Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχουν πακέτα που να βολεύουν στο νέο f2g

Ρευστό και 1 ευρώ ανανέωση θα σκότωνε

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αντι να παμε μπροστά παμε πισω. 8€ ελάχιστη στο κατάστημα,13 online. Να πηγαίνεις σε κατάστημα για ανανέωση 8€ και να σε πρήζουν για παραπάνω ανανέωση,για αυτόματο πακέτο, συμβόλαιο και δεν συμμαζεύεται...πρωσωπικά στο τέλος με βλέπω για φρογκ ή f2g...γιατι και το liquid θα το τσακίσουν αργά και σταθερά...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, olympios1 said:

Ο προφήτης δεν έλεγε αυτό. Έλεγε ότι θα καταργηθεί η ανανέωση με 1 ευρώ και άλλα άσχετα. 

Ο καιρός γαρ εγγύς και για τα υπόλοιπα..

Link to comment
Share on other sites

Αντι να παμε μπροστά παμε πισω. 8€ ελάχιστη στο κατάστημα,13 online. Να πηγαίνεις σε κατάστημα για ανανέωση 8€ και να σε πρήζουν για παραπάνω ανανέωση,για αυτόματο πακέτο, συμβόλαιο και δεν συμμαζεύεται...πρωσωπικά στο τέλος με βλέπω για φρογκ ή f2g...γιατι και το liquid θα το τσακίσουν αργά και σταθερά...
Αυτό το κάνουν για να μην μπορεί να καταγγείλει κάποιος την σύμβαση και αζημιως να πάρει τα λεφτά του

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kmpatra said:

..γιατι και το liquid θα το τσακίσουν αργά και σταθερά...

Μου θυμίζεις κάτι τύπους που δεν κάνανε ποτέ μετατροπή σε lpg το αυτοκίνητο γιατί κάποια στιγμή θα έφτανε το αέριο την τιμή της βενζίνης.

Ελπίζω να βγεις ψεύτης. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό μπόνους δεν θα χαθεί μου είπαν από την εξυπηρέτηση
Πώς θα γίνει αυτό αν έχει διάρκεια 15 μέρες;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HEO said:

Πώς θα γίνει αυτό αν έχει διάρκεια 15 μέρες;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Η κυρία που με εξυπηρέτησε μου είπε ότι δεν πρόκειται να χαθούν με την μεταβολή. Μένει να φανεί. Όντως είναι πολύ περίεργο 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μου θυμίζεις κάτι τύπους που δεν κάνανε ποτέ μετατροπή σε lpg το αυτοκίνητο γιατί κάποια στιγμή θα έφτανε το αέριο την τιμή της βενζίνης.

Ελπίζω να βγεις ψεύτης. 🙂

και εγω το ελπιζω...κανανε "παιδομάζωμα" με τα απεριοριστα κλπ προσφορές τελευταια, και πριν προλαβουμε να κλεισουμε 1-2-3 μηνες αρχιζουν τα παρατράγουδα...θα μου πεις και στους αλλους 2 μπορει να συμβει...θα φτασουμε να κυνηγάμε από μόνοι μας τα συμβόλαια σε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι το cu θα χασει συνδρομητές με αυτές τις αλλαγές (αυξήσεις). Η λογική λεει οτι αφού με τόσο άνεση και τοση ταχυτητα αλλαζουν γνωμη, το ιδιο μπορεί να κάνουν και στο liquid.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, HEO said:

Αυτό το κάνουν για να μην μπορεί να καταγγείλει κάποιος την σύμβαση και αζημιως να πάρει τα λεφτά του

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Στις περισσότερες περιπτώσεις επηρεάζεται δυσμενώς ο πελάτης και έχει δικαίωμα καταγγελίας. Το λένε και στην ανακοίνωση. Ποια κατηγορία πελατών θεωρείς ότι δεν έχει δικαίωμα καταγγελίας;

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που ήδη μετακινούμε την μπάρα και το κάνουμε δίμηνο αντί για μήνα, πόσο παραπάνω είναι να μην κάνουμε ποτέ αυτόματη ανανέωση liquid με 12 ευρώ και όταν έρχεται η ώρα να κάνουμε "χειροκίνητη" με 8 ευρώ;

Προσωπικά η μόνη αυτόματη ανανέωση που έχω κάνει είναι αυτή που δίνει το τζάμπα δώρο 🙂. Τα υπόλοιπα ήταν με προσωρινή έξοδο είτε για cashback είτε για ανανέωση cu ώστε να πάρω shake it.

Θα προσαρμοστούμε σε ότι μας πετάνε και αν και όταν γίνει ασύμφορο θα πάμε για αλλού.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

και εγω το ελπιζω...κανανε "παιδομάζωμα" με τα απεριοριστα κλπ προσφορές τελευταια, και πριν προλαβουμε να κλεισουμε 1-2-3 μηνες αρχιζουν τα παρατράγουδα...θα μου πεις και στους αλλους 2 μπορει να συμβει...θα φτασουμε να κυνηγάμε από μόνοι μας τα συμβόλαια σε λίγο...

Αρχίζει και με κουράζει και εμένα η ιστορία του κυνηγητού της οικονομίας. Τώρα θα πηγαίνουμε μία φορά το 2μηνο στο κατάστημα και θα φορτώνουμε 8€ σε όλη την οικογένεια και δεν θα αφήνουμε να γίνει ποτέ αυτόματη ανανέωση. 😂

3 minutes ago, spiliot said:

χειροκίνητη" με 8 ευρώ;

Μα ούτε χειροκίνητη αφήνει το app

Link to comment
Share on other sites

Στις περισσότερες περιπτώσεις επηρεάζεται δυσμενώς ο πελάτης και έχει δικαίωμα καταγγελίας. Το λένε και στην ανακοίνωση. Ποια κατηγορία πελατών θεωρείς ότι δεν έχει δικαίωμα καταγγελίας;
Κάποιος που δεν έχει ενεργοποιήσει κάποιο από τα πακέτα που καταργούνται η ανατιμουνται δεν έχει δίκαιωμα να καταγγείλει την σύμβαση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον αρχίζει και γίνεται ασύμφορο να συντηρείς δύο αριθμούς. Αν τελικά τεθούν σε ισχύ με βλέπω να μένω με το βασικό μου συμβόλαιο στην πράσινη 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, aektzhs 1 said:

Πλέον αρχίζει και γίνεται ασύμφορο να συντηρείς δύο αριθμούς. Αν τελικά τεθούν σε ισχύ με βλέπω να μένω με το βασικό μου συμβόλαιο στην πράσινη 

Οταν σταματησει και το cashback τότε αντίο βονταφον από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν σταματησει και το cashback τότε αντίο βονταφον από μένα.
Για όλα τα γατονια ισχύει αυτό....

Αν και ΔΕΝ γνωρίζω την δυναμική του cashback σε νούμερα συνδρομητών

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή βλέπω μόνο 12 + 15€ ως τις μικρότερες ανανεώσεις.

Το 13άρι θα το ξαναβάλουν αργότερα πάλι καταργόντας τα 12;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή βλέπω μόνο 12 + 15€ ως τις μικρότερες ανανεώσεις.
Το 13άρι θα το ξαναβάλουν αργότερα πάλι καταργόντας τα 12;
Φαίνονται κανονικά 8, 12, ;13, 15 κλπ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bbbb said:

Ναι οκ.. Κατάργηση αυτων των πακέτων και επηρεάζεται και το liquid.. Γενικά σε διαβάζω είσαι άτομο με καλή πληροφόρηση για τα δίκτυα αλλά τελικά πήγες κουβά αυτή την φορά και επιβεβαιώθηκε ο @Pppe ως προς τις αυξήσεις μετά τις εκλογές..

Όντως δικαιώθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Η μανα μου πηγε απο Q σε CU λογο του πακετου 7.2 extra τωρα με πιανει πονοκεφαλος δηλαδη να καταργησει ενα πακετο που δεν εκλισε καν 1 χρονο τι μ**α ειναι αυτη πως μπορω να κανω παραπονο στην ΕΕΤΤ για αυτο το θεμα;

Edited by eridion25
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, HEO said:

Φαίνονται κανονικά 8, 12, ;13, 15 κλπ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Φαίνεται ο αριθμός σου, προσοχή 

Link to comment
Share on other sites

Σε αναγκάζουν τώρα να κυνηγάς το Cashback. Στο liquid έχεις 2 μήνες με την μετακίνηση της μπάρας. Πας CU και αναγκαστικά βάζεις και ένα Cashback για μετάθεση λήξης υπολοίπου και ξανά μπαίνεις liquid. Πάνω κάτω 13/3= 4.5€ ο μήνας.

Διαφορετικά πας στο κατάστημα με τα 8€ ελάχιστη ανανέωση. Πιο πολύ για marketing μου κάνει αυτό. Μια ο ιός, μια η διαδικτυακές υπηρεσίες, θα πρέπει με κάποιον τρόπο να δώσουν ζωή στα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ο αριθμός σου, προσοχή 
Να σας καλά :)

Αβλεψία

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...