Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω στείλει email μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας της voda και σας ρωτάω αν αργήσουν να απαντήσουν και περάσει η δίμηνη διορία για τη διακοπή του αριθμού τι γίνεται; Μετά το δίμηνο μπορεί να γίνει διακοπή και να επιστραφούν τα χρήματα της κάρτας;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Σκέψεις... 

Άντε να εξηγήσω στην σύζυγο, η οποία έχει φοιτητικό cu, τι είναι το liquid (ούτε εγώ δεν ξέρω καλά καλά πως λειτουργεί). 

Θα δοκιμάσω αργότερα την τύχη μου 😁

Κάνε ότι έκανα κι εγώ: Μην λες τπτ.

Εγώ άλλαξα όλες τις συνδέσεις εταιρικά και προσωπικά τηλέφωνα χωρίς να εξηγήσω τπτ (σταδιακά βέβαια γιατί τότε μάθαινα κι εγώ τα κόλπα ... αποκωδικοποιώντας τον χειμαρρώδη "δάσκαλο")

Τους είπα μόνο, άλλαξα κάτι στη σύνδεσή σας να το χρησιμοποιείτε όπως και πριν. Και παρακολουθούσα πώς πάει. 

Το πείραμα στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία, τώρα πια ξέρω που βάζω 13 η 15 ευρώ ή καμμία ...σαλτσα!!!

Αν και σε εμάς δεν περισσεύουν χρήματα, έχουμε πάρει και 2 φορές σουβλάκι για τη δοκιμή! Του smart poket, όχι του πιτογυρου 😄😄😄

Edited by Steleon
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, spiliot said:

Η λέξη προσφορά στο λεξικό περιλαμβάνει και το παρακάτω ορισμό:

η διάθεση ενός προϊόντος σε ειδική τιμή, χαμηλότερη από εκείνη που συνηθίζεται είτε από αυτόν που το διαθέτει είτε γενικά στην αγορά ≈ συνώνυμα: έκπτωση

Με βάση αυτό, τόσο το μήνυμα που πήρε ο φίλος όσο και το 1+1 που λες είναι προσφορές. Εσύ μάλλον νομίζεις ότι προσφορά σημαίνει δωρεά, δηλαδή κάτι που δίνεται χωρίς αντάλλαγμα.

εσύ μπορείς να τραγουδάς ότι θες εγώ ξέρω ότι το 2.50 τον μήνα έγινε 6,50 με τις προσφορές και 3.5 οι 7 ήμερη προσφορά δήθεν που 0 του Αγίου μην πω  ετσι είναι τα φόρουμ και δεν μπαίνει κανείς πλέον ,κουρασατε και πολύ μάλιστα ,δεν μπορώ και να κάνω delete τον λογαριασμό μου 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, akalos said:

εσύ μπορείς να τραγουδάς ότι θες εγώ ξέρω ότι το 2.50 τον μήνα έγινε 6,50 με τις προσφορές και 3.5 οι 7 ήμερη προσφορά δήθεν που τζάμπα του Αγίου μην πω 

Προσφορά είναι. Τα χρήματα μένουμε στην κάρτα για μεταγενέστερη χρήση

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Προσφορά είναι. Τα χρήματα μένουμε στην κάρτα για μεταγενέστερη χρήση

εγώ θέλω να μένουν στην τσέπη μου πειράζει την voda και τα λαμόγια εταιρείες

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, akalos said:

εσύ μπορείς να τραγουδάς ότι θες εγώ ξέρω ότι το 2.50 τον μήνα έγινε 6,50 με τις προσφορές και 3.5 οι 7 ήμερη προσφορά δήθεν που τζάμπα του Αγίου μην πω 

Αν το ξαναπάνε 2.5/μήνα με τις παροχές που έδιναν τότε, τι θα πεις; Όσο προχωράει η τεχνολογία χρειαζόμαστε μεγαλύτερα πακέτα. Θυμάμαι το 2016 είχα whatsup και με 200mb μια χαρά έβγαινε ο μήνας χωρίς οικονομία.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Just now, dasnowy said:

Αν το ξαναπάνε 2.5/μήνα με τις παροχές που έδιναν τότε, τι θα πεις; Όσο προχωράει η τεχνολογία χρειαζόμαστε μεγαλύτερα πακέτα. Θυμάμαι το 2016 είχα whatsup και με 200mb μια χαρά έβγαινε ο μήνας χωρίς οικονομία.

μια χαρά είχε η q προσφορές τότε και αυτή ,τώρα έκλεισε άνοιξε ούτε ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, akalos said:

εγώ θέλω να μένουν στην τσέπη μου πειράζει την voda και τα λαμόγια εταιρείες

Μπορείς απλώς να μην έχεις κινητό.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, akalos said:

μια χαρά είχε η q προσφορές τότε και αυτή ,τώρα έκλεισε άνοιξε ούτε ξέρω 

Με την 8ευρη ανανέωση και με την γενίκευση του πακέτου 6€ Απεριόριστα+1000'/1" και την επέκταση λήξης υπολοίπου, βρέθηκε στην κορυφή για την ώρα, χωρίς να κάνει τίποτα. Να δούμε πόσο θα κρατήσει.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, akalos said:

εσύ μπορείς να τραγουδάς ότι θες εγώ ξέρω ότι το 2.50 τον μήνα έγινε 6,50 με τις προσφορές και 3.5 οι 7 ήμερη προσφορά δήθεν που 0 του Αγίου μην πω 

άλμα εται είναι τα φόρουμ και δεν μπαίνει κανείς πλέον ,κουρασατε και πολύ μάλιστα 

Η αγανάκτηση σου για τις τιμές (όλων των προϊόντων και των υπηρεσιών) είναι δίκαιη και απολύτως δικαιολογημενη.

Δεν μπορείς να "κατηγορείς" όμως το φόρουμ που, ουσιαστικά, όλοι αναζητούν λύσεις ότι επικροτεί ή έστω ανέχεται τις υψηλές τιμές. Κάθε άλλο πιστεύω, διότι όπως και να το κάνουμε η υπηρεσίες κινητής είναι πλέον είδος πρώτης ανάγκης, άρα αφού κάτι θα το έχεις σίγουρα, το ζητούμενο ειναι να ικανοποιήσεις τις ανάγκες σου με το βέλτιστο κόστος.

Προσωπικά, αν δεν ακολουθούσα τις συμβουλές που βρήκα εδώ ακόμη θα πλήρωνα 18μηνα συμβόλαια με 25 ευρώ το μήνα, άντε να τα είχα ρίξει στα 20 ευρώ με την καραμέλα των απεριοριστων. Πληρώνω πλέον μόλις το 15% του συνολικού ποσού. Μακάρι να μην πλήρωνα τίποτα ή τα μισά αλλά νομίζω ότι κι εσύ γνωρίζεις ότι τίποτα δεν είναι τσάμπα, ακόμη κι αυτά που λένε ότι είναι.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, akalos said:

εγώ θέλω να μένουν στην τσέπη μου πειράζει την voda και τα λαμόγια εταιρείες

Λικουιντ και συντήρηση με κασμπακ μόνο. Θα τους δίνεις ψίχουλα και θα έχεις ενεργό νουμερο με διαθέσιμη κάποια ομιλία, σμσ και λίγο ίντερνετ. Εγώ έτσι κάνω και προς το παρόν βολευομαι. Όταν η βόνταφον το σταματήσει, επιστρέφω κοσμοτε. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimitroula10 said:

Με την 8ευρη ανανέωση και με την γενίκευση του πακέτου 6€ Απεριόριστα+1000'/1" και την επέκταση λήξης υπολοίπου, βρέθηκε στην κορυφή για την ώρα, χωρίς να κάνει τίποτα. Να δούμε πόσο θα κρατήσει.

Ποιό πακέτο είναι αυτό; Πως μπορεί να το πάρει κάποιος; 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dasnowy said:

Ποιό πακέτο είναι αυτό; Πως μπορεί να το πάρει κάποιος; 

Δεν είναι τυπικό. Σου το δίνει το free2go της Nova αν δεν κάνεις ανανεώσεις για να σε δελεάσει.

Αλλά εδώ δεν είναι το νήμα της Nova.

7 minutes ago, dimitroula10 said:

Με την 8ευρη ανανέωση και με την γενίκευση του πακέτου 6€ Απεριόριστα+1000'/1" βρέθηκε στην κορυφή για την ώρα, χωρίς να κάνει τίποτα. Να δούμε πόσο θα κρατήσει.

Ποια γενίκευση;; Το ότι το δίνει σε εσένα δεν σημαίνει ότι το δίνει σε όλους.

Screenshot_2024-02-24-20-53-59-819_co.trebbble.android.wind.q.jpg

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dasnowy said:

Ποιό πακέτο είναι αυτό; Πως μπορεί να το πάρει κάποιος; 

 

7 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν είναι τυπικό. Σου το δίνει το free2go της Nova αν δεν κάνεις ανανεώσεις για να σε δελεάσει.

Αλλά εδώ δεν είναι το νήμα της Nova.

Είναι προσωπική προσφορά σε Q που τώρα πήγε και f2g.

Τώρα έρχεται σε όλα τα νούμερα που ξέρω.

Μακάρι να είναι πολιτική να μην φύγουν όλοι.

7 minutes ago, kalitexnis_g said:

Αλλά εδώ δεν είναι το νήμα της Nova.

Ξεχάσατε ότι είχατε μαγαρίσει όλα τα νήματα με τα πιτογυρα και σας πείραξε 1 σχόλιο? Αιδώς Αργείοι.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dimitroula10 said:

Ξεχάσατε ότι είχατε μαγαρίσει όλα τα νήματα με τα πιτογυρα και σας πείραξε 2 σχόλιο? Αιδώς Αργείοι.

Πάντως κράτησες τον λόγο σου να μην ξαναμιλήσεις λόγω λογοκρισίας ε; Ο λόγος σου καρτοσυμβόλαιο!!

@dimitroula10και αυτό που νομίζεις ότι με νοιάζει το dislike που κάνεις, να το δεις λιγάκι ε..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kalitexnis_g said:

Πάντως κράτησες τον λόγο σου να μην ξαναμιλήσεις λόγω λογοκρισίας ε; Ο λόγος σου καρτοσυμβόλαιο!!

@dimitroula10και αυτό που νομίζεις ότι με νοιάζει το dislike που κάνεις, να το δεις λιγάκι ε..

Πολλά πρέπει να δουν εδώ μέσα, αλλά ποιος τα βλέπει δεν ξέρω... 🤔😉

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν είναι τυπικό. Σου το δίνει το free2go της Nova αν δεν κάνεις ανανεώσεις για να σε δελεάσει.

Κατάλαβα. Άρα παραμένω στα συμβόλαια για τη χρήση μου. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Inevar said:

ΥΓ2 άραγε εφοσον τα δύο νούμερα ανήκουν σε μένα θα ίσχυε η προσφορά bring a friend;

ΥΓ3 Άποψη μου είναι πως αν έχεις δύο νούμερα καλό είναι να βρίσκονται σε διαφορετικά δίκτυα ακριβώς για να μπορείς και να συγκρίνεις ταχύτητες,παροχές κτλπ.

ΥΓ2, εποβεβαιωνω και εγω ισχυει και αν ειναι στο ιδιο ονομα

ΥΓ3 το προβλημσ ειναι οτι πρεπει να ταιζεις ενα νουμερο με 8 (συντομα 13 ευρω) το διμηνο

3 ώρες πριν, potapios said:

είναι πιστωτικές αυτές η προπληρωμενες η χρεωστικές;

δεν ειναι πιστωτικες, η revolout δεν κανει πιστωση οσα λεφτα εχεις μεσα στο λογαριασμο μπορεις να ξοδεψεις

1 hour ago, Sakis077 said:

Έχω στείλει email μέσα από τη φόρμα επικοινωνίας της voda και σας ρωτάω αν αργήσουν να απαντήσουν και περάσει η δίμηνη διορία για τη διακοπή του αριθμού τι γίνεται; Μετά το δίμηνο μπορεί να γίνει διακοπή και να επιστραφούν τα χρήματα της κάρτας;

καλη ερωτηση. πολυ φοβαμαι οτι ειναι μεχρι 07/03/2024 αυστηρα, καθοτι "οι συνδρομητές έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως από την δημοσίευση της παρούσας ανακοίνωσης και για δύο (2) μήνες σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στο άρθρο 8.2 των γενικών όρων παροχής προπληρωμένων κινητών ηλεκτρονικών υπηρεσιών"

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, dasnowy said:

Κατάλαβα. Άρα παραμένω στα συμβόλαια για τη χρήση μου. 

Τι χρήση κάνεις περίπου σε ομιλία και δεδομένα; Και πόσα δίνεις στα συμβόλαια;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, VIPdriver said:

και συντήρηση με κασμπακ μόνο

Δεν θέλει σάλτσες, αφού. Ή μάλλον θέλει, αλλά δεν θέλει να πληρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαριέμαι να κάνω κουότ:

Για τη διακοπή εάν γίνει πριν ή μετά δεν παιζει ρόλο. Σημασία έχει να έχεις απόδειξη ότι ζήτησες τη διακοπή πριν το 2μηνο. Εάν η βόνταφον αργεί να δει τις αιτήσεις δεν φταίμε εμείς. Να προσλαβει περισσοτερους υπαλλήλους. 

Για τη Nova και τις προσωπικες προσφορες, δεν είναι να την εμπιστευεται κανείς. Και εγώ έχω την σουπερ προσφορα των 6 ευρώ (πρωην 5ε) και μου την δίνει κάθε μήνα, αλλά δεν την εμπιστευομαι για κύριο νουμερο. Είδα πως κατάντησε την q και δεν ρισκάρω. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sakis077 said:

Σημασία έχει η ημερομηνία που έστειλες το αίτημα ή πότε θα σου απαντήσουν;

Για μένα σημασία έχει η ημερομηνία αποστολής. Εάν αυτοί αργήσουν να το δουν, δεν ευθυνεται κανένας άλλος παρα αυτοί. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Τι χρήση κάνεις περίπου σε ομιλία και δεδομένα; Και πόσα δίνεις στα συμβόλαια;

Χρήση κάνω γύρω στα 300 λεπτά το μήνα, 100 sms, 1-2 mms και 40-50gb που όμως μπορούν να μειωθούν αν χρησιμοποιώ αποκλειστικά wifi στο σπίτι. Το καλοκαίρι βέβαια καταναλώνω περισσότερα. Καλά όταν είχα adsl στο σπίτι κατανάλωνα 400gb/μήνα.

Συμβόλαιο έχω nova τα πάντα απεριόριστα με 16 ευρώ το μήνα με τη φοροαπαλλαγή. Τον Ιούνιο λήγει το 18μηνο οπότε θα το ξαναδώ τότε. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sakis077 said:

Σημασία έχει η ημερομηνία που έστειλες το αίτημα ή πότε θα σου απαντήσουν;

για μενα σημασια εχει ποτε θα κανεις την ακυρωση της συνδεσης, οπως λεει στον νομο

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...