Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποτε αν καταλαβα καλα απο αυτα που μου εγραψες για να εχω σιγουρα τα 1gb θα πρεπει να ανανεωνω καθε μηνα αυτοματα το προγραμμα surf&mail100 χωρις να προλαβει να λειξει. Σωστα?

 

ναι σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το Cu combo 600 στο προφίλ μου γραφει <<300 λεπτά ομιλίας προς Όλους + 300 ’προς όλο το CU αλλά και 100 SMS προς Όλους + 500 SMS ή MMS προς CU και 60MB Internet από το κινητό, μόνο με 7€ τον μήνα! Κι αν ενεργοποιήσεις Online το πακέτο μόνο για 1 μήνα, έχεις Bonus έξτρα 100 λεπτά ομιλίας προς Όλους! >>

Μπαίνω τυχαία στο site και γραφει: <<Με το CU COMBO 600 έχεις ΚΑΙ 500' + 500 SMS προς CU, και 100' + 100 SMS προς όλους, ανεξαρτήτως δικτύου, KAI 60MB internet από το κινητό σου...όλα σε ένα, μόνο με 7€ για 30 ημέρες! +100 online bonus>>

Εχει γίνει αλλαγή? Τι ισχύει τελικά?

Link to comment
Share on other sites

MOΛIΣ ENEPΓOΠOIHΘHKE AYTOMATA KAI ΔΩPEAN TO DAILY TRAVEL PACK, TO KAΛYTEPO ΠAKETO THΣ AΓOPAΣ OTAN TAΞIΔEYEIΣ ΣTO EΞΩTEPIKO!ΘA EXEIΣ 30 ΛEΠTA OMIΛIAΣ, 30 SMS KAI 100MB MONO ME E2,99/MEPA ΣTHN EYPΩΠH KAI E8,99 ΣTON YΠOΛOIΠO KOΣMO KAI MONO ΓIA TIΣ HMEPEΣ ΠOY XPHΣIMOΠOIEIΣ TO KINHTO ΣOY ΣTO EΞΩTEPIKO

 

με το έτσι θέλω ενεργοποιησαν πακέτο.....

 

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσία roaming είναι. Αν δεν τη θες πας και την απενεργοποιείς. Δεν σε χρέωσε κάτι, είναι δωρεάν η ενεργοποίηση. Η χρήση χρεώνεται όπως και το roaming γενικώς.
Link to comment
Share on other sites

ο σκοπός είναι να μην ενεργοποιεί υπηρεσίες που δεν θέλεις..... διότι πολύ απλά υπάρχουν άνθρωποι που αφενός δεν ξέρουν πολλοί δεν μπορούν να διαβάσουν ούτε μηνύματα.... και αφετέρου ζουν σε παραμεθόριες περιοχες....

 

ή βοδα θα τα τσεπωνει κανονικά και οι άλλοι θα ψάχνονται ....

 

ομορφα....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

είχε έρθει αυτό πριν μερικές ημέρες

 

AN TAΞIΔEYEIΣ ΣTO EΞΩTEPIKO EXEIΣ ΠΛEON TO KINHTO ANOIXTO ΓIATI ME TO DAILY TRAVEL PACK EXEIΣ 30ΛEΠTA+30SMS+100MB ΓIA 24ΩPEΣ(2,99E ΣTHN EYPΩΠH&8,99E ΣTON YΠOΛ.KOΣMO).ΓIA NA EIΣAI ETOIMOΣ ΣTO EΠOMENO TAΞIΔI ΘA ENEPΓOΠOIHΘEI H YΠHPEΣIA XΩPIΣ XPEΩΣH ΣTON APIΘMO ΣOY AΠO 20/5-24/5.AN ΔEN ΘEΣ ΣTEIΛE "OXI" ΣTO 1338 EΩΣ 19/5

 

έστειλα σήμερα το ΟΧΙ και έλαβα αυτό..

 

TO AITHMA ΣAΣ ΓIA MH ENEPΓOΠOIHΣH TOY DAILY TRAVEL PACK KATAXΩPHΘHKE EΠITYXΩΣ. EYXAPIΣTOYME ΠOΛY.

 

θα ενημρωσω για την εξέλιξη

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε ;

 

 

 

Τελικά βρήκα και εγω οτι μπορούμε να στείλουμε Χ στο 1338

iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

στις παραμεθόριους περιοχές μπαίνεις σε ροαμινγκ πολύ συχνά και χωρίς να το καταλάβεις καν, οπότε δεν είναι τρελό σενάριο να χρεωθείς για την ενεργοποίηση - κι ας μην κάνεις/ δεχτείς καμμία κλήση.

 

Πιο σωστό θα ήταν να υπάρχει active ενεργοποίηση για όσους θα πάνε εξωτερικό - οι περισσότεροι θα ρωτήσουν ακι θα μάθουν τι συμφέρει, και ενεργοποιούν ανάλογα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Το Cu combo 600 στο προφίλ μου γραφει <<300 λεπτά ομιλίας προς Όλους + 300 ’προς όλο το CU αλλά και 100 SMS προς Όλους + 500 SMS ή MMS προς CU και 60MB Internet από το κινητό, μόνο με 7€ τον μήνα! Κι αν ενεργοποιήσεις Online το πακέτο μόνο για 1 μήνα, έχεις Bonus έξτρα 100 λεπτά ομιλίας προς Όλους! >>

Μπαίνω τυχαία στο site και γραφει: <<Με το CU COMBO 600 έχεις ΚΑΙ 500' + 500 SMS προς CU, και 100' + 100 SMS προς όλους, ανεξαρτήτως δικτύου, KAI 60MB internet από το κινητό σου...όλα σε ένα, μόνο με 7€ για 30 ημέρες! +100 online bonus>>

Εχει γίνει αλλαγή? Τι ισχύει τελικά?

 

με αφορμή το ποστ σου το έψαξα και εγώ και όντως κάτι παίζει με το παλιός - νέος, στον παλιό καλό αριθμό μου εξακολουθεί να δείχνει τα 300 λεπτα ομιλίας και στο app και στο site, σε νεοενεργοποιημένο αριθμό που έχω μόνο για data δείχνει το 500 λεπτα κτλ.

well done Vodafone, συνήθως οι παλιοί είχαν καλύτερα πακέτα - προνόμια από τους νέους, εσύ για άλλη μια φορά διαφοροποιήσε προς το χειρότερο...

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

στις παραμεθόριους περιοχές μπαίνεις σε ροαμινγκ πολύ συχνά και χωρίς να το καταλάβεις καν, οπότε δεν είναι τρελό σενάριο να χρεωθείς για την ενεργοποίηση - κι ας μην κάνεις/ δεχτείς καμμία κλήση.

 

Πιο σωστό θα ήταν να υπάρχει active ενεργοποίηση για όσους θα πάνε εξωτερικό - οι περισσότεροι θα ρωτήσουν ακι θα μάθουν τι συμφέρει, και ενεργοποιούν ανάλογα.

 

Παιδια, συνιστω προσοχη με το travel pack, δεν συνισταται για light χρηση οπως εχω ηδη γραψει

¨

Σήμερα ενώ είμαι Αγγλία ήρθαν τα παρακάτω sms σχετικά με τις χρεώσεις roaming. Νομίζω ότι το travel pack αξίζει μόνο για όσους θέλουν να μιλήσουν η να σερφαρουν αρκετά κάθε μέρα με κόστος 3 ευρώ. Για τους υπόλοιπους μια χαρά είναι οι χρεώσεις για περιστάσιακη χρηση

 

KAΛΩΣ HΛΘATE ΣTHN VODAFONE HNΩMENOY BAΣIΛEIOY. TΩPA MONO ME TH VODAFONE EΠΩΦEΛEIΣTE EIΔIKHΣ EKΠTΩΣHΣ ΓIA TIΣ YΠHPEΣIE Σ ΠEPIAΓΩΓHΣ ENTOΣ E.E. KAI MONO ΓIA AYTO TO MHNA. OI XPEΩΣEIΣ ΣAΣ ΘA EINAI: 0.0615E/ΛEΠTO ΓIA EΞEPXOMENEΣ KΛHΣEIΣ, 0,0140E/ΛEΠTO ΓIA EIΣEPXOMENEΣ KΛHΣEIΣ KAI 0.0246E/SMS. ΓIA ΠEPIΣΣOTEPEΣ ΠΛHPOΦOPIEΣ KAΛEΣTE ΔΩPEAN ΣTO 12579. APIΘMOΣ EKTAKTHΣ ANAΓKHΣ ΣTHN E.E.: 112. ΓIA ΠIO OIKONOMIKH EΠIKOINΩNIA, ΓIA NA EXETE 30 ΛEΠTA EΞEPXOMENΩN KΛHΣEΩN, 30 SMS & 100MB ΣTHN EYPΩΠH, ΣAΣ ΠPOTEINOYME NA ENEPΓOΠOIHΣETE TO DAILY TRAVEL PACK ME 2.99E/HMEPA, ΣTEΛNONTAΣ KENO SMS ΣTO 1338. H YΠHPEΣIA ANANEΩNETAI AYTOMATA MONO TIΣ HMEPEΣ ΠOY XPHΣIMOΠOIEITE TO KINHTO ΣAΣ ΣTO EΞΩTEPIKO. KAΛΩΣ HΛΘATE ΣTHN VODAFONE HNΩMENOY BAΣIΛEIOY. TΩPA MONO ME TH VODAFONE EΠΩΦEΛEIΣTE EIΔIKHΣ ΠPOΣΦOPAΣ ΓIA TH XPHΣH INTERNET AΠO TO KINHTO ΣAΣ KATA THN ΠEPIAΓΩΓH ENTOΣ E.E. KAI MONO ΓIA AYTO TO MHNA, ME XPEΩΣH: 0.0615E/MB. ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ KAΛEΣTE ΔΩPEAN ΣTO 12579. APIΘMOΣ EKTAKTHΣ ANAΓKHΣ ΣTHN E.E.: 112.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσοι είναι σε παραμεθόρια περιοχή καλό είναι να έχουν μη αυτόματη επιλογή δικτύου ακριβώς για αυτό το λόγο. Τουλάχιστον οι γνωστοί μου έτσι το έχουν για να γλιτώνουν τις μεταπτώσεις στο δίκτυο της διπλανής χώρας.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν ποστ. Χαρακτηρισμοί και προσβολές δεν έχουν καμία θέση στην κοινότητα μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

είχε έρθει αυτό πριν μερικές ημέρες

 

AN TAΞIΔEYEIΣ ΣTO EΞΩTEPIKO EXEIΣ ΠΛEON TO KINHTO ANOIXTO ΓIATI ME TO DAILY TRAVEL PACK EXEIΣ 30ΛEΠTA+30SMS+100MB ΓIA 24ΩPEΣ(2,99E ΣTHN EYPΩΠH&8,99E ΣTON YΠOΛ.KOΣMO).ΓIA NA EIΣAI ETOIMOΣ ΣTO EΠOMENO TAΞIΔI ΘA ENEPΓOΠOIHΘEI H YΠHPEΣIA XΩPIΣ XPEΩΣH ΣTON APIΘMO ΣOY AΠO 20/5-24/5.AN ΔEN ΘEΣ ΣTEIΛE "OXI" ΣTO 1338 EΩΣ 19/5

 

έστειλα σήμερα το ΟΧΙ και έλαβα αυτό..

 

TO AITHMA ΣAΣ ΓIA MH ENEPΓOΠOIHΣH TOY DAILY TRAVEL PACK KATAXΩPHΘHKE EΠITYXΩΣ. EYXAPIΣTOYME ΠOΛY.

 

θα ενημρωσω για την εξέλιξη

 

Είμαι εξωτερικό και δεν είχα λάβει το "προειδοποιητικό" μήνυμα που αναφέρεις (πιθανότατα γιατί το περισσότερο διάστημα το έχω απενεργοποιημένο και το άνοιξα σήμερα μετά από καιρό γιατί περίμενα ένα τηλεφώνημα).

Έστειλα (από το εξωτερικό) Χ στο 1338 αλλά δεν έχω λάβει ούτε αναφορά παράδοσης ούτε φυσικά επιβεβαίωση ότι το daily travel pack απενεργοποιήθηκε. Οι υπόλοιποι που στείλατε λάβατε άμεση απάντηση-επιβεβαίωση;

 

Υ.Γ. Στο chat τελικά το απενεργοποίησαν εντός 1 λεπτού.

Edited by giamar
Link to comment
Share on other sites

Η αντικατάσταση κοστίζει 5€. Το κόψιμο εξαρτάται. Για μένα θα έπρεπε να γίνεται δωρεάν. 8€ είχα πάρει το εργαλείο που τις κόβει. Πάντως κομμένη με κανονική micro sim δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Σε κάποιες συσκευές που μπαίνει σε υποδοχή μέχρι να κουμπώσει και να κάνει κλικ μπορεί να σκαλώνει η κάρτα, ενώ σε όσες έχουν tray είναι οκ.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

κάρτες cu κόβονται η αντικαθίστανται δωρεάν στα κατάστημα?

Εμενα προσφερθηκαν στο καταστημα της vodafone να κοψουν την standard και να την κανουν micro δωρεαν.

Αλλα το 550 παιρνει νανο σιμ οποτε εδωσα τα 5 ευρω και τελειωσε η υποθεση.

Εννοειται οτι μιλαω για καρτα cu

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εξωτερικό και δεν είχα λάβει το "προειδοποιητικό" μήνυμα που αναφέρεις (πιθανότατα γιατί το περισσότερο διάστημα το έχω απενεργοποιημένο και το άνοιξα σήμερα μετά από καιρό γιατί περίμενα ένα τηλεφώνημα).

Έστειλα (από το εξωτερικό) Χ στο 1338 αλλά δεν έχω λάβει ούτε αναφορά παράδοσης ούτε φυσικά επιβεβαίωση ότι το daily travel pack απενεργοποιήθηκε. Οι υπόλοιποι που στείλατε λάβατε άμεση απάντηση-επιβεβαίωση;

 

Υ.Γ. Στο chat τελικά το απενεργοποίησαν εντός 1 λεπτού.

αυτό έλαβα

 

TO AITHMA ΣAΣ ΓIA MH ENEPΓOΠOIHΣH TOY DAILY TRAVEL PACK KATAXΩPHΘHKE EΠITYXΩΣ. EYXAPIΣTOYME ΠOΛY.

 

και περιμενω

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοον... Σήμερα μου ήρθε κι εμένα το μήνυμα ενεργοποίησης του Daily Travel Pack... Σε cu. Αν δεν το απενεργοποίησω και δεδομένου ότι δεν πρόκειται να ταξιδέψω στο εξωτερικό, χάνω κάτι;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το απενεργοποιησεις και μεσω του my account στον online λογαριασμο σου. Εγω αυτο εκανα (και εχω καρτοκινητο)
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το απενεργοποιησεις και μεσω του my account στον online λογαριασμο σου. Εγω αυτο εκανα (και εχω καρτοκινητο)

 

πες μας πως ρε μαν, μην ψάχνουμε αδικα

Link to comment
Share on other sites

αυτό έλαβα

 

TO AITHMA ΣAΣ ΓIA MH ENEPΓOΠOIHΣH TOY DAILY TRAVEL PACK KATAXΩPHΘHKE EΠITYXΩΣ. EYXAPIΣTOYME ΠOΛY.

 

και περιμενω

 

To chat ήταν αποτελεσματικό πάντως, θα σου το πρότεινα για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Στις 29/4 έβαλα πακέτο με 200λεπτά και 300ΜΒ και πήρα δώρο άλλο ένα GB. Σήμερα 27/5 ανανέωσα το πακέτο χωρίς να έχω εξαντλήσει τους χρόνους. Για την ακρίβεια μου είχαν μείνει 39λεπτά, 63ΜΒ από τα 300ΜΒ και ολόκληρο το GB. Αυτά προστέθηκαν στο νέο πακέτο και τώρα έχω 239λεπτά και 2363ΜΒ. Τα εναπομείναντα από το πρώτο πακέτο θα μου σβηστούν μεθαύριο που θα κλείσει μήνα το πρώτο πακέτο ή θα παραμείνουν;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

To chat ήταν αποτελεσματικό πάντως, θα σου το πρότεινα για σιγουριά.

έχεις δίκαιο...

ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν φαίνεται ενεργοποιημένο. Το χρησιμοποίησα για δύο μέρες, γύρισα πίσω και δεν βλέπω τίποτα σχετικά. Είναι καλό να επικοινωνήσω με την υποστήριξη;

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...