Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον έχω μείνει πίσω...:(

Δεν το είχα προσέξει και σόρρυ για την παραπληροφόρηση!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160610/1f511d5c67b0b2339da05635f4e7ad14.jpg

 

 

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον έχω μείνει πίσω...:(

Δεν το είχα προσέξει και σόρρυ για την παραπληροφόρηση!

Εγώ ευχαριστώ για την απάντηση.

 

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Έχω το καρτοκινητο και πριν λίγες μέρες μου ήρθε αυτό το μήνυμα από τη βοντα:

 

MOΛIΣ ENEPΓOΠOIHΘHKE AYTOMATA KAI ΔΩPEAN TO DAILY TRAVEL PACK, TO KAΛYTEPO ΠAKETO THΣ AΓOPAΣ OTAN TAΞIΔEYEIΣ ΣTO EΞΩTEPIKO!ΘA EXEIΣ 30 ΛEΠTA OMIΛIAΣ, 30 SMS KAI 100MB MONO ME E2,99/MEPA ΣTHN EYPΩΠH KAI E8,99 ΣTON YΠOΛOIΠO KOΣMO KAI MONO ΓIA TIΣ HMEPEΣ ΠOY XPHΣIMOΠOIEIΣ TO KINHTO ΣOY ΣTO EΞΩTEPIKO

 

Αυτό σημαίνει ότι όταν είμαι εξωτερικό και θέλω να στείλω μόνο ένα sms θα χρεωθω 3 ή 9 ευρώ (ανάλογα πού είμαι) και θα πάρω τα υπόλοιπα τζιτζιμπλονια που δεν χρειάζομαι;

 

Μπορώ να το απενεργοποιήσω και να είμαι όπως πριν (pay per use); Αν ναι, πώς; Δεν βρίσκω οδηγίες στο site...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Υπάρχει κάποια προσφορά που να δίνει δωρεάν ΜΒ αν γίνει ανανέωση χρόνου online? Όπως στην cosmote δλδ που δίνει με ανανέωση χρόνου οnline 1 GB δώρο. Δεν βρήκα κάτι στην σελίδα της vodafone... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Υπάρχει κάποια προσφορά που να δίνει δωρεάν ΜΒ αν γίνει ανανέωση χρόνου online? Όπως στην cosmote δλδ που δίνει με ανανέωση χρόνου οnline 1 GB δώρο. Δεν βρήκα κάτι στην σελίδα της vodafone... Ευχαριστώ

 

Δες εδώ : http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1040

Link to comment
Share on other sites

Έχω το καρτοκινητο και πριν λίγες μέρες μου ήρθε αυτό το μήνυμα από τη βοντα:

 

MOΛIΣ ENEPΓOΠOIHΘHKE AYTOMATA KAI ΔΩPEAN TO DAILY TRAVEL PACK, TO KAΛYTEPO ΠAKETO THΣ AΓOPAΣ OTAN TAΞIΔEYEIΣ ΣTO EΞΩTEPIKO!ΘA EXEIΣ 30 ΛEΠTA OMIΛIAΣ, 30 SMS KAI 100MB MONO ME E2,99/MEPA ΣTHN EYPΩΠH KAI E8,99 ΣTON YΠOΛOIΠO KOΣMO KAI MONO ΓIA TIΣ HMEPEΣ ΠOY XPHΣIMOΠOIEIΣ TO KINHTO ΣOY ΣTO EΞΩTEPIKO

 

Αυτό σημαίνει ότι όταν είμαι εξωτερικό και θέλω να στείλω μόνο ένα sms θα χρεωθω 3 ή 9 ευρώ (ανάλογα πού είμαι) και θα πάρω τα υπόλοιπα τζιτζιμπλονια που δεν χρειάζομαι;

 

Μπορώ να το απενεργοποιήσω και να είμαι όπως πριν (pay per use); Αν ναι, πώς; Δεν βρίσκω οδηγίες στο site...

 

Αν θυμάμαι καλά έστειλα sms

ΌΧΙ στο 1338 για απενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά έστειλα sms

ΌΧΙ στο 1338 για απενεργοποίηση.

 

Εγώ που βρισκόμουν ήδη στο εξωτερικό όταν ενεργοποιήθηκε αυτόματα δεν κατάφερα τίποτα στέλνοντας μήνυμα στο 1338, αλλά μέσω live chat στο vodafonecu.gr μου το απενεργοποίησαν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν θυμαμαι καλα ειχα κανει την απενεργοποιηση του πακετου περιαγωγης ενω βρισκομουν στο εξωτερικο.Ειχα καρτοκινητο βονταφον και με το που γυρισα ελλαδα το εκανα CU και με το που αλλαξε το πακετο καρτοκινητης δεν ενεργοποιηθηκε καποιο πακετο περιαγωγης εκ νεου.Το τσεκαρεις βασικα και απο το my account . Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα ανανέωση από κατάστημα 200' + 500ΜΒ (12€) αλλά δεν μου ήρθε το δώρο 1GB που ίσχυε τους προηγούμενους μήνες ενώ βλέπω ότι τρέχει ακόμα η προσφορά. Σας έχει συμβεί αυτό τώρα αυτές τις μέρες και κόπηκε το δώρο ή θα πρέπει να ξαναπάω στο κατάστημα να μου το βάλουν;
Link to comment
Share on other sites

Είχες ξανακάνει ανανέωση από κατάστημα ή ηλεκτρονικά αυτόν τον μήνα;

 

Αυτό το μήνα όχι αλλά τους προηγούμενους όταν μου εξαντλούνταν εντελώς το πακέτο με την ανανέωση έμπαινε και το δώρο.

Link to comment
Share on other sites

CU έχεις ή απλό καρτοκινητό; Όταν λες ότι έκανες ανανέωση 12€; Θες να πεις ότι έβαλες 12 για να σου ενεργοποιήσει 2 πακέτα των 200' και 500mb και να σου μείνουν και κάτι ψιλά; Αν δεν έχεις ξανακάνει ανανέωση μες στον Ιούνιο και θα έπρεπε να στο δώσει από ότι λέει, μήπως να επικοινωνούσες μαζί τους.
Link to comment
Share on other sites

CU έχεις ή απλό καρτοκινητό; Όταν λες ότι έκανες ανανέωση 12€; Θες να πεις ότι έβαλες 12 για να σου ενεργοποιήσει 2 πακέτα των 200' και 500mb και να σου μείνουν και κάτι ψιλά; Αν δεν έχεις ξανακάνει ανανέωση μες στον Ιούνιο και θα έπρεπε να στο δώσει από ότι λέει, μήπως να επικοινωνούσες μαζί τους.

Απλό καρτοκινητό, λέω κάθε φορά "θέλω 5 ευρώ ομιλία και 500ΜΒ" για 10€ που ήταν πριν και τώρα πήγαν 12€ και μου βάζανε τα επιπλέον 1 γίγα. Θα τους μιλήσω αύριο να δω τι ισχύει τελικά.

Και δεν είμαι σίγουρος ότι συμφέρει το CU γιατί δεν είμαι παρλαπίπας και να φωνάζω στα λεωφορεία. :cool:

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα ανανέωση από κατάστημα 200' + 500ΜΒ (12€) αλλά δεν μου ήρθε το δώρο 1GB που ίσχυε τους προηγούμενους μήνες ενώ βλέπω ότι τρέχει ακόμα η προσφορά. Σας έχει συμβεί αυτό τώρα αυτές τις μέρες και κόπηκε το δώρο ή θα πρέπει να ξαναπάω στο κατάστημα να μου το βάλουν;

 

 

Σύμφωνα με τις διευκρινίσεις στη σελίδα της Vodafone, για να πάρεις 1GB πρέπει να ενεργοποιήσεις ένα από τα παρακάτω πακέτα:

 

8,07€ - 200’ προς όλους & 300 ΜΒ

8,07€ - 350’ προς όλους

5,04€ - 200’ προς όλους

400’ δωρεάν προς Vodafone

3,02€ - 400’ προς όλους

 

Αν του είπες 200' προς όλους + 500MB σου ενεργοποίησε δυο διαφορετικά πακέτα, τα 500MB με 5,04€ και τα 200' με επίσης 5,04€. Εικάζω ότι το πρόβλημα είναι πως ο υπάλληλος πέρασε στο σύστημα πρώτα 500MB οπότε αυτόματα ακυρώθηκε το 1GB γιατί το σύστημα έπρεπε να δει τα 200' με την ανανέωση για να σου δώσει τo bonus. Αν ενεργοποιούσε πρώτα τα 200' θα επαιρνες το 1GB και μετά άλλα 500MB από το δεύτερο πακέτο που θα περνούσε στο σύστημα ο υπάλληλος.

 

Πάντως, αν κάνεις αυτό που είπα κάθε μήνα και παίρνεις 1.5GB internet, ίσως σε συμφέρει καλύτερα το πακέτο 200'+300MB + 1GB bonus και γλυτώνεις δύο ευρώ/μήνα (αν σου φτάνουν τα 1.3GB).

Edited by dali13gr
Link to comment
Share on other sites

ME ΔΩPEAN 1GB..ΞEΣAΛΩNEIΣ! CU FREE COLOUR DAYS KAI EXEIΣ ΔΩPEAN 1GB AΠO 18/6 EΩΣ KAI 20/6. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE ΔΩPEAN N ΣTO 1398.

 

Στάλθηκε με tapa

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Στο πακέτο με 1GB από online ενεργοποίηση,η ενεργοποίηση γίνεται ακριβώς μετά την λήξη του προηγούμενου?δηλαδή αν έχω mb και δεν τα έχω τελειώσει,μηδενιζουν και μπαίνει το πακέτο ξανά κάθε 30 μέρες?
Link to comment
Share on other sites

ME ΔΩPEAN 1GB..ΞEΣAΛΩNEIΣ! CU FREE COLOUR DAYS KAI EXEIΣ ΔΩPEAN 1GB AΠO 18/6 EΩΣ KAI 20/6. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE ΔΩPEAN N ΣTO 1398.

 

Στάλθηκε με tapa

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ME ΔΩPEAN 1GB..ΞEΣAΛΩNEIΣ! CU FREE COLOUR DAYS KAI EXEIΣ ΔΩPEAN 1GB AΠO 18/6 EΩΣ KAI 20/6. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE ΔΩPEAN N ΣTO 1398.

 

Στάλθηκε με tapa

 

Τα συμβόλαια πήραν. Τα καρτοσυμβόλαια πήραν. Το CU πήρε. Το απλό καρτοκινητό ξέρετε τι πήρε;;; Δεν λέω γιατί θα φάω ban.

 

Μπράβο ρε vodafone!!!

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα συμβόλαια πήραν. Τα καρτοσυμβόλαια πήραν. Το CU πήρε. Το απλό καρτοκινητό ξέρετε τι πήρε;;; Δεν λέω γιατί θα φάω ban.

 

Μπράβο ρε vodafone!!!

 

Περίμενε.. Η μία ανακοίνωση, που έβγαλαν κι εδώ στο myphone, πρέπει να περιλαμβάνει "σκέτο" καρτοκινητό..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ME ΔΩPEAN 1GB..ΞEΣAΛΩNEIΣ! CU FREE COLOUR DAYS KAI EXEIΣ ΔΩPEAN 1GB AΠO 18/6 EΩΣ KAI 20/6. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE ΔΩPEAN N ΣTO 1398.

 

Στάλθηκε με tapa

 

υπαρχει και στο site του cu , επισης πηγα σημερα να κανω ανανεωση μεσω vodafone.gr στο κινητο του αδελφου μου και μου εβγαλε οτι αμα κανω την ανανεωση μεσω της εφαρμογης my vodafone θα μπω στην κληρωση για το huawei p9 και του εκανα την ανανεωση μεσω του my vodafone την εφαρμογη .

( επισης χαρηκα παρα πολυ που μπορεσα να περασω print screen απο τα chaletOS λινουξ που εχω περασει στον υπολογιστη μου τελικα png φωτογραφιες μπορω να τις ανεβασω στο my phone διοτι με jpeg δεν μπορουσα να τις περασω και επρεπε να τις ανεβασω σε αλλο site και κανω αντιγραφη επικολληση στο my phone το λινκ της φωτογραφιας που μου εβγαζε! ) .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εγώ windows phone το οποίο δεν έχει εφαρμογή της voda , όμως παλαιότερα κάποιος είχε γράψει μια διεύθυνση που έμπαινες με 3g και έβλεπες τα υπόλοιπα σου. Ήταν pos.vodafone....... Κάπως έτσι θυμάμαι.... Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εγώ windows phone το οποίο δεν έχει εφαρμογή της voda , όμως παλαιότερα κάποιος είχε γράψει μια διεύθυνση που έμπαινες με 3g και έβλεπες τα υπόλοιπα σου. Ήταν pos.vodafone....... Κάπως έτσι θυμάμαι.... Ξέρει κανείς;

pos.vodafone.gr/MCareFeed/pages/index.jsp

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...