Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, balkos said:

Έχω 2 κινητά, παιδιά, γονείς, trucker... Πόσες κάρτες πρέπει να έχω; Εξάλλου για λόγους ασφαλείας μόνο μία κάρτα θέλω να χρησιμοποιώ στο διαδίκτυο.

Να ενημερωσω οσους δεν γνωριζοιυν οτι στην revolut μπορεις να εχεις πολλες virtual καρτες,

δινει δικαιωμα για 3 νεες ανα μηνα (αν θυμαμαι καλα)

εχω 19 μεχρι στιγμης :), εκτος βεβαια απο την πλαστικη και της μιας χρησης

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, HEO said:

Να ενημερωσω οσους δεν γνωριζοιυν οτι στην revolut μπορεις να εχεις πολλες virtual καρτες,

δινει δικαιωμα για 3 νεες ανα μηνα (αν θυμαμαι καλα)

εχω 19 μεχρι στιγμης :), εκτος βεβαια απο την πλαστικη και της μιας χρησης

giphy.gif

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, sou_d said:

Άντε να τις εκατοστίσεις 😂😂

θα το παλεψω 😀

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εγώ έχω ένα cu με τα 17gb για 6 μήνες μέσω liquid και έναν αριθμό κοσμοτέ για εκεί που δεν πιάνει η βοντα. Επειδή κάνω μεγάλη χρήση data, μπορώ να φέρω το νούμερο της κοσμοτέ στο cu, να πάρω το bring a friend και μετά να το ξαναγυρίσω κοσμοτέ? Θα συνεχίσω να παίρνω τα data στο αρχικό cu ή όχι? Το έχει δοκιμάσει κανείς? 

Link to comment
Share on other sites

Καταργήθηκε το πακέτο CU XCLUSIVE MeApOla 10.9 Extra που έβαζα και βλέπω ότι το πιο κοντινό έχει 13,5€. Τώρα που θέλω να αγοράσω το είδα. Αυτό που έβαζα αν θυμάμαι καλά είχε μόνο 400 λεπτά ομιλίας, 300 SMS, αλλά έδινε 7GB data. 

Έχω βαρεθεί κάθε 3 και λίγο να καταργούνται τα πακέτα που βάζω και να χάνω όλα τα GB που μαζεύω για μήνες (ή και χρόνια). Τώρα χάνω 35, παλιότερα έχασα πάνω από 100. 😱 Μάλλον επίτηδες το κάνουν. Ισως χρησιμοποιώ λιγότερα data και θα βάζω το 10.4, μέχρι να καταργηθεί και αυτό (το Πάσχα?)

😝

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Καταργήθηκε το πακέτο CU XCLUSIVE MeApOla 10.9 Extra που έβαζα και βλέπω ότι το πιο κοντινό έχει 13,5€. Τώρα που θέλω να αγοράσω το είδα. Αυτό που έβαζα αν θυμάμαι καλά είχε μόνο 400 λεπτά ομιλίας, 300 SMS, αλλά έδινε 7GB data. 

Έχω βαρεθεί κάθε 3 και λίγο να καταργούνται τα πακέτα που βάζω και να χάνω όλα τα GB που μαζεύω για μήνες (ή και χρόνια). Τώρα χάνω 35, παλιότερα έχασα πάνω από 100. 😱 Μάλλον επίτηδες το κάνουν. Ισως χρησιμοποιώ λιγότερα data και θα βάζω το 10.4, μέχρι να καταργηθεί και αυτό (το Πάσχα?)

😝

Καταναλώνονται εύκολα, δεν είναι θέμα αυτό.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Καταργήθηκε το πακέτο CU XCLUSIVE MeApOla 10.9 Extra που έβαζα και βλέπω ότι το πιο κοντινό έχει 13,5€. Τώρα που θέλω να αγοράσω το είδα. Αυτό που έβαζα αν θυμάμαι καλά είχε μόνο 400 λεπτά ομιλίας, 300 SMS, αλλά έδινε 7GB data. 

Έχω βαρεθεί κάθε 3 και λίγο να καταργούνται τα πακέτα που βάζω και να χάνω όλα τα GB που μαζεύω για μήνες (ή και χρόνια). Τώρα χάνω 35, παλιότερα έχασα πάνω από 100. 😱 Μάλλον επίτηδες το κάνουν. Ισως χρησιμοποιώ λιγότερα data και θα βάζω το 10.4, μέχρι να καταργηθεί και αυτό (το Πάσχα?)

😝

απλοι υπολογισμοι στο φτερο (τσεκαρε τους)

10.9 ευρω, στο Liquid, αν τα καταναλωσεις αλλοιως τα λεφτα μενουν

7 GB = 8.40 ευρω υπολοιπο 2 ευρω περιπου 280 λεπτα ομιλιας

ΥΓ υπόψιν αν βαλεις 15 ευρω εχεις τζαμπα ομιλια για ενα μηνα και τα λεφτα μενουν στην καρτα

 

 

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 03/03. ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΜΕΧΡΙ TOTE ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΔΩΡΟ 30GB KAI 1000' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ! https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup

 

Αυτό μου ήρθε μόλις τώρα, για αυτό σε γουστάρω ρε βονταφον!

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Inevar said:

ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 03/03. ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΜΕΧΡΙ TOTE ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΔΩΡΟ 30GB KAI 1000' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ! https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup

 

Αυτό μου ήρθε μόλις τώρα, για αυτό σε γουστάρω ρε βονταφον!

Θέλει 13€

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

Αποκλείεται λες να το δώσει με cashback;

Σίγουρα, αξίζει να προσπαθήσεις.

Αν δεν κάτσει βλέπεις τι θα κάνεις και πες μας και εμάς.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 βδομαδες μου ειχε ερθει ολοιδια προσφορα, εκανα cashback και δεν πηρα τα δωρα. Σε ερωτηση στο chat μου ειπαν οτι επρεπε να γινει ανανεωση τουλαχιστον 8€...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, petrost8 said:

πριν 2 βδομαδες μου ειχε ερθει ολοιδια προσφορα, εκανα cashback και δεν πηρα τα δωρα. Σε ερωτηση στο chat μου ειπαν οτι επρεπε να γινει ανανεωση τουλαχιστον 8€...

Και εμένα μου ήρθε η ίδια προσφορά.

Δεν έκανα προσπάθεια γιατί στο app προσφορές μόνο για σένα το ξεκαθαρίζει: ανανέωση τόσο πόσο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Λόγο επαγγελματικού ταξιδιού θα χρειαστώ unlimited data για 2 μήνες. Υπάρχει κάνα πακέτο η κάποιος τρόπος να τα έχω. Κοιτάζω στα πακέτα και έχει μόνο 200GB με 25 ευρώ,

Link to comment
Share on other sites

Just now, aplos73 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Λόγο επαγγελματικού ταξιδιού θα χρειαστώ unlimited data για 2 μήνες. Υπάρχει κάνα πακέτο η κάποιος τρόπος να τα έχω. Κοιτάζω στα πακέτα και έχει μόνο 200GB με 25 ευρώ,

Εκτός από αυτό κοιτάς και στο Bing Bang με 10 ευρώ 200 GB και 30.000 κρυστάλλους

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aplos73 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Λόγο επαγγελματικού ταξιδιού θα χρειαστώ unlimited data για 2 μήνες. Υπάρχει κάνα πακέτο η κάποιος τρόπος να τα έχω. Κοιτάζω στα πακέτα και έχει μόνο 200GB με 25 ευρώ,

Τα 200GB σου φτάνουν; Πραγματικό unlimited έχει μόνο η COSMOTE στα 33€.

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εκτός από αυτό κοιτάς και στο Bing Bang με 10 ευρώ 200 GB και 30.000 κρυστάλλους

Και περιορισμό της ταχύτητας στα 4Mbps μετά τα 300GB..

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τα 200GB σου φτάνουν; Πραγματικό unlimited έχει μόνο η COSMOTE στα 33€.

Και περιορισμό της ταχύτητας στα 4Mbps μετά τα 300GB..

μετά τα 300? Δεν το φτάνει αφου σου δίνει 200

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ε, άμα πάρεις δύο πακέτα πας στα 400 ρε συ.. 🙂

ενταξει άσχημο δε το λες σε καμμια περιπτωση..

 

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Inevar said:

ενταξει άσχημο δε το λες σε καμμια περιπτωση..

 

Όχι επ ουδενί.. εγώ το χρησιμοποιώ συστηματικά! Απλώς ο @aplos73μίλησε για απεριόριστο.. δεν ξέρω πόσα μπορεί να θέλει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, 

Σε δικαρτο κινητό vod/cos, όταν έχω τα δεδομένα στην sim της cosmote, δεν έρχονται μηνύματα στην Vodafone. Αν γυρίσω τα δεδομένα στην Vodafone έρχονται όλα μαζί. Είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zefir said:

Καλησπέρα παιδιά, 

Σε δικαρτο κινητό vod/cos, όταν έχω τα δεδομένα στην sim της cosmote, δεν έρχονται μηνύματα στην Vodafone. Αν γυρίσω τα δεδομένα στην Vodafone έρχονται όλα μαζί. Είναι φυσιολογικό?

Όχι. Και εγώ έχω δίκαρτο και όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zefir said:

Καλησπέρα παιδιά, 

Σε δικαρτο κινητό vod/cos, όταν έχω τα δεδομένα στην sim της cosmote, δεν έρχονται μηνύματα στην Vodafone. Αν γυρίσω τα δεδομένα στην Vodafone έρχονται όλα μαζί. Είναι φυσιολογικό?

Τι μάρκα είναι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...