Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν με 60αρια το δίκτυο έχει καταρρεύσει, λέω να μείνω να δω πως θα είναι όταν θα επανέλθει. :D

 

 

 

Παρεπίπτοντως αν έχω συμβόλαιο σε άλλη εταιρία και ενεργοποιήσω την προσφορά αλλά δεν κατανάλωσω τα δωρεάν MB του προγράμματος μου, θα έχω κάνει μια ωραία δωρεά 10ευρω στις εταιρίες.

Δίκιο έχεις, σε κάποιο παράλληλο σύμπαν μπορεί να υπάρχουν τα 60άρια (ή 120άρια προ edit) στα οποία αναφέρεσαι. Μόλις ανακαλυφθούν τέτοια σύμπαντα, θα σου πω πώς είναι το σήμα της Vodafone εκεί. Προς το παρόν σε αφήνω. Πάω στο μπαλκόνι, γιατί έτσι και με πάρει κάποιος και δε βρίσκομαι εκεί, πάει την έχασα την κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις, σε κάποιο παράλληλο σύμπαν μπορεί να υπάρχουν τα 60άρια (ή 120άρια προ edit) στα οποία αναφέρεσαι. Μόλις ανακαλυφθούν τέτοια σύμπαντα, θα σου πω πώς είναι το σήμα της Vodafone εκεί. Προς το παρόν σε αφήνω. Πάω στο μπαλκόνι, γιατί έτσι και με πάρει κάποιος και δε βρίσκομαι εκεί, πάει την έχασα την κλήση.

Κοιτά. Εγώ με πράσινη βιώνω ακριβώς αυτό με το μπαλκόνι.

Και έχω ανεβάσει και κάποια speedtest που έχω 60αρια.

Όποτε δεν ξέρω αν είναι παράλληλο το σύμπαν μου η όχι, αλλά 60αρια έχω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πχ ενα που εκανα τωρα96de4b0bcd84d08812a937726b18249d.jpg

 

Στάλθηκε από το VFD 900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενώ πήγε 25/7 σήμερα,ακόμα μου λέει πως έχω 0,00 από την κάρτα νέων που λήγει στις 24/7.Αν βάλω κάρτα θα τα πάρω τα +10 ευρώ dd7a71a8c541020807274027a942ac46.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

όχι σε το πρωί για σιγουριά να σ έρθει κ το μήνυμα ότι έληξαν όλα
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

όχι σε το πρωί για σιγουριά να σ έρθει κ το μήνυμα ότι έληξαν όλα

 

 

 

Όντως μου ήρθε 2 ηωρα μνμ ότι έληξε.Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

2 το πρωι λήγουν τα πακέτα !!!

Γι'αυτό και σε μερικά υπαρχει 12-2 το bug να ενεργοποιείς ξανα το πακέτο και να προστίθενται λεπτά,SMS και MB ...

Δεν ισχύει για τις αυτόματες ανανεώσεις που γι'αυτό τον λόγο δίνουν διπλάσια δώρο :)

Link to comment
Share on other sites

Σύντομη ερώτηση of topic. Μετά από ποσό καιρό θα λήξει αριθμός cu που δεν του κάνω ανανέωση;

 

Οι αριθμοι και των τριών εταιριών λήγουν στο 12μηνο χωρις ανανεωση. Η βονταφον ομως ανακοινωσε οτι στο 4μηνο θα διακοπτει ΚΑΙ τις εισερχομενες, δηλαδη θα αχρηστευει το νουμερο, αφου δε θα σου επιτρεπει ΟΥΤΕ ΚΑΝ να σε καλούν...

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο στη Vodafone το τελευταίο. Αν δεν κάνω λάθος η Cosmote το ανακοίνωσε πρώτα. Και ας περιμένουμε...

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Η wind δεν το ανακοίνωσε, αρα Ελληνες του εξωτερικού μεταφέρετε τα νουμερακια σας στη wind! Πονάει πιο πολύ να φευγουν προς wind, παρά προς κοσμοτε
Link to comment
Share on other sites

Η wind δεν το ανακοίνωσε, αρα Ελληνες του εξωτερικού μεταφέρετε τα νουμερακια σας στη wind! Πονάει πιο πολύ να φευγουν προς wind, παρά προς κοσμοτε

 

Οι περισσοτεροι οκ θα κανουν μια online ανανεωση με 5 ευρω και θα κρατησουν τα νουμερακια τους... στον χρονο με 15 ευρω εισαι οκ και κρατας το νουμερο.Θα ειναι χαζομαρα να μεταφερεις το νουμερο (Εφοσον σε εξυπηρετει οπως ειναι κατα τις διακοπες σου) και να ανακοινωσει και η wind τα ιδια.Οκ το κοστος να κρατησεις ενα νουμερακι δεν ειναι αμαν τα εξοδα.. ασε που αν θες να το διατηρησεις αιωνια και βαριεσαι να κανεις και την ονλαιν ανανεωση το τραβας στην κοσμοτε με μηδενικο παγιο και τελειωνει η ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι οκ θα κανουν μια online ανανεωση με 5 ευρω και θα κρατησουν τα νουμερακια τους... στον χρονο με 15 ευρω εισαι οκ και κρατας το νουμερο.Θα ειναι χαζομαρα να μεταφερεις το νουμερο (Εφοσον σε εξυπηρετει οπως ειναι κατα τις διακοπες σου) και να ανακοινωσει και η wind τα ιδια.Οκ το κοστος να κρατησεις ενα νουμερακι δεν ειναι αμαν τα εξοδα.. ασε που αν θες να το διατηρησεις αιωνια και βαριεσαι να κανεις και την ονλαιν ανανεωση το τραβας στην κοσμοτε με μηδενικο παγιο και τελειωνει η ιστορια.

 

Με παγιο 2,5€ πλεον με τις νεες αλλαγες.Για μενα περισσοτερο αξιζει το F2G

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει μυαλό αγοράζει το ημερήσιο 1 GB με 1 ευρώ. Όποιος δεν έχει μυαλό ή δεν προσέχει χρεώνεται για 50ΜΒ.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει μυαλό αγοράζει το ημερήσιο 1 GB με 1 ευρώ. Όποιος δεν έχει μυαλό ή δεν προσέχει χρεώνεται για 50ΜΒ.

Αλήθεια, πιστεύεις ότι τα giga πακέτα, θα συνεχίσουν να υφίστανται ως έχουν και μετά το Σεπτέμβρη? Πάρα πολύ χλωμό το βλέπω, γιατί αν οι εταιρείες (και οι τρεις) είχαν σκοπό να τα μονιμοποιήσουν, θα καταργούσαν εντελώς το πανάκριβο πακέτο των 600 MB με 6€.

Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω CU και κι έχω ενεργοποιημένο με αυτόματη ανανέωση το just surf bonus. Συνήθως βάζω 10€ κάρτα οπότε μπαίνουν αυτόματα 500 MB. Ανανεώνω με νέα κάρτα πριν λήξουν, όποτε κάπως έτσι έχω μαζέψει 2-3 GB. Υπάρχει τρόπος να το ενεργοποιήσω χειροκίνητα ώστε να μη βάλω νέα κάρτα και να φάει απ' το ήδη υπάρχον υπόλοιπο της κάρτας, αφού έχω κάπου 18€ υπόλοιπο, και να αθροιστούν με τα ήδη υπάρχοντα;

Θενξ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μου στέλνουν 2 κάρτες cu με 120λ τον μήνα. Μπορω να ενεργοποιήσω την δεύτερη σε 2-3 μήνες η θα πρεπει και η δεύτερη να ενεργοποιηθεί άμεσα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω CU και κι έχω ενεργοποιημένο με αυτόματη ανανέωση το just surf bonus. Συνήθως βάζω 10€ κάρτα οπότε μπαίνουν αυτόματα 500 MB. Ανανεώνω με νέα κάρτα πριν λήξουν, όποτε κάπως έτσι έχω μαζέψει 2-3 GB. Υπάρχει τρόπος να το ενεργοποιήσω χειροκίνητα ώστε να μη βάλω νέα κάρτα και να φάει απ' το ήδη υπάρχον υπόλοιπο της κάρτας, αφού έχω κάπου 18€ υπόλοιπο, και να αθροιστούν με τα ήδη υπάρχοντα;

Θενξ. :)

Και συ ίδιος με μένα. Συν ότι εγώ χρησιμοποιώ και το πακέτο CU combo 600, το οποίο δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου και χάνω τσάμπα 8 ευρώ από την κάρτα. Το ότι τα βγάζω πέρα με 500 MB όταν θα μπορούσαν οι εταιρίες να κάνουν κάτι πολύ καλύτερο με χαμηλότερες τιμές, είναι λόγος για να φάνε μαύρο όλοι τους για ένα μεγαλο χρονικό διάστημα, μπας και στανιαρουν λίγο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω CU και κι έχω ενεργοποιημένο με αυτόματη ανανέωση το just surf bonus. Συνήθως βάζω 10€ κάρτα οπότε μπαίνουν αυτόματα 500 MB. Ανανεώνω με νέα κάρτα πριν λήξουν, όποτε κάπως έτσι έχω μαζέψει 2-3 GB. Υπάρχει τρόπος να το ενεργοποιήσω χειροκίνητα ώστε να μη βάλω νέα κάρτα και να φάει απ' το ήδη υπάρχον υπόλοιπο της κάρτας, αφού έχω κάπου 18€ υπόλοιπο, και να αθροιστούν με τα ήδη υπάρχοντα;

Θενξ. :)

 

Όχι δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Οκ, θενξ. Bye bye Vodafone τότε, δεν ξαναβάζω κοροϊδίστικες κάρτες. Έτσι κι αλλιώς το 4G σήμα είναι για τα πανηγύρια...

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση αν μπορεί να βοηθήσει καποιος, επειδή αρχές Αυγούστου θα ταξιδέψω Αλβανία, Μαυροβούνιο, Κροατία, θα μπορω να χρησιμοποιήσω κανονικά τα mb που έχω χωρίς κάποια επιπλέον χρέωση; (Τα χρειάζομαι για google maps κυρίως)

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση αν μπορεί να βοηθήσει καποιος, επειδή αρχές Αυγούστου θα ταξιδέψω Αλβανία, Μαυροβούνιο, Κροατία, θα μπορω να χρησιμοποιήσω κανονικά τα mb που έχω χωρίς κάποια επιπλέον χρέωση; (Τα χρειάζομαι για google maps κυρίως)

είναι χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είναι χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ούτε καν. Άρα δεν θα μπορεί ο φίλος.

 

Μόνο η Κροατία είναι μέλος της ε.ε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...