτημα φορητότητας. 

Ναι... Για What'sup δεν θα βρίσκεις sims, για συμβόλαια βρίσκεις!! 😉
Τους κουτοπονηριές της πράσινης τώρα θα τις μάθετε;;; 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, konstantinos77 said:

Ναι... Για What'sup δεν θα βρίσκεις sims, για συμβόλαια βρίσκεις!! 😉
Τους κουτοπονηριές της πράσινης τώρα θα τις μάθετε;;; 

Αν ειναι να γυρισω θα παω σε συμβολαιο, οποτε ελπιζω να μην εχω προβλημα!

Να υποθεσω οτι η καλυτερη προσφορα για να πας CU ειναι αυτη που εχουν στο site ή δινουν κατι καλυτερο αυτην την περιοδο ?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, CamuCamu said:

Αυτο ηθελα να πω και γω φιλε μου με καλυψες γενικα οι συσκευες της bbk electronics(oppo,realme,oneplus,vivo)παιζουν με αυτοματο διακοπτη εκτος εαν το αλλαξεις χειροκινητα που και παλι δεν ειναι εγγυημενο αλλα φροντιζω κοντα στα συνορα να ενεργοποιω data roaming στην κοκκινη γιατι ξερω οτι μακρια απο την κεραια στην Κακαβια τα χωρια εκει καλυπτονται οριακα και στα δυσκολα μερη edge και αγιος ο θεος. 

τι να σας πω παιδες, εβρο ερχομαι καθε χρονο και μαλιστα περναω και απεναντι τακτικα (τουρκια, βουλγαρια)

με κλειδωμενα τα δικτυα δεν εχει μπει ποτε εκει που δεν θελω

τηλεφωνα xiomi redmi 7, 7A και note 2, 11

επισης χαζοτηλεφωνα Samsung 1182, b2100 κ.α.

ΥΓ ξεχασα και τον αμερικανο UMITIGI power3

 

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2024 at 1:49 ΜΜ, Inevar said:

 

 

 

ΤΩΡΑ βλέπω ότι μου έκοψαν 15.000 πόντους από το big bang!!!

Ενώ είχα πάει 40.000+ και ήμουν στην τελευταία σκάλα, με πήγαν στους 28.000 !

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Είναι η πρωτη φορά που θα μπείς στο κασμπακ;

Για τον συγκεκριμένο αριθμό εννοώ. 

Ναι

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jimakos43 said:

Ναι

Και σε μένα το ειχε κάνει σε ενα απο τα νουμερα που εχω και το αφησα στο συρταρι. Μάλλον θελει μία κανονική ανανέωση πρώτα (θαρρώ).

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Mythos said:

Αν ειναι να γυρισω θα παω σε συμβολαιο, οποτε ελπιζω να μην εχω προβλημα!

Να υποθεσω οτι η καλυτερη προσφορα για να πας CU ειναι αυτη που εχουν στο site ή δινουν κατι καλυτερο αυτην την περιοδο ?

Στο site.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GREGORYMO said:

ΤΩΡΑ βλέπω ότι μου έκοψαν 15.000 πόντους από το big bang!!!

Ενώ είχα πάει 40.000+ και ήμουν στην τελευταία σκάλα, με πήγαν στους 28.000 !

Κι εμένα από 2 νούμερα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...