Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

εχθες βγηκε προσφορα ελατε στη VODAFONE CU με φορητοτητα η νεο νουμερο.....δωρεαν 10 ευρω καθε μηνα αν το κανετε καρτοκινητο....για 12 μηνες

Πελατης χρονια λλης εταιρειας ...κανω αιτηση ..... μου ερχεται απαντηση email ΔΩΡΕΑΝ απεριοριστα Δεδομενα και BLUETOOTH αλλη προσφορααπο αυτη τπου ηθελα...... και ζητησα

Μπορω να αρνηθω την παραλαβη της sim απο το παιδι που θα την φερει?

Θεωρω οτι εξαπατηθηκα και εχασα κα χρονο σε μη αξιοπιστη προσφορα διαφημιη παραπλανητικη θα ελεγα και δε ξερω αν ειναι σφαλμα της εταιρειας η αυτου που το προωθησε στα lagonika!

Link to comment
Share on other sites

εχθες βγηκε προσφορα ελατε στη VODAFONE CU με φορητοτητα η νεο νουμερο.....δωρεαν 10 ευρω καθε μηνα αν το κανετε καρτοκινητο....για 12 μηνες
Πελατης χρονια λλης εταιρειας ...κανω αιτηση ..... μου ερχεται απαντηση email ΔΩΡΕΑΝ απεριοριστα Δεδομενα και BLUETOOTH αλλη προσφορααπο αυτη τπου ηθελα...... και ζητησα
Μπορω να αρνηθω την παραλαβη της sim απο το παιδι που θα την φερει?
Θεωρω οτι εξαπατηθηκα και εχασα κα χρονο σε μη αξιοπιστη προσφορα διαφημιη παραπλανητικη θα ελεγα και δε ξερω αν ειναι σφαλμα της εταιρειας η αυτου που το προωθησε στα lagonika!
Ναι μπορείς να αρνηθείς την παραλαβή αλλά ίσως δεν έχουν ενημερώσει την προσφορά μπορείς να βάλεις το νούμερο σου να σε καλέσουν για διευκρινήσεις

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το συζητουσαμε και παραπισω. Σου εδωσε την προσφορά που εχει το λινκ. Τι ακριβώς συμβαίνει δεν ξέρουμε με αυτό. Μιλα με το τσατ για διευκρινήσεις καλυτερα. Ισως τα δινουν επιπλέον με τα data.

Προλαβαίνεις να ακυρωσεις κι απο εκει.

Βασικά στο μήνυμα που ηρθε σε ολους μας μίλαγε για νεο νούμερο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

εστειλα 3 φορες σε chat με γειωσαν....το εκλεισαν πριν καν προλαβω να ολοκληρωσω την κουβεντα......αν κρινω απο την εξυπηρετηση κοινου παντως ....... θα πρεπει να ειναι τραγικα τα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά που θες φαίνεται να αποδίδεται με την πρώτη ανανέωση του κάθε μήνα και τα 10 ευρώ θα διαρκούν 30 μέρες. Με τον τρόπο που δουλεύει η vodafone σημαίνει ότι όσο παίρνεις δώρο θα είναι κλειδωμένο το smart pocket (δε θα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις αλλού εκτός από κατανάλωση σε χρήση/πακέτα). Δηλαδή έχει νόημα μόνο αν θες να αγοράζεις κάποιο πακέτο 18-22 ευρώ οπότε το παίρνεις με περίπου τα μισά λεφτά ή αν στέλνεις σε αριθμούς που σε χρεώνουν από το υπόλοιπο.

Μίλα με την υποστήριξη - δεν είναι τόσο τραγικά να μιλήσεις μαζί τους σε φυσιολογικές συνθήκες αλλά μπορεί να πήζουν τώρα λόγω της προσφοράς. Δες τους όρους της προσφοράς που θα πάρεις και ανάλογα αποφάσισε. Αν δεν παραλάβεις την κάρτα δεν γίνεται φορητότητα και ειδικά αν έχεις ζητήσει αντικαταβολή δεν χάνεις τίποτα.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pedro_G said:

εστειλα 3 φορες σε chat με γειωσαν....το εκλεισαν πριν καν προλαβω να ολοκληρωσω την κουβεντα......αν κρινω απο την εξυπηρετηση κοινου παντως ....... θα πρεπει να ειναι τραγικα τα πραγματα!

Περίεργο δεν μου εχει τυχει. Υπάρχει τηλεφωνο που ασχολείται με τις φορητοτητες καρτοκινητων. Με ειχαν καλεσει απο το 210 6706828 αλλα δεν ξέρω αν είναι κεντρικό ή εσωτερικό,δοκιμασε μηπως απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Pedro_G said:

εχθες βγηκε προσφορα ελατε στη VODAFONE CU με φορητοτητα η νεο νουμερο.....δωρεαν 10 ευρω καθε μηνα αν το κανετε καρτοκινητο....για 12 μηνες

Πελατης χρονια λλης εταιρειας ...κανω αιτηση ..... μου ερχεται απαντηση email ΔΩΡΕΑΝ απεριοριστα Δεδομενα και BLUETOOTH αλλη προσφορααπο αυτη τπου ηθελα...... και ζητησα

Μπορω να αρνηθω την παραλαβη της sim απο το παιδι που θα την φερει?

Θεωρω οτι εξαπατηθηκα και εχασα κα χρονο σε μη αξιοπιστη προσφορα διαφημιη παραπλανητικη θα ελεγα και δε ξερω αν ειναι σφαλμα της εταιρειας η αυτου που το προωθησε στα lagonika!

Είναι πιθανό η προσφορά να ισχύει μόνο για όσους έχουν λάβει σχετικό μήνυμα και για τους υπόλοιπους να ισχύει η προσφορά που εμφανίζεται στη σελίδα της φορητότητας / νέας SIM του CU.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, geoponer said:

Είναι πιθανό η προσφορά να ισχύει μόνο για όσους έχουν λάβει σχετικό μήνυμα και για τους υπόλοιπους να ισχύει η προσφορά που εμφανίζεται στη σελίδα της φορητότητας / νέας SIM του CU.

Πολυ πιθανό αυτό, αλλά όταν πατάνε στο λινκ του σμσ τους παει στη συγκεκριμένη προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Στη γενική παει το λινκ. Πολυ πιθανόν να έχουν κάνει λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα παραλαβω ζητησα με αποστολη κουριερ και πληρωμη αντικαταβολη...θα αρνηθω ευγενικα ...θα παραμεινω στην εταιρεια που ειμαι και εχω 3 αριθμους και χειριζομαι ταυτοχρονα για ολη την οικογενεια 

Σας ευχαριστω παιδες

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εγώ,χθες που μου ήρθε το sms έκανα αίτηση αλλά μου στείλανε άλλη προσφορά από αυτή που ζήτησα. Το ωραίο είναι πως ενώ είχα email επιβεβαίωσης και αποδεικτικό πληρωμής (πλήρωσα με κάρτα) στην εξυπηρέτηση πελατών δεν έβρισκαν την παραγγελία μου για να μου πουν τι ισχύει... τελικά το ακύρωσα αλλά σκέφτομαι να κάνω ακόμη μία προσπάθεια μιας και θεωρώ πως είναι καλή περίπτωση ασχέτως αν στην περιοχή μου το 5g είναι τραγικό 

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/vodafone-cu-diplasiasmos-paroxwn/

Πάρε νέα CU SIM ή μετάφερε τον αριθμό σου από άλλο πάροχο και έχεις διπλασιασμό των παροχών στα πακέτα για 1 χρόνο και ΔΩΡΟ 17GB με την πρώτη 12ευρη ανανέωση κάθε μήνα για 6 μήνες.

Μαζί με την παραγγελία σου, θα λάβεις μία κάρτα SIM ΔΩΡΟ από εμάς!
Στην παραγγελία σου, εφόσον επιλέξεις να πάρεις νέο CU νούμερο, μπορείς να επιλέξεις άυλη κάρτα eSIM με επιπλέον κόστος 9,90€. Η eSIM δεν συνδυάζεται προς το παρόν με τη μεταφορά αριθμού από άλλο πάροχο.

Ο διπλασιασμός των παροχών για 12 μήνες ισχύει για την ενεργοποίηση των πακέτων: CU MeApOla 13.5, CU MeApOla 10.9, CU MeApOla Extra13.5, CU MeApOla 18, CU MeApOla 7.2, CU MeApOla 7.2 EXTRA, CU XCLUSIVE MeApOla 9, CU XCLUSIVE MeApOla 10.9, CU XCLUSIVE MeApOla 13.5, CU XCLUSIVE MeApOla 17.5, CU MeApOla 27.

Edited by nick.76
Link to comment
Share on other sites

κ εγω εκαβα αιτηση φορητοτητας κ στο email μου εβγαλε την προσφορα απεριοριστα data κ το ηχειο!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vasilhs_lamia said:

κ εγω εκαβα αιτηση φορητοτητας κ στο email μου εβγαλε την προσφορα απεριοριστα data κ το ηχειο!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Απεριόριστα data για ποσο καιρό και με τι κόστος;

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστα data για ποσο καιρό και με τι κόστος;
ειναι η προηγουμενη προσφορα που ειχαν με 12 ευρω ανανεωση απεριοριστα data κ ηχειο μπλου τουθ

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου εδινε το kalokairistes τρωγοντας βέβαια το υπολοιπο. Εγω τους γκρινιαξα τοτε γιατι μου ειπαν πει και καλα οτι το χρησιμοποιώ το υπολοιπο οπως θελω και δεν μπαινει αυτοματα. Και το ακύρωσαν μετά την γκρίνια γυρνώντας τα χρήματα πισω. Τωρα βέβαια αυτο με τις διπλάσιες παροχές είναι λιγο πιο ξεκαθαρο ότι ανάλογα την ανανέωση σου βάζει αυτόματα πακέτο. Ρωτηστε οσοι ενδιαφερεστε παντως γιατι μαλλον δεν έχουν αλλάξει ακομα τα email με την νεα προσφορά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Αρχες Ιουλίου σίγουρα την είχαν,εγώ έκανα κατα τις 12-13 αίτηση. Βασικά μάλλον συνέπεσε με την προσφορά kalokairistes

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πριν το καλοκαιρι ξεκινησε, αλλά δεν ειμαι σιγουρος εάν ήταν για 12 μήνες ή μεχρι το τελος του 2023.

Link to comment
Share on other sites

εγω λογικα απο ωρα σε ωρα θα ενεργοποιηθω...μου εστειλαν κ σμσ για νεο αριθμο στην βονραφον 10 ευρω καθε μηνα...θα μου το δωσουν κ στον αριθμο που εκανα φορητοτητα?

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ηταν τα απεριόριστα data + ομιλία και δωρο τα ακουστικά. Ειχε δωθει νωριτερα αυτη,για 9 μήνες (ουσιαστικά μεχρι τελος χρόνου,αρα μαλλον Φεβρουάρη-Μάρτη). Και μια 2η φορά αργότερα που δοθηκε μεσω myphone,θα τη βρεις λογικά στις ειδήσεις. Αυτη που έγραψα πριν και πηρα και εγώ είχε δώρο ηχείο Bluetooth και δεν έδινε απεριόριστη ομιλία.

11 minutes ago, VIPdriver said:

Νομίζω πριν το καλοκαιρι ξεκινησε, αλλά δεν ειμαι σιγουρος εάν ήταν για 12 μήνες ή μεχρι το τελος του 2023.

------

4 minutes ago, vasilhs_lamia said:

εγω λογικα απο ωρα σε ωρα θα ενεργοποιηθω...μου εστειλαν κ σμσ για νεο αριθμο στην βονραφον 10 ευρω καθε μηνα...θα μου το δωσουν κ στον αριθμο που εκανα φορητοτητα?

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν ειχε γίνει αίτηση πριν το sms λογικά όχι. Και λέει ότι είναι για νέο νουμερο καθαρά.Στέλνουν και 2η σιμ με νέο νούμερο δεν ξέρω αν μπορείς να ζητήσεις να μπουν εκει

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Αυτο που λες ηταν τα απεριόριστα data + ομιλία και δωρο τα ακουστικά. Ειχε δωθει νωριτερα αυτη,για 9 μήνες (ουσιαστικά μεχρι τελος χρόνου,αρα μαλλον Φεβρουάρη-Μάρτη). 

 

Αυτο εαν καποιος δεν το εχει ενεργοποιησει ποτέ (το συντηρει με κασμπακ) και σημερα βάλει 12ε θα παρει τα απεριόριστα;

Link to comment
Share on other sites

Αφου τελειωσαν τα τζαμπα λογω ηλεκτρονικης πληρωμης κλπ το έκανα liquid και δεν εχω ακομα βαλει αλλη καρτα για να ξέρω τι κανει,η τοτε προσφορά εγραφε οτι τα παιρνεις οσο διαρκει η προσφορά καλοκαιριστες. Τοτε σε μενα ειχε την αρχικη ημερομηνία,αργοτερα βαλανε την ημερομηνία της 1ης παράτασης (15/9) γιά όσους έκαναν παραγγελία

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Σημειωση αν καποιοι δεν το εχουν δει οσοι αγοραζουν καλοκαιριστες μπορουν να εισπραξουν μεχρι 5 κουπονια ανα ενεργοποιηση πακετου σε σχεση με πριν που ηταν 1

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...