Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το επιχείρημα μου είναι ότι ενώ όλες δίνουν τα ίδια για το καλοκαίρι η Vodafone έχει το όριο των 3 GB κάθε μερα και μετά σου λέει ότι κάποια στιγμή ανάμεσα στις 4-7 το πρωι θα μπορώ να ξανασερφαρω. Και αντί να γελάμε όλοι μαζί εσυ και ο άλλος μου κανετε μπουλινγκ επειδή κράζω την εταιρία! Πολυ κρίμα για το φόρουμ αυτό...

 

Αφού για εσένα είναι σημαντικό να μην υπάρχει όριο 3gb, γιατί δεν πας σε μία εταιρεία που δεν έχει όριο; Είναι τόσο απλό. Δεν σου κάνω κανένα bullying. Απλά προσπαθώ να καταλάβω τι είναι αυτό που σε κρατάει στην εταιρεία ενώ όλα κατά τη γνώμη σου είναι τόσο αρνητικά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είπα από την αρχή, αλλά δεν με ακούτε... :lol: :p ;)

Flame κοιτάει να δημιουργήσει... ;)

Άσε που παίζει να έχει COTE και έχει λυσσάξει για τους ευνόητους λόγους... :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Για να έχει όριο 3 GB προφανώς έχει προβληματα το δίκτυο. Αλλιώς δεν θα είχε όριο. Τέλος συζήτησης. Κρατάω σκρηνσοτς για κάθε νόμιμη χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Για να έχει όριο 3 GB προφανώς έχει προβληματα το δίκτυο. Αλλιώς δεν θα είχε όριο. Τέλος συζήτησης. Κρατάω σκρηνσοτς για κάθε νόμιμη χρήση.
Δεν διαφωνώ ότι έχει προβλήματα το δίκτυο της. Απάντηση όμως δεν μου δίνεις. Υπάρχει κάποιος λόγος να μένεις σε μια εταιρεία που δεν σε καλύπτει; Ειλικρινά απορώ
Link to comment
Share on other sites

Δε θα δώσω λογαριασμό που θα παω. Και αυτό δεν ακυρώνει τη γελοιότητα της εταιρίας. Οπότε τσαμπα προσπαθειτε να τη δικαιολογησετε. Και μόνο που την δικαιολογειτε αντί να την κράζετε δείχνετε τη δουλοπρέπεια σας. Θλιβερή κατάντια εν έτη 2020...

 

Προσωπικά θα κρατήσω την "δουλοπρέπεια" :D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πως το όριο των 3GB/ημέρα είναι ότι χειρότερο. Αυτός είναι κι ο λόγος που πλέον έχω την μπλε ως δεύτερο νούμερο κι αυτό ως τρίτο. Απαράδεκτο αυτό το όριο. Έχω μαζεμένα 21GB και δεν μπορώ να τα ξοδέψω όπως εγώ θέλω με τους κόφτες τους.... Προσπερναω το θέμα της κάλυψης στα βόρεια όπου είναι η χειρότερη από όλες. Και ταχύτητες ίντερνετ άθλιες. Άσε που αν βγεις εκτός πόλεως....κλαφτα Χαραλαμπε...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πως το όριο των 3GB/ημέρα είναι ότι χειρότερο. Αυτός είναι κι ο λόγος που πλέον έχω την μπλε ως δεύτερο νούμερο κι αυτό ως τρίτο. Απαράδεκτο αυτό το όριο. Έχω μαζεμένα 21GB και δεν μπορώ να τα ξοδέψω όπως εγώ θέλω με τους κόφτες τους.... Προσπερναω το θέμα της κάλυψης στα βόρεια όπου είναι η χειρότερη από όλες. Και ταχύτητες ίντερνετ άθλιες. Άσε που αν βγεις εκτός πόλεως....κλαφτα Χαραλαμπε...

 

Το χειρότερο δίκτυο στα Βόρεια; Μήπως έχεις μείνει στο 2017; Μένω Βόρεια και το δίκτυο είναι άριστο και βελτιωμένο. Γράψε μας στο ανάλογο νήμα λεπτομέρειες.

 

Όσον αφορά το όριο, είναι γνωστό εδώ και πολύ καιρό. Όποιος διαφωνεί, αποχωρεί από το δίκτυο.

 

Η αναπαραγωγή παρομοίων σχολίων δεν οδηγεί πουθενά. Δεν έχει νόημα.

 

Παρακαλώ να συνεχιστεί η συζήτηση για τα καρτοκινητά της Vodafone Ελλάδος.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά, το "αν δεν σ'αρέσει, φύγε" όντως το λέτε σαν επιχείρημα; Και όντως έχετε στο μυαλό σας ότι υπάρχουν fans πχ Vodafone ή Cosmote; Το θέμα είναι να διορθωθεί το παράδοξο, όχι να φύγει κάποιος από μια εταιρία. Για 1000 λόγους κάποιος μπορεί να μη μπορεί να αλλάξει, ή μπορεί να το έχει 2ο, ή να του το έδωσαν στη δουλειά του. Σαν να πηγαίνεις να αγοράσεις ψωμί και αφού το πάρεις το δεις μουχλιασμένο και σου πουν "εγώ ψωμί σου έδωσα, αφού δε σ αρέσει μην έρχεσαι". Χαίρω πολύ. Και μην ξεχνάτε, οι καταναλωτές είμαστε εμείς.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά, το "αν δεν σ'αρέσει, φύγε" όντως το λέτε σαν επιχείρημα; Και όντως έχετε στο μυαλό σας ότι υπάρχουν fans πχ Vodafone ή Cosmote; Το θέμα είναι να διορθωθεί το παράδοξο, όχι να φύγει κάποιος από μια εταιρία. Για 1000 λόγους κάποιος μπορεί να μη μπορεί να αλλάξει, ή μπορεί να το έχει 2ο, ή να του το έδωσαν στη δουλειά του. Σαν να πηγαίνεις να αγοράσεις ψωμί και αφού το πάρεις το δεις μουχλιασμένο και σου πουν "εγώ ψωμί σου έδωσα, αφού δε σ αρέσει μην έρχεσαι". Χαίρω πολύ. Και μην ξεχνάτε, οι καταναλωτές είμαστε εμείς.

 

Μαζί σου αλλά δεν θα ήταν καλύτερα να τα λένε κάθε τρεις και λίγο στην εταιρία αντί για εδώ;

Αν θέλω ο φούρνος να βελτιώσει το ψωμί του θα κάνω το παράπονο ή την πρόταση σε κάποιον υπάλληλο στον φούρνο, όχι στον δρόμο σε άλλον πελάτη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά, το "αν δεν σ'αρέσει, φύγε" όντως το λέτε σαν επιχείρημα; Και όντως έχετε στο μυαλό σας ότι υπάρχουν fans πχ Vodafone ή Cosmote; Το θέμα είναι να διορθωθεί το παράδοξο, όχι να φύγει κάποιος από μια εταιρία. Για 1000 λόγους κάποιος μπορεί να μη μπορεί να αλλάξει, ή μπορεί να το έχει 2ο, ή να του το έδωσαν στη δουλειά του. Σαν να πηγαίνεις να αγοράσεις ψωμί και αφού το πάρεις το δεις μουχλιασμένο και σου πουν "εγώ ψωμί σου έδωσα, αφού δε σ αρέσει μην έρχεσαι". Χαίρω πολύ. Και μην ξεχνάτε, οι καταναλωτές είμαστε εμείς.

και φανς και υπάλληλοι κρυφοί και τρολς.. από όλα έχει το μαγαζί :lol:και δυστυχώς αρκετοί πέφτουμε στην παγίδα (βάζω και τον ευατό μου μέσα) να απαντάμε σοβαρά ή να ξεφεύγουμε λίγο παραπάνω και να μιλάμε σαν φανς/υπάλληλοι κτλ

Αλλά ευτυχώς έχουμε διαχείριση στο φόρουμ που είναι με την σκούπα ανα χείρας και φέρνει και πάλι την τάξη και ηρεμία στο φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά, το "αν δεν σ'αρέσει, φύγε" όντως το λέτε σαν επιχείρημα; Και όντως έχετε στο μυαλό σας ότι υπάρχουν fans πχ Vodafone ή Cosmote; Το θέμα είναι να διορθωθεί το παράδοξο, όχι να φύγει κάποιος από μια εταιρία. Για 1000 λόγους κάποιος μπορεί να μη μπορεί να αλλάξει, ή μπορεί να το έχει 2ο, ή να του το έδωσαν στη δουλειά του. Σαν να πηγαίνεις να αγοράσεις ψωμί και αφού το πάρεις το δεις μουχλιασμένο και σου πουν "εγώ ψωμί σου έδωσα, αφού δε σ αρέσει μην έρχεσαι". Χαίρω πολύ. Και μην ξεχνάτε, οι καταναλωτές είμαστε εμείς.
Δεν είπα ποτέ "αν δεν σου αρέσει φύγε". Εγώ απλά απόρησα πως γίνεται να μένει σε μια εταιρεία όταν όλα τα βρίσκει στραβά. Έχει μια διαφορά. Προφανώς όταν όλα τα βρίσκεις στραβά σε μια εταιρεία φεύγεις. Αυτό λέει η λογική. Αλλά μάλλον κάτι άλλο κρύβεται εδώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ποτέ "αν δεν σου αρέσει φύγε". Εγώ απλά απόρησα πως γίνεται να μένει σε μια εταιρεία όταν όλα τα βρίσκει στραβά. Έχει μια διαφορά. Προφανώς όταν όλα τα βρίσκεις στραβά σε μια εταιρεία φεύγεις. Αυτό λέει η λογική. Αλλά μάλλον κάτι άλλο κρύβεται εδώ

 

Μπορεί να είσαι λάτρης του κόκκινου χρώματος πχ... :p :lol: ;)

Λοιπόν πέρα από την πλάκα που κάνουμε μεταξύ μας, καλό είναι όλα τα παράπονα μας να τα εκφράζουμε στην εκάστοτε εταιρία, τουλάχιστον προσωπικά το πράττω!! Ανεξάρτητα αν είναι Ελληνική, Αμερικάνικη κτλ...

Μόνο έτσι υπάρχει πιθανότητα να λυθούν τα εκάστοτε προβλήματα... :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται τα 40GB τα έχει 19,90€
Ναι, αλλά τη στιγμή που μιλάμε τα έχει τα 2 πακέτα σε προσφορά.

3d0a2ccf62d5be7253d35cb0bb605e75.jpg

 

Το πήρα προχθές για το εξοχικό. Αν και δεν θα μου χρειαστεί πολύ γιατί μου έκαναν προσφορά για αναβάθμιση σε vdsl και το έκανα σήμερα. Αλλά επειδή θα κάνει μερικές μέρες να ενεργοποιηθεί, ένα πακέτο των 40gb από τη Vodafone θα το τιμήσω, να δω και πως πάει. Η αλήθεια είναι πως με αυτό που έγραψες τρόμαξα μήπως τελείωσε η προσφορά και πήγε στα 20. Μόλις φτάσω το βράδυ θα το ενεργοποιήσω.

 

Sent from my Galaxy S10e

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτό; Νέα μέλη δεν έχουν άποψη; Το δίκτυο της Vodafone είναι μόνο για παλιούς;

 

Το όριο πράγματι είναι για γέλια. Προσωπικά θεωρώ ότι θα φύγει συντομα

 

Σίγουρα είναι ένα όριο, και τα όρια συνήθως μας περιορίζουν. Για κάποιους είναι Οκ αυτό το όριο και για κάποιους άλλους όχι και τόσο.

Φαντάσου εγώ ανήκω στους δεύτερους!! ;) Αλλά δεν χτυπιέμαι κιόλας, και άμα δεν μου έκανε θα έφευγα, τόσο απλά!

Για εμένα ως Κωνσταντίνος η Vodafone Ελλάδος έχει το συγκεκριμένο όριο γιατί από τότε που υπάρχει ως εταιρία είναι ιδιαίτερα επιθετική στο marketing της, σε θέματα προσφορών, γιατί όλοι γνωρίζουμε ιδιαίτερα τα τελευταία χρόνια ότι τα πακέτα που προσφέρουν όλες είναι σχεδόν τα ίδια, το παιχνίδι είναι στις προσφορές!!! Και εκεί η Vodafone Μαμάει... ;)

Ένα παράδειγμα είναι και δεν είναι μόνο αυτό, αλλά δεν κάθομαι να μακρηγορώ, μην ξεχνάμε τον Ιανουάριο αν θυμάμαι καλά που μας έδωσε δωρεάν ίντερνετ για ένα μήνα, εννοείται με το όριο των 3 GBs!! Για εμένα αυτός είναι ο λόγος που έχει το συγκεκριμένο όριο για να μπορεί να χτυπάει προσφορές και το καταλαβαίνω ως συνδρομητής της! (Θα προτιμούσα να ήταν στα 4-5 GBs, που πιστεύω ότι σύντομα θα συμβεί.) Δεν θα μιλήσω για το Big Bang κτλ...

Και όταν αναφέρθηκα στην COTE, παρ'ότι είμαι συνδρομητής της Vodafone την ακολουθώ στο FB, ο πιο εύκολος τρόπος για να μπορείς να γνωρίζεις το marketing της εκάστοτε εταιρίας... Εντάξει και τι να λέμε, απλά δεν συγκρίνεται!! Οι προσφορές τις Vodafone είναι το λιγότερο διπλάσιες σε διάρκεια χρόνου!! Αυτό δεν συμβαίνει τώρα... Είναι η πολιτική της τέτοια και το marketing που ακολουθεί και προσωπικά σαν πελάτης με καλύπτει σε συνδυασμό με το σήμα της. Και αναφέρομαι πάντα για το κομμάτι του mobile internet!!

Και θα πω και κάτι χωρίς να θέλω να ακουστώ "ψώνιο"... Παρακολουθώ όλες τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας όχι πρόσφατα, από το '95 που ήμουν συνδρομητής της τότε Panafon, COTE - Wind, δεν υπήρχαν, μετά... Και το κάνω για προσωπικό όφελος και μόνο!! Και απλά λέω και την άποψη μου καμιά φορά και σε forums όπως το myphone... :)

Αυτά!! :)

(Και έχουμε πιο σοβαρά προβλήματα να ασχοληθούμε όλοι μας νομίζω, από το να λογομαχούμε εδώ μέσα... Καλό βράδυ σε όλους!! ;) )

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά τη στιγμή που μιλάμε τα έχει τα 2 πακέτα σε προσφορά.

3d0a2ccf62d5be7253d35cb0bb605e75.jpg

 

Το πήρα προχθές για το εξοχικό. Αν και δεν θα μου χρειαστεί πολύ γιατί μου έκαναν προσφορά για αναβάθμιση σε vdsl και το έκανα σήμερα. Αλλά επειδή θα κάνει μερικές μέρες να ενεργοποιηθεί, ένα πακέτο των 40gb από τη Vodafone θα το τιμήσω, να δω και πως πάει. Η αλήθεια είναι πως με αυτό που έγραψες τρόμαξα μήπως τελείωσε η προσφορά και πήγε στα 20. Μόλις φτάσω το βράδυ θα το ενεργοποιήσω.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

αυτο προγραμμα που αναφερετε αφορα τα καρτοκινητα; ή τα συμβολαια; δεν εχει καταργηθει το καρτοιντερνετ απο την vodafone ; . ή μοιαζει με το booster της κοσμοτε σταθερης; αν και βγαινουμε εκτος θεματος πιστευω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι σαν το πρώην καρτοιντερνετ(sim μόνο για data) αλλά post pay. Συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο και ότι πακέτο ενεργοποιείς σου έρχεται λογαριασμός μετά. Με πακέτα που συμφέρουν πολύ, προς το παρόν. Υπάρχει θέμα για αυτό στην ενότητα της Vodafone : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334762

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

δινει volte η native η vowifi στα καρτοκινητα?
Αναλόγως τη συσκευή.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2. Έχει κάτι λιγότερο από χρόνο περίπου που παίζει επίσημα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

θυμάμαι οτι η εφαρμογή WiFi calling ηταν ναι μεν πρωτοποριακή αλλα οτι χειρότερο, ακομα και το πολυπόθητο update ήταν χάλια.

Εμενα δεν εχει native υποστηριξη.

Με το volte δεν θυμάμαι, έπαιξε σε καρτοκινητα η μόνο σε πολύ συγκεκριμένα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...