Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα από όσο ξέρω είναι μόνο για ένα χρονο όσο ισχύει και η κάρτα . Άμα την ανανεώσεις θα πρέπει νά ξανά στείλεις μυνημα για ενεργοποίηση . Νομίζω ότι ισχύει κανονικά και φετοσ !

 

 

Ενεργοποίησα την δικιά μου πριν από κάνα μήνα και λειτουργεί κανονικά! Δοκίμασε να ξαναστείλεις μήνυμα για την ενεργοποίηση! Έχε στο μυαλό σου πως θα πάρει κάποιες μέρες μέχρι να σου ενεργοποιηθεί γιατί το σύστημα της βοντα είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.θελω να παρω καινουργιο αριθμο της vodafone σε προγραμμα καρτας.Ποιο πακετο συμφερει για να εχω κλησεις προς ολους(σταθερα-κινητα);Κατι παρομοιο με την Qcart (με 3 ευρω 100 λέπτα).

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, επειδη εχω αγανακτησει με τη Vodafone στο Ηρακλειο Κρητης, ειναι κανεις αλλος απο εδω με Vodafone να μου πει δικα του νουμερα με 4G απο το speedtest;

Εγω με 2 μπαρες 4G, δεν μπορω να ξεπερασω τα 15/5.

Με παραπανω μπαρες δεν εχω κανει τεστ...

Γενικοτερα εχω πολλα θεματα με το σημα τους.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.θελω να παρω καινουργιο αριθμο της vodafone σε προγραμμα καρτας.Ποιο πακετο συμφερει για να εχω κλησεις προς ολους(σταθερα-κινητα);Κατι παρομοιο με την Qcart (με 3 ευρω 100 λέπτα).

Αυτο που ξερω ειναι με καθε ανανεωση 10 ευρω σου κραταει τα 5 και σου δινει 200 προς ολους. Δε το εχω τσεκαρει αλλα πρεπει να σου δινει επισης 200 προς vodafone και 500 ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, επειδη εχω αγανακτησει με τη Vodafone στο Ηρακλειο Κρητης, ειναι κανεις αλλος απο εδω με Vodafone να μου πει δικα του νουμερα με 4G απο το speedtest;

Εγω με 2 μπαρες 4G, δεν μπορω να ξεπερασω τα 15/5.

Με παραπανω μπαρες δεν εχω κανει τεστ...

Γενικοτερα εχω πολλα θεματα με το σημα τους.

Ευχαριστω.

 

Διαβασε εδω φιλε.Υπαρχουν και στο Ηρακλειο μετρησεις αλλα παλαιοτερα.Γενικα στην Κρητη υπαρχει καλυψη αλλα μονο στο κεντρο των πολεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, επειδη εχω αγανακτησει με τη Vodafone στο Ηρακλειο Κρητης, ειναι κανεις αλλος απο εδω με Vodafone να μου πει δικα του νουμερα με 4G απο το speedtest;

Εγω με 2 μπαρες 4G, δεν μπορω να ξεπερασω τα 15/5.

 

έχεις αγανακτήσει με 15/5;; δηλαδή τι είναι αυτό που δεν μπορείς να κάνεις με 15/5 και θα μπορούσες με 30/8 ας πούμε..... Αλήθεια σε καλωδιακό adsl τι πιάνεις, 20;; εγώ πχ με 9-12/3-4 στο 4G στη Νότια Αθήνα είμαι υπερευτυχής αφού στο adsl μου πιάνω με το ζόρι 4 και πληρώνω εως 24.

Link to comment
Share on other sites

Zerokill ευχαριστω.

PP620 το 4g απο οσο θυμαμαι ειναι Lte, σωστα; Οι ταχυτητες ειναι στη θεωρια 150/50 αν θυμαμαι σωστα. Εκανα ξανα μετρησεις και με φουλ 4g επιασα 18/7.

Οι διαφορες ειναι τεραστιες με το 150/50. Με δεδομενο οτι δεν πιανει παντου 4g, καταλαβαινεις πως ειναι η εμπειρια μου στο ιντερνετ.

Το τι εχω στο σπιτι ειναι αλλο. Εγω ρωταω για το 4g της vodafone μεσα στη πολη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ακουστώ αγενής, αλλά τι πρόβλημα έχει η εμπειρία χρήσης σου με αυτές τις ταχύτητες;

Bluray rip κατεβαζεις στο κινητό σου και θες να τερματισεις τις ταχύτητες 4g που υποτίθεται οτι έπρεπε να πιανεις;

Οι ταχύτητες που έχεις είναι υπεραρκετες για οποιαδήποτε χρήση και να θες να κάνεις με τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Σας μιλαω για ΟΤΑΝ πιανει 4g. Δλδ ειτε πρεπει να ειμαι ακριβως κατω απο κεραια ειτε σε απιστευτη ανοικταδα στο κεντρο της πολης. Πραγμα δυσκολο...

Εκει, οκ κατι κανουμε. Αλλα στο 80% των περιπτωσεων το ιντερνετ σερνεται.

Στο πρωτο μνμ ανεφερα την αγανακτηση γενικως. Το θεμα του 4g το ρωτησα για να δω μηπως εχω μονο εγω θεμα. Γιατι αλλου ειδα 50αρια και 80αρια.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως πιάνω από ~25εως40 με ~9

Το μεγαλύτερο που έχω δει στο τηλεφωνο μου είναι 84

 

[ATTACH]60282[/ATTACH]

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τα είχα διαβάσει αυτά και στο forum και στο site της ΕΕΤΤ αλλά είχα την εντύπωση ότι προϋπέθεταν να έχει κάνει κάποιος την αίτηση. Και αυτό ακριβώς ήταν το πρόβλημα. Ότι δε μου έπαιρναν την αίτηση. Με τα χίλια ζόρια μου πήραν αίτημα φορητότητας στο κατάστημα του mall. Θα κάνω όπως μου είπες για τα υπόλοιπα. Ευχαριστώ!

Κι εγώ πάντως είχα το ίδιο πρόβλημα (δεν δέχθηκαν από το κατάστημα του Αιγάλεω να κάνω να την αίτηση φορητότητας). Έτσι, αποφάσισα να πάω στο κατάστημα της Σταδίου και όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε έρθει μήνυμα ότι θα έχω διπλασιο ίντερνετ με ανανέωση 10 ευρώ αλλά δεν το υπολογίζει θυμάστε ποιος αριθμός ηταν;
Link to comment
Share on other sites

Μου είχε έρθει μήνυμα ότι θα έχω διπλασιο ίντερνετ με ανανέωση 10 ευρώ αλλά δεν το υπολογίζει θυμάστε ποιος αριθμός ηταν;

 

Παρε το 1252 και πατα 5 που ειναι οι προσφορες μονο για σενα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το μήνυμα υπήρχε αλλά δεν μου το έδωσε μόνιμα. ..
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι προσφορές ποτέ δεν ήταν μόνιμες. Ίσως ανάλογα με τη χρήση που κάνεις και το υπόλοιπο που αφήνεις μέσα να σου προσφέρουν κάποιο αντίστοιχο πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπήρχε μια τέτοια προσφορά τον Φεβρουάριο νομίζω που κρατούσε 2 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή για όποιους χρησιμοποιούν το internet με 1€ την ημέρα :

Από 08/05/2015:

...

Επιπρόσθετα, η υπηρεσία «Vodafone Internet Όλη-Μέρα» τροποποιείται για όλους τους ιδιώτες και επαγγελματίες συνδρομητές Vodafone καρτοκινητής, καρτοπρογράμματος και συμβολαίου. Πιο συγκεκριμένα, ο περιορισμός στην ταχύτητα δικτύου που υπήρχε στα 15ΜΒ χρήσης από την υπηρεσία αναστέλλεται και πλέον θα υπάρξει επιπλέον χρέωση 1€ για κάθε 50MB επιπλέον χρήσης της υπηρεσίας.

 

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή για όποιους χρησιμοποιούν το internet με 1€ την ημέρα :

 

Πω πω πω ξυρισμα που εχει να πεσει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή για όποιους χρησιμοποιούν το internet με 1€ την ημέρα :

 

καλησπέρα δηλαδή θα ισχύει το όριο των 15mb και όταν τα υπερβείς θα σε χρεώνει 1ευρώ για κάθε 50mb ? η θα με χρεώσει ένα ευρώ και θα μου δώσει 50mb όχι δέκα πέντε? δεν κατάλαβα καλά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,ειχα μεχρι τωρα συμβολαιο και σημερα εκανα αιτηση για καρτα CU TALK TO VADAFONE 600,που εχει και ο αδελφος μου και ανανεωνει μεσα απο την εφαρμογη με 300 προς vodafone 400 προς ολους με το bonus.μιλησα με την vodafone και μου ειπαν οτι πλεον δεν ισχυει κατι τετοιο,παρα μονο 500 προς vodafone και 200 προς ολους.Ειναι οντως ετσι,γνωριζετε κατι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,ειχα μεχρι τωρα συμβολαιο και σημερα εκανα αιτηση για καρτα CU TALK TO VADAFONE 600,που εχει και ο αδελφος μου και ανανεωνει μεσα απο την εφαρμογη με 300 προς vodafone 400 προς ολους με το bonus.μιλησα με την vodafone και μου ειπαν οτι πλεον δεν ισχυει κατι τετοιο,παρα μονο 500 προς vodafone και 200 προς ολους.Ειναι οντως ετσι,γνωριζετε κατι;

 

Παπαριες σου λενε. Καντο CU χωρις δευτερη σκεψη.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το CU student και αγοράζω το student xlusive 5 και παίρνω επαρκή λεπτά ομιλίας και ΜΒ για την χρήση που κάνω. Θέλω, όμως, να βάλω σε ένα 2ο smartphone μια sim για να έχω κι εκεί λίγο ίντερνετ, ας πούμε 100ΜΒ το μήνα. Ψάχνω τρόπο για να το πετύχω αυτό με τον φτηνότερο τρόπο ή και δωρεάν αν γίνεται. Από τη Vodafone ξέρω ότι υπάρχει το "CU πάρε να 'χεις" με ανανέωση από 10€ σε ένα CU και παίρνεις ΜΒ σε ένα άλλο CU. Μήπως υπάρχει και κάτι άλλο;

 

Γενικά ψάχνω τρόπο για να έχω φτηνό ή, ακόμα καλύτερα, δωρεάν ίντερνετ από οποιαδήποτε εταιρία, χωρίς να χρειαστεί να κάνω ανανέωση για να τα πάρω δώρο, αλλά δεν ξέρω πού να ποστάρω αυτό το γενικό ερώτημα. Έχω sim Vodafone καρτοκινητό, Vodafone Carrefour, Vodafone συμβόλαιο (χωρίς MB), cosmokarta, what's up, frog, wind f2g, στα οποία κάνω μόνο τις ελάχιστες ανανεώσεις κάθε 6μηνο για να μην λήξουν και έτσι δεν παίρνω συχνά δώρο ΜΒ (πχ από Log n win της Wind ή What's up reloadit). Επίσης έχω σταθερό ΟΤΕ.

Τι μπορώ να κάνω;

Το πιο φτηνό είναι μάλλον να αγοράσω πακέτο 3€ - 60MB στο frog με το διπλασιασμό που έχω, αλλά 60ΜΒ παραείναι λίγα...

(Κι αν ξέρετε πού μπορώ να ποστάρω για να ρωτήσω γενικότερα για το θέμα αυτό παρακαλώ ενημερώστε με σχετικά.)

Ευχαριστώ!

. Βρες ενα γνωστο σου που εχει wind bouble play στο σπιτι και πες του να παρει απο ενα μαγαζι wind μια broadband sim με 1gb το μηνα που δικαιουται καθ να στη δωσει εσενα:) ο τσαμπας δε πεθανε!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Και ποσο χρονο θα εχω αν διαλεξω το talk2 vodafone 600?

 

Αν το ενεργοποιεις απο το MyVodafone θα εχεις 400 προς ολους και 300 προς Vodafone.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

παίρνω στο 1252 και αναφερει ότι εχω "μια προσφορα μονο για σενα". Πως την ενεργοποιώ αυτήν; Δεν αναφέρει οδηγίες στο 1252.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...