Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε ναι μάλλον αυτό λέει ο άνθρωπος ότι στις 13 που ήταν η αυτόματη ανανέωση δεν του έδωσαν τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Τώρα μου βγάζει επόμενη 13/8 και δεν το αλλάζω για πχ 17/7 μέχρι να δω τι θα γίνει  

Link to comment
Share on other sites

Πριν από αυτό μήπως είχες μπει και είχες βγει πολλές φορές? Για πες να ξέρουμε γιατί εγώ έχω ήδη βγει μία φορά και προγραμματίζω να βγω και δεύτερη για να φάω τα bonus που λήγουν σε 1 μήνα και δεν θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεως να μην πάρω δηλαδή τον δωρεάν μήνα κάποια στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, paanos said:

Σωστά. Τώρα μου βγάζει επόμενη 13/8 και δεν το αλλάζω για πχ 17/7 μέχρι να δω τι θα γίνει  

Δες στο ιστορικό ανανεώσεων τι έχεις. Μήπως είχε γίνει κάποια προηγούμενη ανανέωση από liquid που δεν την πήρες χαμπάρι; Σε αυτή τη περίπτωση αν βγήκες-μπήκες θα έχασες το δώρο.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο box now έχουν οφέλη μόνο όσοι έχουν cosmote; δεν μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε και οι υπόλοιποι; 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spiliot said:

Δες στο ιστορικό ανανεώσεων τι έχεις. Μήπως είχε γίνει κάποια προηγούμενη ανανέωση από liquid που δεν την πήρες χαμπάρι; Σε αυτή τη περίπτωση αν βγήκες-μπήκες θα έχασες το δώρο.

Όχι είναι CU ο αριθμός ούτε μήνα. Έβαλα τον πρώτο μήνα πακέτο και τώρα πήγα να το αλλάξω σε ρευστό. 

Το ιστορικό μόνο τη μια ανανέωση που έκανα έχει 

Link to comment
Share on other sites



Ισως να μην έχει και νόημα να γραφεις σε ενα φορουμ που αδυνατούν να σε κατανοησουν, αλλα μάλλον σου αρέσει να βασανίζεσαι (και να βασανίζεις)
----------
Να υποθέσω οτι μεταφέρεται μόνο πληρωμένο υπόλοιπο και όχι μπονους ε?


Το πρώτο για μένα το γράφεις ;

Σχετικά με το μπόνους που ρωτάς
Δεν έχω φτάσει αυτό το σημείο

Λογικά όχι αλλά υπάρχουν μπόνους που δεν λήγουν στον ένα μήνα αλλά συμπεριφορονται ως υπόλοιπο

Αυτά μπορεί να μεταφέρονται

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, HEO said:

Το πρώτο για μένα το γράφεις ;

Οχι βέβαια απαντάω στο ακριβώς από πανω μήνυμα.

Υ.Γ. το οποίο πλέον δεν υπάρχει μάλλον το διαγράψανε είναι κάτι που είχε γράψει ο pppe

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφεραμε να αντιστρεψουξε το πακετο που ειχαμε ενεργοπηση με 7.2€ μεσω live chat. Ευχαριστουμε vodafone τωρα μπορουμε να ενεργοπισουμε αυτο το πακετο το αλλο μηνα. Ομως εχω μια θεωρια γιατι συμβενει αυτο η vodafone προσπαθει να "κλεψει" λεφτα σε μεγαλες ηλικιες και ανθροπους που το αγνουν αυτα και στη διαφημηση για το ελα στο CU ελεγε ενα σχολιο στο fb "προσοχη ειναι για ενα μηνα" και η CU δεν απαντισε επιτιδες και αυτο που επεστρεφουν τα λεφτα απο τα πακετα που εχουν ενεργοπισει μια μςρα πριν μετα το πακετο παει χαμενο ειναι για μην δισφημηθη η vodafone οπως με την nova για τα countdown την αρνηση αλλαγης sim σε μισα καταστηματα "κλοπη" τηλεφωνικου αριθμου κτλπ

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, paanos said:

Όχι είναι CU ο αριθμός ούτε μήνα. Έβαλα τον πρώτο μήνα πακέτο και τώρα πήγα να το αλλάξω σε ρευστό. 

Το ιστορικό μόνο τη μια ανανέωση που έκανα έχει 

μηπως ειχες μέσα κάρτα μιας χρησης της revolut αποθηκευμενη? γιατι απ'οτι ειχε γραφτει τις απορρίπτει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, Eurobank που έκανα και κανονικά ανανέωση. Θα τους πρήξω ξανά σήμερα στα τηλέφωνα 😛

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kmpatra said:

μηπως ειχες μέσα κάρτα μιας χρησης της revolut αποθηκευμενη? γιατι απ'οτι ειχε γραφτει τις απορρίπτει πλέον.

Τώρα δεν επιτρέπει να καταχωρήσεις revolut μίας χρήσης αλλά δεν έχει κανένα πρόβλημα να την επιλέξεις αν την έχεις ήδη καταχωρήσει. Το έχω έτσι σε 3 νούμερα που δεν έχω σκοπό να χρεωθούν μόνα τους ποτέ και μπαίνω βγαίνω liquid χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, teopanta1 said:

Παιδιά στο box now έχουν οφέλη μόνο όσοι έχουν cosmote; δεν μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε και οι υπόλοιποι; 

Το box now είναι εταιρεία courier σε θυρίδες. Μάλλον εννοείς το BOX delivery. Δυστυχώς όχι. Η Vodafone συνεργάζεται με την efood.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, EllinikoNisi said:

Το box now είναι εταιρεία courier σε θυρίδες. Μάλλον εννοείς το BOX delivery. Δυστυχώς όχι. Η Vodafone συνεργάζεται με την efood.

off topic αλλά φυσικά και μπορείς να χρησιμοποιείς BOX με άλλο πάροχο, μόνο εξαργύρωση σε ΜΒ δεν έχεις 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, paanos said:

off topic αλλά φυσικά και μπορείς να χρησιμοποιείς BOX με άλλο πάροχο, μόνο εξαργύρωση σε ΜΒ δεν έχεις 

Από ότι κατάλαβα εννοεί τα οφέλη που δίνει η cosmote. Όπως deals for you -10% με κουπόνι 0.20€ και δωρεάν κουπόνι -2/ -3€ με αντίστοιχη ανανέωση.

Πάντως το BOX έχει πολύ καλύτερες τιμές από το efood. Μόνο BOX από εμένα. Η μόνη πλατφόρμα που επιτρέπει ταυτόχρονα να εξαργυρώσεις και τους πόντος που μαζεύεις και κουπόνι.

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα το μεσημέρι ήρθε το πακέτο με τα ακουστικά χωρίς καμία ειδοποίηση, σαν κομήτης (comet) courier. 
παραλάβετε οι υπόλοιποι;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, paanos said:

Όχι, Eurobank που έκανα και κανονικά ανανέωση. Θα τους πρήξω ξανά σήμερα στα τηλέφωνα 😛

Αν και λογικά θα έχεις απάντηση μέχρι τώρα, το μόνο που δεν σκεφτήκαμε είναι αν έχεις χρησιμοποιήσει την ίδια κάρτα και σε άλλα νούμερα. Νομίζω μέχρι σε δύο μπορείς για το δώρο, κάπου θυμάμαι να το είχα διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2023 at 3:29 ΜΜ, belial said:

Τελικά σήμερα το μεσημέρι ήρθε το πακέτο με τα ακουστικά χωρίς καμία ειδοποίηση, σαν κομήτης (comet) courier. 
παραλάβετε οι υπόλοιποι;

Οχι....

Edit: Στείλανε SMS ότι θα παραδοθεί ως τις 25/7

Edited by trinoo
update
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να αγιοποιησω το δικτυο της Vodafone προφανως και το εχω ειρωνευτει εξαλλου ουκ ολιγες φορες επειδη βλεπω οτι ειστε παρα πολλοι απογοητευμενοι λεγοντας οτι το δικτυο ειναι για πεταμα η το δικτυο ειναι χαλασμενο και παει λεγοντας 5g συσκευες δεν εχετε? Η ολοι πηγμενοι με το στασιμο 4g ειστε? Γιατι ειδαλλως σας νιωθω και η καλυτερη λυση θα ηταν αλλαγη εταιριας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα που πήρα 5G συσκευή το δίκτυο της vodafone είναι πολύ καλύτερο. Όπου έχω πάει έχει N1 και γαζώνει σε σχέση με το 4G. Το κακό είναι ότι η vodafone δεν αναβαθμίζει το 4G πλέον και σέρνεται. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Το cu liquid απο οτι καταλαβα αξισει μονο για κανονικος συνδρομητες cu και οχι για φοιτητες γιατι λει "τερμα στα πακετα" αυτο σημενει πως οι φοιτητες του CU χανουν το προνομιακο πακετο δωρεαν 600' προς CU και 600MB με roll over απο οτι καταλαβα απο το επισημο site του cu

On 16/7/2023 at 10:51 ΜΜ, eridion25 said:

Τελικα καταφεραμε να αντιστρεψουξε το πακετο που ειχαμε ενεργοπηση με 7.2€ μεσω live chat. Ευχαριστουμε vodafone τωρα μπορουμε να ενεργοπισουμε αυτο το πακετο το αλλο μηνα. Ομως εχω μια θεωρια γιατι συμβενει αυτο η vodafone προσπαθει να "κλεψει" λεφτα σε μεγαλες ηλικιες και ανθροπους που το αγνουν αυτα και στη διαφημηση για το ελα στο CU ελεγε ενα σχολιο στο fb "προσοχη ειναι για ενα μηνα" και η CU δεν απαντισε επιτιδες και αυτο που επεστρεφουν τα λεφτα απο τα πακετα που εχουν ενεργοπισει μια μςρα πριν μετα το πακετο παει χαμενο ειναι για μην δισφημηθη η vodafone οπως με την nova για τα countdown την αρνηση αλλαγης sim σε μισα καταστηματα "κλοπη" τηλεφωνικου αριθμου κτλπ

Γιατι ομως dislike;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, eridion25 said:

Το cu liquid απο οτι καταλαβα αξισει μονο για κανονικος συνδρομητες cu και οχι για φοιτητες γιατι λει "τερμα στα πακετα" αυτο σημενει πως οι φοιτητες του CU χανουν το προνομιακο πακετο δωρεαν 600' προς CU και 600MB με roll over απο οτι καταλαβα απο το επισημο site του cu

 

Το γράφεις σαν να είναι κάτι που ισχύει, ενώ έχει αναφερθεί ότι δεν ισχύει.

Τα 600' συν 600MB δεν είναι πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panosss567 said:

Το γράφεις σαν να είναι κάτι που ισχύει, ενώ έχει αναφερθεί ότι δεν ισχύει.

Τα 600' συν 600MB δεν είναι πακέτο.

Συγνωμη αλλα που εχει αναφερθςι μονο την σελιδα της cu ηδα και μια γρηγορη ματια σε αυτο το forum και δεν βρηκα κατι  η τουλαζιστων στην πρωτη ματια

Link to comment
Share on other sites

Στο φοιτιτιικο liquid δεν χάνεις τα δώρα 600 λεπτά και 600 ΜΒ ούτε την εξάμηνη ανανέωση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone στηρίζει τους συνδρομητές της στην Ανατολική Αττική και στο Λουτράκι Κορινθίας που πλήττονται από πυρκαγιές

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/deltia-typou/20230717-i-vodafone-stirizei-tous-syndromites-tis-stin-anatoliki-attiki-kai-sto-loutraki-korinthias-pou-plittontai-apo-pyrkagies/?fbclid=PAAabpFMsxOP_FgRbJu4lHZm_kMrgjkl3JzPnSnxJnE9D5W2D_BgM0Jt0aPk4

 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...