Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τη 2η sim που σου κάνουν δώρο όταν κάνεις φορητότητα (την οποία ούτε καν ενεργοποίησα), μου ήρθε η προσφορά:

UNLIMITED DATA ΓIA 3 MHNEΣ. BAΛE KAPTA ΣTO ΔΩPO NOYMEPO 69xxxxxxxx ΠOY EΛABEΣ AΠO TO CU MAZI ME THN ΠAPAΓΓEΛIA ΣOY MEXPI 17/9 KAI TA UNLIMITED DATA ΘA ΠPOΣTEΘOYN ΣTO NEO CU APIΘMO ΣOY EΩΣ TIΣ 29/9.

Το έχει ενεργοποιήσει κανείς αυτό; Πχ, πρέπει να βάζω κάρτα κάθε μήνα, για τους 3 μήνες; Μπορώ με 1 cashback μια φορά να έχω unlimited data για 3 μήνες; (= η καλύτερη περίπτωση! )

Link to comment
Share on other sites

Σε παρόμοια περίπτωση στο παρελθόν με αντίστοιχες προσφορές "βάλε κάρτα" δεν ενεργοποιούταν ούτε με 8 ευρώ, χρειαζόταν 12ρα "γιατί η 8ρα ήταν νέα και το σύστημα και δεν την αναγνώριζε". Παρόλα αυτά το κάνανε χειροκίνητα μετά από αίτημα/γκρίνια στο support. Με cashback δεν θεωρώ ότι θα γίνει αυτόματα και αμφιβάλλω αν θα στο ενεργοποιήσουν χειροκίνητα καθώς θα πατήσουν στο ότι δεν θεωρείται ότι έβαλες κάρτα, όπως λέει η προσφορά (αλλά έκανες κάποια μορφής ανανέωση).

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Με μια ανανέωση παίρνεις απεριόριστα για 3 μηνες, χωρίς υποχρέωση ανανέωσης κάθε μήνα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jaranor said:

Για τη 2η sim που σου κάνουν δώρο όταν κάνεις φορητότητα (την οποία ούτε καν ενεργοποίησα), μου ήρθε η προσφορά:

UNLIMITED DATA ΓIA 3 MHNEΣ. BAΛE KAPTA ΣTO ΔΩPO NOYMEPO 69xxxxxxxx ΠOY EΛABEΣ AΠO TO CU MAZI ME THN ΠAPAΓΓEΛIA ΣOY MEXPI 17/9 KAI TA UNLIMITED DATA ΘA ΠPOΣTEΘOYN ΣTO NEO CU APIΘMO ΣOY EΩΣ TIΣ 29/9.

Το έχει ενεργοποιήσει κανείς αυτό; Πχ, πρέπει να βάζω κάρτα κάθε μήνα, για τους 3 μήνες; Μπορώ με 1 cashback μια φορά να έχω unlimited data για 3 μήνες; (= η καλύτερη περίπτωση! )

Δεν βλεπω να μιλαει για δωρεαν ή για δωρο unlimited data. Λογικα  θα θελει ανανεωση 12+ ευρω και θα στα δωσει χρεωνοντας 10.90 απο το υπολοιπο σου; Υποθετω απο οσα εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2023 at 9:02 ΜΜ, GREGORYMO said:

Έτσι πανε οι πιθανότητες 

Δυστυχώς φαίνεται να το φτιάξανε και αν πάρεις την προσφορά vodafone thank you (unlimited για 24 ώρες) μία φορά δεν μπορείς να την πάρεις πάλι.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spiliot said:

Δυστυχώς φαίνεται να το φτιάξανε και αν πάρεις την προσφορά vodafone thank you (unlimited για 24 ώρες) μία φορά δεν μπορείς να την πάρεις πάλι.

Εγώ την πήρα χθες σε 2 αριθμόυς.

Στον 1 αριθμό , συνεχίζεται ΑΚΟΜΑ!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, jaranor said:

Για τη 2η sim που σου κάνουν δώρο όταν κάνεις φορητότητα (την οποία ούτε καν ενεργοποίησα), μου ήρθε η προσφορά:

UNLIMITED DATA ΓIA 3 MHNEΣ. BAΛE KAPTA ΣTO ΔΩPO NOYMEPO 69xxxxxxxx ΠOY EΛABEΣ AΠO TO CU MAZI ME THN ΠAPAΓΓEΛIA ΣOY MEXPI 17/9 KAI TA UNLIMITED DATA ΘA ΠPOΣTEΘOYN ΣTO NEO CU APIΘMO ΣOY EΩΣ TIΣ 29/9.

Το έχει ενεργοποιήσει κανείς αυτό; Πχ, πρέπει να βάζω κάρτα κάθε μήνα, για τους 3 μήνες; Μπορώ με 1 cashback μια φορά να έχω unlimited data για 3 μήνες; (= η καλύτερη περίπτωση! )

Σε αντίστοιχη προσφορά στο παρελθόν, χρειαζόταν μία ανανέωση 12€ και τα Unlimited εμπαιναν κάθε μήνα χωρίς κάποια άλλη ανανέωση ή χρέωση. Θυμάμαι ότι το είχα αναφέρει κι εδώ ότι (τουλάχιστον σε μένα) κάθε μήνα μου έβαζαν 800gb αντί για απεριόριστα.

Επίσης, να γνωρίζετε ότι η SIM που σας στέλνουν ώς δώρο είναι ήδη ενεργοποιημένες χωρίς να κάνετε κάτι εσείς και σ'αυτές βάζουν επί 3 μήνες κάτι mb δώρα και έχουν για 3 μήνες διπλασιασμό της κάρτας. Αν πρόσεξα καλά την προηγουμενη βδομάδα που πήρα νέα καρτα, σε κάποιο πεδίο υπάρχει, πλέον, "τικ" που σε ενημερώνει ότι συναινείς να ενεργοποιηθεί αυτόματα η δευτερη SIM στα στοιχεια που τους δινεις. 

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου αντίστοιχη κάρτα πάντως τον Ιούλιο ήθελε τη γνωστή κλήση στο 1285 για να πάρει εμπρός. Πιθανόν αυτό που λες να αφορά την ταυτοποίηση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

 

16 ώρες πριν, jaranor said:

Για τη 2η sim που σου κάνουν δώρο όταν κάνεις φορητότητα (την οποία ούτε καν ενεργοποίησα), μου ήρθε η προσφορά:

UNLIMITED DATA ΓIA 3 MHNEΣ. BAΛE KAPTA ΣTO ΔΩPO NOYMEPO 69xxxxxxxx ΠOY EΛABEΣ AΠO TO CU MAZI ME THN ΠAPAΓΓEΛIA ΣOY MEXPI 17/9 KAI TA UNLIMITED DATA ΘA ΠPOΣTEΘOYN ΣTO NEO CU APIΘMO ΣOY EΩΣ TIΣ 29/9.

Το έχει ενεργοποιήσει κανείς αυτό; Πχ, πρέπει να βάζω κάρτα κάθε μήνα, για τους 3 μήνες; Μπορώ με 1 cashback μια φορά να έχω unlimited data για 3 μήνες; (= η καλύτερη περίπτωση! )

Μίλησα με το τσατ και μου επιβεβαίωσαν ότι όντως με μια ανανέωση παίρνεις απεριόριστα για 3 μήνες χωρίς άλλη προϋπόθεση. Η ανανέωση πρέπει να είναι κανονική όμως, οχι Cashback.

Προσωπικά, σκοπεύω να βάλω 12€, μετά στο δίμηνο μια ανανέωση με cashback και τον 4ο μήνα θα ενεργοποίησω το πακέτο των 10€ για 200GB (πρακτικά απεριόριστα για μένα) από το Big Bang. 4 μήνες απεριόριστα με 12€. Διόλου άσχημα.

Screenshot_2023-09-15-10-30-51-337.jpg

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μεταφορά το q σε cu πριν 1,5 μήνα με σκοπό το liquid 15€/μήνα διαβάζοντας και μαθαίνοντας τις προσφορές μέσα από το συγκεκριμένο νήμα. Καί εκεί που λογικά αν ήμουν σε μια άλλη εταιρεία θα σταματούσα το ψάξιμο και το διάβασμα, νιώθω κυριολεκτικά ότι έχω ανεβάσει δείκτη iq προσπαθώντας να εκμεταλλευτώ όλες τις προσφορές, τα δωρεάν χρήματα, τις προθεσμίες και τα κόλπα. Τελικά όχι τόσο για να γλιτώσω τα λιγοστά ευρώ (που τόσα είναι αν τα μετρήσει κανείς) όσο για την ευχαρίστηση της επίλυσης ενός ακόμη γρίφου. Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος για την Ιθάκη... Ευχαριστούμε voda που δεν μας αφήνεις να βαρεθούμε ποτέ.

Edited by duellergr
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, duellergr said:

Έκανα μεταφορά το q σε cu πριν 1,5 μήνα με σκοπό το liquid 15€/μήνα διαβάζοντας και μαθαίνοντας τις προσφορές μέσα από το συγκεκριμένο νήμα. Καί εκεί που λογικά αν ήμουν σε μια άλλη εταιρεία θα σταματούσα το ψάξιμο και το διάβασμα, νιώθω κυριολεκτικά ότι έχω ανεβάσει δείκτη iq προσπαθώντας να εκμεταλλευτώ όλες τις προσφορές, τα δωρεάν χρήματα, τις προθεσμίες και τα κόλπα. Τελικά όχι τόσο για να γλιτώσω τα λιγοστά ευρώ (που τόσα είναι αν τα μετρήσει κανείς) όσο για την ευχαρίστηση της επίλυσης ενός ακόμη γρίφου. Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος για την Ιθάκη... Ευχαριστούμε voda που δεν μας αφήνεις να βαρεθούμε ποτέ.

Τελικά ήρθαμε πολλοί από Q 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, duellergr said:

Έκανα μεταφορά το q σε cu πριν 1,5 μήνα με σκοπό το liquid 15€/μήνα διαβάζοντας και μαθαίνοντας τις προσφορές μέσα από το συγκεκριμένο νήμα. Καί εκεί που λογικά αν ήμουν σε μια άλλη εταιρεία θα σταματούσα το ψάξιμο και το διάβασμα, νιώθω κυριολεκτικά ότι έχω ανεβάσει δείκτη iq προσπαθώντας να εκμεταλλευτώ όλες τις προσφορές, τα δωρεάν χρήματα, τις προθεσμίες και τα κόλπα. Τελικά όχι τόσο για να γλιτώσω τα λιγοστά ευρώ (που τόσα είναι αν τα μετρήσει κανείς) όσο για την ευχαρίστηση της επίλυσης ενός ακόμη γρίφου. Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος για την Ιθάκη... Ευχαριστούμε voda που δεν μας αφήνεις να βαρεθούμε ποτέ.

Δυστυχώς κατι τετοιο βλέπω κι εγώ. Ασε που η ανακοινωση καταργησης του 8ευρου στο liquid με ξενέρωσε,ακομα δεν πρόλαβα καλά καλά να μπω. Ευτυχώς αλλα πράγματα εχουν μεινει ακομα απειραχτα...περιμενω να τελειωσουν δωρα και άλλα για να μπω σε μια κανονικότητα,να δω ποσο μου κόστιζει τελικά με λιγότερη έννοια και κόπο...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Το cu KALOKAIROSTES δεν βλέπω να έχει καμμία παράταση

Καλα φάγαμε αλλά δυστυχώς τελείωσε :(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το Vodafone Thank You που το έδωσαν για ακόμα μια φορά για ενεργοποιήσεις μέχρι αύριο τα μεσάνυχτα στην αρχή δεν ενεργοποιούταν σε τουλάχιστον τρία νούμερα μετά από κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών λύθηκε καμία ώρα μετά και μπήκαν οι παροχές. Να ξέρετε αν δεν σας μπουν θέλει κλήση για να γίνει άμεσα γιατί με το live chat που το κάναμε στο ένα νούμερο άργησε πολύ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Το cu KALOKAIROSTES δεν βλέπω να έχει καμμία παράταση

Καλα φάγαμε αλλά δυστυχώς τελείωσε 😞

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Μετα θα λεγοταν cu epoxistes να λεμε και ευχαριστω που προλαβαμε καμια προσφορα παραπανω τουλαχιστον 😁

Link to comment
Share on other sites

Ασε που με το 2ο νούμερο που στείλανε στους καινούργιους βγαλαμε και αλλον εναν μηνα με απεριοριστα data στο δικαρτο με το δώρο του liquid + κουπόνια κλπ

Link to comment
Share on other sites

15 Αυγ ενεργοποίησα το δωρεάν μήνα του liquid (στο νούμερο του πατέρα μου, κοντεύω να γίνω πωλητής της voda). Οπότε ξεκίνησε δωρεάν ομιλία που  λήγει 17 Σεπ. (33 μέρες). Έκανα κανονική ανανέωση μέσω τραπ. κάρτας 12 Σεπ. Σήμερα βλέπω τα δωρεάν χρήματα του δώρου (30€ αρχικά) υπάρχουν ακόμη, δεν έχουν ισχύ 1 μήνα μόνο;

Edited by duellergr
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Το Vodafone Thank You που το έδωσαν για ακόμα μια φορά για ενεργοποιήσεις μέχρι αύριο τα μεσάνυχτα στην αρχή δεν ενεργοποιούταν σε τουλάχιστον τρία νούμερα μετά από κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών λύθηκε καμία ώρα μετά και μπήκαν οι παροχές. Να ξέρετε αν δεν σας μπουν θέλει κλήση για να γίνει άμεσα γιατί με το live chat που το κάναμε στο ένα νούμερο άργησε πολύ 

Εμένα, και στα 2 νούμερα μου βγάζει τεχνικό σφάλμα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

Εμένα, και στα 2 νούμερα μου βγάζει τεχνικό σφάλμα 

Τηλέφωνο στο 13830 και σε καμία ώρα θα στο έχουν λύσει και θα σε πάρουν να στο πουν. Μπορείς και από to live chat,αλλά εκεί καθυστέρησε υπερβολικά η αποκατάσταση(γύρω στις 6 ώρες). Εμένα αυτό έτυχε στο δικό μου και σε άλλα δύο γνωστών μου. Βέβαια τα δικά μας ήταν δευτέρα νούμερα

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2023 at 9:55 ΜΜ, minast said:

Απ' όσο ξέρω μόνο η Nova επιτρέπει κλήσεις WiFi από εξωτερικό χωρίς να θεωρούνται roaming. Καλή τύχη πάντως 🙂

Όταν ενεργοπισα το wifi calling δεν εμφάνισε το σηματακη ότι έγινε σύνδεση με wifi calling 

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην εμφανιζεται σε ολα τα κινητα κατι, ή καποια ειδοποιηση. Καποια δειχνουν την ωρα που καλεις ή στη λιστα των κλησεων ενδείξεις οπως το σημα του wifi ή HD. Εκει που γράφει το ονομα παρόχου δεν λεει "Vodafone wifi calling"? εννοειται οτι δεν αρκει η ενεργοποιηση,πρεπει να πας και στις ρυθμισεις του κινητου να ανοιξεις το διακόπτη του, και να κάνεις και μια επανεκκίνηση.

edit α μιλας για περιαγωγη στο εξωτερικό...οπως ειπαν και παραπανω παιζει να μη δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί στο εξωτερικό ξεκάθαρα και δοκιμασμένα!

Quote
Μπορώ να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία Vodafone WiFi Calling εκτός Ελλάδος;

Η υπηρεσία WiFi Calling είναι διαθέσιμη μόνο εντός Ελλάδος.

 

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...