Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Γιατί δεν τις πας f2g που έχει ανανέωση 1€ το δίμηνο?

Δεν με βολεύει γιατί τα παιδια τα βολεύω με τα "Πάρε να χεις" (παίρνουν από 600MB κάθε μηνα) και τους μεταφέρω και κανενα 5ευρω από τα υπόλοιπα τηλεφωνα, που πάντα έχουν χρήματα, για να μιλανε. Το ίδιο θα κάνω και με τον παππού (94) και τη γιαγιά (92) αν χρειαστεί να μιλήσουν (δεν έχει χρειαστεί ως τώρα, από το 2019 που τα διατηρώ) Έτσι με 4 κουτάκια σάλτσα το δίμηνο είναι όλοι ευχαριστημένοι! Και κυρίως εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Τα συστήματα της Vodafone φαίνεται πλέον να δουλεύουν κανονικά (μπάρες κλπ)


+ Να προσθέσω ότι μοιράζουν και 500ΜΒ μηνιαία (εκτός τα ημερήσια) με το δωρεάν πακέτο των καλοκαιριστων.... Τον νου σας γατονια :)

Sent from my Power 3 using Tapatalk







Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, HEO said:

Τα συστήματα της Vodafone φαίνεται πλέον να δουλεύουν κανονικά (μπάρες κλπ)


+ Να προσθέσω γατονια ότι μοιράζουν και 500ΜΒ με το δωρεάν πακέτο των καλοκαιριστων.... Τον νου σας 🙂

Sent from my Power 3 using Tapatalk


 

Εγώ συνεχίζω να έχω παύλες... 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνεχίζω να έχω παύλες... 
Φαίνεται άλλη περίπτωση η δική σου :)

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, HEO said:

Τα συστήματα της Vodafone φαίνεται πλέον να δουλεύουν κανονικά (μπάρες κλπ)


+ Να προσθέσω ότι μοιράζουν και 500ΜΒ μηνιαία (εκτός τα ημερήσια) με το δωρεάν πακέτο των καλοκαιριστων.... Τον νου σας γατονια 🙂

Sent from my Power 3 using Tapatalk






 

Δεν νομίζω, ακόμη δεν μπορώ να μπω στο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEO said:

Φαίνεται άλλη περίπτωση η δική σου 🙂

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

Πάνω αριστερά φαίνεται και η ώρα του refresh

IMG_20231107_092705.thumb.jpg.16b59ad89da51e592e59e8756d36b953.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κοιτάξτε αν θέλει καμμία ανανέωση η εφαρμογή

Διότι εμένα το ζητησε

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όντως εχει βγει αναβάθμιση στο playstore, έκδοση 5.6.3 - 6 Νοεμβρίου

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Όντως εχει βγει αναβάθμιση στο playstore, έκδοση 5.6.3 - 6 Νοεμβρίου

Σε εμένα δεν φαινεται (τι πιο συνήθες...) 

Link to comment
Share on other sites

Σε cu απλό η εφαρμογή κάθε 2 λεπτά δείχνει άλλα πραγματα. Τουλάχιστον φαίνεται να το προσπαθούν. Για το liquid καμμία αλλαγή. Όλα παύλες... 

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνία με το chat πριν μερικά λεπτά, παραθέτω screenshots. Συνοπτικά, το πρόβλημα παραμένει, μέχρι το τελος της εβδομάδας η επίλυση του. Η γνώμη μου είναι να μην το ...σκαλίζεται γιατί θα μπλέξετε όπως έμπλεξα κι εγώ σε 2 συνδέσεις. (Οι υπόλοιπες λειτουργούν μια χαρά.)

Screenshot_20231107-142910_My CU.jpg

20231107_143725.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παντως η Vodafone εξακολουθει να εχει αθλιες ταχυτητες στο 4g.

Κεντρο Πειραια και ευρυτερα προαστια παιζει γυρω στα 30mbps με ελαχιστο 20 και μεγιστο 37 στο down και στο up παιζει απο 4,6 ελαχιστο μεχρι 27 μεγιστο. Με το εξης κουλο, σε μετρηση κεντρο Πειραια να δινει 37,7 κατω και 27,1 πανω.

Την ιδια στιγμη Νεα Σμυρνη γραφει 125Mbps κατω και 55 επανω (το καλυτερο) και Παλαιο Φαληρο περιξ των 73 κατω και 9 πανω.

Δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι δυνατον να υπαρχουν τοσο τεραστιες αποκλισεις και πως ειναι δυνατο στον Πειραια το μεγαλυτερο λιμανι της χωρας με τοσους τουριστες, ταξιδιωτες και κρουαζιεροπλοια να υπαρχει αυτο το αισχος για σημα κινητης.

Τετοιες ωρες που δεν τις λες και βραδυ ακομα, γραφει 44 κατω και 1,5 πανω αν ειναι δυνατον.

Τις μετρησεις τις κανω με το speedtest του app της Ookla στο κινητο.

Edited by Sebu
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sebu said:

Παντως η Vodafone εξακολουθει να εχει αθλιες ταχυτητες στο 4g.

Κεντρο Πειραια και ευρυτερα προαστια παιζει γυρω στα 30mbps με ελαχιστο 20 και μεγιστο 37 στο down και στο up παιζει απο 4,6 ελαχιστο μεχρι 27 μεγιστο. Με το εξης κουλο, σε μετρηση κεντρο Πειραια να δινει 37,7 κατω και 27,1 πανω.

Την ιδια στιγμη Νεα Σμυρνη γραφει 125Mbps κατω και 55 επανω (το καλυτερο) και Παλαιο Φαληρο περιξ των 73 κατω και 9 πανω.

Δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι δυνατον να υπαρχουν τοσο τεραστιες αποκλισεις και πως ειναι δυνατο στον Πειραια το μεγαλυτερο λιμανι της χωρας με τοσους τουριστες, ταξιδιωτες και κρουαζιεροπλοια να υπαρχει αυτο το αισχος για σημα κινητης.

Τετοιες ωρες που δεν τις λες και βραδυ ακομα, γραφει 44 κατω και 1,5 πανω αν ειναι δυνατον.

Τις μετρησεις τις κανω με το speedtest του app της Ookla στο κινητο.

Αναλογα το σημειο θα συμφωνησω εχουν γραφτει ενα σωρο κειμενα για Πειραια απο εμενα και αλλους συμφορουμιτες εδω μεσα σημα στα σημεια που περιγραφεις υπαρχει ειδικα στο λιμανι του Πειραια 150αρια βαραει δεν καταλαβαινω τι λες στα στενα μπορει να ειναι υπερφορτωμενη η κεραια που εισαι συνδεδεμενος δεδομενου και τι φασμα/backhaul εχει αυτη. 

Καλο θα ηταν γινεις πιο συγκεκριμενος γιατι η ισοπεδωση πηγε συννεφο με αυτο το γραπτο. 

Επισης 5G δεν διαθετει η συσκευη σου? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CamuCamu said:

Αναλογα το σημειο θα συμφωνησω εχουν γραφτει ενα σωρο κειμενα για Πειραια απο εμενα και αλλους συμφορουμιτες εδω μεσα σημα στα σημεια που περιγραφεις υπαρχει ειδικα στο λιμανι του Πειραια 150αρια βαραει δεν καταλαβαινω τι λες στα στενα μπορει να ειναι υπερφορτωμενη η κεραια που εισαι συνδεδεμενος δεδομενου και τι φασμα/backhaul εχει αυτη. 

Καλο θα ηταν γινεις πιο συγκεκριμενος γιατι η ισοπεδωση πηγε συννεφο με αυτο το γραπτο. 

Επισης 5G δεν διαθετει η συσκευη σου? 

Λιμάνι Πειραιά αν και είμαστε off-topic εγώ τον Ιούλιο είχα 25-30 Mbps

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sebu said:

Παντως η Vodafone εξακολουθει να εχει αθλιες ταχυτητες στο 4g.

Κεντρο Πειραια και ευρυτερα προαστια παιζει γυρω στα 30mbps με ελαχιστο 20 και μεγιστο 37 στο down και στο up παιζει απο 4,6 ελαχιστο μεχρι 27 μεγιστο. Με το εξης κουλο, σε μετρηση κεντρο Πειραια να δινει 37,7 κατω και 27,1 πανω.

Την ιδια στιγμη Νεα Σμυρνη γραφει 125Mbps κατω και 55 επανω (το καλυτερο) και Παλαιο Φαληρο περιξ των 73 κατω και 9 πανω.

Δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι δυνατον να υπαρχουν τοσο τεραστιες αποκλισεις και πως ειναι δυνατο στον Πειραια το μεγαλυτερο λιμανι της χωρας με τοσους τουριστες, ταξιδιωτες και κρουαζιεροπλοια να υπαρχει αυτο το αισχος για σημα κινητης.

Τετοιες ωρες που δεν τις λες και βραδυ ακομα, γραφει 44 κατω και 1,5 πανω αν ειναι δυνατον.

Τις μετρησεις τις κανω με το speedtest του app της Ookla στο κινητο.

Να ήταν μόνο ο Πειραιάς καλά θα ήταν, ούτε οι άθλιες ταχύτητες αφορούν μόνο το 4g. Στην πατρα το 5g συνήθως έχει ταχύτητες κάτω από 30 ενώ έχω δει και 5

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, leo06 said:

Να ήταν μόνο ο Πειραιάς καλά θα ήταν, ούτε οι άθλιες ταχύτητες αφορούν μόνο το 4g. Στην πατρα το 5g συνήθως έχει ταχύτητες κάτω από 30 ενώ έχω δει και 5

μια και λες για πατρα , σε πολλα σημεια μου εχει τυχει να είναι νεκρό το 4g και το 5g να δουλευει κανονικα . ειναι φυσιολογικο αυτο ?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ήρθα (επειδή έχω σταθερό vodafone να τα έχω όλα μαζί), είδα και απηλθα! Οχι, δυστυχώς η κάλυψη της vodafone (για internet) είναι Τζόκερ. Για ομιλία πιάνει. Περίπου το ίδιο Τζόκερ είναι και η μαυρη (ειδικά επαρχία). Η cosmote είναι η μόνη (οκ έχει και αυτή της τρύπες της) που παίζει πανελληνίως καλά το ίντερνετ. Γι αυτό και η πιο ακριβή! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stelioz78 said:

μια και λες για πατρα , σε πολλα σημεια μου εχει τυχει να είναι νεκρό το 4g και το 5g να δουλευει κανονικα . ειναι φυσιολογικο αυτο ?

Αν εννοείς ότι έχεις σήμα αλλά όχι internet, ναι, συμβαίνει. Όχι μόνο με 4g αλλά και 5g, ενώ έχει σήμα και ακούω πχ μουσική στο Apple Music το τραγούδι διακόπτεται στιγμιαία σαν να μην έχει σύνδεση internet 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, CamuCamu said:

Αναλογα το σημειο θα συμφωνησω εχουν γραφτει ενα σωρο κειμενα για Πειραια απο εμενα και αλλους συμφορουμιτες εδω μεσα σημα στα σημεια που περιγραφεις υπαρχει ειδικα στο λιμανι του Πειραια 150αρια βαραει δεν καταλαβαινω τι λες στα στενα μπορει να ειναι υπερφορτωμενη η κεραια που εισαι συνδεδεμενος δεδομενου και τι φασμα/backhaul εχει αυτη. 

Καλο θα ηταν γινεις πιο συγκεκριμενος γιατι η ισοπεδωση πηγε συννεφο με αυτο το γραπτο. 

Επισης 5G δεν διαθετει η συσκευη σου? 

Κεντρο Πειραια μερα μεσημερι στο Δημαρχειο, Κοραη, Βασιλεως, ομοιως περιξ Πασαλιμανιου και περιξ Λαμπρακη.

Το ιδιο και προς Καμινια, Νεο Φαληρο, Καρελια κτλ.

Ομοιως και απογευματινες/βραδινες ωρες.

Edited by Sebu
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sebu said:

Κεντρο Πειραια μερα μεσημερι στο Δημαρχειο, Κοραη, Βασιλεως, ομοιως περιξ Πασαλιμανιου και περιξ Λαμπρακη.

Το ιδιο και προς Καμινια, Νεο Φαληρο, Καρελια κτλ.

Ομοιως και απογευματινες/βραδινες ωρες.

Well η μαλλον σε αλλον Πειραια ζω εγω η θελεις καινουρια συσκευη χωρις καμια εμπαθεια στο προσωπο σου. 

Σε ολο το κεντρο(Πασαλιμανι,Βασιλεως Γεωργιου)υπαρχει 5G πρωτα απ ολα ειτε με N1 ειτε με Ν78. 

Το 4G μπορω να πω τουλαχιστον στον Πειραια οτι ειναι αρκετα πυκνο σε καλυψη βεβαια απο ταχυτητες υπαρχει περιπτωση να πεσεις σε 30 αλλα λιγο πιο κατω να συναντησεις 100-150.

Σαν την εμπειρια της πρωτης δεν εχει τουλαχιστον στην τεταρτη γενια αλλα για την 5η δεν νομιζω πως θα μεινεις ιδιαιτερα παραπονεμενος. 

Τις εχω περπατησει αυτες τις περιοχες που ανεφερες δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου. 

Επισης κατεβασε cellmapper να δεις τα tiles μονος σου και τις κεραιες για να καταλαβεις τι παιζει εχω κανει και γω καποιες συνεισφορες μιας και που ειναι crowdsourcing app. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, CamuCamu said:

Well η μαλλον σε αλλον Πειραια ζω εγω η θελεις καινουρια συσκευη χωρις καμια εμπαθεια στο προσωπο σου. 

Σε ολο το κεντρο(Πασαλιμανι,Βασιλεως Γεωργιου)υπαρχει 5G πρωτα απ ολα ειτε με N1 ειτε με Ν78. 

Το 4G μπορω να πω τουλαχιστον στον Πειραια οτι ειναι αρκετα πυκνο σε καλυψη βεβαια απο ταχυτητες υπαρχει περιπτωση να πεσεις σε 30 αλλα λιγο πιο κατω να συναντησεις 100-150.

Σαν την εμπειρια της πρωτης δεν εχει τουλαχιστον στην τεταρτη γενια αλλα για την 5η δεν νομιζω πως θα μεινεις ιδιαιτερα παραπονεμενος. 

Τις εχω περπατησει αυτες τις περιοχες που ανεφερες δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου. 

Επισης κατεβασε cellmapper να δεις τα tiles μονος σου και τις κεραιες για να καταλαβεις τι παιζει εχω κανει και γω καποιες συνεισφορες μιας και που ειναι crowdsourcing app. 

 

 

Δεν σε αμφισβητω οπως ομως δεν μπορω να αμφισβητησω και τις μετρησεις που μου δινει το iphone ουτε την πραγματικη εμπειρια χρησης που online εφαρμογες κολλανε, φωτογραφίες και άρθρα δεν φορτώνουν κτλ. Το οποιο iphone καθως ειναι παλαιοτερης γενιας δεν υποστηριζει 5G αρα περιοριζομαι αναγκαστικα στο 4G για καμποσο καιρο ακομα.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Λιμάνι Πειραιά αν και είμαστε off-topic εγώ τον Ιούλιο είχα 25-30 Mbps

Αναλογα την πυλη και σε ποια κεραια η cell θα σε συνδεσει θα συμφωνησω.Εχει τυχει να ειμαι μεσημερι με φουλ κοσμο μπροστα απο τα καραβια που πανε για Αργοσαρωνικο και να φτανει μαξ 30-40 και μετα απο μια εβδομαδα στον γυρισμο εκει που περιμενα το τρολει η 338 να μου δινει 150 mbps βεβαια η ασταθεια να λεγεται. 

Απλος πελατης ειμαι και ξερω οτι το στησιμο του δικτυου εχει παθογενειες. 

4 minutes ago, Sebu said:

Δεν σε αμφισβητω οπως ομως δεν μπορω να αμφισβητησω και τις μετρησεις που μου δινει το iphone ουτε την πραγματικη εμπειρια χρησης που online εφαρμογες κολλανε, φωτογραφίες και άρθρα δεν φορτώνουν κτλ. Το οποιο iphone καθως ειναι παλαιοτερης γενιας δεν υποστηριζει 5G αρα περιοριζομαι αναγκαστικα στο 4G για καμποσο καιρο ακομα.

Σωστα ηθελα να το προσθεσω αυτο ναι εν κινησει οι εναλλαγες που κανει το δικτυο σε καποιες περιπτωσεις δημιουργει κακη εμπειρια χρησης. 

Παντως να καταλαβεις οτι ο Πειραιας ειναι "θεωρητικα" απο τις "prime" περιοχες της Κοκκινης. 

Σιγουρα το 5G ειναι απαραιτητο οπως καταλαβες. 

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, VIPdriver said:

Πολύ αργούν να μας ξεκολλησουν απο το λικουιντ.... .

Εγώ περιμένω το update Νοεμβρίου της εφαρμογής, μήπως γίνει κάτι. Μέχρι στιγμής είμαι στου Οκτωβρίου...

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...