Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η cu είναι η μόνη εταιρία που δεν έχει βγάλει νέο τιμοκατάλογο με τις νέες χρεώσεις που ισχύουν για κλήσεις και sms προς ΕΕ από τις 15 Μαΐου. Δεν είναι παράνομο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Η cu είναι η μόνη εταιρία που δεν έχει βγάλει νέο τιμοκατάλογο με τις νέες χρεώσεις που ισχύουν για κλήσεις και sms προς ΕΕ από τις 15 Μαΐου. Δεν είναι παράνομο αυτό;

 

Είσαι απόλυτα σίγουρος γι'αυτό που αναφέρεις; Το έχεις διασταυρώσει ή χωρίς καν να αναζητήσεις, προέβεις στο συγκεκριμένο συμπέρασμα; Ρωτάω ενημερωτικά.

 

 

 

Για δες εδώ: https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20190513-eu-regulation-for-international-calls/

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο geodimis εννοεί αυτό που βλέπει .

Ο τιμοκατάλογος του CU δεν έχει ανανεωθεί με τις νέες τιμές όπως μπορεί κανείς να δεί εδώ :https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/timokatalogos/

Αντιθέτως οι τιμοκατάλογοι σταθερής τηλεφωνίας έχουν ανανεωθεί.

Οι νέες τιμές πάντως ισχύουν γιατί τηλεφώνησα στην Μάλτα και χρεώθηκα 0,24 το λεπτό μόνο. Επίσης έστειλα SMS με 0,074.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο geodimis εννοεί αυτό που βλέπει .

Ο τιμοκατάλογος του CU δεν έχει ανανεωθεί με τις νέες τιμές όπως μπορεί κανείς να δεί εδώ :https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/timokatalogos/

Αντιθέτως οι τιμοκατάλογοι σταθερής τηλεφωνίας έχουν ανανεωθεί.

Οι νέες τιμές πάντως ισχύουν γιατί τηλεφώνησα στην Μάλτα και χρεώθηκα 0,24 το λεπτό μόνο. Επίσης έστειλα SMS με 0,074.

 

Έχεις δίκιο Βασίλη. Νομίζω πως πρέπει να γίνει μια κρούση στο chat του Vodafonecu.gr, ώστε να το αλλάξουν προς ενημέρωση των συνδρομητών.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Για βουλγαρια τι ισχυει ρε παιδια σε ομιλια και mb? Αν ειμαι εκει για λιγες μερες χρησιμοποιω τα ενσωματωμενα?

 

 

 

Ναι κανονικά.Εφόσον είναι στην ΕΕ μέχρι να πάς

Link to comment
Share on other sites

Όταν εμπιστεύεσαι την Vodafone cu..fdae1a38eabd3b731e821f3e30e7857f.jpg

 

Ανάφερε το στην εξυπηρέτηση πελατών. Πες πότε σου ήρθε το μήνυμα και πότε εβαλες τα MB. Θα σου τα βάλουν αμέσως τα χρήματα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να σταματήσουμε αυτή την αηδία με την αυτόματη χρέωση;;;Στην Cosmote όταν τελειώνουν τα ΜΒ απλά σταματάς να έχει ίντερνετ!Δεν χρεώνεσαι με το έτσι θέλω!!!Εδώ πέρα δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο;Είναι δίκαρτο το κινητό μου και αν ξεχάσω να "γυρίσω" τα δεδομένα στην άλλη κάρτα....ΤΣΟΥΠ να η χρέωση!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις online ανενεωση μεσω Paypal σου δινει το shake και το online bonus σωστα;

 

Ενω αν κανεις με καρτα μονο το shake;

Αν κάνεις online ανανέωση με οποιοδήποτε τρόπο παίρνεις 2 Shake και Online Bonus. Από το κατάστημα ή με κάρτα από περίπτερο παίρνεις μόνο 1 Shake.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς μπορούμε να σταματήσουμε αυτή την αηδία με την αυτόματη χρέωση;;;Στην Cosmote όταν τελειώνουν τα ΜΒ απλά σταματάς να έχει ίντερνετ!Δεν χρεώνεσαι με το έτσι θέλω!!!Εδώ πέρα δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο;Είναι δίκαρτο το κινητό μου και αν ξεχάσω να "γυρίσω" τα δεδομένα στην άλλη κάρτα....ΤΣΟΥΠ να η χρέωση!!!
Για να απενεργοποιήσεις την χρέωση των 2€ την ημέρα για 1GB στείλε Χ στο 19109, όμως δεν θα σταματάει η κίνηση δεδομένων όταν τελειώσουν τα δεδομένα σου, αλλά θα χρεώνεσαι ανά ΜΒ. (0.2€/MB)
Link to comment
Share on other sites

Ανάφερε το στην εξυπηρέτηση πελατών. Πες πότε σου ήρθε το μήνυμα και πότε εβαλες τα MB. Θα σου τα βάλουν αμέσως τα χρήματα πίσω.
Επικοινώνησα μέσω viber.. Μου απάντησαν κάτι που δεν ήξερα, αλλά και να το ήξερα θα έπρεπε να υπήρχε ενημέρωση για την λήξη του πακέτου κάποιες ώρες νωρίτερα...

 

Απάντηση Vodafone:

"Τα πακέτα λήγουν 12 το βράδυ η ενημέρωση έρχεται για τη λήξη πάντα το πρωί,δεν προωθούνται ενημερωτικά μήνυμα λήξης μετά της 12 το βράδυ. Το cu choose αφορούσε προσφορά με συγκεκριμένη διάρκεια. Ωστόσο σε ένδειξη καλής συνεργασίας θα επιστραφούν τα 2 ευρώ στον αριθμό σου.."

Link to comment
Share on other sites

[/color]Για να απενεργοποιήσεις την χρέωση των 2€ την ημέρα για 1GB στείλε Χ στο 19109, όμως δεν θα σταματάει η κίνηση δεδομένων όταν τελειώσουν τα δεδομένα σου, αλλά θα χρεώνεσαι ανά ΜΒ. (0.2€/MB)

 

Ακριβώς αυτό μου την δίνει!Με το στανιό να σε χρεώσουν!Τελείωσαν τα ΜΒ?Όχι ρε φίλε....σαν εταιρεία δώσε μου την επιλογή να βάλω πακέτο ή να έχω χρέωση ή ΤΙΠΟΤΑ!!!Με τέτοιες πρακτικές τρώνε σουτ τέτοιες εταιρείες!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό μου την δίνει!Με το στανιό να σε χρεώσουν!Τελείωσαν τα ΜΒ?Όχι ρε φίλε....σαν εταιρεία δώσε μου την επιλογή να βάλω πακέτο ή να έχω χρέωση ή ΤΙΠΟΤΑ!!!Με τέτοιες πρακτικές τρώνε σουτ τέτοιες εταιρείες!

 

Ρυθμίσεις apn

 

Name: Ό,τι θέλεις.

Apn: ksbeehiehrbeueu <- Κάτι σε αυτή τη μορφή.

 

Δεν έχω χρεωθεί ποτέ, εδώ και χρόνια.

 

Και δεν έχω στείλει καμία εντολή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις apn

 

Name: Ό,τι θέλεις.

Apn: ksbeehiehrbeueu <- Κάτι σε αυτή τη μορφή.

 

Δεν έχω χρεωθεί ποτέ, εδώ και χρόνια.

 

Και δεν έχω στείλει καμία εντολή.

 

Ενδιαφέρον!!!Όμως αν θελήσω να ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο Vodafone θα πρέπει να τα γυρίσω πάλι στα αρχικά σωστά;

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον!!!Όμως αν θελήσω να ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο Vodafone θα πρέπει να τα γυρίσω πάλι στα αρχικά σωστά;

 

Έτσι ακριβώς.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

 

Ευχαριστώ παιδιά για την λύση γιατί με τα λαμόγια των εταιρειών άκρη δεν βγάζουμε!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα μέσω viber.. Μου απάντησαν κάτι που δεν ήξερα, αλλά και να το ήξερα θα έπρεπε να υπήρχε ενημέρωση για την λήξη του πακέτου κάποιες ώρες νωρίτερα...

 

Απάντηση Vodafone:

"Τα πακέτα λήγουν 12 το βράδυ η ενημέρωση έρχεται για τη λήξη πάντα το πρωί,δεν προωθούνται ενημερωτικά μήνυμα λήξης μετά της 12 το βράδυ. Το cu choose αφορούσε προσφορά με συγκεκριμένη διάρκεια. Ωστόσο σε ένδειξη καλής συνεργασίας θα επιστραφούν τα 2 ευρώ στον αριθμό σου.."

 

Εμένα πάντα όταν είναι να λήξει ένα πακέτο, μου στέλνουν μήνυμα συνήθως 1-2 μέρες πριν λήξει. Για τα bonus έχουν σταματήσει να στέλνουν, αλλά εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί γιατί όταν βάζω κάρτα, ενεργοποιώ πακέτο. Εσύ μπορείς αν θες κατά διαστήματα είτε να μπαίνεις στο my CU App, είτε να καλείς 1252, είτε να στέλνεις Υ στο 1252 για να ελέγχεις την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντα όταν είναι να λήξει ένα πακέτο, μου στέλνουν μήνυμα συνήθως 1-2 μέρες πριν λήξει. Για τα bonus έχουν σταματήσει να στέλνουν, αλλά εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί γιατί όταν βάζω κάρτα, ενεργοποιώ πακέτο. Εσύ μπορείς αν θες κατά διαστήματα είτε να μπαίνεις στο my CU App, είτε να καλείς 1252, είτε να στέλνεις Υ στο 1252 για να ελέγχεις την κατάσταση.
Μα το θέμα είναι ότι ενώ έχω χρεωθεί μετά την λήξη της προσφοράς η cu εφαρμογή εξακολουθεί να δείχνει ότι έχω τα δεδομένα της προσφοράς. (δείτε το screenshot)

Αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι με εσκεμμένη ελλειπή πληροφόρηση προσπαθούν και τελικά αποσπούν μικροποσά, ώστε ο καταναλωτής να νιώθει ότι ευθύνεται για την χρέωση...

 

Ανέφερα την δική μου περίπτωση όχι για το τρομερό πόσο, αλλά για την πρακτική της εταιρίας..

 

Πόσο δύσκολο θα ήταν να στείλουν ενημέρωση 1 ώρα πριν λήξη το πακέτο/προσφορά;

Στην συνομιλία μαζί τους να αναφέρουν ότι τα πακέτα λήγουν στις 00:00 και η ενημέρωση να γίνεται το πρωί της επόμενης στις 09:00. Με πρόφαση ότι μετά της 00:00 δεν κάνουν ενημερώσεις. Ας κάνουν νωρίτερα..

 

Γιατί έχουμε υποστεί τόσες αυξήσεις...

Ας βελτιώσουν τουλάχιστον την ποιότητα των υπηρεσιών τους.

Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα είναι ότι ενώ έχω χρεωθεί μετά την λήξη της προσφοράς η cu εφαρμογή εξακολουθεί να δείχνει ότι έχω τα δεδομένα της προσφοράς. (δείτε το screenshot)

Αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι με εσκεμμένη ελλειπή πληροφόρηση προσπαθούν και τελικά αποσπούν μικροποσά, ώστε ο καταναλωτής να νιώθει ότι ευθύνεται για την χρέωση...

 

Ανέφερα την δική μου περίπτωση όχι για το τρομερό πόσο, αλλά για την πρακτική της εταιρίας..

 

Πόσο δύσκολο θα ήταν να στείλουν ενημέρωση 1 ώρα πριν λήξη το πακέτο/προσφορά;

Στην συνομιλία μαζί τους να αναφέρουν ότι τα πακέτα λήγουν στις 00:00 και η ενημέρωση να γίνεται το πρωί της επόμενης στις 09:00. Με πρόφαση ότι μετά της 00:00 δεν κάνουν ενημερώσεις. Ας κάνουν νωρίτερα..

 

Γιατί έχουμε υποστεί τόσες αυξήσεις...

Ας βελτιώσουν τουλάχιστον την ποιότητα των υπηρεσιών τους.

 

Μάλλον κρασαρε το σύστημα τότε και σου έδειχνε ότι ίσχυαν τα ληγμένα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε ένας πωλητής σήμερα απο wind και είχε κάρτες καρτοκινητού. Αγοράζεις 20€ την κάρτα και μετά ανανέωνεις με 12€ αν θυμάμαι καλά και σου δίνει 1500'' προς όλους και 3giga internet

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην vodafone?

 

Τώρα με 12€ μου δίνει 300 προς όλους(τα μείωσαν απο 400 που είχα) και 400 προς voda + 500mb internet + 500mb που αγοράζω

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε ένας πωλητής σήμερα απο wind και είχε κάρτες καρτοκινητού. Αγοράζεις 20€ την κάρτα και μετά ανανέωνεις με 12€ αν θυμάμαι καλά και σου δίνει 1500'' προς όλους και 3giga internet

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην vodafone?

 

Τώρα με 12€ μου δίνει 300 προς όλους(τα μείωσαν απο 400 που είχα) και 400 προς voda + 500mb internet + 500mb που αγοράζω

 

Στην πόλη μου, η vodafone δίνει: 1200' και 1,2G και κάποια sms με 12€, σε ΝΕΟ νούμερο, βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Mπορείτε να κάνετε login στο vodafonecu.gr παιδιά ? ... σε εμένα δεν βγάζει το login popup

 

Ούτε σε εμένα ανοίγει το login popup και γενικά η σελίδα τους έχει πρόβλημα στον τρόπο που εμφανίζεται.

.
Link to comment
Share on other sites

Καλά , ότι έχεις μπερδευτεί είναι γνωστό.

3 φορές σου έχω γράψει ότι οι νέες τιμές είναι για Ντόπιους , δεν είναι για τουρίστες κ.τ.λ.

Τώρα στο επιβεβαίωσαν και τα ΝΕΑ και είσαι ακόμα μπερδεμένος ;

Link to comment
Share on other sites

refill και αμέσως ανανέωση στοιχίζει 12,5 ευρώ και μεταφέρει όλα όσα έκανες refill .

Δεν έχει καμμία διαφορά ο τρόπος που θα το κάνεις το refill . Δεν θα σου δώσει τα 100 λεπτά έξτρα ομιλίας.

Η online αγορά του νέου πακέτου θα σου δώσει τα 100 λεπτά .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...