Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στον πγδμ η κοσμοτε έχει φύγει εδώ και χρόνια....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες με γλυτώσατε. Θα πάω ταξίδι Γερμανία κι είχα ενεργοποιημένο το passport. Αυτό όμως έχει χρέωση 85 λεπτά την εισερχόμενη κλήση με μέγιστη διάρκεια 1 ώρα. Εγώ όμως που θα κάνω 5 τηλέφωνα το πολύ και μάλιστα με ελάχιστη διάρκεια, με συμφέρει το απλό roaming που έχει την εισερχόμενη 0,062€ το λεπτό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες με γλυτώσατε. Θα πάω ταξίδι Γερμανία κι είχα ενεργοποιημένο το passport. Αυτό όμως έχει χρέωση 85 λεπτά την εισερχόμενη κλήση με μέγιστη διάρκεια 1 ώρα. Εγώ όμως που θα κάνω 5 τηλέφωνα το πολύ και μάλιστα με ελάχιστη διάρκεια, με συμφέρει το απλό roaming που έχει την εισερχόμενη 0,062€ το λεπτό.

 

 

 

Μπορεις να κανεις ενα 2ο αριθμο F2G και με 10€ να εχεις 200' προς ολη την Ε.Ε. και οτι μενει μπορεις να το χρησιμοποιησεις στην Ελλαδα.Μαζι με wifi hotspots και το wifi του ξενοδοχειου θα εισαι μια χαρα για επικοινωνια.Η απλα αμα οι επαφες σου εχουν viber μιλα μεσω wifi χωρις κοστος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες με γλυτώσατε. Θα πάω ταξίδι Γερμανία κι είχα ενεργοποιημένο το passport. Αυτό όμως έχει χρέωση 85 λεπτά την εισερχόμενη κλήση με μέγιστη διάρκεια 1 ώρα. Εγώ όμως που θα κάνω 5 τηλέφωνα το πολύ και μάλιστα με ελάχιστη διάρκεια, με συμφέρει το απλό roaming που έχει την εισερχόμενη 0,062€ το λεπτό.

 

Οπως το ειπες. Συμφερει καραμπινατα.... αν κατσεις καμια βδομαδα με 5-10 τηλεφωνα συντομα μια 20αρα καρτα θα σου φτασει ανετα.... και γω ειχα το passport αλλα για κλησεις κατω της ωρας ΔΕΝ συμφερει με τιποτα!!!.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά συμφέρει για κλήσεις από περίπου 13-59 λεπτά. Περίπου στα 13 λεπτά εισερχόμενης κλήσης η βασική χρέωση φτάνει το κόστος του passport. Αλλά αν δεν κάνεις κλήσης τόσο μεγάλης διάρκειας η βασική χρέωση συμφέρει ξεκάθαρα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια αν έχεις καρτοκινητο και ληξουν οι μοναδες που εχεις βαλει και δεν ανανεωσεις, χανεις μονο τις μοναδες η απενεργοποιειται και η καρτα sim και

χανεις τον αριθμο ;

 

ευχαριστω

Xiaomi Redmi Note 8T 64G
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια αν έχεις καρτοκινητο και ληξουν οι μοναδες που εχεις βαλει και δεν ανανεωσεις, χανεις μονο τις μοναδες η απενεργοποιειται και η καρτα sim και

χανεις τον αριθμο ;

 

ευχαριστω

 

Αν λήξουν οι μονάδες δεν χάνεται ο αριθμός αλλα μονο τα χρηματα.Για να χαθεί ο αριθμός πρέπει να κανεις 13 (12+1) μήνες να ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν λήξουν οι μονάδες δεν χάνεται ο αριθμός αλλα μονο τα χρηματα.Για να χαθεί ο αριθμός πρέπει να κανεις 13 (12+1) μήνες να ανανεώσεις.

+1

Συμφωνω

Link to comment
Share on other sites

Αν λήξουν οι μονάδες δεν χάνεται ο αριθμός αλλα μονο τα χρηματα.Για να χαθεί ο αριθμός πρέπει να κανεις 13 (12+1) μήνες να ανανεώσεις.

το 12μηνο +1 ξεκιναει απο την ημερομηνια ληξης;

ευχαριστω για την απαντηση

Edited by gilm
Xiaomi Redmi Note 8T 64G
Link to comment
Share on other sites

Από την ημέρα της τελευταίας ανανέωσης. Δηλαδή έχεις 7 μήνες από τη στιγμή που λήγει το υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το υπόλοιπο λήγει σε 90 ημέρες και το νούμερο σε 13 μηνες απο την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης. Edited by dkat
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το υπόλοιπο λήγει σε 90 ημέρες και το νούμερο σε 13 μηνες απο την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης.

Α ναι, σωστά. Είχα ξεχάσει ότι έγινε 3μηνο. Άρα έχεις 10 μήνες από τη στιγμή που λήγει το χρηματικό υπόλοιπο και όχι 7 που γράφω παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ποιο πακετο φοιτητικο ειναι καλυτερα - φθηνοτερο για internet?

εκει που μενω και οι 3 εχουν την ιδια ποιοτητα στο internet.

απο οτι ειδα μαλλον το cu που δινει 600mb αυτοματα.

καμια ιδεα η καμια κρυφη προσφορα?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα CU. Εκτός του ότι δίνει κάθε μήνα mb, αυτά μαζεύονται και δεν λήγουν ποτέ. Όπως και το υπόλοιπο, που κάθε μήνα ανανεώνει τη λήξη του, χωρίς να βάλεις κάρτα.

 

What's up έχει το ισχυρότερο σήμα αλλά θέλεις κάθε μήνα αν ανανέωση 10€ οπωσδήποτε για να παίρνεις και να διατηρείς τα mb , που μαζεύονται όπως και στο CU.

 

Wind προσωπικά το βρίσκω το χειρότερο όλων. Χειρότερο σήμα από Vodafone. Και σε internet αλλά και ομιλία. Ακριβότερο πακέτο με περισσότερα λεπτά που δεν χρειάζεσαι. Και επιπλέον, όπως αποδεικνύεται, μπορεί να ξυπνήσεις μια μέρα και να ανακαλύψεις πως στο έχουν κόψει το φοιτητικό. Έτσι μου έκαναν σε φοιτητικό που το είχα πάρει κανονικά με φοιτητική ταυτότητα. Μακράν η χειρότερη εταιρεία...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα CU. Εκτός του ότι δίνει κάθε μήνα mb, αυτά μαζεύονται και δεν λήγουν ποτέ. Όπως και το υπόλοιπο, που κάθε μήνα ανανεώνει τη λήξη του, χωρίς να βάλεις κάρτα.

 

What's up έχει το ισχυρότερο σήμα αλλά θέλεις κάθε μήνα αν ανανέωση 10€ οπωσδήποτε για να παίρνεις και να διατηρείς τα mb , που μαζεύονται όπως και στο CU.

 

Wind προσωπικά το βρίσκω το χειρότερο όλων. Χειρότερο σήμα από Vodafone. Και σε internet αλλά και ομιλία. Ακριβότερο πακέτο με περισσότερα λεπτά που δεν χρειάζεσαι. Και επιπλέον, όπως αποδεικνύεται, μπορεί να ξυπνήσεις μια μέρα και να ανακαλύψεις πως στο έχουν κόψει το φοιτητικό. Έτσι μου έκαναν σε φοιτητικό που το είχα πάρει κανονικά με φοιτητική ταυτότητα. Μακράν η χειρότερη εταιρεία...

Συμφωνώ απόλυτα με τα προαναφερόμενα!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Κρυφή προσφορά : όταν θέλουμε περισσότερο internet από το δωρεάν αγοράζουμε το μηνιαία αυτόματα ανανεούμενο πακέτο που δίνει 1GB με 5 ευρώ.

Αν δεν το θέλουμε για τον επόμενο μήνα , το ακυρώνουμε αμέσως.

Δεύτερη προσφορά : Πάρε να έχεις ,δηλώνεις 3 φίλους σου οι οποίοι παίρνουν 100ΜΒ κάθε φορά που ανανεώνεις . Εσύ αντίστοιχα παίρνεις 100 ΜΒ δώρο κάθε φορά που ανανεώνεις εσύ ή οι φίλοι σου και μέχρι 500ΜΒ τον μήνα από φίλους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ. Πήγα σε κατάστημα βοντα να κανω φορητότητα την κάρτα της ξαδελφης μου και μου είπαν οτι απο προχτές ειναι υποχρεωτικό να βάλω 30 ευρώ στην κάρτα!!!!! Μας δουλεύουν;;;
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Παιρνουν προμηθεια απο τον τζιρο που κανουν.

Παρε τηλεφωνο στο 13894 να γινει τηλεφωνικα η φορητοτητα http://www.vodafone.gr/portal/client/faq/FAQLoadCategories.action?faqCategoryId=847

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να έχω ανάλυση των λεπτών ομιλίας του προηγούμενου και προπροηγούμενου μήνα; Δηλαδή να δω πόσα λεπτά μίλησα σε βονταφον και πόσα σε όλους;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα παρω εκει τηλ και θα το ζητήσω; Και θα μου ζητήσουν να στείλω έγγραφα;; Λεφτά δεν θέλουν για την κάρτα πχ;

 

10 ευρω πρεπει να βαλεις ως πρωτη ανανεωση για ανοιξει η γραμμη κατι τετοιο ειχα διαβασει .. μαλλον δεν τα τρωει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πώς μπορείς να ενεργοποιείς πακετα ιντερνετ μέσω sms; Εχει η αδερφή μου ενα τάμπλετ lenovo το οποίο δεν μπορεις να κανεις κλήσεις, μονο sms. Και ούτε δέχετε να περασω την εφαρμογή myvodafone.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο vodafonecu.gr, ακόμα και χωρίς να συνδεθείς σου γράφει στα πακέτα στις διευκρινίσεις αυτό ακριβώς που ζητάς.

Π.χ. για το surf & Email 100(500mb/5€) :

Στείλε «ΣΕ100» ή «SE100» στο 19109 αν θες να ενεργοποιείται το πακέτο αυτόματα κάθε μήνα ή «SURF100» στο 19109 για να το ενεργοποιήσεις για έναν μήνα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...