Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα σας έχω φτιάξει στο Smart Pocket ένα κουπόνι αξίας 11,90€ όταν πάω να το βάλω στο efood για να κάνω μία παραγγελία, στη πληρωμή μου γράφει μη αποδεκτός τρόπος πληρωμής.

Τι ακριβώς κάνω λάθος; Πως μπορώ να εξαργυρώσω το κουπόνι στο efood;

Edited by vassar
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vassar said:

Kαλησπέρα σας έχω φτιάξει στο Smart Pocket ένα κουπόνι αξίας 11,90€ όταν πάω να το βάλω στο efood για να κάνω μία παραγγελία, στη πληρωμή μου γράφει μη αποδεκτός τρόπος πληρωμής.

Τι ακριβώς κάνω λάθος; Πως μπορώ να εξαργυρώσω το κουπόνι στο efood;

Πρέπει να βάλεις πληρωμή με κάρτα, paypal ή gpay

6 ώρες πριν, eridion25 said:

Δεν υπάρχει πλέον η Q σε οσά μαγαζιά nova εχουν παει τα παιδιά του forum λενε καρτοκινητό μονο free2go έχουμε

Αυτό το έχω συναντήσει κι εγώ, εδώ και πολλά χρόνια. Μόνο online

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

@eridion25 σήμερα το διόρθωσαν αυτό που είχες αναφέρει με τις λανθασμένες παροχές:

20240219_190809.thumb.jpg.9125de826bbfecf7be6466f35b11f084.jpg

(Extra fact:το CU Xlusive MeApola 20 το οποίο θα έμπαινε με τις αλλαγές ακόμα άφαντο)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα όλη την ημέρα το chat είναι πεσμένο.
Όσοι έχετε προγραμματίσει αύριο να βάλετε τον 1ο δωρεάν μήνα στο liquid , αλλάξτε το. Με χρέωσε κανονικά.  30€
Η τηλεφωνική υποστήριξη πάνω από 45 λεπτά...
Η φόρμα στο site αναφέρει απάντηση σε 20 εργάσιμες...
Κατά τα άλλα Vodafonάρα.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, balkos said:

Σήμερα όλη την ημέρα το chat είναι πεσμένο.
Όσοι έχετε προγραμματίσει αύριο να βάλετε τον 1ο δωρεάν μήνα στο liquid , αλλάξτε το. Με χρέωσε κανονικά.  30€
Η τηλεφωνική υποστήριξη πάνω από 45 λεπτά...
Η φόρμα στο site αναφέρει απάντηση σε 20 εργάσιμες...
Κατά τα άλλα Vodafonάρα.

Μόλις έπιασα σειρά στο live chat γιατί έχει πολλές ημέρες που δεν μου έχει πιστωθεί το CU Cashback. Σε τρία λεπτά μπήκε στην συνομιλία εκπρόσωπος

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, balkos said:

Σήμερα όλη την ημέρα το chat είναι πεσμένο.
Όσοι έχετε προγραμματίσει αύριο να βάλετε τον 1ο δωρεάν μήνα στο liquid , αλλάξτε το. Με χρέωσε κανονικά.  30€
Η τηλεφωνική υποστήριξη πάνω από 45 λεπτά...
Η φόρμα στο site αναφέρει απάντηση σε 20 εργάσιμες...
Κατά τα άλλα Vodafonάρα.

Χθες με το πεσμένο δίκτυο του OTE & COTE στην Βόρεια Ελλάδα και Βόρειο Αιγαίο, περιέργως η Vodafone είχε χαμηλές ταχύτητες για όλη την ημέρα.
Πχ εγώ που είμαι πάντα ~100-150 Mbps σε 4G+ modem είχα όλη μέρα ~5-15 Mbps.
Λογικά θα υπάρχουν ακόμα προβλήματα γι' αυτό ίσως και το live chat πεσμένο.
Προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ καμία μεγάλη αναμονή στο Live Chat και το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές από την ημέρα ύπαρξης του!

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, balkos said:

Κάνε ανανέωση της εφαρμογής. Είχα παρόμοιο θέμα πριν από μισό μήνα 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, balkos said:

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Live Chat και από την σελίδα https://www.vodafonecu.gr εφόσον συνδεθείς.
Εγώ με αυτό τον τρόπο επικοινωνώ όταν είμαι σπίτι.
Στο app το μόνο που δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα είναι το Live Chat.
Εντωμεταξύ για την λάθος χρέωση, δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι, θα το διευθετήσουν μόλις καταφέρεις και επικοινωνήσεις, κατά προτίμηση μέσω του Live chat θα σου πρότεινα! 😉

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, balkos said:

Σήμερα όλη την ημέρα το chat είναι πεσμένο.
Όσοι έχετε προγραμματίσει αύριο να βάλετε τον 1ο δωρεάν μήνα στο liquid , αλλάξτε το. Με χρέωσε κανονικά.  30€
Η τηλεφωνική υποστήριξη πάνω από 45 λεπτά...
Η φόρμα στο site αναφέρει απάντηση σε 20 εργάσιμες...
Κατά τα άλλα Vodafonάρα.

επρεπε να ειχες κλειδωσει την καρτα, ωστε να μην εχεις χρεωση

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αν ηταν ο πρωτος μηνας δεν εξηγειται. Γιατι να τον χρεωσει? μηπως με την ιδια χρεωστικη ειχε παρει τον δωρεαν μηνα για αλλο liquid αριθμο?

Link to comment
Share on other sites

 ΔΩΡΟ 50GB ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ +1 ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ! ΣΤΕΙΛΕ ΚΩΔΙΚΟ ΣΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ/ΚΟΛΛΗΤΟ/ΑΜΟΡΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ CU ONLINE ΚΑΙ ΣΕΡΦΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ! Bring a Friend στο CU και κερδίστε και οι δύο! https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-bring-a-friend/ | ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ https://www.vodafone.gr/myvodafone/settings/gdpr

Όποιος θέλει μου λέει να του στείλω κωδικό 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kmpatra said:

αν ηταν ο πρωτος μηνας δεν εξηγειται. Γιατι να τον χρεωσει? μηπως με την ιδια χρεωστικη ειχε παρει τον δωρεαν μηνα για αλλο liquid αριθμο?

Σε ένα κινητό μου πάντως, δωρεάν μήνας ήταν ο 2ος. Δεν ξέρουν και αυτοί γιατί 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kmpatra said:

αν ηταν ο πρωτος μηνας δεν εξηγειται. Γιατι να τον χρεωσει? μηπως με την ιδια χρεωστικη ειχε παρει τον δωρεαν μηνα για αλλο liquid αριθμο?

πιθανον να παιζει κατι τετοιο, σε καθε περιπτωση αν την ειχε κλειδωμενη θα γλυτωνε μπελαδες

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kmpatra said:

αν ηταν ο πρωτος μηνας δεν εξηγειται. Γιατι να τον χρεωσει? μηπως με την ιδια χρεωστικη ειχε παρει τον δωρεαν μηνα για αλλο liquid αριθμο?

Μου έχει συμβεί στις αρχές όταν "γύριζα" τα πρώτα νούμερα σε liquid δεν πρόσεξα και στον τρίτο αριθμό που έβαλα στην ίδια κάρτα δεν μου έδωσε δωρεάν μήνα. Έκτοτε προσέχα και έβαζα μέχρι δύο αριθμούς. Κι όταν πάρουν το δωρεάν μήνα τα μεταφέρω όλα στην ίδια κάρτα που είναι πάντα κλειδωμένη. Την ξεκλειδώνω μόνο όταν θέλω κάποιο αριθμό να ανανεώσω. Και ΠΟΤΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ. Πάντα βγαίνω από το liquid για να ανανεώσω. Με το γνωστό ρίσκο του κολλήματος. Μου έχει συμβεί 2 φορές 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

 ΔΩΡΟ 50GB ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ +1 ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ! ΣΤΕΙΛΕ ΚΩΔΙΚΟ ΣΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ/ΚΟΛΛΗΤΟ/ΑΜΟΡΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ CU ONLINE ΚΑΙ ΣΕΡΦΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ! Bring a Friend στο CU και κερδίστε και οι δύο! https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-bring-a-friend/ | ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ https://www.vodafone.gr/myvodafone/settings/gdpr

Όποιος θέλει μου λέει να του στείλω κωδικό 

Τα 5Gb για 12 μήνες έγιναν 50Gb για 6 μήνες. Μάλιστα... Και σκεφτόμουν μόλις τελειώσει το 12μηνο που έχω, να δώσω 13€ για να πάρω μια sim και να κερδίσω άλλο 1 χρόνο. Τα 5Gb μου φτάνουν και με 15€ στο liquid ήμουν καλυμμένος και από χρόνο ομιλίας. Βλέπω να τα κόβουν όλα σιγά σιγά... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Γύρισα έναν αριθμό μου σε liquid. Έβαλα ανανέωση 30€ στις 20/02 με την πιστωτική μου κάρτα.

Επόμενη ανανέωση τώρα γράφει 20 Μαρτίου. Τα 30€ όμως δεν μπήκανε. Ήταν η πρώτη μου ανανέωση... Έκανα κάτι λάθος?

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, de_thymamai said:

Καλημέρα. Γύρισα έναν αριθμό μου σε liquid. Έβαλα ανανέωση 30€ στις 20/02 με την πιστωτική μου κάρτα.

Επόμενη ανανέωση τώρα γράφει 20 Μαρτίου. Τα 30€ όμως δεν μπήκανε. Ήταν η πρώτη μου ανανέωση... Έκανα κάτι λάθος?

Πρεπει να ξανάρχισαν τα "προβλήματα συστήματος". Εντωμεταξύ θέλω να βγω απο λικουιντ για να δω τι γινεται με το κασμπακ που στις 2 μερες δεν μπηκε και φοβαμαι μην ξανακολλησει το σύμπαν...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, de_thymamai said:

Καλημέρα. Γύρισα έναν αριθμό μου σε liquid. Έβαλα ανανέωση 30€ στις 20/02 με την πιστωτική μου κάρτα.

Επόμενη ανανέωση τώρα γράφει 20 Μαρτίου. Τα 30€ όμως δεν μπήκανε. Ήταν η πρώτη μου ανανέωση... Έκανα κάτι λάθος?

Μάλλον το έκανες μετά τις 09:00.

Βάλτο στις 21/02.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosss567 said:

Μάλλον το έκανες μετά τις 09:00.

Βάλτο στις 21/02.

Χθες το έκανα 19/02. Για να γίνει η ανανέωση σήμερα 20/02. Μίλησα στο Live chat. Δεν βγήκε άκρη. Θα επικοινωνήσουν μαζί μου... Μου δώσανε 200' και 1 γίγα για ένα μήνα...

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, de_thymamai said:

Χθες το έκανα 19/02. Για να γίνει η ανανέωση σήμερα 20/02. Μίλησα στο Live chat. Δεν βγήκε άκρη. Θα επικοινωνήσουν μαζί μου... Μου δώσανε 200' και 1 γίγα για ένα μήνα...

κανονικα στην εφαρμογη φαινετεται η ανανεωση ακομα και αν ειναι η πρωτη η δωρεαν....

αν δεν φαινεται απλα δεν εγινε, υποθετω δεν σε χρεωσε κατι

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, de_thymamai said:

Χθες το έκανα 19/02. Για να γίνει η ανανέωση σήμερα 20/02. Μίλησα στο Live chat. Δεν βγήκε άκρη. Θα επικοινωνήσουν μαζί μου... Μου δώσανε 200' και 1 γίγα για ένα μήνα...

Αφού πήγε 1 μήνα μετά σημαίνει ότι έχει κολλήσει, μην κάνεις τπτ, περίμενε να ξεκολλήσει. Σε μερικές μέρες ξανάπροσπαθησε στο chat, αν δεν είσαι τυχερός να ξεκολλήσει μόνο του. 

Για να καταλάβεις εάν ξεκόλλησε μετακίνησε τη μπάρα πιο κάτω από εκεί που είναι, σε επόμενες μέρες. Αν περάσει λίγη ώρα και αλλάξει η ημερομηνία θα έχει ξεκολλήσει. Αλλιώς δεν αλλάζει η ημερομηνία. 

Στο μεταξύ αν σου τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας ή τα data ζητά από κάποιον να σου βάλει χρήματα, 13€. Με τα 15 €, αν δεν μπουν από το liquid δεν θα σου δώσει απεριόριστα λεπτά.

Αυτά έκανα περίπου 20 μέρες που περίμενα κολλημένος

Αναφερομαι σε αριθμό που είχε μείνει μέσα στο liquid. Στο άλλο με τις παυλες... έβαλα χρήματα από άλλη σύνδεση και είπα στο chat να μου ενεργοποιήσουν πακέτο.

Edited by Steleon
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχω χρεωθεί τίποτα. Δεν έγινε η ανανέωση. Απλά γράφει επόμενη ανανέωση στις 20/03...

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθαν τα sms για επιτυχή αλλαγή στις 19; Απ' ότι έχω καταλάβει από κάποια ώρα το βράδυ και μετά δεν έρχονται μέχρι το πρωί της επομένης, χωρίς να είναι ξεκάθαρο αν έχουν γίνει οι αλλαγές και δεν ενημερώνεσαι ή γίνονται το πρωί και ενημερώνεσαι την ώρα που γίνονται. Αν γίνονται το πρωί μπορεί να έγιναν μετά τις 9 που κάνει τις χρεώσεις και έτσι πήγες για τον επόμενο μήνα.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...