Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα φοιτητικό cu, μπαίνω στην εφαρμογή για να δω υπόλοιπο mb, για social media έχω 0 και για Internet έχω 15000mb, που διαφέρουν αυτά τα δύο;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φοιτητικό cu, μπαίνω στην εφαρμογή για να δω υπόλοιπο mb, για social media έχω 0 και για Internet έχω 15000mb, που διαφέρουν αυτά τα δύο;

που το βλεπεις αυτο;εμενα mb δειχνει μονο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μη μαλώνετε. Και των 3 οι χάρτες είναι για τα πανηγύρια σε αρκετές περιοχές.

Από προσωπική πρόσφατη εμπειρία ο 4g χαρτης της κοσμοτέ δεν είναι ενημερωμένος, αρκετές νέες προσθήκες 4g σταθμών στην ανατολική Πελοπόννησο που είδα ηδη από την Καθαρά Δευτέρα και κάποιων νέων το Πάσχα, ακόμη δεν εμφανίζονται στον χάρτη της.

Ίσως αναβαθμίζουν ακόμη τη περιοχη.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Με τη Vodafone ειδα 4G αλλα κατι ξαφνικες αλλαγες σε Edge με χαλανε.

βορειανατολική Κρήτη.....

κάτι αντίστοιχο ήμουν εγώ μέ Wind

ούτε κάν σηματακι του 4g

το τηλ μου υποστηρίζει όλες τις μπάντες για Εu άρα και B20 και μάλιστα μπορώ να την κλειδώσω από το κρυφό μενού

 

 

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μη μαλώνετε. Και των 3 οι χάρτες είναι για τα πανηγύρια σε αρκετές περιοχές.

ακριβώς!!!!

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εδώ φίλε 0ece0a02e9952eb9069b6f7f979c936d.jpg

Το 0 είναι για το νεο πακέτο που δίνει 1 GB με 3 ευρώ μόνο για social media....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ φίλε 0ece0a02e9952eb9069b6f7f979c936d.jpg

 

Ναι,αλλαξε προσφατα λογω του νεου πακετου 1GB/3€ για Social Media

(Facebook,Instagram,Twitter,Tumblr,Pintrest,Snapchat και εξαιρεται το Facebook Messenger).Αμα εισαι κατω απο 24 μπορεις να το ενεργοποιησεις σε καταστημα(το οριο ειναι απο 13 εως 24).Εγω το εκανα και εδωσα τη ταυτοτητα μου ενα απογευμα και μεχρι το επομενο πρωι ενεργοποιηθηκε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική πρόσφατη εμπειρία ο 4g χαρτης της κοσμοτέ δεν είναι ενημερωμένος, αρκετές νέες προσθήκες 4g σταθμών στην ανατολική Πελοπόννησο που είδα ηδη από την Καθαρά Δευτέρα και κάποιων νέων το Πάσχα, ακόμη δεν εμφανίζονται στον χάρτη της.

Ίσως αναβαθμίζουν ακόμη τη περιοχη.

 

Ούτε της Vodafone είναι.

Δεν ξέρω καν αν Τον ανανεώνουν

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ασχολείστε με τους χάρτες;

Είναι προφανές πως η Wind που έφτιαξε δίκτυο 4G από την αρχή το να τους ανανεώνει τακτικά είναι αναγκαίο για λόγους προώθησης. Οι άλλοι που είχαν δίκτυο από πιο πριν, όπως και να είναι αυτό, περιμένει κανείς σοβαρά πως θα τους ανανεώνουν με τον ίδιο ρυθμό;

Link to comment
Share on other sites

βορειανατολική Κρήτη.....

κάτι αντίστοιχο ήμουν εγώ μέ Wind

ούτε κάν σηματακι του 4g

το τηλ μου υποστηρίζει όλες τις μπάντες για Εu άρα και B20 και μάλιστα μπορώ να την κλειδώσω από το κρυφό μενού

 

 

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακριβώς!!!!

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

 

akale πως κλειδωνεις την μπαντα?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ασχολείστε με τους χάρτες;

Είναι προφανές πως η Wind που έφτιαξε δίκτυο 4G από την αρχή το να τους ανανεώνει τακτικά είναι αναγκαίο για λόγους προώθησης. Οι άλλοι που είχαν δίκτυο από πιο πριν, όπως και να είναι αυτό, περιμένει κανείς σοβαρά πως θα τους ανανεώνουν με τον ίδιο ρυθμό;

Αυτοί (vodafone και cosmote) χανουν, μια τσάμπα διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι δεν πιστεύω να υπάρχουν πολλοί που διαρκώς ελέγχουν τους χάρτες για να εντοπίσουν αλλαγές, είμαι της άποψης πως το καλό δίκτυο που το βλέπει ο κάθε ένας και το μεταδίδει είναι πολύ καλύτερη διαφήμιση.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

akale πως κλειδωνεις την μπαντα?

*#546368#*960# και κλήση

field menu>modem settings​>LTE band selection

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοπρόγραμμα και στον τελευταίο λογαριασμό που μου απέστειλε η Vodafone είδα αύξηση 1 ευρώ σε αυτόν, έτσι απλά! Τους ρώτησα τι και πως και με είπαν για αυξήσεις για να γίνει καλύτερο το δίκτυο... Παράλληλα, ανέφεραν διάφορα διαφημιστικά προωθητικά μηνύματα. Μετά από πάρα πολλά χρόνια στο δίκτυό της (συγκεκριμένα από το 2001) όταν λήξει η συνδρομή θα αποχωρήσω (αν μπορέσω και νωρίτερα σίγουρα θα το πράξω). Κοροϊδεύουν τον κόσμο με τραγικό δίκτυο και αυξήσεις τιμών χωρίς προειδοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοπρόγραμμα και στον τελευταίο λογαριασμό που μου απέστειλε η Vodafone είδα αύξηση 1 ευρώ σε αυτόν, έτσι απλά! Τους ρώτησα τι και πως και με είπαν για αυξήσεις για να γίνει καλύτερο το δίκτυο... Παράλληλα, ανέφεραν διάφορα διαφημιστικά προωθητικά μηνύματα. Μετά από πάρα πολλά χρόνια στο δίκτυό της (συγκεκριμένα από το 2001) όταν λήξει η συνδρομή θα αποχωρήσω (αν μπορέσω και νωρίτερα σίγουρα θα το πράξω). Κοροϊδεύουν τον κόσμο με τραγικό δίκτυο και αυξήσεις τιμών χωρίς προειδοποίηση.

Απαράδεκτο αν ειναι αυθαίρετη η αύξηση, γιαυτό ρώτα ή /και ψαξε αν έχει εκδοθεί επίσημο δελτίο τύπου.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Αυθαίρετη δεν μπορεί να είναι μιας και πάντα ανακοινώνεται, αλλά μιας και δεν υπάρχει αύξηση στα καρτοκινητά, καλό είναι να συνεχιστεί η κουβέντα στο κατάλληλο θέμα (καρτοπρόγραμμα ή συμβόλαια).

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο αν ειναι αυθαίρετη η αύξηση, γιαυτό ρώτα ή /και ψαξε αν έχει εκδοθεί επίσημο δελτίο τύπου.

 

Δεν είναι υποχρεωμένος να ψάξει ο ίδιος. Υποχρεωμένη είναι η vodafone, που έκανε και την αύξηση, να του στείλει links, που να αναφέρονται σε αυτές τις αυξήσεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωμένος να ψάξει ο ίδιος. Υποχρεωμένη είναι η vodafone, που έκανε και την αύξηση, να του στείλει links, που να αναφέρονται σε αυτές τις αυξήσεις.

 

Υποχρέωση της κάθε εταιρίας που πραγματοποιεί αυξήσεις είναι να ενημερώσει 1 μήνα πριν τον πελάτη μέσω λογαριασμού στις ανακοινώσεις και μέσω site.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τους ρώτησα τι και πως και με είπαν για αυξήσεις για να γίνει καλύτερο το δίκτυο...

Αν πραγματι σου ειπαν αυτο, ειναι για πολλα γελια.:lol::lol:

Λες και προκειται για ερανο ή κανενα δημοσιο εργο.

Πρωτα φτιαχνεις καλυτερο δικτυο και μετα, αν το δικτυο σου ειναι αρκετα καλο, σε επιλεγει ο κοσμος στις τιμες που θα ορισεις. Δεν θα σου φτιαξουμε εμεις το δικτυο....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υποχρέωση της κάθε εταιρίας που πραγματοποιεί αυξήσεις είναι να ενημερώσει 1 μήνα πριν τον πελάτη μέσω λογαριασμού στις ανακοινώσεις και μέσω site.

 

Και αυτό. Είδες καμία να ενημερώνει;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγα λεπτά, μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα. Σε λίγες εβδομάδες γίνομαι 24, οπότε οριακά πρόλαβαν να μου ενεργοποιήσουν την προσφορά (με το ζόρι). :p

 

Αν αφήσω το πακέτο να υπάρχει κανονικά, δεν πιστεύω να μου κόψουν τα Φοιτητικά πακέτα, που είναι ήδη ενεργά στον ίδιο αριθμό CU, έτσι;

 

 

EIΣAI MEXPI24; #PROTIFORA SOCIAL MEDIA ΠAKETO! MEXPI 3/5 H YΠHPEΣIA <24 ΘA EXEI ENEPΓOΠOIHΘEI ΔΩPEAN ΣTON APIΘMO ΣOY! ETΣI ΘA EXEIΣ TH ΔYNATOTHTA NA ΠAIPNEIΣ TO ΠAKETO OΠOTE EΣY ΘEΣ AΠO TO MY CU APP. AN ΔE ΘEΣ NA EXEIΣ AYTH TH ΔYNATOTHTA ΣTEIΛE OXI ΣTO 1338 EΩΣ 27/4. OPOI: http://bit.ly/2lgNaRA

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγα λεπτά, μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα. Σε λίγες εβδομάδες γίνομαι 24, οπότε οριακά πρόλαβαν να μου ενεργοποιήσουν την προσφορά (με το ζόρι). :p

 

Αν αφήσω το πακέτο να υπάρχει κανονικά, δεν πιστεύω να μου κόψουν τα Φοιτητικά πακέτα, που είναι ήδη ενεργά στον ίδιο αριθμό CU, έτσι;

 

 

EIΣAI MEXPI24; #PROTIFORA SOCIAL MEDIA ΠAKETO! MEXPI 3/5 H YΠHPEΣIA <24 ΘA EXEI ENEPΓOΠOIHΘEI ΔΩPEAN ΣTON APIΘMO ΣOY! ETΣI ΘA EXEIΣ TH ΔYNATOTHTA NA ΠAIPNEIΣ TO ΠAKETO OΠOTE EΣY ΘEΣ AΠO TO MY CU APP. AN ΔE ΘEΣ NA EXEIΣ AYTH TH ΔYNATOTHTA ΣTEIΛE OXI ΣTO 1338 EΩΣ 27/4. OPOI: http://bit.ly/2lgNaRA

 

Δεν επηρεαζονται τα φοιτητικα.Εγω που το εκανα(δεν εκλεισα ακομα τα 18) ταυτοτητα κατοχου του αριθμου και τη δικη μου για την ενεργοποιηση.

Το φοιτητικο παει με φοιτητικο πασο ή βεβαίωση φοίτησης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...