Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

400 λεπτά προς όλους με 3,02€

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κι εγώ έχω μαζέψει ~8000 λεπτά...

 

Για καρτοκινητό Vodafone ή για cu μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

Για καρτοκινητό Vodafone ή για cu μιλάμε;

 

Καρτοκινητό

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Καρτοκινητό

 

Πολύ ασύμφορο το πακέτο αυτό κατά την γνώμη μου και πόσο μάλλον με αυτόματη ανανέωση...Εαν χαθούν ότι έχετε μαζέψει θέλουν γερό κράξιμο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε αυτό...

 

AΠO TIΣ 13 IOYNIOY TO ΣXHMA KAPTOKINHTHΣ ΣTO OΠOIO BPIΣKEΣTE KATAPΓEITAI KAI ΘA METAΦEPΘEITE AYTOMATA ΣTO ΠPONOMIAKO ΠAKETO TOY KAPTOKINHTOY VODAFONE ΠOY ΠPOΣΦEPEI 450 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 500MB ΓIA 30 HMEPEΣ ME AYTOMATH XPEΩΣH 8,5€ ΣE KAΘE ANANEΩΣH AΠO 10€.

 

Εντωμεταξύ εγώ έχω μαζέψει 11678 λεπτά χρόνου ομιλίας και 9569ΜΒ από το πακέτο μου...

Θα τα χάσω όλα αυτά ;

 

Και σε μένα ήρθε το ίδιο μήνυμα και έχω την ίδια απορία

Link to comment
Share on other sites

Στην ανακοίνωση της 4ης Μαίου:

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20180504-timologiakes-allages-gia-syndromites-kartokinitis-amp-kartoprogrammatos/

 

λέει άλλα:

Δ) Από 11 Ιουνίου 2018 μεταβάλλεται η χρέωση από 3€ σε €4,5 της μη εμπορικά διαθέσιμης προσφοράς του Καρτοκινητού Vodafone που προσφέρει αυτόματα 400 λεπτά προς όλους με κάθε ανανέωση από €10 και άνω και θα προσφέρει πλέον 450 λεπτά προς όλους από €10 και άνω.

Link to comment
Share on other sites

Στην ανακοίνωση της 4ης Μαίου:

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20180504-timologiakes-allages-gia-syndromites-kartokinitis-amp-kartoprogrammatos/

 

λέει άλλα:

Δ) Από 11 Ιουνίου 2018 μεταβάλλεται η χρέωση από 3€ σε €4,5 της μη εμπορικά διαθέσιμης προσφοράς του Καρτοκινητού Vodafone που προσφέρει αυτόματα 400 λεπτά προς όλους με κάθε ανανέωση από €10 και άνω και θα προσφέρει πλέον 450 λεπτά προς όλους από €10 και άνω.

 

Το γνωρίζω αυτό. Αλλά εδώ μιλάμε με το έτσι θέλω σου βάζουν και τα δεδομένα μαζί και ακριβά μάλιστα. Μια κάρτα των δέκα δεν φτάνει.

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω αυτό. Αλλά εδώ μιλάμε με το έτσι θέλω σου βάζουν και τα δεδομένα μαζί και ακριβά μάλιστα. Μια κάρτα των δέκα δεν φτάνει.

 

Δυστυχώς...

Η αυθαιρεσία πάει σύννεφο...

Link to comment
Share on other sites

Και η πλάκα είναι ότι τελευταίες μέρες ξεσκίστηκαν να παίρνουν τηλέφωνο "από τη Vodafone"... Και τσουπ, να σήμερα το καλό...

Το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε; Να τους πάρω να τους ξεχ©©©σω;

Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα στο chat της εφαρμογής. Είπα για το μήνυμα που ήρθε. Με είπε για την αλλαγή που ανακοινώθηκε τον περασμένο μήνα. Λέω αφού γράφει για πακέτο με δεδομένα μαζί. Με απαντάει μετά από λίγο ότι έχω δίκιο, είναι άλλο πακέτο και ότι θα το δουν και θα με καλέσουν αύριο...

Με είπε πάντως ότι τα λεπτά μεταφέρονται, αλλά για να δούμε τι θα πει αύριο.

 

Σε ανανέωση δέκα ευρώ, πόσα μένουν μετά το φόρο κλπ;

Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας σήμερα μου ήρθε το εξής μήνυμα από τη VODAFONE που λέει ότι από της 13 Ιουνίου το σχήμα της καρτοκινητής στο οποίο βρίσκομαι καταργείται και θα μεταφερθώ αυτόματα σε νέο πακέτο. Σας ερωτώ έτσι αυθαίρετα μου αλλάζουν το σχήμα της καρτοκινητής χωρίς να με ρωτήσουν και τι αλλαγές θα υπάρξουν από αυτή την αλλαγή..;;;;

 

Σε αλλαζουν αυθαιρετα,με το ζορι δηλαδη.Αν λες για καρτοκινητο vodafone οπου ειχες 450' με 4€ θα δινεις 8,5€ με καθε ανανεωση για να εχεις 500Mb.

Για μενα ειτε πανε CU ειτε αλλαξε εταιρεια.Η φορητοτητα ειναι 30€ για καρτοκινητο.

Και αν θες προνομιακο,παιρνεις νεα καρτα με νεο αριθμο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απλό καρτοκινητό VODAFONE έχω. Θα αλλάξουν οι χρεώσεις..;;; Μήπως να πάω να ρωτήσω σε ένα κατάστημα..;;;
Link to comment
Share on other sites

Απλό καρτοκινητό VODAFONE έχω. Θα αλλάξουν οι χρεώσεις..;;; Μήπως να πάω να ρωτήσω σε ένα κατάστημα..;;;

 

Ναι αλλαζουν οι χρεωσεις.Ειναι αυτα που σου ειπα.Τα γραψαμε και στο θεμα για τα καρτοκινητα της Vodafone.

1266 και αλλαγη σε CU,και χανεις υπολοιπο

Αλλιως φορητοτητα με 30€ σε αλλη εταιρεια για καρτοκινητο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχεις μέσα στην κάρτα το χάνεις..;;; Αξίζει η αλλαγή σε CU..;;

 

Φυσικα και ναι

Με 10€ online παιρνεις 1GB.

1+1 προσφορες καθε βδομαδα,και καθε πεμπτη κωδικος δωρεαν μεσα απο το myCu App.

Νυχτερινο πακετο ιντερνετ 10GB.

Ημερησιο,για ΣΚ και εβδομαδιαιο και πακετο με 1GB ιντερνετ στο ημερησιο και 3GB ιντερνετ στα αλλα 2.Με 1,2 και 4€.

Συμφερει περισσοτερο,και αν θες βρες και αλλη εταιρεια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το απλό καρτοκινητό δεν θα γίνει CU από μόνο του..Πρέπει να το κάνω εγώ..;;; Γιατί το αλλάζουν το δικό μου..;;; Έχω νούμερο της Cosmote μη νομίζεις τα ίδια είναι περίπου..!!!! Τα πακέτα καρτοκινητής Vodafone είναι 7. Το Καρτοκινητό Vodafone το CU το Vodafone Ιnternational το καρτοκινητό Ολυμπιακός το Taza Mobile η ΕΛΤΑ καρτοκινητή και το Καρτοκινητό Carrefour αυτά λένε στο site της VODAFONE..!!! Edited by Sakis077
Link to comment
Share on other sites

Χτες έκανα ανανέωση στο CU και στο δικό μου και στης γυναίκας μου. Το δικό μου από το My Vodafone app και της γυναίκας από το My CU app με πιστωτική κάρτα και τα δύο. Στην γυναίκα μου έδωσε τα 500mb από το surf bonus και επιλογή shake it για 600 mb για 1 μήνα ή 1gb για μία εβδομάδα. Εμένα μου έδωσε μόνο το surf bonus ενώ για το online που έπαιρνα άλλα 500 mb μέχρι τον περασμένο μήνα δεν μου έδωσε τίποτα! Άλλαξαν πάλι κάτι και δεν πήρα χαμπάρι ή έγινε κάποιο λάθος και δεν πήρα το ονλαιν; Ξέρει κανείς ή να τους ενοχλήσω στην εξυπηρέτηση πελατών;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

CU Shake

Ανανέωσε, κούνα και κέρδισε ένα από τα 2 δώρα:

 

600 MB για 30 μέρες ή

1 GB για 7 μέρες

 

Αν κάνεις online ανανέωση με πιστωτική/χρεωστική κάρτα ή PayPal τότε παίρνεις διπλά δώρα:

 

1200 MB για 30 μέρες ή

2 GB για 7 μέρες

 

Άρα κάτι δεν έκανες καλά. Διότι εγώ που το έκανα με paypal έλαβα διπλό δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Απο ποτε ισχυει αυτο με το διπλο δωρο; Εκανα 30 Μαϊου ανανεωση μεσω της εφαρμογης MyCU με paypal αλλα δε μου διπλασιασε...

Online εννοεις μεσω site;

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλαζουν οι χρεωσεις.Ειναι αυτα που σου ειπα.Τα γραψαμε και στο θεμα για τα καρτοκινητα της Vodafone.

1266 και αλλαγη σε CU,και χανεις υπολοιπο

Αλλιως φορητοτητα με 30€ σε αλλη εταιρεια για καρτοκινητο.

Παιδιά, αν δεν είστε σίγουροι για κάτι, θα σας παρακαλούσα να μη λέτε ό,τι νά'ναι και φέρνετε την καταστροφή. Κατά τη μεταφορά από απλό καρτοκινητό Vodafone σε CU, δε χάνεται το χρηματικό υπόλοιπο. Μόνο τα υπολοιπόμενα λεπτά, μηνύματα και δεδομένα από πακέτα και bonuses χάνονται. Το χρηματικό υπόλοιπο χάνεται, μόνο στις ακόλουθες δύο περιπτώσεις: (1) Κατά τη μεταφορά από καρτοκινητό Ολυμπιακός ή ΕΛΤΑ σε οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα καρτοκινητής και (2) κατά τη μεταφορά από απλό καρτοκινητό Vodafone ή από CU σε Vodafone International. Υγ. Μεγάλη απατεωνιά της κόκκινης, να σου βάζει αυτόματα και τα δεδομένα, για να σου πάρει άλλα 4,5€, και μάλιστα να αντιφάσκει στο ίδιο της το δελτίο τύπου.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά έτσι είναι δεν χάνεται το υπόλοιπο όταν αλλάζεις από καρτοκινητό σε CU και αντίστροφα. Παρά μόνο αν πας στο International.

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-room/anakoinoseis/20140121-diadikasia-allagis-paketou-kartokinitis-pros-vodafone-international/

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση με paypal πριν 4 μέρες αλλά δεν χρησιμοποίησα το shake it αμέσως επειδή μπορείς να το χρησιμοποίησεις μέσα σε 7 ημέρες από την ανανέωση. Μετά από λίγη ώρα που ξαναμπήκα στο site δεν μου έβγαζε την επιλογή. Μπήκα στο chat και μου είπαν ότι είχε "κολλήσει" και ότι θα μου δώσουν 1gb data για 30 ημέρες...Ξενέρωμα

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το CU Shake νομίζω αρχικά ήταν μόνο για φοιτητές.

 

Πλέον είναι και για απλούς συνδρομητές CU. Ωστόσο δεν έβγαλα άκρη στη σελίδα τους... Ο online διπλασιασμός, ισχύει μόνο για Φοιτητικό CU ή και για απλό Vodafone CU;

 

Γενικά καλή κίνηση. Και με τις τελευταίες προωθητικές διαφημίσεις, αλλά και τη νέα συνεργασία με την Adidas, δείχνουν να θέλουν να αποκτήσουν συνδρομητές

Edited by Vasileios
Συγκρίσεις δικτύων δεν έχουν θέση σε αυτό το νήμα.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το CU Shake νομίζω αρχικά ήταν μόνο για φοιτητές.

 

Πλέον είναι και για απλούς συνδρομητές CU. Ωστόσο δεν έβγαλα άκρη στη σελίδα τους... Ο online διπλασιασμός, ισχύει μόνο για Φοιτητικό CU ή και για απλό Vodafone CU;

 

Γενικά καλή κίνηση. Και με τις τελευταίες προωθητικές διαφημίσεις, αλλά και τη νέα συνεργασία με την Adidas, δείχνουν να θέλουν να αποκτήσουν συνδρομητές

 

Ακριβως αυτο θα ελεγα,το ιδιο συμπερασμα εχω.

Επειδη ομως εχω να βαλω καρτα απο απριλη και θα ανανεωσω μεσα στον μηνα.Ποσα MB βγαζω απο ανανεωση 10€ Online?

Ισχυει το Just surf bonus;

Τα 500MB για 15 μερες καταργηθηκαν;

Γιατι συμφωνα με αυτα που λετε υπολογιζω 1.200MB απο το Shake και 500Mb για 15 μερες και 500Mb για 30 ημερες.

Αλλαξε κατι πανω σε αυτο;

Edited by Vasileios

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο θα ελεγα,το ιδιο συμπερασμα εχω.

Επειδη ομως εχω να βαλω καρτα απο απριλη και θα ανανεωσω μεσα στον μηνα.Ποσα MB βγαζω απο ανανεωση 10€ Online?

Ισχυει το Just surf bonus;

Τα 500MB για 15 μερες καταργηθηκαν;

Γιατι συμφωνα με αυτα που λετε υπολογιζω 1.200MB απο το Shake και 500Mb για 15 μερες και 500Mb για 30 ημερες.

Αλλαξε κατι πανω σε αυτο;

 

Οι υπολογισμοί σου ισχύουν Νικόλα. Αυτές τις παροχές θα πάρεις.

 

Edit: + Πάρε Να'χεις

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Οι υπολογισμοί σου ισχύουν Νικόλα. Αυτές τις παροχές θα πάρεις.

 

Edit: + Πάρε Να'χεις

 

Καλα υπολογιζα,η κινηση αυτη ειναι επισημη; Ή ειναι κατι προσωρινο;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...