Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνανε συντήρηση του συστήματος το βράδυ αλλά το πρωί κατά τις 7 είχε επανέλθει κανονικά.

 

εμένα δεν συνδέεται πάλι τα ίδια server error!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή μου είχαν πει στο τσατ του cu κόστος φορητότητας 10 ευρώ,λόγω όμως του μπερδεματος με το κατάστημα αν γίνεται η όχι και της επιμονής μου,μου έκαναν τελικά την αίτηση και μου έδωσαν την κάρτα σιμ χωρίς να πληρώσω κατι.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλώς μέχρι στιγμής παίζει επιτέλους Ε και Η+ στην 2141 κι αύριο είναι η μέρα για την 2140 κι ότι άλλο προκύψει...
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν συνδέεται πάλι τα ίδια server error!

 

Κάνε εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης και μια επανεκκίνηση του κινητού και αν δεν φτιάχνει απεγκατέστησε και ξαναεγκατέστησε το my cu app.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης και μια επανεκκίνηση του κινητού και αν δεν φτιάχνει απεγκατέστησε και ξαναεγκατέστησε το my cu app.

 

τα έκανα όλα τίποτα τα ίδια! . όσο για την απεγκατασταση άμα το διαγράψω, δεν θα μπορώ να το ξανά κατεβάσω. διότι δεν υπάρχει η εφαρμογή για Android 4.4 ! :-( οπότε θα μπαίνω μόνο από το my Vodafone app! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Να έχουν καταργήσει την παλιά εφαρμογή;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

τώρα που μπήκα στο Android market και τελικά βρήκα την εφαρμογή μου γράφει << η συσκευή σας δεν είναι συμβατη με αυτή την έκδοση! >> θα ρωτήσω και στο Viber την εξυπηρέτηση πελατών. πολύ πιθανό να την έχουν καταργήσει. δοκίμασα και με άλλο όνομα χρήστη του πατέρα μου και τα ίδια server error ! .

 

edit

τελικα μιλησα με την εξυπηρετηση πελατων μεσω viber και μου ειπανε οτι εχει καταργηθει η παλια εφαρμογη και για αυτο μου βγαζει server error και οτι μπορω να ενημερωνομαι μονο μεσω του vodafone app απο εφαρμογη στο κινητο μου λογω οτι δεν υποστηριζεται η εκδοση 4,4 για κατεβασμα του my cu app.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
προσθηκη απαντησης τελικα απο την εξυπηρετηση πελατων

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστούμε. Το δώσανε λόγο των εργασιών συντήρησης, μπράβο τους.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε. Το δώσανε λόγο των εργασιών συντήρησης, μπράβο τους.

 

Όχι βέβαια, δεν γίνονται αυτά την Ελλάδα.

Το έδωσαν στα πλαίσια του Reworks Festival https://reworks.gr/

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, δεν γίνονται αυτά την Ελλάδα.

Το έδωσαν στα πλαίσια του Reworks Festival https://reworks.gr/

 

Ναι; Τι να πω. Εγώ λόγο της λέξης το μετέφρασα έτσι. :p

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Για να έρθω στο cu, πρέπει να κάνω αίτηση σε κατάστημα ή μπορώ online(δε βρήκα κάτι)?

Επίσης είναι δωρεάν?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να έρθω στο cu, πρέπει να κάνω αίτηση σε κατάστημα ή μπορώ online(δε βρήκα κάτι)?

Επίσης είναι δωρεάν?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καταστημα,30€ η φορητοτητα.

Απλα το τελευταιο διαστημα ωθουν σε συμβολαια να σε πανε,επικαλουμενοι ελλειψη καρτων για καρτοκινητο.Εγω εβγαλα νεο νουμερο στο τελος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για να έρθω στο cu, πρέπει να κάνω αίτηση σε κατάστημα ή μπορώ online(δε βρήκα κάτι)?

Επίσης είναι δωρεάν?

 

εδω

Edited by Vasileios
μορφοποίηση
#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Καταστημα,30€ η φορητοτητα.

Απλα το τελευταιο διαστημα ωθουν σε συμβολαια να σε πανε,επικαλουμενοι ελλειψη καρτων για καρτοκινητο.Εγω εβγαλα νεο νουμερο στο τελος.

Έκανα φορητότητα την προηγούμενη εβδομάδα.

Δεν πλήρωσα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφώνημα που είχα σήμερα απο την vodafone στήν προσπάθεια τους να με μεταπείσουν να μην το γυρίσω απο σύνδεση σε καρτοκινητό cu ,όταν τους είπα οτι με την κάρτα θα δίνω 10 ευρω τον μήνα και θα έχω πρόγραμμα ομιλίας μου είπε η υπάλληλος ότι απο τον άλλο μήνα τον ΝΟΕΜΒΡΙΟ θα γίνουν αυξήσεις σε ολα τα προγράμματα καρτοκινητής στα 12 ευρω ...ισχύει κάτι τέτοιο γνωρίζει κάποιος;εχη ηδη ενα καρτοκινητο cu αλλα δεν εχω διαβάσει κάπου για αυξήσεις...
Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφώνημα που είχα σήμερα απο την vodafone στήν προσπάθεια τους να με μεταπείσουν να μην το γυρίσω απο σύνδεση σε καρτοκινητό cu ,όταν τους είπα οτι με την κάρτα θα δίνω 10 ευρω τον μήνα και θα έχω πρόγραμμα ομιλίας μου είπε η υπάλληλος ότι απο τον άλλο μήνα τον ΝΟΕΜΒΡΙΟ θα γίνουν αυξήσεις σε ολα τα προγράμματα καρτοκινητής στα 12 ευρω ...ισχύει κάτι τέτοιο γνωρίζει κάποιος;εχη ηδη ενα καρτοκινητο cu αλλα δεν εχω διαβάσει κάπου για αυξήσεις...

 

Μπαρούφες. Προς το παρών, δεν υπάρχει καμία τέτοια προγραμματισμένη αλλαγή.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μπαρούφες. Προς το παρών, δεν υπάρχει καμία τέτοια προγραμματισμένη αλλαγή.

 

Αυτό λεω και εγω ...έτσι τα λένε για να μην φυγει το συμβόλαιο με συνδεση για καρτοκινητό...

αν και τελικά ο συγκεκριμένος αριθμός παρέμεινε με συμβόλαιο γιατί έδωσαν προσφορά το RED 1 με 1500 πρός όλους ,1500 sms ,2.5GB INTERNET και 3GB για social με τιμή 24,84 ευρώ τον μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λεω και εγω ...έτσι τα λένε για να μην φυγει το συμβόλαιο με συνδεση για καρτοκινητό...

αν και τελικά ο συγκεκριμένος αριθμός παρέμεινε με συμβόλαιο γιατί έδωσαν προσφορά το RED 1 με 1500 πρός όλους ,1500 sms ,2.5GB INTERNET και 3GB για social με τιμή 24,84 ευρώ τον μήνα...

 

καλό deal αν όντως χαλάς τόσα δεδομένα και ομιλία

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

27 του μηνός λήγουν τα πακέτα που έχω, εαν κάνω ανανέωση τα ίδια πακέτα στις 27 ακριβώς θα περάσουν τα υπόλοιπα στον επόμενο μήνα; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόκειται να πάω ταξίδι στη Γερμανία τη ακριβώς ισχύει με το πακέτο ομιλίας και data που έχω, τα χρησιμοποιώ όπως εδώ χωρίς επιπλέον χρεώσεις;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιείς τις κλήσεις προς όλα τα δίκτυα για να καλέσεις οποιονδήποτε αριθμό σε όλη την Ε.Ε.

Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις κλήσεις προς το ίδιο δίκτυο.

Τα Data παίζουν κανονικά αλλά κάποια πακέτα έχουν όριο χρήσης σε roaming.

Link to comment
Share on other sites

Τα data που έχω είναι από Just surf Bonus, πάρε να έχεις και cu shake, θα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Just surf Bonus, και πάρε να έχεις εργάζονται σε roaming

Το Shake δεν το εχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...