Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρέπει κάποια στιγμή η VF να φτιάξει τα συστήματά της!

Ενεργοποίησα το log in bonus του διαγωνισμού χθές στις 3 τα ξημερώματα, στις 11.30 το πρωί μου έρχεται μήνυμα "τα mb του CU login ΕΛΗΞΑΝ" (!), στη 13.30 μου έρχεται μήνυμα ότι "έχω 20mb από το CU login" και ενώ εδώ και μία ώρα το πακέτο έπρεπε να είχε λήξει και να μπορώ να το ενεργοποιήσω ξανά, δεν υπάρχει ώρα που λήγει - είναι κενό - και ταυτόχρονα μου λέει ότι είναι ήδη ενεργοποιημένο.

Αυτό το αναφέρω και ξέρω ότι πρόκειται για προσφορά και είναι δωρεάν, αλλά το ίδιο κάνουν και στα κανονικά πακέτα. Έχω στη γραμμή την προσφορά του Μάρτη με τα απεριόριστα και τον προηγούμενο μήνα έλεγε ότι το πακέτο λήγει στις 12 τα ξημερώματα, στη 1 τα ξημερώματα υπήρχε κανονικά στη γραμμή μου χωρίς ημ. λήξης και μόλις έκανα μια κλήση, μου τράβηξε από το υπόλοιπό.

Screenshot_20231028-042913.png

Screenshot_20231028-042928.png

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αφού την έβγαλαν στο φβ περισσότεροι θα την δούνε σε σχέση με την τβ. 
Είναι και δωρεάν διαφήμιση..

Όταν λες γενική όμως εννοείς να καθιερωθεί;

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Αφού θέλουν κόσμο γιατί δεν την βγάζουν γενική την προσφορά; 

Εικονικά νούμερα θέλουν. Άλλο να ήταν αυστηρά και μόνο με φορητότητα και άλλο με παραγγελία νέου αριθμού. 

Ξέρουν ότι ο νέος αριθμός θα είναι δεύτερο-τρίτος. Αλλά δεν τους πειράζει γιατί μόνο τα νούμερα θέλουν να αυξήσουν. 

Τώρα με την αλλαγή των 13€ ανανέωση έφυγαν πολλά τέτοια νούμερα σε nova. 

Οπότε για να αντισταθμίσουν τις απώλειες βγάζουν νέες προσφορές. Η προσφορά του myphone με 12€ ανανέωση και όλα απεριόριστα για 9 μήνες ήταν πολύ καλύτερη. Βλέπουμε δηλαδή ότι και οι προσφορές φθίνουν.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, hercoulis said:

Αφού την έβγαλαν στο φβ περισσότεροι θα την δούνε σε σχέση με την τβ. 
Είναι και δωρεάν διαφήμιση..

Όταν λες γενική όμως εννοείς να καθιερωθεί;

 

Εννοώ εκεί που πας να κάνεις τη φορητότητα ή τον νέο αριθμό. Να σου έχει τη νέα προσφορά. Εμείς ας πούμε δεν θα το βλέπαμε εκεί που το διαφημίσανε.  Τεσπα

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Με μία κάρτα, 90 μέρες unlimited. Το έχω κάνει.

Μόνο να ξέρεις σε εμάς πριν κάνα μήνα πέρασαν μερικές μέρες από την ημερομηνία που γράφει, μιλήσαμε στο chat και στο τέλος μπήκανε. Κλασική Vodafone δλδ.

Να φανταστώ δεν ισχύει με cashback ε; Γιατί δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω τη σιμ

Link to comment
Share on other sites

Just now, jaranor said:

Να φανταστώ δεν ισχύει με cashback ε; Γιατί δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω τη σιμ

Όχι θέλει κανονική κάρτα.. και μάλιστα χαμένα θα πάνε γιατί δεν μπορείς να τα κάνεις ούτε smart pocket ούτε να τα στείλεις σε άλλον.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, kalitexnis_g said:

Όχι θέλει κανονική κάρτα.. και μάλιστα χαμένα θα πάνε γιατί δεν μπορείς να τα κάνεις ούτε smart pocket ούτε να τα στείλεις σε άλλον.

Γιατί δεν μπορείς  𝒔𝒎𝒂𝒓𝒕 𝒑𝒐𝒄𝒌𝒆𝒕 ;

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, sou_d said:

Γιατί δεν μπορείς  𝒔𝒎𝒂𝒓𝒕 𝒑𝒐𝒄𝒌𝒆𝒕 ;

Γιατί αν αγοράσεις πακέτο φεύγουν εκεί τα λεφτά. Μόνο στο ενδεχόμενο να γίνεις liquid αμέσως ίσως δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Όχι θέλει κανονική κάρτα.. και μάλιστα χαμένα θα πάνε γιατί δεν μπορείς να τα κάνεις ούτε smart pocket ούτε να τα στείλεις σε άλλον.

Κι αν στο τέλος του 2ου μήνα λήξουν τα ~13 ευρώ, έχεις και όλο τον 3ο τα απεριόριστα data;

(γιατί έτσι σου βγαίνει χοντρικά 4,5ευρώ το μήνα ας πούμε, οπότε θα αξίζει)

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kalitexnis_g said:

Γιατί αν αγοράσεις πακέτο φεύγουν εκεί τα λεφτά. Μόνο στο ενδεχόμενο να γίνεις liquid αμέσως ίσως δουλέψει.

Μα απλώς θα βάλεις χρήματα, θα ενεργοποιηθούν τα απεριόριστα για 3 μήνες και τα 13€ που θα βάλεις, θα τα φας σουβλάκια με το  𝒔𝒎𝒂𝒓𝒕 𝒑𝒐𝒄𝒌𝒆𝒕. Δεν απαιτείται ενεργοποίηση κάποιου πακέτου

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σε αφήσει να πάρεις κουπόνι με smart pocket με 13 ευρώ. Θέλει ανανέωση 15 ευρώ και ενεργοποίηση κάποιου πακέτου 6 ευρώ τον τελευταίο μήνα.

Screenshot_20231028-213105.thumb.png.477e428ccb5d0fc1a1006ab78793ac5f.png

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, kmpatra said:

Δεν θα σε αφήσει να πάρεις κουπόνι με smart pocket με 13 ευρώ. Θέλει ανανέωση 15 ευρώ και ενεργοποίηση κάποιου πακέτου 6 ευρώ τον τελευταίο μήνα.

Screenshot_20231028-213105.thumb.png.477e428ccb5d0fc1a1006ab78793ac5f.png

 

Εδώ λέει απλώς ότι θέλει ενεργοποίηση, οποιουδήποτε πακέτου. Οπότε θεωρητικά δεν θα γίνεται και με το 0,90€;

Screenshot_2023-10-28-22-06-08-18_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

 

Πρόσφατα έκανα φορητότητα, προπλήρωσα τα 13€, οπότε είχαν και 5€ έξτρα μέσα. Ήρθε με προεπιλεγμένο πακέτο των 11,5€ και 7,14 ευρώ μέσα. Έκανα ένα κουπόνι με 4,70€.

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το αλλάξανε τελευταία αυτό,εγώ πάντως έχω βάλει πακέτο πριν λίγες μέρες (αυτό με τα 7,2 για 20 μέρες) και δεν ξεκλείδωσε, η εικόνα είναι αυτή που βλέπεις. Εσένα προφανώς τράβηξε κατά προτεραιότητα τα ευρώ από το δώρο για να ενεργοποιήσει αυτόματα το πακέτο και το υπόλοιπο που έχει απομείνει είναι από την ανανέωση που έκανες αρχικά.

 

Επίσης προφανώς μέτρησε και το "προεπιλεγμένο" πακέτο

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kmpatra said:

Δεν ξέρω αν το αλλάξανε τελευταία αυτό,εγώ πάντως έχω βάλει πακέτο πριν λίγες μέρες (αυτό με τα 7,2 για 20 μέρες) και δεν ξεκλείδωσε, η εικόνα είναι αυτή που βλέπεις. Εσένα προφανώς τράβηξε κατά προτεραιότητα τα ευρώ από το δώρο για να ενεργοποιήσει αυτόματα το πακέτο και το υπόλοιπο που έχει απομείνει είναι από την ανανέωση που έκανες αρχικά.

 

Επίσης προφανώς μέτρησε και το "προεπιλεγμένο" πακέτο

Στο  𝒔𝒊𝒕𝒆  λέει αυτό που έγραψες. Οπότε ή η εφαρμογή το γράφει λάθος ή στο  𝒔𝒊𝒕𝒆. Θα το δοκιμάσω σε μερικές μέρες και θα ενημερώσω. Αν το κάνεις 𝒍𝒊𝒒𝒖𝒊𝒅, γράφει πάντως, ότι γίνεται ούτως ή άλλως. Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jaranor said:

Κι αν στο τέλος του 2ου μήνα λήξουν τα ~13 ευρώ, έχεις και όλο τον 3ο τα απεριόριστα data;

(γιατί έτσι σου βγαίνει χοντρικά 4,5ευρώ το μήνα ας πούμε, οπότε θα αξίζει)

Ναι έτσι είναι.. είναι 90 μέρες και μειώνονται. Άσχετα με το υπόλοιπο σε λεφτά.

2 ώρες πριν, sou_d said:

Μα απλώς θα βάλεις χρήματα, θα ενεργοποιηθούν τα απεριόριστα για 3 μήνες και τα 13€ που θα βάλεις, θα τα φας σουβλάκια με το  𝒔𝒎𝒂𝒓𝒕 𝒑𝒐𝒄𝒌𝒆𝒕. Δεν απαιτείται ενεργοποίηση κάποιου πακέτου

Ααααα!!  Μία λεπτομέρεια που ξέχασα να αναφέρω.. όταν έβαλα κάρτα στο 2ο νούμερο μπήκε αυτόματα ένα πακέτο. Πήρα τηλ στην εξυπηρέτηση και το ακύρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσθεσα άλλη χρεωστική κάρτα για τη χρέωση του liquid. Δεν βρίσκω πουθενά τρόπο να διαγράψω την προηγούμενη. Το έχει κάνει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, duellergr said:

Μόλις πρόσθεσα άλλη χρεωστική κάρτα για τη χρέωση του liquid. Δεν βρίσκω πουθενά τρόπο να διαγράψω την προηγούμενη. Το έχει κάνει κάποιος;

Μέσα από το my Vodafone γίνεται αυτο

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, kmpatra said:

Δεν ξέρω αν το αλλάξανε τελευταία αυτό,εγώ πάντως έχω βάλει πακέτο πριν λίγες μέρες (αυτό με τα 7,2 για 20 μέρες) και δεν ξεκλείδωσε, η εικόνα είναι αυτή που βλέπεις. Εσένα προφανώς τράβηξε κατά προτεραιότητα τα ευρώ από το δώρο για να ενεργοποιήσει αυτόματα το πακέτο και το υπόλοιπο που έχει απομείνει είναι από την ανανέωση που έκανες αρχικά.

 

Επίσης προφανώς μέτρησε και το "προεπιλεγμένο" πακέτο

Επειδή θα έσκαγα αν δεν το έκανα. Ενεργοποιήσα την κάρτα, ανανέωσα με 13€ και μέχρι στιγμής μου έχει δώσει διπλασιασμό χρημάτων και όχι απεριόρισατ 𝒅𝒂𝒕𝒂. Ίσως αργότερα μέσα στην ημέρα, γίνει κι αυτό. Όσον αφορά το  𝒔𝒎𝒂𝒓𝒕 𝒑𝒐𝒄𝒌𝒆𝒕, γράφει ότι επειδή έχω τα έξτρα δωρεάν χρήματα μέσα, δεν μπορώ να εκδώσω κουπόνι. Βλέπω τι γίνεται στο μέλλον και ενημερώνω

IMG_20231029_150453_579.jpg

IMG_20231029_150454_092.jpg

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντα ίσχυε. Όταν δηλαδή υπάρχουν χρήματα από δώρα έστω και 0.01€ δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις smart pocket. 

Πρώτα θα πρέπει να φτιάξουν το σύστημα (εάν δεν το έχουν κάνει ήδη) όλες οι αγορές πακέτων να πληρώνονται από τα δωρεάν χρήματα.

Και σε δεύτερη φάση θα πρέπει αναγκαστικά να αγοράσεις πακέτο/ πακέτα τουλάχιστον 10€, ώστε να ξεφορτωθείς τα δώρα για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το smart pocket.

9 minutes ago, sou_d said:

Επειδή θα έσκαγα αν δεν το έκανα. Ενεργοποιήσα την κάρτα, ανανέωσα με 13€ και μέχρι στιγμής μου έχει δώσει διπλασιασμό χρημάτων και όχι απεριόρισατ 𝒅𝒂𝒕𝒂. Ίσως αργότερα μέσα στην ημέρα, γίνει κι αυτό. Όσον αφορά το  𝒔𝒎𝒂𝒓𝒕 𝒑𝒐𝒄𝒌𝒆𝒕, γράφει ότι επειδή έχω τα έξτρα δωρεάν χρήματα μέσα, δεν μπορώ να εκδώσω κουπόνι. Βλέπω τι γίνεται στο μέλλον και ενημερώνω

IMG_20231029_150453_579.jpg

IMG_20231029_150454_092.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, duellergr said:

Στους liquid το my Vodafone δε λειτουργεί, δεν ανοίγει.

Δοκίμασε μέσα από τον ιστότοπο της Vodafone να κάνεις λογαριασμό στο my Vodafone.Δεν θα σου εμφανίσει το liquid αλλά το αφμ σου.Εκει από τις ρυθμίσεις θα κάνεις δουλειά 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...