Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι προφανώς χρειάζεται. Το callback χρειάζεται ελάχιστο ιντερνετ κάτι λίγα kb για την αρχική σύνδεση αλλά κοστίζει περισσότερο η όλη συνομιλία.. Μετά για ακόμη πιο φθηνά σε ομιλία πας για 2ο νούμερο στην εταιρεία των "φτωχών πλην τίμιων" ή στον βάτραχο.. αλλά και πάλι το 20αρικο πάνω-κάτω θα το δίνεις για τα 2 νούμερα..
Link to comment
Share on other sites

δεν συμφέρει να διατηρω δύο νούμερα έτσι όπως τα έχουν κάνει,άσε που είναι φασαρία

βάλε την μια πρώτη,τελείωσαν στην μια άνοιξε την αλλη τα βαριέμαι εγώ αυτά γενικά

νομίζω ότι με 20€ τον μήνα αφού έχω κόψει το σταθερό θαρρώ δεν υπάρχει κάτι πιο οικονομικό προς το παρόν για την χρήση που κανω ....

καλό και χρυσο το voip αλλά αν δεν έχεις σήμα τι γίνεται?

edit: το φρογκ απορρίπτεται ούτε καν κλήση δεν μου βγάζει μέσα στο σπίτι η cote

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνουμε εκτός θέματος αλλά αν έχεις έστω 2G σήμα έχεις και δεδομένα. Σέρνεσαι μεν για σερφάρισμα αλλά είναι υπεραρκετά ώστε να μπορείς να μπεις στην voip εφαρμογή και να κάνεις callback κλήση.Αν δεν έχεις ούτε 2G, τότε δε θα μπορείς να κανεις καθόλου κλήση ούτε απο το πακέτο σου
Link to comment
Share on other sites

κοίτα είσαι στο δρόμο σου συμβαίνει κάτι χτύπα ξύλα :p, πρέπει να καλέσεις βοήθεια δεν λέει το voip καταλαβαίνεις τι θέλω να πω
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατανοητό. Και προφανώς μέσα στον πανικό μπορεί να μην θυμηθείς καν ότι έχεις voip κτλ
Link to comment
Share on other sites

όχι όλα η οδική βοήθεια δεν είναι για παράδειγμα

ελπίζω να κρατήσουν τα πακέτα για απεριόριστα και μια χαρά είμαι,μην τα θέλω όλα τζάμπα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλώς ήρθες στην παρέα μας.

 

Rollover γίνονται το 1 που όντως το δινει σε κάθε ανανέωση, το 4 που είναι τα mb που παίρνεις απο το πακέτο ομιλίας που ενεργοποιείς και το 6 που είναι το cu shake και στο δίνει κάθε φορά που βάζεις κάρτα online. Και επίσης δες και άλλα 100mb απο το παρε να έχεις. Βάζεις 3 φίλους σου που έχουν cu και κάθε φορά που βάζεις κάρτα, θα παίρνεις 100mb εσύ και απο 100mb αυτοί και έτσι μπορείτε μεταξύ σας να έχετε ένα ακόμη "κουβά" mb

Ολα σε ένα δεν γίνονται με την έννοια που το αναφέρεις αλλά τα mb 1,4,6 και παρε να έχεις αθροίζονται τα ίδια μεταξύ οπότε πρακτικά έχεις 4 διαφορετικές δεξαμενές mb που χρησιμοποιούνται με βάση το ποιο λήγει νωρίτερα.

Δες επίσης και το παιχνίδι bigbang για έξτρα mb λίγων ωρών αλλά χρήσιμα φυσικά και με το κουμπί panic έχεις επίσης mb ή ομιλία για 2 φορές το μήνα από 1 ώρα

Σε ότι αφορά τα mb της ειδικής προσφοράς-"προσφορά μόνο για σένα" εφόσον σου έρθει πάλι προσφορά τέτοια και την ενεργοποιήσεις και περιλαμβάνει mb ή ομιλία αθροίζεται με την προηγούμενη και κάνουν rollover μεταξύ τους.

 

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Το πάρε να 'χεις το βρίσκω στην εφαρμογή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρυθμίσεις τηλεφωνητή και απενεργοποίεις οποία προώθηση θέλεις

 

Τελικά χρειάστηκε να μιλήσω με το τεχνικό τμήμα για να βρεθεί άκρη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάλεσε 1285, πάτα 3 (τηλεφωνητής), 2 (απενεργοποίηση) και ακολούθησε τις οδηγίες για να ενεργοποιήσεις την ειδοποίηση κλήσεων.

 

Όπως έγραψα και πριν, μίλησα με το τεχνικό τμήμα, διότι ούτε με το 1285 έγινε δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

όχι όλα η οδική βοήθεια δεν είναι για παράδειγμα

ελπίζω να κρατήσουν τα πακέτα για απεριόριστα και μια χαρά είμαι,μην τα θέλω όλα τζάμπα :p

 

Δες και την wind w unlimited στα 30 ευρώ. Εφόσον έχεις κόψει το σταθερό με καρτοκινητά δύσκολα παίζεις μπάλα.

 

Τα unlimited των καρτοκινητών είναι περιστασιακά.

 

3 κάρτες καρτοκινητών είχα και όταν έκανα συμβόλαιο unlimited τις πέταξα και εννοείτε έκοψα και το σταθερό.

Περιττό άγχος πότε λήγουν, πότε θα χάσω τα χρήματα, συνέχεια στο site για τυχών προσφορές. Έγινα όπως είπε και κάποιος άλλος βόδι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

το έχω σκεφτεί και γω αλλά δεν είναι καιρός για unlimited αφού δεν το έχω έως τώρα,βλέπεις έπεσα και πάνω στην αλλαγη.... περιμένοντας 5g μηχανάκι σε λογική τιμή γιατί τώρα είναι στα ύψη οι τιμες τους συν ενεργοποίηση του 5g στην περιοχή μου,ελπίζω μεχρι τέλους του 21 να φιλοτιμηθει κάποια εταιρεία να το φέρει....

η voda λέει για Κρήτη τέλος του χρόνου

ιδωμέν...έως τότε θα την παλέψουμε με cu

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Το πάρε να 'χεις το βρίσκω στην εφαρμογή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Ναι πας μενού-->υπηρεσίες-->παρε να`χεις

Link to comment
Share on other sites

...

στα νυκτερινά που ενδιαφέρουν περισσότερο το Γκίκα νύχτες με 7€ απεριόριστα data

...ερώτηση υπάρχει οικονομικότερος τρόπος για αυτά που ζητάω ?

 

 

Κάτι αντίστοιχο κάνω και εγώ αλλά ενεργοποιώ με 5000 κρυστάλλους το πακέτο 15 GB για 5 νύχτες και δεν πληρώνω για τα βραδινά. Φυσικά δε ξέρω αν σου φτάνουν αυτά τα δεδομένα και οι κρύσταλλοι. Εμένα μου φτάνουν γιατί αφ' ενός έχει και η μεγάλη μου κόρη cu και μαζεύει και αυτή κρυστάλλους και αφ' ετέρου τις μισές μέρες τα παιδιά μένουν με τη μάνα τους και εγώ σε άλλο σπίτι με σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

[...]

4) 300 mb από το πακέτο cu combo που ενεργοποίησα με λήξη την 19/04

5) 200 mb απο το online bonus με λήξη την 19/04 (αυτό δεν κατάλαβα πότε το δίνει)

[...]

Αν ενεργοποιήσεις το CU Combo με άλλο τρόπο εκτός online, τότε δεν παίρνεις το bonus 200MB

combo.png

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσεις το CU Combo με άλλο τρόπο εκτός online, τότε δεν παίρνεις το bonus 200MB

combo.png

 

Επισης μην ξεχνας οτι άμα δεν χρειάζεσαι το πακέτο των 10 ευρώ υπάρχει το πακέτο 7.06 ευρώ το talk abroad που δίνει 200 λεπτά προς Ελλάδα και εξωτερικό αυτό βάζω στους γονείς μου τόσα χρονια. Επίσης εάν δεν σε καλύπτει και θέλεις πχ να αγοράσεις το πακέτο των δέκα ευρώ να το αγοράζεις μέσα από το my cu app διότι δίνει πέρα από το online bonus και κρυστάλλους για το bing bang game οπότε μπορείς να ενεργοποιήσεις και εκεί άμεσα κάποιο πακέτο με τους δωρεάν κρυστάλλους !

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσεις το CU Combo με άλλο τρόπο εκτός online, τότε δεν παίρνεις το bonus 200MB

combo.png

 

Ok. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επισης μην ξεχνας οτι άμα δεν χρειάζεσαι το πακέτο των 10 ευρώ υπάρχει το πακέτο 7.06 ευρώ το talk abroad που δίνει 200 λεπτά προς Ελλάδα και εξωτερικό αυτό βάζω στους γονείς μου τόσα χρονια. Επίσης εάν δεν σε καλύπτει και θέλεις πχ να αγοράσεις το πακέτο των δέκα ευρώ να το αγοράζεις μέσα από το my cu app διότι δίνει πέρα από το online bonus και κρυστάλλους για το bing bang game οπότε μπορείς να ενεργοποιήσεις και εκεί άμεσα κάποιο πακέτο με τους δωρεάν κρυστάλλους !

Το πακετο των 7.06€ εάν περισσεψουν λεπτά ομιλίας και το ξαναγορασω πριν την λήξη, θα προστεθει το υπόλοιπο και όλα μαζί θα λήγουν 1 μηνα πιο μετά;

Link to comment
Share on other sites

Το πακετο των 7.06€ εάν περισσεψουν λεπτά ομιλίας και το ξαναγορασω πριν την λήξη, θα προστεθει το υπόλοιπο και όλα μαζί θα λήγουν 1 μηνα πιο μετά;

 

Όχι θα πρέπει να αγοράσεις το ίδιο ακριβώς πακέτο για να μεταφερθούν και πάντα πριν την λήξη του.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει αυτο το κουπουνι του cu να μου στειλει προσωπικο μυνημα να του στειλω τον κωδικο , αγορασα κατι ρουχα απο pop air και χρησιμοποιησα εκπτωτικο κουπονι του pop air απο το cu around και οταν ελαβα την παραγγελια μου στο κατω μερος της αποδειξης ειχε αυτο το κουπονι μισο κολλημενο.

100.png

 

Λεει οτι κερδισες 5 ευρω για νεο cu νουμερο και πρεπει να γινει παραγγελια και να μπει αυτος ο κωδικος στο πεδιο εκπτωτικος κωδικος .

 

σημειωση: το δωρο ισχυει μονο για νεες συνδεσεις cu sim καρτες αφου εχει προηγηθει ανανεωση χρονου ομιλιας απο 12 ευρω και ανω.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενεργοποιήσει το πακετο data με τα 10€ surf and mail οταν έβγαλε την προσφορά για απεριόριστο μεσα απο την σελίδα του cu.Μετά είδα ότι ελεγε οτι η προσφορά είναι για ενεργοποιηση μέσω της εφαρμογής και το άφησα ,σημερα το έβαλε η συζυγος για να μην χαθεί και αυτό δεν μειώνεται .Οποτε και μέσω σελίδας δουλευει το απεριόριστο.Αν ήταν κάποιο bug που το βρηκαν στην συνέχεια δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενεργοποιήσει το πακετο data με τα 10€ surf and mail οταν έβγαλε την προσφορά για απεριόριστο μεσα απο την σελίδα του cu.Μετά είδα ότι ελεγε οτι η προσφορά είναι για ενεργοποιηση μέσω της εφαρμογής και το άφησα ,σημερα το έβαλε η συζυγος για να μην χαθεί και αυτό δεν μειώνεται .Οποτε και μέσω σελίδας δουλευει το απεριόριστο.Αν ήταν κάποιο bug που το βρηκαν στην συνέχεια δεν ξέρω.

 

Απο την ιστοελίδα του cu το έχω ενεργοποιήσει και εγώ εδώ και μέρες και λειτουργεί κανονικά.

.
Link to comment
Share on other sites

δουλεύει σε σας το bigbanq,δεν έχω cu αριθμό lol,εννοεί προφανώς η ομάδα των προγραματιστων δεν έχουν

προχθές έκανε αναβάθμιση και χθες το cu app

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά. Αλλά οκ δεν απορώ για vodafone μιλάμε
κάτι δεν πάει καλά με την ομάδα των προγραματιστων στο cu γενικότερα,είναι φανερό
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...