Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

Θέλω να κάνω φορητότητα σε CU.

Θέλω να γίνει όσο το δυνατόν γρηγορότερα.

Να το κάνω ηλεκτρονικά ή μήπως γίνει γρηγορότερα σε κατάστημα...?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kokalo said:

Καλημέρα

Θέλω να κάνω φορητότητα σε CU.

Θέλω να γίνει όσο το δυνατόν γρηγορότερα.

Να το κάνω ηλεκτρονικά ή μήπως γίνει γρηγορότερα σε κατάστημα...?

Καλήμερα, θεωρητικά πιο γρήγορα είναι σε κατάστημα.. Πρακτικά πιο γρήγορα είναι ονλαιν.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kokalo said:

Καλημέρα

Θέλω να κάνω φορητότητα σε CU.

Θέλω να γίνει όσο το δυνατόν γρηγορότερα.

Να το κάνω ηλεκτρονικά ή μήπως γίνει γρηγορότερα σε κατάστημα...?

Επίσης σε κατάστημα ναι μεν θα γίνει πιο γρήγορα, αλλά υπάρχει πιθανότητα να το πληρώσεις διπλάσιο. Οπότε πάρε ένα τηλ στο κατάστημα και ρώτα πόσο κοστίζει. Εκτός βέβαια κι αν δεν σε ενοχλεί να τα σκάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία έχασα την ενεργοποίηση του CUShake για μάλλον λίγα λεπτά; Είχα βάλει ειδοποίηση στο ξυπνητήρι στις 18:30 11/01/2024 και ανοίγω την εφαρμογή αλλά πλέον είχε εξαφανιστεί! Για λίγα λεπτά ρε κουφάλες....αχ!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει γελάω.. έχω τα 200GB απο BB και το χριστουγεννιάτικο 5ήμερο unlimited και μου χρεώνει το 200άρι γιατί λέει "λήγει πρώτο"

Δεν με ενδιαφέρει γιατί έτσι κι αλλιώς μου φτάνει το ίντερνετ αλλά δεν είναι λίγο ξεφτίλα να μου τρως τα δικά μου τα GB με ενεργοποιημένο unlimited;

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2024 at 9:13 ΠΜ, blizard said:

ΔΕΝ λήγουν όμως 23.59 αλλά με το μηδενισμό του ρολογιού ... "Κάνε ανανέωση την τρίτη 9/1 μέχρι τις 00¨00"

Τυπικά μάλιστα η μέρα αρχίζει ΜΕΤΑ τον μηδενισμό  ...   οπότε όταν λέμε ΜΕΧΡΙ τις 12 το μεσημέρι ή μέχρι τις 24.00 το βράδυ , ή την τρίτη μέχρι τα μεσανυχτα η μέχρι τις 00.00 είμαστε σωστοί γιατι αφορά την προηγούμενη μερα

Επίσης 12 μετά μεσημβρίας τυπικά είναι μεσάνυχτα (το 00"00),  βέβαια σωστά έχει επικρατήσει το αναποδο ,ετσι βοηθάει και το 23.59 να γίνει σαφές.

Ανεξάντλητο ρεπερτόριο αρλούμπας.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν υπάρχει περίτπωση να μην καταναλώνει data βλέποντας Vodafone TV με κάποιο ενεργοποιημένο πακέτο από τα CU Popcorn που προσφέρουν το Vodafoe TV; Πόσο ωραίο θα ήταν αν δεν σου έτρωγε data σε αυτή την περίπτωση!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, staurosmar said:

Ξέρουμε αν υπάρχει περίτπωση να μην καταναλώνει data βλέποντας Vodafone TV με κάποιο ενεργοποιημένο πακέτο από τα CU Popcorn που προσφέρουν το Vodafoe TV; Πόσο ωραίο θα ήταν αν δεν σου έτρωγε data σε αυτή την περίπτωση!

Δεν νομίζω αλλά σίγουρα αξίζει να ρωτήσει καποιος ... πχ ο @johndouk  , και αν δεν εχουν καταλάβει μεχρι τώρα οτι τα δημοσιέυει 🙂 ας τους το πει για να ειναι πιο ακριβείς . Ακόμα και ενα επιπλέον πακετάκι για αυτό , θα ήταν τρομερή αλλαγή κυριως βεβαια για πίεση στις αλλες 2 εταιρίες που έχουν πολυ καλυτερο πρόγραμμα να το κανουν ανα μήνα , ειναι  βασικός λόγος η δέσμευση 24 μηνών με συμβόλαια σταθερής κυρίως και δεν ειχα καν σκεφτεί οτι θα μπορούσε να γίνει τόσο απλά πακετο στην καρτοκινητή

1 ώρα πριν, seranata said:

Ανεξάντλητο ρεπερτόριο αρλούμπας.

Καταρχήν ειχα κανει έκανα εdit τα πιο πολλά αφου θυμόμουν τους ορισμούς ανάποδα αλλα  η ουσια δεν αλλάζει.

Δλδ τυπικά όταν λέμε σε κάποιον να έχεις φύγει μέχρι τρίτη τα μεσάνυχτα στις 12 , στις 00.00 κλπ γιατί θα βγουν τότε οι βρυκόλακες .... θα πεθάνει αν δεν καταλάβει οτι πρέπει να φύγει δευτέρα ... Ετσι και η vodafone αν ήταν τυπική θα έχανε πολύς κόσμος λεφτά. 
Οπότε ακολούθησε την ουσία και εδωσε μια μέρα παραπάνω για να είναι όλοι ασφαλής ... εγιναν 31 μέρες (συν κάποια παράταση για περίπτωση roll over με ρίσκο παντα)

Θα μπορούσε να το κανει 23.59 ωστε να είναι σαφές βέβαια ... τότε  μάλιστα θα μπορούσε να γράψει και 31 μέρες αντ΄ί 30 ή να κόψει μια μέρα για να γίνουν όντος 30 που γράφει , Και χωρις παράταση παντα , δλδ όποιος ηθελε rollover να επεφταν σε είναι 29 οι μέρες πραγματικά .

ΥΓ
Το μίσος που βγάζεις και η οργανωμένες αρνητικές οτι και να πω κάνουν ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙ για αυτο... μόνο για ηθικούς λόγους πρέπει να μην πάρει κανενας cosmote . 
Δεν θέλω να υποθέσω οτι είσαστε οπαδοί που επιτίθεστε στους αντιπάλους όπως στο ποδόσφαιρο , ουτε φυσικά ανεξάρτητα άτομα που αρέσκονται να κάνουν κακό (πρώτα ζώα μετά σε ανθρώπους και θέλουν και τα ρέστα)  

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Εντάξει γελάω.. έχω τα 200GB απο BB και το χριστουγεννιάτικο 5ήμερο unlimited και μου χρεώνει το 200άρι γιατί λέει "λήγει πρώτο"

Δεν με ενδιαφέρει γιατί έτσι κι αλλιώς μου φτάνει το ίντερνετ αλλά δεν είναι λίγο ξεφτίλα να μου τρως τα δικά μου τα GB με ενεργοποιημένο unlimited;

Ειναι χοντρο λάθος , μίλησε τους για να το φτιάξουν κυρίως (μπορει να στου δώσουν και κατι) . Τρωει και το  bonus ημερας που βέβαια είναι άχρηστο , δεν νομίζω για shake παρε ναχεις ή  κατι ότι αλλο βεβαια .
Στο δικό μου εδω δεν τρώει τα 2gb μαλλον     ... αυτά στα δίνει όταν κανεις μεταφορα από cu σε καρτοκινητό για 10 μέρες με την ευκαιρία (και οταν γυρνας ξανα) , αργότερα στην μερα πήρα και τις 10 μερες απεριόριστα

Screenshot_20240112-183736.png

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

13 &14/1 θα γίνει αναβάθμιση των συστημάτων κ δεν θα αποδίδονται ειδικές προσφορές.
Επειδή κανείς δεν ξέρει τι θα συμβεί σε αναβάθμιση συστημάτων, γνώμη μου είναι, όσοι έχετε επείγουσες ανανεώσεις, cashback κλπ να τα κάνετε σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, balkos said:

13 &14/1 θα γίνει αναβάθμιση των συστημάτων κ δεν θα αποδίδονται ειδικές προσφορές.
Επειδή κανείς δεν ξέρει τι θα συμβεί σε αναβάθμιση συστημάτων, γνώμη μου είναι, όσοι έχετε επείγουσες ανανεώσεις, cashback κλπ να τα κάνετε σήμερα.

Που το ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Εντάξει γελάω.. έχω τα 200GB απο BB και το χριστουγεννιάτικο 5ήμερο unlimited και μου χρεώνει το 200άρι γιατί λέει "λήγει πρώτο"

Δεν με ενδιαφέρει γιατί έτσι κι αλλιώς μου φτάνει το ίντερνετ αλλά δεν είναι λίγο ξεφτίλα να μου τρως τα δικά μου τα GB με ενεργοποιημένο unlimited;

Toυλάχιστον τα τρως εσύ και όχι τα κ...α συστήματά τους όπως συνέβη με εμένα..

Link to comment
Share on other sites

13 και 14 είναι Σαββατοκύριακο οπτε δεν νομίζω να γίνει αναβάθμιση συστημάτων

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, eridion25 said:

13 και 14 είναι Σαββατοκύριακο οπτε δεν νομίζω να γίνει αναβάθμιση συστημάτων

Όχι,συνηθίζουν να κάνουν Σ/Κ για να μην επηρεάσουν πολλούς συνδρομητές και ειδικά τις καθημερινές που θέλουν να έχουν πρόσβαση στις εφαρμογές και στις υπηρεσίες

Ορίστε και το μήνυμα:

13 & 14 IANOYAPIOY ΔEN ΘA ΓNETAI AΠOΔOΣH EIΔIKΩN ΠPOΣΦOPΩN ΛOΓΩ ANABAΘMIΣHΣ TΩN ΣYΣTHMATΩN MAΣ. OI ENEPΓOΠOIHΣEIΣ TOY XMAS UNLIMITED MONTH OFFER, TΩN ΠAKETΩN KAI TOY CU SHAKE ΘA ΠPAΓMATOΠOIOYNTAI KANONIKA. EYXAPIΣTOYME!

Link to comment
Share on other sites

To ότι είναι 2ήμερο μαζί με ανακοίνωση, δείχνει ότι θα είναι μεγάλη αναβάθμιση.
Ελπίζω να βελτιώσουν το σύστημα που δίνει τις προσφορές. Π.χ σε ένα κινητό που είναι μόνο για τραπεζική της μάνας μου και ανανεώνεται αραιά και που, με cashback έρχονται συνέχεια φοβερές προσφορές. Στα κινητά των παιδιών κ στο δικό μου έρχονται κάτι ανούσιες -αν έρθουν και αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην το πειράξουν πολύ, γιατί τον τελευταίο καιρό σε ένα liquid που βάζει κάρτα κάθε μήνα 15€ (μόνο για την ομιλία, τα € τα τρώω σε pocket) και δυο που βάζουν 13€ το 2μηνο, δίνει σε κάθε ανανέωση γύρω στα 300GB και 10,000’ για ένα μήνα. Έχει γίνει πιο συμφέρον και από τα απεριοριστα συμβόλαια με τα 17€ 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VIPdriver said:

Μόνο εγώ φοβάμαι οτι θα μειωσουν τις ελευθερίες του λικουιντ;

Εγώ πάντως αν κρίνω από το περιβάλλον μου, το liquid δεν το γνωρίζουν καν (μιλάμε για ηλικίες 30-50). Σε μία περίπτωση που εξήγησα πώς μπαίνεις βγαίνεις κλπ, κουράστηκε μόνο που τα άκουγε. Τώρα δεν ξέρω στους φοιτητές τι γίνεται αλλά δεν νομίζω ότι είναι σε μεγάλο βαθμό. Τεσπα θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Εγώ πάντως αν κρίνω από το περιβάλλον μου, το liquid δεν το γνωρίζουν καν (μιλάμε για ηλικίες 30-50). Σε μία περίπτωση που εξήγησα πώς μπαίνεις βγαίνεις κλπ, κουράστηκε μόνο που τα άκουγε. Τώρα δεν ξέρω στους φοιτητές τι γίνεται αλλά δεν νομίζω ότι είναι σε μεγάλο βαθμό. Τεσπα θα δείξει.

Κι εγώ που τα λέω, τους φαίνονται πολλά τα 15€ που θα δίνουν κάθε μήνα... Τι να πεις

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, sou_d said:

Κι εγώ που τα λέω, τους φαίνονται πολλά τα 15€ που θα δίνουν κάθε μήνα... Τι να πεις

Απλώς δεν χωράει ο νους τους ότι παίρνεις πίσω τα λεφτά με το smart pocket. Αλλά σε πολλούς πολλά δεν χωράει ο νους. Δεν πειράζει, ας υπάρχουν και αυτοί που πληρώνουν για να μην πληρώνουμε εμείς..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Εγώ πάντως αν κρίνω από το περιβάλλον μου, το liquid δεν το γνωρίζουν καν (μιλάμε για ηλικίες 30-50). Σε μία περίπτωση που εξήγησα πώς μπαίνεις βγαίνεις κλπ, κουράστηκε μόνο που τα άκουγε. Τώρα δεν ξέρω στους φοιτητές τι γίνεται αλλά δεν νομίζω ότι είναι σε μεγάλο βαθμό. Τεσπα θα δείξει.

Ισχύει, από 27 ο μεγάλος μου γιος μέχρι 51 εγώ ιδέα δεν έχουν όλοι γύρω, τυχαία το είδα. Αλλά και γύρω στα 23-25 που έχω άλλο γιο και κόρη, ούτε αυτοί. Και μένουν μεγάλες πόλεις..

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Απλώς δεν χωράει ο νους τους ότι παίρνεις πίσω τα λεφτά με το smart pocket. Αλλά σε πολλούς πολλά δεν χωράει ο νους. Δεν πειράζει, ας υπάρχουν και αυτοί που πληρώνουν για να μην πληρώνουμε εμείς..

Ή μπορεί απλά να μην έχουν το χρόνο και τη διάθεση να ασχοληθούν με όλο αυτό..

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

Απλώς δεν χωράει ο νους τους ότι παίρνεις πίσω τα λεφτά με το smart pocket. Αλλά σε πολλούς πολλά δεν χωράει ο νους. Δεν πειράζει, ας υπάρχουν και αυτοί που πληρώνουν για να μην πληρώνουμε εμείς..

Και αυτό που λες, αλλά κυρίως μένουν στην κάρτα, δλδ αν δεν γουστάρεις να μην πάρεις κανένα τηλέφωνο για ένα μηνα, εκεί θα παραμείνουν. Μεγάλο πλεονέκτημα για μένα.

Το liquid είναι όπως ήταν τα καρτοκινητα όταν κυκλοφόρησαν στα 90ς κ αρχές 00ς. Δλδ βάζαμε 2000δρχ κάρτα πχ κ από αυτά καταναλώναμε. 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε προσφορά cu 

απεριόριστα τηλέφωνα &,

24,5 γίγα τους 6 πρώτους μήνες.

Δώρο 17 γίγα για 6 μήνες βάζοντας 13€ κάθε μήνα  

Διπλασιασμός πακέτων 12 μήνες, στο combo (τι είναι αυτό; )

Εν ολίγης, 13€ το μήνα, νέο νούμερο η φορητότητα, κανονική κάρτα ή eSIM. 

IMG_4880.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, sycorpios said:

Ή μπορεί απλά να μην έχουν το χρόνο και τη διάθεση να ασχοληθούν με όλο αυτό..

Για το χρόνο θα διαφωνήσω.. εξάλλου ποιο είναι τελικά το "όλο αυτό" που καλούνται να ασχοληθούν και δεν προλαβαίνουν; 😃

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...