Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο φοιτιτιικο liquid δεν χάνεις τα δώρα 600 λεπτά και 600 ΜΒ ούτε την εξάμηνη ανανέωση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Ακριβώς συνεχίζουν να μπαίνουν κανονικά και στην κατανάλωση έχουν προτεραιότητα έναντι των χρημάτων του Liquid
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, spiliot said:

Αν και λογικά θα έχεις απάντηση μέχρι τώρα, το μόνο που δεν σκεφτήκαμε είναι αν έχεις χρησιμοποιήσει την ίδια κάρτα και σε άλλα νούμερα. Νομίζω μέχρι σε δύο μπορείς για το δώρο, κάπου θυμάμαι να το είχα διαβάσει.

Τελικά τους βρήκα χθες το βράδυ. Επειδή το ενεργοποίησα 12/7 για 13/7 μου ειπε ότι ήταν πολύ σύντομο και ο μήνας θα δοθεί δωρεάν στην επόμενη ανανέωση. 

Αν είναι πολύ σύντομα, μην το έχετε να εμφανίζει πχ 13 Ιουλίου. Βάλτε περιθώριο 2 μέρες μετά, όχι την επόμενη… Κλασική Voda 

Link to comment
Share on other sites

Ε και άμα το διορθώσεις τώρα και το πας τρεις μέρες παραπέρα ή τέσσερις δεν θα ενεργοποιηθεί? θα πάει οπωσδήποτε τον επόμενο μήνα?

Άλλη ερώτηση τώρα: εμφανίστηκε στις προσφορές μου ένα thank you με απεριόριστα data και ομιλία για μία μέρα. Το ενεργοποίησα αλλά παρατηρώ ότι δεν με αφήνει να κάνω hotspot το κινητό. Ναι μεν γίνεται το hotspot αλλά δεν μου δίνει πρόσβαση δεδομένων από το ασύρματο δίκτυο που δημιουργείται. Εμποδίζει το sharing η vodafone? Ή κάτι δεν ρυθμίζω εγώ καλά?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kmpatra said:

Ε και άμα το διορθώσεις τώρα και το πας τρεις μέρες παραπέρα ή τέσσερις δεν θα ενεργοποιηθεί? θα πάει οπωσδήποτε τον επόμενο μήνα?

Άλλη ερώτηση τώρα: εμφανίστηκε στις προσφορές μου ένα thank you με απεριόριστα data και ομιλία για μία μέρα. Το ενεργοποίησα αλλά παρατηρώ ότι δεν με αφήνει να κάνω hotspot το κινητό. Ναι μεν γίνεται το hotspot αλλά δεν μου δίνει πρόσβαση δεδομένων από το ασύρματο δίκτυο που δημιουργείται. Εμποδίζει το sharing η vodafone? Ή κάτι δεν ρυθμίζω εγώ καλά?

Ναι θα γίνει. Απλά έπρεπε να φέρω τον κόσμο τούμπα για να μου πουν ότι τελικά δεν έγινε αυτό που η εφαρμογή υποσχέθηκε..

Ποια συσκευή έχεις; Πιθανότατα το πακέτο δεν έχει περιορισμό, σπάνια το κόβουν. 

Link to comment
Share on other sites

Moto G32. Θα δοκιμάσω αργοτερα να μοιρασω και σε άλλη συσκευή. Τα δεδομένα φαίνεται να έρχονται και να φεύγουν στο κινητό και στο τάμπλετ δεν φαίνεται να δίνει καθόλου πρόσβαση. Παλιότερα πάντως με την q το κινητό μοίραζε κανονικά.

Το apn για το tethering είναι οκ?

Screenshot_20230718-155700.png

Update: στη 2η σιμ που μου ειχαν δωσει ειχε την ιδια προσφορά.

Την είχα βάλει στο παλιό κινητό αλλά εκεί δεν υπάρχει το apn vodafone tethering. Δοκίμασα να το διαγράψω και στο motorola και δουλεύει κανονικά χωρις το apn vf tethering

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ με live chat να βγάλω άκρη με ειδοποίηση κλήσεων αλλά τπτ. Καλώ 1285 και κάνω συγκεκριμένη διαδικασία όμως έρχεται sms όταν είμαι εκτός δικτύου και με καλεί κινητό και όταν δέχομαι κλήση από σταθερό voip δεν έρχεται τπτ. Σήμερα ενεργοποίησα sim απο φορητότητα. 

Edited by foris
Link to comment
Share on other sites

Κάνε λίγο υπομονή μέχρι να συμπληρωθεί το 24ωρο και να ενημερωθούν πλήρως οι βάσεις των παροχών.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν δούλευε η αναμονή κλήσεων σε πρόσφατη φορητότητα. Και με τα πολλά ανέλαβε κάποιος τεχνικός και θα μου το φτιάξει μέχρι τις 24 του μήνα. Έτσι μου είπανε στο μνμ που μου στείλανε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδες οι προσφορες των "καλοκαιριστων" ληγουν στις 15 Αυγουστου η στις 15 Σεπτεμβριου γιατι στην VF εχουν μπερδεψει τα μπουτια τους κυριολεκτικα αλλα λεει το mycu app και αλλα το big bang 😕

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Σε εμένα δεν δούλευε η αναμονή κλήσεων σε πρόσφατη φορητότητα. Και με τα πολλά ανέλαβε κάποιος τεχνικός και θα μου το φτιάξει μέχρι τις 24 του μήνα. Έτσι μου είπανε στο μνμ που μου στείλανε.

Και μένα για 25/07 πήρε ημερομηνία ενημέρωσης το πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, foris said:

Και μένα για 25/07 πήρε ημερομηνία ενημέρωσης το πρόβλημα. 

Έλα εμένα λύθηκε σήμερα και με πήρε τηλ και το δοκιμάσαμε. Όλα καλά. Άντε και στα δικά σου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δίνει τόνο κατειλημμένου όταν κάποιος με παίρνει τηλέφωνο αλλά δεν βλέπω την κλήση εκείνη τη στιγμή. Εκτός κι αν ενεργοποιήσω την ανάλογη ειδοποίηση κλήσης από το 1285, με την οποία βέβαια έρχεται μήνυμα αφού κλείσω το τηλέφωνο, ότι κάποιος με έπαιρνε

Και εγώ από φορητότητα είμαι. Το ίδιο πρόβλημα έκανε και σε σας; να το δηλώσω βλάβη δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει την αναμονή κλήσης πρώτα;

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/faqs/kliseis-tilefonitis/pos-mporo-na-energopoiiso-apenergopoiiso-tin-anamoni-klisis

Τα παιδιά απ' ότι κατάλαβα δεν παίρνανε ειδοποίηση με sms όταν τους καλούσαν από voip τηλέφωνα, διαφορετικό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά και την εχω ενεργοποιήσει, ακομα και ο διακόπτης στις ρυθμίσεις του dialer είναι ανοιχτός.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, kmpatra said:

Ναι φυσικά και την εχω ενεργοποιήσει, ακομα και ο διακόπτης στις ρυθμίσεις του dialer είναι ανοιχτός.

Έχεις VoLTE ενεργό; Σε τι συσκευή;

Για ασυμβατότητα συσκευής και IMS μου κάνει. Πρωτα απενεργοποιείς WiFi Calling (μέσω εξυπηρέτησης), ανοίγεις αναμονή κ μετά ενεργοποιεις ξανά το Wifi Calling

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη του προφιλ μου. Λες να φταίει αυτό? Θα το κοιτάξω. Είναι ενεργοποιημένο το wi-fi calling στη γραμμή αλλά δεν το χρησιμοποιώ στο τηλέφωνο.

Το περίεργο που βλέπω τώρα στο μεταξύ είναι ότι στη δεύτερη κάρτα της nova που έχω στο τηλέφωνο υπάρχει και διακόπτης volte (όπως υπήρχε παλιότερα και στης cosmote που είχα βάλει) αλλά στη vodafone δεν υπάρχει ο ίδιος διακόπτης. Παρόλα αυτά φαίνεται ότι το wi-fi calling ενεργοποιεί και το volte στη γραμμή. Το wi-fi calling μπορείς να το κλείσεις γιατί υπάρχει διακόπτης αλλά το volte όχι.

Update μίλησα με το chat και μου το διόρθωσαν άμεσα, μία επανεκκίνηση χρειάστηκε από μένα.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα 15€ καρτα στις 22/6 μόλις άλλαξε η μέρα & μου ήρθαν αμέσως τα 10 της ευρωπαϊκής κάρτας. Εβαλα ξανά κάρτα πριν μία ώρα και ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί. έκανα εγώ κάτι λαθος ή η VF πετάει πάλι αετο??

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ParafronGR said:

εβαλα 15€ καρτα στις 22/6 μόλις άλλαξε η μέρα & μου ήρθαν αμέσως τα 10 της ευρωπαϊκής κάρτας. Εβαλα ξανά κάρτα πριν μία ώρα και ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί. έκανα εγώ κάτι λαθος ή η VF πετάει πάλι αετο??

Προσφορά για κατόχους Ευρωπαικής Κάρτας Νέων

Συμμετέχουμε ενεργά στις προσφορές της Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων και δημιουργούμε μια αποκλειστική προσφορά για όλους τους νέους έως 29 ετών. Συγκεκριμένα, με το CU, προσφέρουμε +10€ δωρεάν χρόνο ομιλίας σε κάθε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου για 12 μήνες σε όλους τους κατόχους της Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων.

Για να ενεργοποιήσεις την προσφορά στείλει τον κωδικό της κάρτας δωρεάν στο 1280.

 

 
Tell me more
 
  • Η προσφορά αποδίδεται στην πρώτη ανανέωση χρόνου του μήνα και ο δωρεάν χρόνος ομιλίας έχει ισχύ 1 μήνα
  • Η προσφορά της Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων ισχύει για 12 μήνες
  • Εάν έχεις διαθέσιμο χρηματικό υπόλοιπο, καταναλώνονται οι μονάδες που λήγουν πρώτες

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/prosfora-gia-katohous-europaikis-kartas-neon/#?panel=note-529

Link to comment
Share on other sites

Quote

Από 22 Ιουλίου 2023 η VODAFONE θα εφαρμόσει πολιτική ορθής χρήσης δεδομένων σε συνδρομητές καρτοκινητής, στο πλαίσιο διασφάλισης της ποιότητας υπηρεσιών και προστασίας του δικτύου της.

Πιο συγκεκριμένα, μετά την κατανάλωση 300GB δεδομένων κινητής ανά μήνα, η ταχύτητα internet θα αναπροσαρμόζεται με μέγιστη τιμή τα 4mbps. Ο μήνας χρήσης υπολογίζεται ως ο ημερολογιακός μήνας.

Πήγε 23 ο μήνας σήμερα και σε μία κάρτα που έχει περάσει το όριο δεν έχει γίνει τίποτα. Για να δούμε από Δευτέρα.

Εδώ και μία βδομάδα, ίσως δέκα μέρες, από το μεσημέρι ως το βράδυ υπάρχουν προβλήματα λίγων ως δεκάδων δευτερολέπτων κατά τα οποία είτε κόβεται το ίντερνετ είτε έχει μεγάλη πτώση ταχύτητας. Πρωί και αργά το βράδυ δεν έχει πρόβλημα. Μάλλον πρόκειται για υπερφόρτωση ή πρόβλημα της κεραίας.

Link to comment
Share on other sites

 

24 minutes ago, paanos said:

Το όριο μήπως ξεκινάει να μετράει από 22/7;

Ξέρω γω, όποιος καταλάβει ας μας πει και εμάς. Στην ανακοίνωση μιλά για ημερολογιακό μήνα ως βάση χρέωσης, οπότε θα πρέπει να μηδενίζει 1η Αυγούστου. Αν ξεκινά να μετράει από 22/7 (δηλαδή στα 3/4 του Ιούλη) τότε βγαίνει ο μήνας για τους περισσότερους, πόσοι θα φάνε 300Gb μέχρι να τελειώσει; Υπέθεσα ότι ήθελαν κάτι άμεσο να πιάσει και τον Ιούλη γι αυτό και έβαλαν αυτή την ημερομηνία.

Βλέπουμε από Δευτέρα, μπορεί και να μην εφαρμοστεί τελικά ή να εφαρμόζεται σε πολύ μεγαλύτερες καταναλώσεις.

 

3 minutes ago, VIPdriver said:

Άρα τα απεριόριστα καλοκαιρινά πακετα της βονταφον έχουν κόφτη μετά τα 300gb

Έτσι έχουν ανακοινώσει αλλά δεν ξέρουμε αν θα εφαρμοστεί.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος, θα πάω Κύπρο με το liquid και έχω την απεριόριστη ομιλία που δίνει δώρο με 15 ευρώ ανανέωση, που μου είπε το chat ότι ισχύει όπως είναι και στη Κύπρο.
Επίσης βάζω το kalokairistes με 10.90 απεριόριστα data και αυτά έχουν πολιτική ορθής χρήσης 9.8gb που αυτά μπορώ να χρησιμοποιήσω.
Ξέρει κάποιος τι θα συμβεί πχ αν αρχίσει να συνδέεται σε τουρκικά δίκτυα και αδειάσει το υπόλοιπο. Θα μπορώ να κάνω χρήση των υπαρχόντων πακέτων με μηδενικό υπόλοιπο;
Μπορώ κάπως από το κινητό να το κλειδώσω και να μείνει σε cyta vf περιαγωγή μόνο;
Μήπως θα ήταν προτιμότερο να ψάξω για καρτοκινητο τοπικό;
Συγνώμη αν είμαι offtopic αλλά έχω liquid για αυτό το έβαλα εδώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...