Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, staurosmar said:

Τελικά έβαλα κάρτα πριν τις 25/01 όπως έγραφε και οι δύο παραπάνω προσφορές ενώθηκαν σε μία με ημερομηνία λήξης, την ημερομηνία της μεγαλύτερης σε διάρκεια προσφοράς (30 ημέρες). Δείτε:

Screenshot_2024-01-22-08-34-08-558_gr.mobile.vodafone-edit.thumb.jpg.438544f1011575baca8638db08457c2c.jpg

Δε σε χαλασε!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, staurosmar said:

Τελικά έβαλα κάρτα πριν τις 25/01 όπως έγραφε και οι δύο παραπάνω προσφορές ενώθηκαν σε μία με ημερομηνία λήξης, την ημερομηνία της μεγαλύτερης σε διάρκεια προσφοράς (30 ημέρες). Δείτε:

Screenshot_2024-01-22-08-34-08-558_gr.mobile.vodafone-edit.thumb.jpg.438544f1011575baca8638db08457c2c.jpg

Εξαιρετικά!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που ενεργοποιεί τέτοιες προσωπικές προσφορές? Βέβαια είναι 6 μηνών το νούμερό μου, έχω κάνει μόνο μια κανονικη ανανέωση (την αρχική), και τους υπόλοιπους μήνες τους έχω βγάλει με 1-2 μπες βγες από liquid,τα λεφτά του δωρεάν μήνα και τα cashback. Μήπως πρέπει να παλιώσω λίγο ακόμα για να περιμένω να μου στέλνουν και εμένα?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kmpatra said:

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που ενεργοποιεί τέτοιες προσωπικές προσφορές? Βέβαια είναι 6 μηνών το νούμερό μου, έχω κάνει μόνο μια κανονικη ανανέωση (την αρχική), και τους υπόλοιπους μήνες τους έχω βγάλει με 1-2 μπες βγες από liquid,τα λεφτά του δωρεάν μήνα και τα cashback. Μήπως πρέπει να παλιώσω λίγο ακόμα για να περιμένω να μου στέλνουν και εμένα?

Βλέπω τώρα τα μηνύματά μου στο κινητό από το καλοκάιρι μέχρι σήμερα. Ένα πάρα πολύ συχνό μήνυμα είναι το "με 3 ευρώ 120 λεπτά προς όλους και 3GB για 20 μέρες" ή λίγο πιο σπάνια "με 6 ευρώ 240 λεπτά προς όλους και 6GB για 20 μέρες". Στο δίμηνο πάνω που είναι να λήξει το υπόλοιπο, μου έρχονται τέτοιες προσφορές του στυλ "Βάλε κάρτα και θα πάρεις 1000 λεπτά προς όλους και 20GB για 20 μέρες". Αλλά όσο θυμάμαι και βλέπω στα μηνύματα μου τώρα, ποτέ δεν ήρθε κάποια προσφορά με 30 μέρες όπως τώρα. Μάλλον επειδή είμαι και liquid και δεν βάζω κάθε μήνα κάρτα, επιμένει να μου στέλνει τέτοιες προσφορές. Στο ρολόι έχω cu ψιλό-παρατημένο γιατί το χρησιμοποιώ κάθε καλοκαίρι μόνο για να μην παίρνω κινητό στην παραλία και του έρχονται προσφορές του στυλ "Βάλε κάρτα και θα πάρεις 1000 λεπτά προς όλους και απεριόριστα Data για 30 μέρες". Όποτε αν κάνεις να βάλεις κάρτα πολύ καιρό έρχονται αυτές οι προσφορές. Αυτό καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επίσης στις ρυθμίσεις του cu app η διαχείριση προσωπικών επικοινωνιών και δεδομένων. Δεν το είχα ρυθμίσει σωστά, τώρα είδα ότι είχε κι άλλες επιλογές. Για να δούμε αν θα αλλάξει κάτι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, blizard said:

Mπορείς εσυ να αγοράσεις vegan σαλατες , μαγειρευτα ,ή καθαριστικά απο το e-fresh που τα έχει σε εκπτωση η και να τα δώσεις σε φιλανθρωπία με 090 , ή σε μια οικογένεια που έχει ανάγκη με κωδικούς e-fresh , ή στην Εκκλησία ...  φτάνει να μην τα πετάς σε απατεώνες για πανακριβα πακέτα που δεν θές.

Αυτό προσπαθώ να σου εξηγήσω αλλά επειδή έχεις θέμα δεν μπορείς να το καταλάβεις. Ότι θέλω να αγοράσω πάω στο σουπερμάρκετ και το αγοράζω στην μισή τιμή και δεν χρειάζεται να το πληρώνω πανάκριβο στην κάθε εφαρμογή του κάθε ψεκασμένου. Ούτε θέλω να κάνω κάβα με το ζόρι για να βοηθάω ένα σάπιο σύστημα εκμετάλλευσης των ανθρώπων. Έχω εξηγήσει τον τρόπο μου και έχω φτηνότερες τιμές από αυτή την ταλαιπωρία. Δεν θεωρώ ότι αυτή η κοροϊδία έχει αξία.

Πρέπει να ζήσεις με αυτό την υπόλοιπη ζωή σου. Σπαμάρεις όλα τα νήματα, αλλά ελάχιστοι την έχουν πατήσει.:classic_laugh: Καλό υπόλοιπο.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

@dimitroula10 ... για να βγεί άκρη με τον μαγικό κόσμο των τρολλ που μπλέξαμε , πές μου ενα πρόγραμμα τηλεφωνίας που θα ηθελες να είχες κάποτε   ...  και κάποιο η κάποια προιόντα που θα μπορούσες να είχες αγοράσει με 10-100 ευρω συγκεκριμενα ομως απο φαγητό - η προιόντα σουπερμαρκετ

Θα μπορέσω να σου πω ακριβώς ποσα ΘΑ γλύτωνες με το liquid  

3 ώρες πριν, kmpatra said:

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που ενεργοποιεί τέτοιες προσωπικές προσφορές? Βέβαια είναι 6 μηνών το νούμερό μου, έχω κάνει μόνο μια κανονικη ανανέωση (την αρχική), και τους υπόλοιπους μήνες τους έχω βγάλει με 1-2 μπες βγες από liquid,τα λεφτά του δωρεάν μήνα και τα cashback. Μήπως πρέπει να παλιώσω λίγο ακόμα για να περιμένω να μου στέλνουν και εμένα?

Εγω εκανα μια βόλτα 30 ημερών στο vodafone καρτοπρόγραμμα (χάνεις οτι data έχεις) και τώρα που γύρισα ήεθαν 2 προσφορές η μια μετα την αλλη ... μπορει να ειναι και τυχαίο γιατι ταυτόχρονα είχα αφήσει την κάρτα χωρίς πρόγραμμα και χωρίς λεφτά μετα απο καιρό (την άλλαξα με κάρτα προσφοράς του σιτε)

5 ώρες πριν, staurosmar said:

Τελικά έβαλα κάρτα πριν τις 25/01 όπως έγραφε και οι δύο παραπάνω προσφορές ενώθηκαν σε μία με ημερομηνία λήξης, την ημερομηνία της μεγαλύτερης σε διάρκεια προσφοράς (30 ημέρες).

Δεν μου έχει τύχει ποτέ 2 προσφορές ταυτόχρονα παντως τόσα χρόνια 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, paanos said:

Όντως μόνο efood πλέον. Άλλαξαν και το κουμπί 

IMG_5136.png

Με αυτό το -10% τι φάση; πρέπει να εκδίδουμε μικρότερης αξίας κουπόνι από το σύνολο που αναγράφεται στο app;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Με αυτό το -10% τι φάση; πρέπει να εκδίδουμε μικρότερης αξίας κουπόνι από το σύνολο που αναγράφεται στο app;

ναι μικροτερο, αλλοιως χανεις χρηματα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, paanos said:

Όντως μόνο efood πλέον. Άλλαξαν και το κουμπί 

Προφανώς το κουμπί είναι για ευκολία - διαφήμιση δεν νομίζω οτι σημαίνει κατι αλλο.
Μπορείς να αγοράσεις και χωρίς το κουμπί (ποτέ δεν ειχα κοιτάξει εκει να θυμάμαι αν τους είχε πάντα όλους) , αλλά πηγαίνεις στην σελίδα του e-fresh κανονικά και   αγοράζεις , δουλέυει το ειδα χθες.

Το dominos.gr έχει πρόβλήμα παρότι δέχεται το κουπόνι και το εξαργυρώνει δεν σου κανει την εκπτωση που πρεπει και σου δίνουν δώρα πιτσες προς το παρον αν τους μιλησεις

 

 

111.png

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, blizard said:

Προφανώς το κουμπί είναι για ευκολία - διαφήμιση δεν νομίζω οτι σημαίνει κατι αλλο.
Μπορείς να αγοράσεις και χωρίς το κουμπί

Στην εφαρμογή έχουν βγάλει τους συνεργάτες όλους και πλέον μόνο το κουμπί του efood υπάρχει. Σίγουρα το ίδιο σύστημα είναι από πίσω αλλά μάλλον πάμε για διακοπή συνεργασίας με τους άλλους 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, paanos said:

Στην εφαρμογή έχουν βγάλει τους συνεργάτες όλους και πλέον μόνο το κουμπί του efood υπάρχει. Σίγουρα το ίδιο σύστημα είναι από πίσω αλλά μάλλον πάμε για διακοπή συνεργασίας με τους άλλους 

Και θα μειωθούν και οι γρίφοι στο BB;;; 😭😭😭

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kalitexnis_g said:

Και θα μειωθούν και οι γρίφοι στο BB;;; 😭😭😭

Μονο να χειροτερευσουν μπορούν. Τωρα που θα τους τριξει και τα δοντια η ceo με τα ταξιδια σε Αυστραλίες και Νέες Ζηλανδίες θα γίνει χαμούλης....

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2024 at 1:50 ΠΜ, johndouk said:

Μόλις κάνεις την αίτηση, στείλε ένα email στο ginecu@vodafone.com με τον αριθμό παραγγελίας στο θέμα και ζήτα να μην περαστεί το υπόλοιπο, ούτε να ενεργοποιηθεί κάποιο πακέτο, αλλά να σε καλέσουν στο τηλέφωνο επικοινωνίας που θα δώσεις και να κάνετε ότι θέλεις μαζί με τον εντεταλμένο εκπρόσωπο. Το έχω κάνει επιτυχώς στο παρελθόν.

Ευχαριστω τους παντες για τις απαντησεις σας στο θεμα της μη ενεργοποιησης της προσφορας (13€/μηνα για 24,5GB + απεριοριστα λεπτα) κατα την μεταφορα αριθμου σε CU.

Ακολουθησα τη συμβουλη του johndouk και οντως με ενημερωσε η Vodafone οτι δεν θα μου ενεργοποιησουν την προσφορα αλλα θα παραμεινουν τα 13€ στο νουμερο μου.  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, petrost8 said:

Ευχαριστω τους παντες για τις απαντησεις σας στο θεμα της μη ενεργοποιησης της προσφορας (13€/μηνα για 24,5GB + απεριοριστα λεπτα) κατα την μεταφορα αριθμου σε CU.

Ακολουθησα τη συμβουλη του johndouk και οντως με ενημερωσε η Vodafone οτι δεν θα μου ενεργοποιησουν την προσφορα αλλα θα παραμεινουν τα 13€ στο νουμερο μου.  

Μακάρι να είχα δει κι εγώ το post του, που τώρα τραβιέμαι να βρω άκρη με τους απατεώνες.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, paanos said:

Στην εφαρμογή έχουν βγάλει τους συνεργάτες όλους και πλέον μόνο το κουμπί του efood υπάρχει. Σίγουρα το ίδιο σύστημα είναι από πίσω αλλά μάλλον πάμε για διακοπή συνεργασίας με τους άλλους 

Αν ήταν να σταματήσει μια συνεργασία θα την εβγαζαν απο την σελιδα πρώτα και μετά απο το app ...  ειναι προφανές αφου έβαλαν και κουμπάκι ότι κάνουν κάποιες αλλαγές εμφανισης η αποποίησης στην εφοαρμογή. 
Δεν ειχα προσέξει ποτέ αν είχε όλους τους συνεργάτες εκει , αλλά πιθανότατα να σταματήσει να αναφέρει κυρίως τους μικρούς 

13 minutes ago, kokalo said:

Μακάρι να είχα δει κι εγώ το post του, που τώρα τραβιέμαι να βρω άκρη με τους απατεώνες.....

βρέθηκε μια εταιρία να δώσει πράγματα που δεν δικαιούσαι και δεν θα επρεπε να απαιτείς , για να έχουμε το "δώσε θάρρος .... και την εκατσες " !!!!   τα κεράτα τους σου εδωσαν σε σχέση με αλλους χωρις καν να τα γνωρίζεις και ήταν και καθαροί ενω οι αλλοι τα κρύβουν . Αν ως πολίτες δεν εχουμε σωστή συμπεριφορά χάνεται η ενοια του δικαίου ... το ότι έδωσαν παραπάνω σε κάποιον αλλο δεν σημαίνει οτι πρεπει να τους λές απατεώνες

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, VIPdriver said:

Μονο να χειροτερευσουν μπορούν. Τωρα που θα τους τριξει και τα δοντια η ceo με τα ταξιδια σε Αυστραλίες και Νέες Ζηλανδίες θα γίνει χαμούλης....

Αν δεν ανάβει στον ανταγωνισμό η 8 ευρώ,τότε θα πρέπει η vf να κατεβάσει 

Link to comment
Share on other sites

kokalo, ηταν οντως κρυμμενο το σχετικο εδαφιο για την αυτοματη ενεργοποιηση και απλα ετυχε εγω να το δω ψαχνοντας παραπανω. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, petrost8 said:

kokalo, ηταν οντως κρυμμενο το σχετικο εδαφιο για την αυτοματη ενεργοποιηση και απλα ετυχε εγω να το δω ψαχνοντας παραπανω. 

Εσυ δλδ ώς άτομο που ζεις  Ελλάδα   και ξέρεις οτι η vodafone δεν ειναι κρατική εταιρία να δίνει επιδόματα , πριν ενημερωθεις απο εδω είχες την εντύπωση οτι θα έδινες 13 ευρω και θα επαιρνες 24 ευρω σουβλάκια και 4 μηνες ιντερνετ τηλεφωνία  ως αυτονόητο ?? και δεν κοιταξες καν μπροστά σου να τσεκάρεις αν ειναι έτσι ?

Και για τα 30 ευρω που δίνει το liquid τζαμπα και έχει επίσης κρυμμένα κάποια πράγματα και υπάρχουν κόλπα και εκει  ... πριν ενημερωθείς πιστέυεις  θα παρεις αλλα 30 ευρω e-food για να πας 54 ? 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Ναι ...  ας πουμε οτι ήταν κρυμμένο,  όταν είδες την διαφήμηση ειχες την εντύπωση οτι θα σου δώσουν 24 ευρω σουβλάκια , 4 μηνες φωνή και ιντερνετ , και απο τα 30 ευρω του liquid θα μπορούσες να πάρεις αλλα 30 ευρω σουβλάκια ?  
Η περίμενες οτι λογικά δεν θα μπορούσες πάνω απο 13-18 ευρω που είναι και τώρα, και τα υπόλοιπα λεφτά που δίνουν να ήταν υποχρεωτικά για τηλεφωνία,

Ασχετα τι ισχύει τελικα και τι μπορείς να κερδίσεις με τον ενα η τον αλλο τρόπο

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...