Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ να σου πω και το προσαρμοζεις στο δικο σου κινητο:

 

Δημιιουργησαμε ενα νεο λογαριασμο δεδομενων με τα εξης στοιχεια:

apn: webkarta.vodafone.gr

ονομα χρηστη: user

κωδικος: pass

 

Μετα δημιουργησαμε ενα νεο προφιλ ιντερνετ με τα εξης στοιχεια:

συνδεση με: το παραπανω λογαριασμο δεδομενων

χρηση proxy: oxi

 

και αυτο ηταν.

Α μου ανοιξαν και τη γραμμη web στο κινητο μου.

Παντως απο οτι καταλαβα η μονη διαφορα ειναι στη χρεωση καθως το web χρεωνεται λιγοτερο απο το wap. Προσωπικα για να μπαινω στις σελιδες με τη μορφη web χρησιμοποιω τον opera mini browser και ειτε χρησιμοποιω ως προφιλ το webkarta ή το wapkarta δεν υπαρχει διαφορα παρα μονο στη χρεωση (θεωρητικα καθως εχω το cupromo)!!!

Ελπιζω να βοηθησα!!!

 

Τι να πω? Το ευχαριστώ απλά δεν φτάνει! Με έσωσες από πάρα πολύ ψάξιμο... Να' σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

πώς μετατρέπω vodafone alacarte σε cu?? χρεώνεται η μετατροπή??

προλαβαίνω την ενεργοποίηση του προγράμματος για τα 1000 λεπτά με άλλα cu??

Link to comment
Share on other sites

προλαβαίνω την ενεργοποίηση του προγράμματος για τα 1000 λεπτά με άλλα cu??

Ναι προλαβαίνεις.Η ενεργοποίηση είναι μέχρι τις 31/3.:)

Link to comment
Share on other sites

πώς μετατρέπω vodafone alacarte σε cu?? χρεώνεται η μετατροπή??

προλαβαίνω την ενεργοποίηση του προγράμματος για τα 1000 λεπτά με άλλα cu??

 

Πάιρνεις τηλέφωνο στο 1266 για την αλλαγή... Το μήνυμα πρέπει να το ακούσεις μέχρι τέλους γιατί ορισμένες φορές δεν κατοχυρώνεται η αλλαγή. Γίνεται αυτόματα η αλλαγή και σε ενημερώνει το δίκτυο με ένα sms... Η προσφορά με τα 1000 λεπτά είναι μέχρι τις 31 Μαρτίου οπότε δεν τίθεται θέμα αν την προλαβαίνεις ή όχι... Έχεις ακόμη μέρες μπροστά σου για να την ενεργοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω? Το ευχαριστώ απλά δεν φτάνει! Με έσωσες από πάρα πολύ ψάξιμο... Να' σαι καλά!

 

Χαιρομαι που βοηθησα. Να'σαι καλα!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο καιρό είπα να ασχοληθώ ξανά με το CU μου. Μια ερωτησή να κάνω γιατί ξέχασα πως γίνετε: Πώς ελέγχουμε αν ένα νούμερο που θέλουμε να καλέσουμε είναι CU; Ευχαριστώ προκαταβολικά!
.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο καιρό είπα να ασχοληθώ ξανά με το CU μου. Μια ερωτησή να κάνω γιατί ξέχασα πως γίνετε: Πώς ελέγχουμε αν ένα νούμερο που θέλουμε να καλέσουμε είναι CU; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

VODAFONE

 

Στείλε δωρεάν SMS στο 1253 τον αριθμό του κινητού Vodafone, και θα σου σταλεί μήνυμα αν ο συγκεκριμένος αριθμός είναι CU.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεται sms με απoστολέα 54800 και λέει "για την ενεργοποιηση της υπηρεσίας μέσω ιντερνετ χρησιμοποιήστε το ταδε PIN.Ενναλακτικά στείλτε sms.."

σε ποια υπηρεσία αναφέρεται;;

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια εχω καρτα CU και εχω κανει ενερχοποιηση

 

για τα 1000 λεπτα τον προιγουμενο μηνα αλλα αυτο το μηνα δεν ενεργοποιηθηκε μηπως ξερει καποιοσ να με βοηθηση .ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε μου λιγάκι.. που στέλνεις sms για να σου πει το υπόλοιπο;; έμαθα από cc ότι αν στείλω sms δεν χρεώνομαι από εξωτερικό σε αντίθεση με την κλήση που σε "σφάζει" ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

mariel19, δεν υπάρχει περίπτωση να σου είπαν πως δε χρεώνεσαι μήνυμα από το εξωτερικό (Κι ο πιο άσχετος υπάλληλος αυτό το γνωρίζει). Πιθανόν να σου είπαν να στέλνεις Υ στο 1252 για να χρεώνεσαι μήνυμα για να μάθεις υπόλοιπο, παρά κλήση, διότι στην κλήση υπάρχει ελάχιστη χρέωση 60 δευτερολέπτων.
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια εχω καρτα CU και εχω κανει ενερχοποιηση

 

για τα 1000 λεπτα τον προιγουμενο μηνα αλλα αυτο το μηνα δεν ενεργοποιηθηκε μηπως ξερει καποιοσ να με βοηθηση .ευχαριστω.

 

είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα όπως έγραψα πριν μερικές μέρες.

ενώ έκανα ανανέωση, τα 1000 δεν μπήκαν στον επόμενο μήνα.μετά από ~4 μέρες όμως είχαν μπει.απλά για 4 μέρες δεν είχα καθόλου δωρεάν χρόνο η μηνύματα.

υποθέτω έκανες ανανέωση τον προηγούμενο μήνα.

ελπίζω να μη ξανασυμβεί. άνετα θα μπορούσα να χρεωθώ με μεγάλο ποσό αν είχα αρκετά λεφτά στο λογαριασμό.

πρέπει να το ελέγχουμε δηλαδή

 

το αστείο είναι ότι σε έναν γνωστό μπήκαν τα 1000 και μεταφέρθηκαν και αυτα που έμειναν .σύνολο ~1800.

μετά βέβαια του τα αφαιρέσανε.

Link to comment
Share on other sites

mariel19, δεν υπάρχει περίπτωση να σου είπαν πως δε χρεώνεσαι μήνυμα από το εξωτερικό (Κι ο πιο άσχετος υπάλληλος αυτό το γνωρίζει). Πιθανόν να σου είπαν να στέλνεις Υ στο 1252 για να χρεώνεσαι μήνυμα για να μάθεις υπόλοιπο, παρά κλήση, διότι στην κλήση υπάρχει ελάχιστη χρέωση 60 δευτερολέπτων.

 

μμ.. κατ' αρχάς ευχαριστώ.. κατά δεύτερον.. τι να πω..;; δεν μίλησα κι εγώ προσωπικά.. έβαλα από Ελλάδα να πάρουν για να μην χρεωθώ.. θα δοκιμάσω το μήνυμα..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

το αστείο είναι ότι σε έναν γνωστό μπήκαν τα 1000 και μεταφέρθηκαν και αυτα που έμειναν .σύνολο ~1800.

μετά βέβαια του τα αφαιρέσανε.

 

Kαι σε μενα ετσι εγινε.Δεν εμεινα καθολου χωρις δωρεαν χρονο και sms..

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεται sms με απoστολέα 54800 και λέει "για την ενεργοποιηση της υπηρεσίας μέσω ιντερνετ χρησιμοποιήστε το ταδε PIN.Ενναλακτικά στείλτε sms.."

σε ποια υπηρεσία αναφέρεται;;

 

 

Netsmart (sms services)

Η Vodafone σε συνεργασία με την εταιρία Netsmart παρέχει τους παρακάτω αριθμούς οι οποίοι θα χρησιμοποιηθούν για τη συμμετοχή σε διαγωνισμούς με την αποστολή SMS.

Η αποστολή sms σου κοστιζει 0,10 λεπτα και η ληψη 1 ευρω!Πρόσεχε.

 

Πιο αναλυτικα:

 

54870 Αριθμός αποστολής μηνύματος

€ 1,428/sms Αποστολή μηνύματος

ΔΩΡΕΑΝ Λήψη μηνύματος

 

54445

€ 0,1071

€ 2,00

 

54800

€ 0,1071

€ 1,00

 

54600

€ 0,1071

€ 0,50

 

54500

€ 0,1071

€ 2,00

 

54300

€ 0,1071

€ 2,00

 

54422

€ 0,1071

€ 2,00

 

 

Επικοινωνια με 210 6069592 ή στο e-mail support@netsmart.com.cy

Ελπίζω να βοήθησα.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα όπως έγραψα πριν μερικές μέρες.

ενώ έκανα ανανέωση, τα 1000 δεν μπήκαν στον επόμενο μήνα.μετά από ~4 μέρες όμως είχαν μπει.απλά για 4 μέρες δεν είχα καθόλου δωρεάν χρόνο η μηνύματα.

υποθέτω έκανες ανανέωση τον προηγούμενο μήνα.

ελπίζω να μη ξανασυμβεί. άνετα θα μπορούσα να χρεωθώ με μεγάλο ποσό αν είχα αρκετά λεφτά στο λογαριασμό.

πρέπει να το ελέγχουμε δηλαδή

 

το αστείο είναι ότι σε έναν γνωστό μπήκαν τα 1000 και μεταφέρθηκαν και αυτα που έμειναν .σύνολο ~1800.

μετά βέβαια του τα αφαιρέσανε.

δηλαδη να περιμενο να μπουν τα 1000 λεπτα .αλλα στον αδερφο μου εδω και 15 μερεσ του τα εχουν κοψει . και εμενα ειναι απο τισ 17 του μηνα ειναι κομενα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε αν μετατρέπεται ένα συμβόλαιο Vodafone σε καρτοκινητό CU ή a la Carte και με ποια διαδικασία;

 

Ευχαριστώ!

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε αν μετατρέπεται ένα συμβόλαιο Vodafone σε καρτοκινητό CU ή a la Carte και με ποια διαδικασία;

 

Ευχαριστώ!

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/wink.gif

Πήγαινε σε κάποιο Vodafone Shop και ζήτησε ακύρωση του συμβολαίου σου και ζήτησε μεταφορά σε καρτοκινητό.Αν έχεις επιδότηση και δεν χρωστάς τίποτα από την προηγούμενη επιδότηση σου δεν θα πληρώσεις τίποτα αλλά αν χρωστάς θα πληρώσεις το ανάλογο ποσό.:)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε κάποιο Vodafone Shop και ζήτησε ακύρωση του συμβολαίου σου και ζήτησε μεταφορά σε καρτοκινητό.Αν έχεις επιδότηση και δεν χρωστάς τίποτα από την προηγούμενη επιδότηση σου δεν θα πληρώσεις τίποτα αλλά αν χρωστάς θα πληρώσεις το ανάλογο ποσό.:)

 

Ευχαριστώ! Πρέπει να έχουν μείνει 5-6μήνες επιδότησης, αλλά και αυτά τα 100 ευρώ τον μήνα πρέπει να κοπούν!

:-)

Link to comment
Share on other sites

Παντως απ' οτι ακουω εδω μεσα στο forum, η vodafone κανει πολλες προσπάθειες να κρατησει κοσμο με συμβόλαια που κανουν φορητότητα προς τις αλλές δυο εταιρείες... Κανουν το ιδιο και για τα καρτοκινητά τους ή μηπως δεν τους ενδιαφέρουν τελικά? Όσοι κανατε φορητοτητα (καρτοκινητου εννοω) σας πήραν τηλέφωνο να ρωτησουν γιατι φευγετε κτλ; Τι σας ειπαν τελικά???
Link to comment
Share on other sites

πέρνει τηλέφωνο και σε καρτοκινητά αλλά δεν εχει κάποιο τρόπο να σε κρατήσει ούτε σου κάνει κάπια προσφορά , απλά ρωτάνε αν έχεις κανένα παράπονο.
Link to comment
Share on other sites

πέρνει τηλέφωνο και σε καρτοκινητά αλλά δεν εχει κάποιο τρόπο να σε κρατήσει ούτε σου κάνει κάπια προσφορά , απλά ρωτάνε αν έχεις κανένα παράπονο.

και οποιος λεει ναι εχω γι αυτους και γι αυτους τους λογους... τι λενε;

Link to comment
Share on other sites

και οποιος λεει ναι εχω γι αυτους και γι αυτους τους λογους... τι λενε;

 

Να μας ξανάρθετε! :D

Link to comment
Share on other sites

εχω ένα προβλημα με την υπηρεσια με τα 1000 λεπτα και μηνυματα.

Λοιπον: δεν ανανέωσα το χρονο ομιλίας μου μεσα σε ένα μηνα απο την τελευταια ανανεωση, και όπως ήταν φυσικό δεν έλαβα 1000 δωρεαν λεπτα και μηνυματα για τον επομενο μηνα.

πηγα χθες, εβαλα μια καρτα των 3. περιμενα μπας και μου ερθει κανενα μηνυμα που να μου λεει οτι μου δινουν 1000 μηνυματα, αλλα τιποτα.πηρα και στο 1252 και εστειλα κενο μηνυμα στο 1286, αλλα δεν έχω τίποτα.

πήγα λοιπον να ξαναενεργοποιήσω την υπηρεσία(με μήνυμα στο 1263),και μου ήρθε μηνυμα και λεει"έχετε ήδη εγγραφει στην υπηρεσία.ανανεωστε με τουλαχιστον 3 ευρώ και θα λαβετε αυτοματα 1000 λεπτα και μηνυματα για τον επομενο μηνα". ομως εκανα ανανεωση, και δεν μου εχει ερθει τιποτα.τι να κανω?:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...