Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα. Αυτες τις μερες ποσο καιρο κανει η φορητοτητα (με online αιτηση) από άλλο πάροχο προς cu?

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα έρχεται την επόμενη εργάσιμη (αν κάνεις την αίτηση πρωί). Η φορητότητα ξεκινάει με την παράδοση της κάρτας και ολοκληρώνεται αμέσως μόλις την αποδεχτεί το άλλο δίκτυο, για την wind συνήθως την επόμενη εργάσιμη μέρα το απόγευμα. Δηλαδή Τετάρτη απόγευμα αν το κάνεις Δευτέρα ή Δευτέρα απόγευμα αν το κάνεις Πέμπτη όταν πάνε όλα ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία...αυτο που με φοβίζει ειναι το ρημαδο-ρολόι που δεν ξέρω αν ρετάρει στην περίπτωσή μου 😂

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kmpatra said:

Ωραία...αυτο που με φοβίζει ειναι το ρημαδο-ρολόι που δεν ξέρω αν ρετάρει στην περίπτωσή μου 😂

Δεν σε κατάλαβα ?!? Ήπια μια γουλιά καφέ ακόμα και κατάλαβα.

Αν περάσεις τα στοιχεία ταυτότητας με την αίτηση online πάει νεράκι. Μόνο όταν είχαν κάνει την προσφορά 9 μήνες απεριόριστα είχε καθυστέρηση και αυτό καμιά βδομάδα. Τώρα αν δεν σε βρει ο κούριερ και αν πέσεις σε καμία τρούπα της wind τι να σου πω, αλλά εγώ πέρασα πολλά νούμερα και δεν είχα πρόβλημα.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, είναι τόσο για τον...... η Voda ή κάνω κάτι λάθος;;; 

Μου ήρθε σήμερα η κάρτα σιμ με τα απεριόριστα data cu την τοποθέτησα στο ταμπλέτ ενώ έχω φουλ σήμα 4G η ταχύτητα πάνω από 2 με 3 mbs δεν πάει, Θεσσαλονίκη κέντρο με φουλ σήμα, με την κοτε κανένα πρόβλημα ειλικρινά τσάμπα χάρηκα 

Έστω να πιάνει 40 να μπορώ να βλέπω αξιοπρεπέστατο βίντεο 

 

Link to comment
Share on other sites

Πανικός στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών της Vodafone,κλείνω μισάωρο στο live chat και ένα τέταρτο στο τηλέφωνο και ακόμα δεν έχω συνδεθεί με εκπρόσωπο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fotisbasm_ said:

Μια ερώτηση, είναι τόσο για τον...... η Voda ή κάνω κάτι λάθος;;; 

Μου ήρθε σήμερα η κάρτα σιμ με τα απεριόριστα data cu την τοποθέτησα στο ταμπλέτ ενώ έχω φουλ σήμα 4G η ταχύτητα πάνω από 2 με 3 mbs δεν πάει, Θεσσαλονίκη κέντρο με φουλ σήμα, με την κοτε κανένα πρόβλημα ειλικρινά τσάμπα χάρηκα 

Έστω να πιάνει 40 να μπορώ να βλέπω αξιοπρεπέστατο βίντεο 

 

Και σε μενα σε 2 νουμερα απεριόριστου ίντερνετ δεν εχω πανω απο 7αρι/2αρι. Ισως να εχουν κοφτη οι προσφορές με τα απεριόριστα. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VIPdriver said:

Και σε μενα σε 2 νουμερα απεριόριστου ίντερνετ δεν εχω πανω απο 7αρι/2αρι. Ισως να εχουν κοφτη οι προσφορές με τα απεριόριστα. 

Εάν ισχύει αυτό, θα πρέπει να αναφέρεται κάπου. 

Έχω την αίσθηση, όμως, ότι δεν υπάρχει κόφτης. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, p_k said:

Εάν ισχύει αυτό, θα πρέπει να αναφέρεται κάπου. 

Έχω την αίσθηση, όμως, ότι δεν υπάρχει κόφτης. 

Καινουρια και αναβαθμισμενη συσκευη με ολες τις γραμμες 4G και εχω τις ταχυτητες που εγραψα. Στην ιδια συσκευή οταν εβαλα κοσμοτε (με 2 λιγοτερες γραμμες στο 4G) οι ταχυτητες ηταν γυρω στα 40/10

Ή εχει θεμα η βονταφον ή εχει κοφτη

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, p_k said:

Εάν ισχύει αυτό, θα πρέπει να αναφέρεται κάπου. 

Έχω την αίσθηση, όμως, ότι δεν υπάρχει κόφτης. 

Εχω την αίσθηση ότι τελικά η voda είναι μεγάλη πατάτα, 

Η αλήθεια ειναι ότι έχω κοτε πολλά χρόνια και είπα να βάλω voda για την προσφορά με τα απεριόριστα data k ομιλία με τα 12ε , αλλά τελικά σαν την κοτε δεν..... 

Ούτε ποσοστά περνώ ούτε διαφημιστής είμαι, απλά καλό έμαθα με γρήγορο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς έκανες κάρτα και όχι συμβόλαιο. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ανανεώθηκε η καλοκαιρινή προσφορά:

20230710_180831.jpg

20230710_180848.jpg

ΥΓ:Σήμερα Δευτέρα 10 Ιουλίου 2023 έγινε και επίσημα η αύξηση στα φοιτητικά και στο CU MEAPOLA 18

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Μια ερώτηση, είναι τόσο για τον...... η Voda ή κάνω κάτι λάθος;;; 

Μου ήρθε σήμερα η κάρτα σιμ με τα απεριόριστα data cu την τοποθέτησα στο ταμπλέτ ενώ έχω φουλ σήμα 4G η ταχύτητα πάνω από 2 με 3 mbs δεν πάει, Θεσσαλονίκη κέντρο με φουλ σήμα, με την κοτε κανένα πρόβλημα ειλικρινά τσάμπα χάρηκα 

Έστω να πιάνει 40 να μπορώ να βλέπω αξιοπρεπέστατο βίντεο 

 

Ειναι η προσφορά του myphone ή αυτή που τρέχει στη σελίδα τους τώρα? Βάζοντας τα πρώτα 12 σου ενεργοποιεί αυτόματα τα απεριόριστα ή σε αφήνει να το κάνεις εσύ?

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ανανεώθηκε η καλοκαιρινή προσφορά:

20230710_180831.jpg

20230710_180848.jpg

ΥΓ:Σήμερα Δευτέρα 10 Ιουλίου 2023 έγινε και επίσημα η αύξηση στα φοιτητικά και στο CU MEAPOLA 18

Τι έγινε παιδιά το αφεντικό τρελάθηκε? Μια από αυτες τις προσφορές παίρνεις ή όλες μαζί?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ψιλουπάρχουν αυτά με τους κωδικούς που τον τελευταίο καιρό τους είχαν χωρίς χρέωση, οπότε δεν αλλάζει και κάτι ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Ειναι η προσφορά του myphone ή αυτή που τρέχει στη σελίδα τους τώρα? Βάζοντας τα πρώτα 12 σου ενεργοποιεί αυτόματα τα απεριόριστα ή σε αφήνει να το κάνεις εσύ?

Τι έγινε παιδιά το αφεντικό τρελάθηκε? Μια από αυτες τις προσφορές παίρνεις ή όλες μαζί?

Η προσφορά από myphone δεν ενεργοποίησα τίποτα. Εδώσα 12 ε στον κουριερ και μου έδωσε ένα φάκελο με 2 κάρτες σιμ. Η μία ήταν με την προσφορά απεριόριστα data και ομιλία τη έβαλα στο κινητό και μέσα από το cu app είδα ότι είχε ενεργοποιημενη την προσφορά, η άλλη κάρτα σιμ είναι απλή απλά ότι πόσο βάλεισ το διπλασιαζει

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το δίκτυο που έχει αρκετά προβλήματα από σήμερα το πακέτο που είχε απεριόριστη ομιλία,100 sms και 1.5 GB περιέχει 600 λεπτά προς όλους,100 sms και 1.5 GB με 7,20 ευρώ για 20 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

"KATANAΛΩΣEΣ OΛA TA ΔIAΘEΣIMA ΛEΠTA OMIΛIAΣ. H ΠPOΣΦOPA 2€ ΓIA AΠEPIOPIΣTA DATA & ΛEΠTA OMIΛIAΣ EΛHΞE. ΠΛEON H XPEΩΣH 2€/HMEPA EΩΣ 4ΠM IΣXYEI MONO ΓIA AΠEPIOPIΣTA ΛEΠTA OMIΛIAΣ. ENEPΓOΠOIHΣE ENA ΠAKETO OMIΛIAΣ EΔΩ https://www.vodafonecu.gr/cuapp/bundles?key=Voice" γιατι να χρεωνομαι 2€ οταν φτει η συσκευει ηθελα να κανω κληση με την αλη καρτα sim και η κληση πησε στην καρτα sim που δεν ειχε πακετο

Ναι 2€ ειναι πολλα γιατι μπορουσα να κανω το cu meapola 9 βαζοντας 3 οχταευρες καρτες

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, foris said:

Εγώ ενεργοποίησα κανονικά το πακέτο  CU MeApOla 10.9 

Αυτο που ενωουσα ειναι οτι μπορουσα να βαλω το cu meapola 9 3 φορες βαζοντας οχταευρες

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Μια ερώτηση, είναι τόσο για τον...... η Voda ή κάνω κάτι λάθος;;; 

Μου ήρθε σήμερα η κάρτα σιμ με τα απεριόριστα data cu την τοποθέτησα στο ταμπλέτ ενώ έχω φουλ σήμα 4G η ταχύτητα πάνω από 2 με 3 mbs δεν πάει, Θεσσαλονίκη κέντρο με φουλ σήμα, με την κοτε κανένα πρόβλημα ειλικρινά τσάμπα χάρηκα 

Έστω να πιάνει 40 να μπορώ να βλέπω αξιοπρεπέστατο βίντεο 

 

Μια χαρα ειναι τα 2-3 mbs για "τσαμπα" που χτυπησες την καρτα.. Για τα απολυτως απαραιτητα οπως browsing & chatting ειναι υπερ αρκετα...  Λιγο για να "νιώσετε"  τι περναμε και εμεις που εχουμε συμβολαια και λογω της υπερφορτωσης απο τους free users που κατεβαζουν αβερτα κουβερτα (as always) οτι υπαρχει στο νετ, δεν μπορουμε να ανοιξουμε σελιδα, οχι να ζητησουμε και ταχυτητα.. 

Εδω ειναι που κολλαει το παρακατω: 

Καποτε χαριζαν γαιδαρο σε καποιον , και τον κοιταγε στα δοντια 🙂

Εντελως φιλικα το παραπανω..

 

 

7 ώρες πριν, p_k said:

Εάν ισχύει αυτό, θα πρέπει να αναφέρεται κάπου. 

Έχω την αίσθηση, όμως, ότι δεν υπάρχει κόφτης. 

Ευχομαι να υπαρχει . 🥰

Edited by ny_city
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ny_city said:

Μια χαρα ειναι τα 2-3 mbs για "τσαμπα" που χτυπησες την καρτα.. Για τα απολυτως απαραιτητα οπως browsing & chatting ειναι υπερ αρκετα...  Λιγο για να "νιώσετε"  τι περναμε και εμεις που εχουμε συμβολαια και λογω της υπερφορτωσης απο τους free users που κατεβαζουν αβερτα κουβερτα (as always) οτι υπαρχει στο νετ, δεν μπορουμε να ανοιξουμε σελιδα, οχι να ζητησουμε και ταχυτητα.. 

Εδω ειναι που κολλαει το παρακατω: 

Καποτε χαριζαν γαιδαρο σε καποιον , και τον κοιταγε στα δοντια 🙂

Εντελως φιλικα το παραπανω..

Καλημέρα. Και οι άλλες 2 εταιρίες δίνουν το καλοκαίρι απεριόριστα data και δεν έχει παρατηρηθεί τόσο άσχημη κατάσταση όπως της βονταφον. Ειδικά στην κοσμοτε (που έχει τους περισσοτερους συνδρομητές) εχω μόνιμα 5πλασιες ταχυτητες. 

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε η Vodafone (με τις υφιστάμενες υποδομές) να "αναγκαστεί", όπως φαίνεται από τα επιπλέον δώρα που δίνει στο φετεινό καλοκαιρινό της unlimited ότι δεν έχει ως τώρα εδώ και πάνω από 1 μήνα το πλήθος ενεργοποιήσεων που ανέμενε, 

Να ξαναβάλει το 2+1 δωρεάν unlimited , όπως πέρσι, παρασύροντας και την πράσινη εταιρία: Η παράλλη εταιρία είναι "εκτός ανταγωνισμού!

Υ.Γ.: Πάντως off της Vodafone ότι δεν αναγράφει στα περισσότερα από τα #20# κουπόνια που δίνει με ενεργοποίηση του unlimited πακέτου τις προϋποθέσεις χρήσης του πχ όριο min αγορών από κάθε συγκεκριμένο κατάστημα: "Σε τα μας"¨(το περίπου 1% όσων καταλαβαίνουν σε αυτή τη χώρα) ΔΕ "πιάνουν" αυτά, όπως θα αποδειχτεί και από όσους θα μας πουν "εμπειρίες χρήσης" αυτών των κουπονιών στο άμεσο μέλλον. Στο efood κουπόνι -4Ε μάλιστα  έχει και όριο πλήθους κουπονιών!!

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...