Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, Alexandros201285 said:

Γνωρίζει κανείς γιατί το 4G της voda πιάνει σε 5 μπάντες? ενώ στις άλλες δύο σε τρεις?

Εμενα σημερα ολη μερα η βονταφον σερνεται και το ξαναγύρισα σε νοβα. Με βλεπω να ξαναγοραζω το απεριοριστο των 6ε και τον επόμενο μηνα (ενω σκοπευα να το αφησω στο συρταρι). Τωρα ή έχει θεμα η βονταφον ή ο κόφτης το εχει ξεφτιλίσει. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Εμενα σημερα ολη μερα η βονταφον σερνεται και το ξαναγύρισα σε νοβα. Με βλεπω να ξαναγοραζω το απεριοριστο των 6ε και τον επόμενο μηνα (ενω σκοπευα να το αφησω στο συρταρι). Τωρα ή έχει θεμα η βονταφον ή ο κόφτης το εχει ξεφτιλίσει. 

Όχι εντάξει σε μένα καλά πιάνει απλά το είχα απορία μπας κ ξέρεις κανείς.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akalos said:

δεν γνωρίζω πως ειναι δυνατόν άλλωστε !για μένα που είμαι σε τρύπα της Cote προφανώς οι άλλοι δύο 

Όταν μιλάμε για γεωγραφική κάλυψη, μιλάμε σε πανελλαδικό επίπεδο. Όχι γεωγραφική κάλυψη του οικοπέδου του σπιτιού σου.. 😉🙂

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kalitexnis_g said:

Όταν μιλάμε για γεωγραφική κάλυψη, μιλάμε σε πανελλαδικό επίπεδο. Όχι γεωγραφική κάλυψη του οικοπέδου του σπιτιού σου.. 😉🙂

Και όμως η Victus έχει περισσότερες κεραίες από τον ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Όταν μιλάμε για γεωγραφική κάλυψη, μιλάμε σε πανελλαδικό επίπεδο. Όχι γεωγραφική κάλυψη του οικοπέδου του σπιτιού σου.. 😉🙂

πλάκα μου κάνεις ! και τι με νοιάζει εμένα αν δεν πιάνεις εσύ ,ο καθένας κοιτάζει το σπίτι του, άλλωστε για αυτό πληρώνω τον κάθε πάροχο και όχι ποιος είναι πρώτος ,αυτά επαναλαμβάνω είναι για παιδάκια όπως ποιος την  έχει πιο μακρυά 

πάλι θα το κάνουμε liqouid εδώ το θέμα,είπε ένας κάτι άντε όλοι βουρ,αποθέωστε τον 

 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, akalos said:

πλάκα μου κάνεις ! και τι με νοιάζει εμένα αν δεν πιάνεις εσύ ,ο καθένας κοιτάζει το σπίτι του, άλλωστε για αυτό πληρώνω τον κάθε πάροχο και όχι ποιος είναι πρώτος ,αυτά επαναλαμβάνω είναι για παιδάκια όπως ποιος την  έχει πιο μακρυά 

πάλι θα το κάνουμε liqouid εδώ το θέμα,είπε ένας κάτι άντε όλοι βουρ,αποθέωστε τον 

 

Τότε απλώς δεν μιλάς για γεωγραφική κάλυψη.. και όχι δεν σου κάνω πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, και η κοσμοτέ εχει καποιες τρυπες, αλλά τις λιγότερες. Εννοείται ότι εαν δεν πιανει στο σπιτι μας, δεν την επιλέγουμε. Σε περιπτωση ομως που πιανουν και οι 3, εαν ειναι και οι 3 ακριβες, παμε σε εκεινη που εχει τις λιγοτερες τρυπες και ολοι ξέρουμε ποια ειναι αυτη. Εγω π.χ. αυτη τη στιγμη μου βγαινει πιο οικονομικη η βονταφον, αλλά επειδη το σημα στο σπιτι ειναι με το 1 ποδι στον ταφο, παιζω και με νοβα με λιγα λεφτα περισσότερο. Η κοσμοτε εχει το γρηγοροτερο ιντερνετ, αλλά αυτη τη στιγμη ειναι πιο ακριβο. Οταν λοιπον ολοι θα ειναι το ιδιο ακριβοί (οπως εγραψα στα προηγούμενα ποστς) θα προτιμησω την κοσμοτε, οπως και οι περισσότεροι. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια ενημέρωσης ....

Ενεργοποίησα το μεσημέρι το κινητό του γιού από φορητότητα σε CU.

Έκτοτε ακόμη δεν έχει μπει η κάρτα που αγόρασα.

Σε ενημέρωση από το chat μας είπαν ότι το ποσό θα μπει εντός 24 ωρών.

Είναι πάγια τακτική αυτή ή πέσαμε στην περίπτωση?

Γιατί είναι Παρασκευή βράδυ και δεν έχει ούτε cent για να πάρει ένα τηλέφωνο, εκτός των (απαραίτητων για την ηλικία του) δεδομένων.

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kokalo said:

Συνέχεια ενημέρωσης ....

Ενεργοποίησα το μεσημέρι το κινητό του γιού από φορητότητα σε CU.

Έκτοτε ακόμη δεν έχει μπει η κάρτα που αγόρασα.

Σε ενημέρωση από το chat μας είπαν ότι το ποσό θα μπει εντός 24 ωρών.

Είναι πάγια τακτική αυτή ή πέσαμε στην περίπτωση?

Γιατί είναι Παρασκευή βράδυ και δεν έχει ούτε cent για να πάρει ένα τηλέφωνο, εκτός των (απαραίτητων για την ηλικία του) δεδομένων.

Έπεσες σε περίπτωση.

45 minutes ago, VIPdriver said:

Εντάξει, και η κοσμοτέ εχει καποιες τρυπες, αλλά τις λιγότερες. Εννοείται ότι εαν δεν πιανει στο σπιτι μας, δεν την επιλέγουμε. Σε περιπτωση ομως που πιανουν και οι 3, εαν ειναι και οι 3 ακριβες, παμε σε εκεινη που εχει τις λιγοτερες τρυπες και ολοι ξέρουμε ποια ειναι αυτη. Εγω π.χ. αυτη τη στιγμη μου βγαινει πιο οικονομικη η βονταφον, αλλά επειδη το σημα στο σπιτι ειναι με το 1 ποδι στον ταφο, παιζω και με νοβα με λιγα λεφτα περισσότερο. Η κοσμοτε εχει το γρηγοροτερο ιντερνετ, αλλά αυτη τη στιγμη ειναι πιο ακριβο. Οταν λοιπον ολοι θα ειναι το ιδιο ακριβοί (οπως εγραψα στα προηγούμενα ποστς) θα προτιμησω την κοσμοτε, οπως και οι περισσότεροι. 

Πολύ σωστός, οικονομική η Vodafone αλλά όταν το σήμα δεν υπαρχει η σέρνεται το δίκτυο δεν γίνεται δουλειά. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kokalo said:

 

Γιατί είναι Παρασκευή βράδυ και δεν έχει ούτε cent για να πάρει ένα τηλέφωνο, εκτός των (απαραίτητων για την ηλικία του) δεδομένων.

Στο φακελο εχει την καρτα χρονου ομιλιας ξυσμενη και με μουντζουρωμενα τα νουμερα με μαρκαδορο;

Edited by VIPdriver

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, VIPdriver said:

Στο φακελο εχει την καρτα χρονου ομιλιας ξυσμενη και με μουντζουρωμενα τα νουμερα με μαρκαδορο;

Όχι ... καμία κάρτα μέσα εκτός της SIM....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kokalo said:

Όχι ... καμία κάρτα μέσα εκτός της SIM....

Μπορεί να το αλλάξανε για να μην παίρνουμε την κάρτα και τη βάζουμε σε άλλο CU! 😂😂

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kokalo said:

Όχι ... καμία κάρτα μέσα εκτός της SIM....

Οταν ειχα κανει εγω φορητότητα ειχε μεσα ξυσμενη καρτα με μουντζουρωμενα τα νουμερα, αλλά επειδή ειχε περασει 1 μερα απο την ενεργό και δεν εβλεπα να εμπαιναν, καθαρισα με οινόπνευμα τη μπουτζουρα και περασα τους κωδικους εγω στο τηλ και ολα δουλεψαν μιά χαρά. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εντάξει, και η κοσμοτέ εχει καποιες τρυπες, αλλά τις λιγότερες. Εννοείται ότι εαν δεν πιανει στο σπιτι μας, δεν την επιλέγουμε. Σε περιπτωση ομως που πιανουν και οι 3, εαν ειναι και οι 3 ακριβες, παμε σε εκεινη που εχει τις λιγοτερες τρυπες και ολοι ξέρουμε ποια ειναι αυτη. Εγω π.χ. αυτη τη στιγμη μου βγαινει πιο οικονομικη η βονταφον, αλλά επειδη το σημα στο σπιτι ειναι με το 1 ποδι στον ταφο, παιζω και με νοβα με λιγα λεφτα περισσότερο. Η κοσμοτε εχει το γρηγοροτερο ιντερνετ, αλλά αυτη τη στιγμη ειναι πιο ακριβο. Οταν λοιπον ολοι θα ειναι το ιδιο ακριβοί (οπως εγραψα στα προηγούμενα ποστς) θα προτιμησω την κοσμοτε, οπως και οι περισσότεροι. 

https://www.speedtest.net/my-result/a/9916222629

υπάρχει λόγος να φύγω η να με ενδιαφέρει η γεωγραφική η πληθυσμιακή κάλυψη η να συγκρίνω όταν η Cote αποδεδειγμένα στο σπίτι μου δεν βγάζει ούτε κλήση ?  ο καθένας ας κρίνει από μόνος του,ότι είναι κακό για σένα για μένα είναι το βέλτιστο, πότε θα το καταλάβεται εδώ μέσα αντί να κάνετε τα κοκόρια λες και είστε μέτοχοι της κάθε εταιρείας

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, akalos said:

https://www.speedtest.net/my-result/a/9916222629

υπάρχει λόγος να φύγω η να με ενδιαφέρει η γεωγραφική η πληθυσμιακή κάλυψη η να συγκρίνω όταν η Cote αποδεδειγμένα στο σπίτι μου δεν βγάζει ούτε κλήση ?  ο καθένας ας κρίνει από μόνος του,ότι είναι κακό για σένα για μένα είναι το βέλτιστο, πότε θα το καταλάβεται εδώ μέσα αντί να κάνετε τα κοκόρια λες και είστε μέτοχοι της κάθε εταιρείας

Έχεις δίκιο, κάποιοι εδω μεσα συμπεριφερονται λες κ ειναι μέτοχοι, αλλά το να λεω αυτα που ισχυουν δεν με κανει μέτοχο. Γινεται να ειμαι μετοχος κοσμοτε και να εχω κανει φορητοτητα το φρογκ μου στην βονταφον και να εχω το what's up μου ατάιστο 5 μηνες; αροθινκσο...

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, akalos said:

https://www.speedtest.net/my-result/a/9916222629

υπάρχει λόγος να φύγω η να με ενδιαφέρει η γεωγραφική η πληθυσμιακή κάλυψη η να συγκρίνω όταν η Cote αποδεδειγμένα στο σπίτι μου δεν βγάζει ούτε κλήση ?  ο καθένας ας κρίνει από μόνος του,ότι είναι κακό για σένα για μένα είναι το βέλτιστο, πότε θα το καταλάβεται εδώ μέσα αντί να κάνετε τα κοκόρια λες και είστε μέτοχοι της κάθε εταιρείας

Κανείς δεν σου είπε να φύγεις από τη Vodafone. Απλώς είπαμε πως από γεωγραφικής κάλυψης καλύτερη είναι η Cosmote.

Και όταν μιλάμε για γεωγραφική κάλυψη, μιλάμε σε πανελλαδικό επίπεδο.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kalitexnis_g said:

Κανείς δεν σου είπε να φύγεις από τη Vodafone. Απλώς είπαμε πως από γεωγραφικής κάλυψης καλύτερη είναι η Cosmote.

Και όταν μιλάμε για γεωγραφική κάλυψη, μιλάμε σε πανελλαδικό επίπεδο.

παλαιότερα που ασχολιομουν περισσότερο έλεγα σε όποιον ρωτούσε παρε μια σιμ και δες μόνο σου,ούτε να φύγει ούτε να κάτσει εκτός και ρωτούσε  συγκεκριμένο σημείο οπότε αν ήξερα του έλεγα αυτά έχω με voda εγώ, εσύ δες και με τις αλλες και πάρε την ανάλογη 

θα κάτσω να σκάσω εγώ τι θα επιλέξει αυτός ,σαν να λέω σε κάποιον πάρε Μερσεντές να κυκλοφορείς στα στενοσοκακα του Ηρακλείου η πάρε φιατακι για το ανάποδο,για για τα δύο θα κάνεις παραχωρήσεις,πρόβλημα είναι το ίδιο το Ηράκλειο επομένως μόνο οι εργαζόμενοι ίσως σίγουρα οι influencers και οι μετοχοι έχουν έχουν συμφέρουν να παραπληροφορουν ...τέλος πάντων ,η Ελλάδα είναι μια υπέροχη χώρα για αυτούς που ζουν εκτός ....

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Κανείς δεν σου είπε να φύγεις από τη Vodafone. Απλώς είπαμε πως από γεωγραφικής κάλυψης καλύτερη είναι η Cosmote.

Και όταν μιλάμε για γεωγραφική κάλυψη, μιλάμε σε πανελλαδικό επίπεδο.

Αυτό πραγματικά συμβαίνει,  ταξιδεύω συχνά και σε περίεργα μέρη και το βλέπω πλην όμως η cosmo δεν συμφέρει

Προσωπικά το έλυσα αυτό το πρόβλημα καθότι ζςυγαρωνω κάθε τηλέφωνο μου με μια ξένη κάρτα που κάνει roaming και στα τρία δίκτυα.και δεν λήγει ποτέ

Έτσι αν είμαι κάπου που δεν πιάνει η voda μπορώ να μπω με δεδομένα να δω μήνυματα σε Viber κλπ η να κάνω ένα τηλέφωνο στην φουκαριαρα την μάνα μου να της πω οτι είμαι καλά να μην ανησυχεί 🙂

παρεμπιπτόντως είμαι Πάτρα όλα τα καταστήματά που είδα εδώ έχουν μηχανήματα

 

 

 

 

 

 

 

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Θα γράψω για μια ακόμη φορά τις προσωπικές μου εμπειρίες και από τις 3 εταιρείες, προσωπικές εμπειρίες στα γεωγραφικά σημεία που έχω προσέξει προβλήματα σχετικά με την καλήψη από κάθε μία. 

1) στο σπίτι μου όλες έχουν καλήψη ώστε να έχω κλήσεις και δεδομένα, μόνο 4G με πιο δυνατή καλήψη (σε αριθμούς) από την Cosmote, καλή καλήψη από τις άλλες 2 με την nova να έχει πιο σταθερή την καλήψη τηλεφωνικών κλήσεων και την VODAFONE να κερδίζει στα δεδομένα, οι μετρήσεις φέρνουν μπροστά την Cosmote και τις άλλες 2 στην ίδια θέση περίπου στα μισά από την Cosmote, ενδεικτικά 49 με 30 έως 50 download / 15 upload η cosmote, 12 έως 15 download / 14 έως 19 upload η vodafone και 10 έως 14 download / 8 έως 12 upload η nova. 

2) στο χώρο εργασίας αλλάζει το σκηνικό. Vodafone 10-14 download / 8-12 upload, nova 7-10 download / 6-10 upload, cosmote 0-0-0-2 download /? Upload. Επίσης στις κλήσεις πρώτη έρχεται η nova (σταθερότητα, δεν χάνονται κλήσεις) ακολουθεί η vodafone με σποραδικά προβλήματα στις κλήσεις και η cosmote ίσως καμιά φορά χτυπήσει το τηλέφωνο. 

3) ακτές Πιερίας : Ολυμπιακή Ακτή, παραλία Κατερίνης, παραλία Σκοτίνας, Λεπτοκαρυά και ενδιάμεσες παραλίες : vodafone και nova κατά τόπους σποραδικά προβλήματα με τα δεδομένα (αργή - κακή σύνδεση) πότε η μία και πότε η άλλη, πολλά προβλήματα με πολύ κακή σύνδεση δεδομένων και κατά τόπους (περισσότερα από τις άλλες δύο) προβλήματα στην κλήση.

Στις περιοχές που υπάρχει αστικός ιστός αλλάζουν τα πράγματα, αλλά εκεί σε γενικές γραμμές με όλες θα μιλήσεις και θα κάνεις το άνοιγμα κάποιας σελίδας. 

Ο  πάροχος που πρέπει να επιλέξω κρίνετε καθαρά από την καλήψη στο χώρο εργασίας και στις περιοχές που θα βρεθώ έχοντας ανάγκη για καλήψη (τηλεφωνική πρώτα και δεδομένων έπειτα). Για αυτούς τους λόγους επέλεξα vodafone. 

Το αν κάποια είναι πρώτη σε γεωγραφική ή πληθυσμιακή κάλυψη στην Ελλάδα, με αφήνει αδιάφορο. Το να πληρώνω 10€  ή 20€ έχοντας παρόμοια καλήψη, θα διαλέξω τα 10€. Το πληρώνω 30€ για να έχω συμβόλαιο σε όποια είναι "πρώτη" σε όλη την Ελλάδα αποδεδειγμένα, το θεωρώ κουτό από μέρους μου. 

Αυτές είναι καθαρά δικές μου εμπειρίες και απόψεις.

Όποιος με ρωτάει ποιον πάροχο να διαλέξει του απαντώ να δοκιμάσει με μια κάρτα και τους 3 ώστε να δει τις αδυναμίες του στις περιοχές που θα βρεθεί. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Χθες το μεσημέρι έλαβα ένα sms που έλεγε "οι παροχές του πακέτου που ενεργοποίησες μόλις διπλασιάστηκαν". Εν τω μεταξύ την ανανέωση στο πακετο την είχα κάνει 24 Ιανουρίου. Τέλος πάντων, μπαίνω στην εφαρμογή και βλέπω πως μου εχουν δώσει προσφορα "μόνο για μένα", δωρεάν, απεριόριστη ομιλία, απεριόριστα ΜΒ και 200 SMS, με ημερομηνία λήξης 16/02/2025 (για τις επόμενες δηλαδή 366 μέρες)! Αυτό τώρα τι σημαίνει; Πως για ένα χρόνο δεν χρειάζεται να ξαναβάλω κάρτα ή στο τριμηνο, αν δεν βάλω κάρτα, θα φάω καμμιά φραγή, θα χάσω την προσφορά κτλ;

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, costastro said:

Χθες το μεσημέρι έλαβα ένα sms που έλεγε "οι παροχές του πακέτου που ενεργοποίησες μόλις διπλασιάστηκαν". Εν τω μεταξύ την ανανέωση στο πακετο την είχα κάνει 24 Ιανουρίου. Τέλος πάντων, μπαίνω στην εφαρμογή και βλέπω πως μου εχουν δώσει προσφορα "μόνο για μένα", δωρεάν, απεριόριστη ομιλία, απεριόριστα ΜΒ και 200 SMS, με ημερομηνία λήξης 16/02/2025 (για τις επόμενες δηλαδή 366 μέρες)! Αυτό τώρα τι σημαίνει; Πως για ένα χρόνο δεν χρειάζεται να ξαναβάλω κάρτα ή στο τριμηνο, αν δεν βάλω κάρτα, θα φάω καμμιά φραγή, θα χάσω την προσφορά κτλ;

 

Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι ένα cashback το δίμηνο. Συγχαρητήρια!!

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο να κερδισες στο διαγωνισμό του cu 1 χρόνο απεριόριστα. Μάλλον δεν χρειάζεται να βάλεις καρτα,αλλα αυτο εξαρτάται απο την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου σε €. Με cashback κάθε 2 μήνες λογικά θα είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Και κλαααααμα ο @VIPdriver!!

(μην αγχώνεσαι είναι πληρωμένος για να φανεί ότι ο διαγωνισμός έδωσε τα δώρα.. απατεώνες είναι όλοι)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, costastro said:

μπαίνω στην εφαρμογή και βλέπω πως μου εχουν δώσει προσφορα "μόνο για μένα", δωρεάν, απεριόριστη ομιλία, απεριόριστα ΜΒ και 200 SMS, με ημερομηνία λήξης 16/02/2025

Εσύ είσαι που έκλεψες το δώρο του φίλου που "κέρδισε δύο φορές" και το περίμενε πως και πως και δεν ερχόταν; Τα έλεγε ότι ο διαγωνισμός είναι στημένος. Άμα σε βρει την πάτησες.

(Χιουμουριστικό το μήνυμα)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spiliot said:

Εσύ είσαι που έκλεψες το δώρο του φίλου που "κέρδισε δύο φορές" και το περίμενε πως και πως και δεν ερχόταν; Τα έλεγε ότι ο διαγωνισμός είναι στημένος. Άμα σε βρει την πάτησες.

(Χιουμουριστικό το 

4 minutes ago, spiliot said:

Εσύ είσαι που έκλεψες το δώρο του φίλου που "κέρδισε δύο φορές" και το περίμενε πως και πως και δεν ερχόταν; Τα έλεγε ότι ο διαγωνισμός είναι στημένος. Άμα σε βρει την πάτησες.

(Χιουμουριστικό το μήνυμα)

Ναι αλλά εγώ δεν έμπλεξα με το λίγκουιντ, για να μη μπλέξω με σάλτσες και ντομάτες! Δηλαδή θα μπλέξω τώρα😁; Επισης χιουμοριστικό μήνυμα😁

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...