Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, EllinikoNisi said:

Ίσως τελικά προτιμότερο είναι να γίνεσαι cu να ανανεώνεις και ξανά liquid. 

Χάνεις την απεριόριστη ομιλία. Και τώρα δηλαδή την έχασα, μου δώσανε 200’ για 30 ημέρες για να το εξισορροπήσουν όπως μου είπαν 🤡

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως ισχύει αυτό είναι μεγάλοι μ..ς. έκαναν κατι καλό και το κατέστρεψαν μόνοι τους

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως ισχύει και υπάρχει τέτοιο παίδεμα σε συνδυασμό με την κατάργηση της 8€ ανανέωσης για κάποιον που δεν μιαλει πολύ ή θέλει πολλά ντάτα ο βάτραχος θα είναι μονόδρομος 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bbbb said:

Αν όντως ισχύει αυτό είναι μεγάλοι μ..ς. έκαναν κατι καλό και το κατέστρεψαν μόνοι τους

Από όσο βλέπω ισχύει. Και σε άλλο κινητό η ίδια συμπεριφορά…

Επισης επειδή ρώτησα μου είπε ότι απεγγράφεσαι από το liquid αυτόματα όταν για 2 μήνες δεν κάνει αυτό μόνο του ανανέωση. Καλά το ανέφερα πιο πάνω, νόμιζα ότι το μπέρδευα με το Cosmote Neo. 

Θα με καλέσει ξανά αυριο. Το εξετάζουν μου είπε 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ άλλαξα ένα που ήταν προγραμματισμένο για 28/8 στις 8/8 για την επόμενη 9/8 και έγινε κανονικά η χρέωση με απόδοση δώρου.

Ίσως η τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής να κάνει νερά; Πάντως είναι παράλογο να σου λέει ότι θα χρεωθείς μια μέρα και τελικά να χρεώνει άλλη

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Από όσο βλέπω ισχύει. Και σε άλλο κινητό η ίδια συμπεριφορά…

Επισης επειδή ρώτησα μου είπε ότι απεγγράφεσαι από το liquid αυτόματα όταν για 2 μήνες δεν κάνει αυτό μόνο του ανανέωση. Καλά το ανέφερα πιο πάνω, νόμιζα ότι το μπέρδευα με το Cosmote Neo. 

Θα με καλέσει ξανά αυριο. Το εξετάζουν μου είπε 

Άρα δεν μπορούμε να εξυπηρετηθούμε με cash back. Δεν πειραζει, καλό ήταν όσο κράτησε....

Οι τελευταίες "αποφασεις και ανακοινωσεις" ηταν μεσα στο καλοκαιρι και ελπιζω να εγιναν απο newbie αντικαταστατη καλοκαιρινών διακοπών του αρμοδιου της συγκεκριμένης θεσης, οπότε  ίσως όταν επιστρέψει να σώσει την κατασταση και να ακυρώσει την αυτοκτονία του liquid....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε με cashback? Βγαίνεις από liquid, κάνεις το cashback και ξαναμπαίνεις. Έτσι και αλλιώς αν όντως θέλει στο δίμηνο ανανέωση liquid για να παραμείνεις θα είναι ακριβώς όταν θα λήγει το προηγούμενο cashback και θα πρέπει να βγεις να ξαναβάλεις, οπότε μηδέν ζημιά.

Πάντως μένει να δούμε που βασίζεται αυτό με το δίμηνο γιατί εγώ τουλάχιστον έχω νούμερα που δεν έχουν κάνει ποτέ αυτόματη ανανέωση (εκτός δώρου) και κανένα δεν το έχει πετάξει εκτός. Σε ένα από αυτά που δεν το χρησιμοποιώ έχει λήξει το υπόλοιπο αρχές Αυγούστου και παραμένει liquid με μηδέν υπόλοιπο. Σε άλλο νούμερο είχα προγραμματισμένη ανανέωση στις 10 του μήνα και την άλλαξα για τις 28 χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς να γίνει προσπάθεια χρέωσης στις 10. Πάντως όπως και να έχει κλείδωσα τις κάρτες σε όλα για να μην χρεώσουν κάτι που δεν περιμένω και βλέπουμε.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, paanos said:

9/8 ήταν προγραμματισμένη ανανέωση 15€ σε liquid (από τις 15/7). Μαζί θα δινόταν ο δωρεάν μήνας. 

13/7, ακόμα δεν έχει μπει. Έβαλα κανονικά κάρτα για να συνεχίσει να μιλάει ο άνθρωπος και στο chat / τηλέφωνο μου λένε το εξής:

Με την τελευταία αλλαγή, όταν μετακινείς τη μπάρα η αλλαγή γίνεται τον παραεπόμενο μήνα. Δηλαδή, εγώ που το αλλαξα 15/7 για 9/8, βλέπουν ότι η επόμενη ανανέωση θα γίνει 9/9. Αν το αλλάξω τώρα για πχ 15/9, θα γίνει 15/10. 

Δεν ξέρω αν όντως ισχύει. Μου φάνηκε πολύ κουλό αλλά με διαβεβαίωσαν ότι πλέον έτσι λειτουργει. Έχει φάει άκυρο η Vodafone (και) απο μένα, κάπως κούρασαν όλα τα συστημικά λάθη 

Πάλι καλά βγήκες κι εσύ να τα πεις. Νόμιζα πως μόνο σε εμένα τα κάνανε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

Πάλι καλά βγήκες κι εσύ να τα πεις. Νόμιζα πως μόνο σε εμένα τα κάνανε.

Και σε γνωστό μου τα ίδια. Θα πάρει όμως αύριο την εξυπηρέτηση πελατών

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aektzhs 1 said:

Και σε γνωστό μου τα ίδια. Θα πάρει όμως αύριο την εξυπηρέτηση πελατών

Και να την πάρει δεν θα γίνει κάτι. Και τι να τους πεις; Ότι θες να τη βγάζεις τζάμπα και σου το χαλάνε; Αυτοί ξεκινάνε να σου μιλάνε με το σκεπτικό ότι βάζεις μία φορά τη μπάρα και πληρώνεις κάθε μήνα συνδρομή. Όταν τους λες τα "κόλπα" ούτε που τα έχουν σκεφτεί ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Αχ μου ελιπαν μερες που επερνες 1200 λεπτα προς ολους και 1200 sms με 5€ 

Screenshot_20230813_232235_ReVanced Extended.jpg

Edited by eridion25
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

Και να την πάρει δεν θα γίνει κάτι. Και τι να τους πεις; Ότι θες να τη βγάζεις τζάμπα και σου το χαλάνε; Αυτοί ξεκινάνε να σου μιλάνε με το σκεπτικό ότι βάζεις μία φορά τη μπάρα και πληρώνεις κάθε μήνα συνδρομή. Όταν τους λες τα "κόλπα" ούτε που τα έχουν σκεφτεί ποτέ.

Το καλό είναι ότι το έκανε πρώτα στο ένα νούμερο αυτό της μητέρας του και δεν το έκανε και στο δεύτερο αυτό του πατέρα του. Τους είχε φέρει από Q γιατί ακρίβυνε. Θα κάνει μια απόπειρα αλλιώς κατευθείαν πάει σε βάτραχο. Ο ίδιος έχει what's up,αλλά οι γονείς του δεν θέλουν πολλά ντάτα

Link to comment
Share on other sites

Το αμερικανικό Πεντάγωνο συστήνει αυτοσυγκράτηση και στις δύο πλευρές.

Δεν χρειάζεται να αποχωρίσεται σε άλλη εταιρία. Κάποια δολιοφθορά θα παίχτηκε στα συστήματα τους και εξού το μπάχαλο. Αύριο με νηφαλιότητα θα πάρουμε τις γενναίες αποφάσεις περιμένοντας και την απάντηση της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Ρε παιδιά εκδίδω κουπόνι smart pocket και δεν μου το δέχεται το efood. Τι κάνω λάθος;

Είχαν ένα θέμα και με τα κουπόνια από τους καλοκαιριστες. Στείλε chat και θα σου δώσουν άλλο 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, paanos said:

Είχαν ένα θέμα και με τα κουπόνια από τους καλοκαιριστες. Στείλε chat και θα σου δώσουν άλλο 

Τελικά το δέχτηκε.. δεν ξέρω γιατί στην αρχή έφαγε κόλλημα. Ήταν και πρώτη φορά που έκανα τη διαδικασία..

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μήνυμα σε κινητό που έχω βάλει για tethering ότι πέρασε τα 240gb και στα 300gb θα αναπροσαρμοστεί η ταχύτητα σε 4mbps μέχρι το τέλος του μήνα.

Οπότε εφαρμόζεται τελικά ο περιορισμός.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, spiliot said:

Ήρθε μήνυμα σε κινητό που έχω βάλει για tethering ότι πέρασε τα 240gb και στα 300gb θα αναπροσαρμοστεί η ταχύτητα σε 4mbps μέχρι το τέλος του μήνα.

Οπότε εφαρμόζεται τελικά ο περιορισμός.

Και όχι μόνο αυτό από ότι φαίνεται το βάζει και στο roaming 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, eridion25 said:

Αχ μου ελιπαν μερες που επερνες 1200 λεπτα προς ολους και 1200 sms με 5€ 

Screenshot_20230813_232235_ReVanced Extended.jpg

Συμφωνώ! Αν και τότε δεν είχε δίκτυο, ειδικά στην περιφέρεια!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, spiliot said:

Εννοείς ότι αν βγεις στο εξωτερικό αφού περάσεις τα 300 θα έχεις μέγιστη ταχύτητα 4mbps?

Δεν ξέρω αν είναι 4Mbps πάντως σου ρίχνει την ταχύτητα 

Link to comment
Share on other sites

Ξαναειπωθηκε για 4mbps πάντως 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spiliot said:

Ήρθε μήνυμα σε κινητό που έχω βάλει για tethering ότι πέρασε τα 240gb και στα 300gb θα αναπροσαρμοστεί η ταχύτητα σε 4mbps μέχρι το τέλος του μήνα.

Οπότε εφαρμόζεται τελικά ο περιορισμός.

Αν τα περάσεις ενημέρωσε μας τι παίζει. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Στο δεύτερο νουμεράκι που μου είχανε δώσει ενεργοποιείται κάθε 30 μέρες το chat βίντεο και social pass (σύνολο 18 γιγα). Για πόσο καιρό θα το παίρνω αυτό ξέρει κανένας? Μου το έδωσε με την ενεργοποίηση της SIM και το ξανά έδωσε και σήμερα που πέρασαν 30 μέρες.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...