Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από πότε στο Friends & Family η χρέωση έγινε 0,02€/λεπτό; :mad:

Στο αντίστοιχο πρόγραμμα της Cosmote έχει παραμείνει στο 0,01€/λεπτό.

Μετά τις πρόσφατες ανακοινώσεις αυξήσεων και η Κοσμοτέ το πήγε σε 0,02€/λεπτό...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το κατάστημα, μια είναι η διαδικασία, απλά κάποιοι συνεργάτες λένε στους υπαλλήλους τους να επικοινωνούν ότι πρέπει να βάλεις μονάδες υποχρεωτικά για πολλούς λόγους. Είτε γιατί τρέχει κάποιος διαγωνισμός με ενεργοποιήσεις καρτοκινητών μαζί με ανανέωση είτε για να πάρουν απευθείας αερόχρονο.

 

Εγω το εκανα με 0 ευρω δεν μου ζητησαν τιποτα σε 2 καταστηματα vodafone, αντιθετα σε ενα αλλο μου ζητησαν 30 ευρω.Αυτο λεω οτι εχει να κανει αναλογα με το καταστημα μερικοι ζητανε χρηματα ενω αλλου οχι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό λέω, μηδέν ευρώ είναι. Αν σας ζητήσουν χρήματα να πάρετε επιτόπου τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να το αναφέρετε.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

 

Έχω ένα φοιτητικό cu και σε 2 μέρες λήγει το υπόλοιπό του. Ήρθε το τέλος τριμήνου, δηλαδή. Πέρα από τα χρήματα, δεν έχω κάποια άλλη επίπτωση, σωστά;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καμία άλλη επίπτωση δεν θα έχεις , αλλά στο φοιτητικό cu δεν έχει εφαρμοσθεί το τρίμηνο . Λήγει ακόμα στους 6 μήνες.

κάλεσε 1252 και πάτησε 1 και μετά 2.

Link to comment
Share on other sites

Καμία άλλη επίπτωση δεν θα έχεις , αλλά στο φοιτητικό cu δεν έχει εφαρμοσθεί το τρίμηνο . Λήγει ακόμα στους 6 μήνες.

κάλεσε 1252 και πάτησε 1 και μετά 2.

 

Thank you.

 

Κι όμως. Έκανα την κλήση και ακολούθησα τις οδηγίες σου, αλλά 3μηνο μου "υπολόγισε". 24/6 λήγει το υπόλοιπο, Μάρτιο μου είπε ότι έγινε η τελευταία ανανέωση....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

 

Έχω ένα φοιτητικό cu και σε 2 μέρες λήγει το υπόλοιπό του. Ήρθε το τέλος τριμήνου, δηλαδή. Πέρα από τα χρήματα, δεν έχω κάποια άλλη επίπτωση, σωστά;

Thank you.

 

Κι όμως. Έκανα την κλήση και ακολούθησα τις οδηγίες σου, αλλά 3μηνο μου "υπολόγισε". 24/6 λήγει το υπόλοιπο, Μάρτιο μου είπε ότι έγινε η τελευταία ανανέωση....

 

Eίσαι σίγουρος; Το φοιτητικό δε λήγει ποτέ! Έχω να ανανεώσω ένα εδώ και 2 χρόνια κάθε μήνα που μπαίνουν τα 600+600 ανανεώνετε μόνο του

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Άλλο να λήξει το νούμερο και άλλο το υπόλοιπο. Μην τα μπερδεύεις.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου έχει λήξει ούτε υπόλοιπο στο φοιτητικό μου ποτέ των ποτών
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Eίσαι σίγουρος; Το φοιτητικό δε λήγει ποτέ! Έχω να ανανεώσω ένα εδώ και 2 χρόνια κάθε μήνα που μπαίνουν τα 600+600 ανανεώνετε μόνο του

 

Και στο site του cu, εμφανίζει 26/3/16 τελευταία ανανέωση, λήξη υπολοίπου 24/06/16.... Ούτε 3μηνο... Θα έβαζα και το screenshot, αλλά το myphone δεν επιτρέπει..

 

P.S.: Προς mods. Κάντε κάτι με τα screenshots. Από κινητό, είτε με Edge, είτε με UC, πρέπει η εικόνα να είναι σε μέγεθος πινέζας.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άλλο να λήξει το νούμερο και άλλο το υπόλοιπο. Μην τα μπερδεύεις.

 

Προφανώς αφού δε λήγει το Υπόλοιπο δε λήγει και η κάρτα ποτέ.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160622/952446a057a39af7720538fa0dddb8ea.jpg

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160622/952446a057a39af7720538fa0dddb8ea.jpg

 

Thanks!

 

Νομίζω βρήκα ποιος θα την πληρώσει, για κάποια στραβά που μου συμβαίνουν τελευταία. Η Vodafone!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη σκεφτομαι φορητοτητα στο CU,τι πακετα υπαρχουν για ομιλια και για ιντερνετ.

 

Οσο για ομιλια,καποιο συνδυαστικο κοιταω.Για Internet ποσα MB μαζευω για ενα μηνα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη σκεφτομαι φορητοτητα στο CU,τι πακετα υπαρχουν για ομιλια και για ιντερνετ.

 

Οσο για ομιλια,καποιο συνδυαστικο κοιταω.Για Internet ποσα MB μαζευω για ενα μηνα.

Υπαρχει cu ιστοσελιδα που τα λεει ολα. Ειναι δυσκολο να στα γραψω

 

Στάλθηκε με tapa

Link to comment
Share on other sites

Με 5,04€ έχεις 200' προς όλους και 500' προςCU ή 200' προς όλους και 200' σε Vodafone γενικά. Με 7,06€ 200' προς όλους και 500' προς Vodafone. Για internet επέλεξε να σου δίνει MB με ανανέωση ως bonus αντί για λεπτά προς vodafone, και σε online ή από κατάστημα ανανέωση 10€ θα παίρνεις 1GB. Αν έχεις και φίλους με CU πες να σε προσθέσουν στο πάρε να'χεις ώστε να παίρνεις 100ΜΒ μόλις ο κάθε ένας από αυτούς βάλει κάρτα από 10€.
Link to comment
Share on other sites

Thanks!

 

Νομίζω βρήκα ποιος θα την πληρώσει, για κάποια στραβά που μου συμβαίνουν τελευταία. Η Vodafone!

 

Τα "παιδάκια" (για να το πω ευγενικά) στη vodafone, δεν παίζει να την παλεύουν καθόλου.. Τον αριθμό δεν τον πέρασε σαν φοιτητικό, αλλά σαν απλό.....

 

"Επαγγελματίες", όχι αστεία..... :down:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είχες ζητήσει πρόσφατα να το μετατρέψουν σε φοιτητικό;

 

Καινούριος αριθμός ήταν, πακέτο student's exclusive κιόλας.......

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζει κάποιος σχετικά με το roaming.Αν κατάλαβα καλά με το νέο σύστημα, αν έχω πχ. πακέτο 200' προς όλους και πάω στην Ιταλία, αν πάρω τηλ στην Ελλάδα για 3' θα αφαιρεθεί από το πακέτο των 200' και επιπλέον θα χρεωθώ 0,065χ3' δηλαδή περίπου 0,20€. Το ίδιο θα ισχύει αν πάρω από την Ιταλία στη Γαλλία σύμφωνα με το σάιτ της βονταφον. Αν όμως πάρω από την Ελλάδα στη Γαλλία δεν θα αφαιρούνται τα λεπτά από το πακέτο αλλά θα χρεώνομαι 1,44€ το λεπτό. Κατάλαβα καλά ή ισχύει κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καινούριος αριθμός ήταν, πακέτο student's exclusive κιόλας.......

 

Πριν από 2,5 χρόνια που είχα μετατρέψει σε φοιτητικό ένα υπάρχον νούμερο, μετά από αίτηση στο κατάστημα είχε περάσει μια βδομάδα και τίποτα. Μετά επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση μέσω skype και αφού τους έστειλα σε e-mail σκαναρισμένη την φοιτητική ταυτότητα, σε λίγα λεπτά είχε γίνει η μετατροπή. Ωστόσο αυτό αργότερα είχε ένα πρόβλημα. Σε αλλαγή κάρτας sim έγινε απλό CU. Μου είπαν ότι υπήρχε κάποιο μπέρδεμα στο σύστημα λόγω των 2 αιτήσεων που είχαν γίνει για μετατροπή. Αλλά το έφτιαξαν κανονικά μετά....

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 2,5 χρόνια που είχα μετατρέψει σε φοιτητικό ένα υπάρχον νούμερο, μετά από αίτηση στο κατάστημα είχε περάσει μια βδομάδα και τίποτα. Μετά επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση μέσω skype και αφού τους έστειλα σε e-mail σκαναρισμένη την φοιτητική ταυτότητα, σε λίγα λεπτά είχε γίνει η μετατροπή. Ωστόσο αυτό αργότερα είχε ένα πρόβλημα. Σε αλλαγή κάρτας sim έγινε απλό CU. Μου είπαν ότι υπήρχε κάποιο μπέρδεμα στο σύστημα λόγω των 2 αιτήσεων που είχαν γίνει για μετατροπή. Αλλά το έφτιαξαν κανονικά μετά....

 

Α, είναι από παλιά αυτή η φανταστική εξυπηρέτηση της vodafone...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να επικοινωνήσεις μαζί τους. Από τις εμπειρίες που έχω μέχρι τώρα, η εξυπηρέτηση μέσω skype/viber λύνει αρκετά πιο άμεσα/σύντομα τα προβλήματα που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να επικοινωνήσεις μαζί τους. Από τις εμπειρίες που έχω μέχρι τώρα, η εξυπηρέτηση μέσω skype/viber λύνει αρκετά πιο άμεσα/σύντομα τα προβλήματα που έχεις.

 

Θα το κάνω. Έχουν πέσει διάφορα αυτό τον καιρό και αυτό της vodafone ήρθε σαν κερασάκι..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με 5,04€ έχεις 200' προς όλους και 500' προςCU ή 200' προς όλους και 200' σε Vodafone γενικά. Με 7,06€ 200' προς όλους και 500' προς Vodafone. Για internet επέλεξε να σου δίνει MB με ανανέωση ως bonus αντί για λεπτά προς vodafone, και σε online ή από κατάστημα ανανέωση 10€ θα παίρνεις 1GB. Αν έχεις και φίλους με CU πες να σε προσθέσουν στο πάρε να'χεις ώστε να παίρνεις 100ΜΒ μόλις ο κάθε ένας από αυτούς βάλει κάρτα από 10€.

 

 

 

Ωραια.Μαλλον το 1ο πακετο για ομιλια ειναι οκ.Για ιντερνετ εχω σκεφτει αλλη λυση.Εχω και 2η καρτα οποτε θα τα βολεψω,ελπιζω.Με 3€ δινει 120MB μονο;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν συμφέρει. Μπορείς με 5,04€ να πάρεις 1GB με το πακέτο που στο δίνει με αυτόματη ανανέωση, και αν δεν θες την τελευταία μπορείς να την απενεργοποιήσεις άμεσα μετά την αγορά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...