Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομιζω οτι ειναι εφικτο, και αποψη ασκοπου κοπου να προσπαθουν απο επιλαχοντα σε επιλαχοντα εαν ενας απο τους αριθμους απλα δεν απαντησει σε ενημερωση του για το δωρο με την πρωτη προσπαθεια. Και για ποιους επιλαχοντες μετα τους 1000 που κερδισαν; Αυτους που δεν αναγραφει η σελιδα με τους νικητες? Και καποιοι που απλα δε το σηκωσαν με την πρωτη να τους καλεσουν μετα πχ απο καποιες μερες και να τους απαντανε "Χασατε τη σειρα σας γιατι δεν απαντησατε με την πρωτη" ;

Μπερδεμα, αρα και παλι θα γινει οπως εγραψαν οι @johndoukκαι @costastroπαραπανω: Μαλλον ως τελη αυτης της βδομαδας που διανυουμε θα δουν ξαφνικα το δωρο στο υπολοιπο τους, εχουν φραγη η οχι.

1000 ειναι παρα πολλοι να τους καλουν εναν εναν και να βρισκουν/πηγαινουν καθε φορα που δε βρισκουν καποιον σε επομενο. Ποιον "επομενο" ;

Screenshot_20240513_203835_Viber.jpg

Να πω οτι αριθμος μου CU σε φραγη εδω και μηνες , δε δεχεται/λαμβανει οχι μονο κλησεις, αλλα ουτε και sms. Μονο με data μπαινει και μονο σε site και app της Vodafone GR.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν πιστευω οτι υπαρχουν επιλαχοντες. Απο τη στιγμη που δημοσιοποιηθηκαν, θα πρέπει να τα δωσουν σε εκεινα τα νουμερα. Αλλιως οφειλουν να σβηνουν απο τη λιστα και να προσθέτουν νεα νουμερα. Αλλά κάποιος δεν εγραψε εδω οτι τα πηρε χωρις τηλεφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Οι επιλαχόντες είναι μόνο για τα μεγάλα δώρα. Για τους χίλιους που παίρνουν τα απεριόριστα δεν υπάρχουν επιλαχόντες. Αυτό θυμάμαι από τους όρους του διαγωνισμού

Για αυτό προφανώς δεν επικοινωνούν με αυτούς αλλά στέλνουν απλό sms. Αν κάποιος είναι σε φραγή προφανώς δεν θα τα πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και για τα (λιγα) μεγαλα δωρα εχουν ηδη επικοινωνησει με οσους τα κερδισαν προκειμενου να λαβουν τουλαχιστον τη συναινεση τους για αποδοχη του δωρου τους και εννοειται την φανερη ανακοινωση ολου του ονοματεπωνυμου τους.

Αμφιβαλλω εαν στη μαζικη αποστολη του δωρου απεριοριστα data η αδυναμια ληψης sms εαν τους αποκλειει απο την εμφανιση του δωρου στο υπολοιπο τους στο app. Πιθανον και να τους "ανοιγει" περαιτερω την ληξη υπολοιπου τους σε ημερομηνια στα μεσα Μαη 2025.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, sou_d said:

Αν σε καλύπτει το σήμα, φυσικά. Αλλά θέλει κυνήγι. Πρέπει μα έχεις εναλλακτικές. Αν δεν σε πειράζει, έφυγες

Το σήμα με καλύπτει. 

Δεν την πήρα τελικά όμως. Θα το δω όταν λήξει το συμβόλαιο. Όλο και κάποια προσφορά θα υπάρχει είτε σε συμβόλαιο είτε σε καρτοκινητό. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, dasnowy said:

Το σήμα με καλύπτει. 

Δεν την πήρα τελικά όμως. Θα το δω όταν λήξει το συμβόλαιο. Όλο και κάποια προσφορά θα υπάρχει είτε σε συμβόλαιο είτε σε καρτοκινητό. 

Καλύτερο από μαύρη(πρώην μπλε)το σήμα;;;;

ΥΓ:Ακόμα δεν έχουν δημοσιευθεί ονόματα

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

στην κινητη ειναι 2η παντως,δεν εχει αλλαξει τιποτα απο το 2013 (συμφωνα με την πηγη,που παρεθεσα στο αλλο νημα)

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kmpatra said:

στην κινητη ειναι 2η παντως,δεν εχει αλλαξει τιποτα απο το 2013 (συμφωνα με την πηγη,που παρεθεσα στο αλλο νημα)

Ό,τι πρέπει για πώληση! Φιλέτο! Η κυρά CEO θα φέρει πιο πολλά λεφτά στην μαμά Αγγλία τώρα που είναι στα χάι της!

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, σε κάθε νέα σύνδεση cu που κάνεις ηλεκτρονικά, προκύπτει το παρακάτω πρόβλημα. Κάνεις κατάθεση με κάρτα στην παραγγελία 13 ευρώ, ενεργοποιείται το πακέτο των 11,80 που δίνει απεριόριστα κτλ. Σου μένουν στο λογαριασμό 2 σεντς και σου προσθέτουν και 5 ευρώ, γιατί έκανες κατάθεση με κάρτα. Μέχρι εδώ όλα καλά. Όμως, δεν μπορείς να προσθέσεις τον αριθμό στο ìMessage αν εχεις iphone. Κι αυτό γιατί το μήνυμα που στέλνεις ή σου στέλνουν, για να συνδεθείς στο ìMessage κοστίζει έξι ή επτά σεντς. Τα 2 σεντς που σου έχουν περισσέψει από την αγορά του πακέτου, δεν φτάνουν για την ενεργοποίηση, ενώ δεν σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις γι αυτό το σκοπό τα 5 ευρώ που σου προσθέτουν στο λογαριασμο. Οπότε τα 5 ευρώ που σου δίνουν, για μένα είναι δώρο-άδωρο αφού δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω όπως θέλω εγώ, ενώ θα πρέπει να κάνω κι άλλη κατάθεση ή κατάθεση ανώτερου ποσού, για να καταφέρω να συνδεθώ στο iMessage. Το πρόβλημα για μενα είναι το γιατί δεν με αφηνει να χρησιμοποιήσω γι αυτό το σκοπό τα έξι- επτά σεντς από τα 5 ευρώ, που χρειάζομαι γι αυτό το σκοπό.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costastro said:

Εν τω μεταξύ, σε κάθε νέα σύνδεση cu που κάνεις ηλεκτρονικά, προκύπτει το παρακάτω πρόβλημα. Κάνεις κατάθεση με κάρτα στην παραγγελία 13 ευρώ, ενεργοποιείται το πακέτο των 11,80 που δίνει απεριόριστα κτλ. Σου μένουν στο λογαριασμό 2 σεντς και σου προσθέτουν και 5 ευρώ, γιατί έκανες κατάθεση με κάρτα. Μέχρι εδώ όλα καλά. Όμως, δεν μπορείς να προσθέσεις τον αριθμό στο ìMessage αν εχεις iphone. Κι αυτό γιατί το μήνυμα που στέλνεις ή σου στέλνουν, για να συνδεθείς στο ìMessage κοστίζει έξι ή επτά σεντς. Τα 2 σεντς που σου έχουν περισσέψει από την αγορά του πακέτου, δεν φτάνουν για την ενεργοποίηση, ενώ δεν σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις γι αυτό το σκοπό τα 5 ευρώ που σου προσθέτουν στο λογαριασμο. Οπότε τα 5 ευρώ που σου δίνουν, για μένα είναι δώρο-άδωρο αφού δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω όπως θέλω εγώ, ενώ θα πρέπει να κάνω κι άλλη κατάθεση ή κατάθεση ανώτερου ποσού, για να καταφέρω να συνδεθώ στο iMessage. Το πρόβλημα για μενα είναι το γιατί δεν με αφηνει να χρησιμοποιήσω γι αυτό το σκοπό τα έξι- επτά σεντς από τα 5 ευρώ, που χρειάζομαι γι αυτό το σκοπό.

Επικοινώνησε με το Live Chat και πιστεύω ότι θα βρεθεί λύση στο πρόβλημα σου. 😉

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, costastro said:

για να συνδεθείς στο ìMessage κοστίζει έξι ή επτά σεντς.

Δηλαδή στην apple πληρώνεις ακόμη και για τα μηνύματα; 😅😅😅

7 minutes ago, costastro said:

Οπότε τα 5 ευρώ που σου δίνουν, για μένα είναι δώρο-άδωρ

Αν θυμάμαι καλά, μια χαρά τα είχα φάει στο smartpocket.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sou_d said:

Δηλαδή στην apple πληρώνεις ακόμη και για τα μηνύματα; 😅😅😅

 

Καλά και εσύ τώρα... Σε παραξενεύει... 😋😂
Κλασική Apple...
Να κλ@σεις πληρώνεις!! 😉😂😂

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sou_d said:

Δηλαδή στην apple πληρώνεις ακόμη και για τα μηνύματα; 😅😅😅

Αν θυμάμαι καλά, μια χαρά τα είχα φάει στο smartpocket.

Για να συνδεθείς στο iMessage. Μία φορά. Παλιά ήταν δωρεάν, αλλά τελευταία το χρεώνουν και οι τρεις εταιρίες. Ειναι το μηνυμα που σου στέλνει η απλ για να κανει επαλήθευση του αριθμου. Απλως το μηνυμα ειναι από το εξωτερικό και οι εταιρίες το χρεώνουν. Δεν σε χρεώνει η απλ.

Edited by costastro
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costastro said:

Για να συνδεθείς στο iMessage. Μία φορά. Παλιά ήταν δωρεάν, αλλά τελευταία το χρεώνουν και οι τρεις εταιρίες. Ειναι το μηνυμα που σου στέλνει η απλ για να κανει επαλήθευση του αριθμου. Απλως το μηνυμα ειναι από το εξωτερικό και οι εταιρίες το χρεώνουν.

Από ότι κατάλαβα, η Apple σε υποχρεώνει να στείλεις πίσω σε αυτήν sms για την επαλήθευση;
Γιατί αποστολή κωδικών μέσω sms γίνεται από πολλές εταιρίες αλλά δεν υπάρχει γενικά κάποια χρέωση.
Sorry αλλά δεν ασχολούμαι με την συγκεκριμένη εταιρία από το '90 που ασχολούμαι με την τεχνολογία γενικά.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, konstantinos77 said:

Από ότι κατάλαβα, η Apple σε υποχρεώνει να στείλεις πίσω σε αυτήν sms για την επαλήθευση;
Γιατί αποστολή κωδικών μέσω sms γίνεται από πολλές εταιρίες αλλά δεν υπάρχει γενικά κάποια χρέωση.
Sorry αλλά δεν ασχολούμαι με την συγκεκριμένη εταιρία από το '90 που ασχολούμαι με την τεχνολογία γενικά.

Δικός μου άνθρωπος

Νέα προσφορά από cu, με δώρο Bluetooth ακουστικά

Screenshot_2024-05-14-16-38-57-60_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Screenshot_2024-05-14-16-40-14-45_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, konstantinos77 said:

Από ότι κατάλαβα, η Apple σε υποχρεώνει να στείλεις πίσω σε αυτήν sms για την επαλήθευση;
Γιατί αποστολή κωδικών μέσω sms γίνεται από πολλές εταιρίες αλλά δεν υπάρχει γενικά κάποια χρέωση.
Sorry αλλά δεν ασχολούμαι με την συγκεκριμένη εταιρία από το '90 που ασχολούμαι με την τεχνολογία γενικά.

Σου στέλνει μήνυμα (νομίζω απο Αγγλία γιατι αρχιζει από 0044) για επαλήθευση του αριθμου. Μεχρι πριν λιγο καιρο οι εταιρίες δεν στο χρέωναν. Τώρα στο χρεωνουν έξι ή επτά σεντς νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/i-vodafone-ellados-svinei-xemenei-apo-mbs-kai-paei-gia-polisi/

Την τελευταία πρόταση να την απαντήσω εγώ.
"Τέλος, η Vodafone ΤV παρά τις προωθητικές της ενέργειες δε μπορεί σε καμία περίπτωση να ανταγωνιστεί το περιεχόμενο της Cosmote TV και της EON."

Μόνο tv δεν είναι. Τσάμπα το πήρα για 6 μήνες (όπως κ όλοι εδώ μέσα).
Σε 1 μήνα το κατήργησα. Μου έσπασε τα νεύρα. 2 φορές μου ζήτησε αναβάθμιση για να παίξει. Κάθε αναβάθμιση ξανά οι κωδικοί. Έπαιζε μόνο σε tablet και κινητά με νέο android.

Συνδρομή πληρώνεις αγαπούλες για να δεις ταινίες στον υπολογιστή σου ή σε μεγάλη οθόνη να τις ευχαριστηθείς.
Ούτε σε μια smart LG 6ετίας έπαιζε.

Link to comment
Share on other sites

Το εισερχομενο sms? Από πού και ως πού εισερχόμενο μήνυμα εξωτερικού χρεώνεται?

Just now, costastro said:

Σου στέλνει μήνυμα (νομίζω απο Αγγλία γιατι αρχιζει από 0044) για επαλήθευση του αριθμου. Μεχρι πριν λιγο καιρο οι εταιρίες δεν στο χρέωναν. Τώρα στο χρεωνουν έξι ή επτά σεντς νομίζω.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kmpatra said:

Το εισερχομενο sms? Από πού και ως πού εισερχόμενο μήνυμα εξωτερικού χρεώνεται?

 

Αυτό δεν γνωρϊζω για να στο απαντήσω. Να το χρεώνει η απλ; Δεν το γνωρίζω. Πάντως πριν κάνα ένα - δυο χρόνια, ήταν δωρεαν. Εκτός κι αν φεύγει από μενα το μηνυμα στο εξωτερικό και γι αυτο με χρεωνει, που ειναι και το πιο πιθανο. Αλλα η ουσία ειναι πως επρεπε να με αφηνει να το κανω αυτο με τα 5 ευρώ.

Edited by costastro
Link to comment
Share on other sites

Χρέωση εισερχόμενου SMS... 😳😳
Πρώτη φορά το ακούω...
Αλλά από την Apple τα πάντα περιμένεις...
Είναι μέσα στην πρωτοπορία... 😂😂😋😉

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sou_d said:

Δικός μου άνθρωπος

Νέα προσφορά από cu, με δώρο Bluetooth ακουστικά

Screenshot_2024-05-14-16-38-57-60_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Screenshot_2024-05-14-16-40-14-45_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Πρωτη φωτο: Τι θα πει "χωρίς καμία δέσμευση"; 13€/μηνα θελει. Παιζουν με την λογική, ή μου φαίνεται;

Δεύτερη φωτο: άκρως παραπλανητικο το τεραστιο 228gb...

Οποιος τσιμπησει τσιμπησε...

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, balkos said:

https://techmaniacs.gr/i-vodafone-ellados-svinei-xemenei-apo-mbs-kai-paei-gia-polisi/

Την τελευταία πρόταση να την απαντήσω εγώ.
"Τέλος, η Vodafone ΤV παρά τις προωθητικές της ενέργειες δε μπορεί σε καμία περίπτωση να ανταγωνιστεί το περιεχόμενο της Cosmote TV και της EON."

Μόνο tv δεν είναι. Τσάμπα το πήρα για 6 μήνες (όπως κ όλοι εδώ μέσα).
Σε 1 μήνα το κατήργησα. Μου έσπασε τα νεύρα. 2 φορές μου ζήτησε αναβάθμιση για να παίξει. Κάθε αναβάθμιση ξανά οι κωδικοί. Έπαιζε μόνο σε tablet και κινητά με νέο android.

Συνδρομή πληρώνεις αγαπούλες για να δεις ταινίες στον υπολογιστή σου ή σε μεγάλη οθόνη να τις ευχαριστηθείς.
Ούτε σε μια smart LG 6ετίας έπαιζε.

Εγώ (τα παιδιά μου δλδ) το ευχαριστήθηκαν σε μεγάλη οθόνη όπως λες αλλά έχω Chromecast. Και φυσικά τώρα που βγάλανε το Disney junior το απεγκατέστησα και τέλος.

Όχι ότι θα το κρατούσα.. και μου ήταν και πιο εύκολο να δικαιολογήσω στα παιδιά μου το ότι δεν θα έχουμε Vodafone tv πλέον!!

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Εξερχόμενο είναι το sms επαλήθευσης και στέλνεται αυτόματα από το κινητό όταν προσπαθεί να ενεργοποιηθεί το imessage. Οι εταιρείες το χρεώνουν ως sms προς Ε.Ε γιαυτο και η χρέωση 

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, konstantinos77 said:

Αλλά από την Apple τα πάντα περιμένεις..

Επειδή σου κάνουν την τιμή να σου στείλουν. Και λίγα χρεώνουν θα έλεγα!

4 minutes ago, VIPdriver said:

Πρωτη φωτο: Τι θα πει "χωρίς καμία δέσμευση"; 13€/μηνα θελει. Παιζουν με την λογική, ή μου φαίνεται;

Δεύτερη φωτο: άκρως παραπλανητικο το τεραστιο 228gb...

Οποιος τσιμπησει τσιμπησε...

 

Με 13€ καθαρά, έχεις 67gb κάθε μήνα για 6 μήνες. + Gb από cu shake (Πλέον και ομιλία). Και τρως και σουβλάκια αν θες. Και παίρνεις και ακουστικά. Τι άλλο να κάνει η Voda; Σπαθιά να καταπιεί; 😂😂

Screenshot_2024-05-14-16-54-21-24_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Screenshot_2024-05-14-16-54-32-48_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...