Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalhspera ....xerei kanenas na mou pei an to (destinator 7) exei proidopieisi gia kameres stous dromous?????

 

Αν και το μήνυμά σου είναι σε εντελώς λάθος θέμα, ναι το Destinator έχει προειδοποίηση για κάμερες στους δρόμους.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά υπάρχει κανένας που να ξέρει κάποιο Bluetooth headsfree για το P-550 που να δουλεύει σίγουρα σαν ακουστικό και μικρόφωνο για το skype;

Δοκίμασα της Nokia το BH-100 και το BH-200 και ενώ τα αναγνωρίζει στο Default headset δεν βγάζει τίποτα για να επιλέξεις.

Χρησιμοποιεί κάποιος κάποιο που δουλεύει και αν ναι πιο είναι;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα μπουσουλα για το πως μπορω να δω avi βιντεο στο p350 μου, φανταζομαι πρεπει να τα μετατρεψω σε mp4 πρωτα αλλα δεν εχω συχνα προσβαση σε υπολογιστη για να το ψαξω.ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θελω ενα μπουσουλα για το πως μπορω να δω avi βιντεο στο p350 μου, φανταζομαι πρεπει να τα μετατρεψω σε mp4 πρωτα αλλα δεν εχω συχνα προσβαση σε υπολογιστη για να το ψαξω.ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Υπάρχουν πολλά εργαλεία που μετατρέπουν κατάλληλα τα video αρχεία στο φορμάτ που χρειάζεται ένα PDA. (πχ. SmartMovie 3.31)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θελω ενα μπουσουλα για το πως μπορω να δω avi βιντεο στο p350 μου, φανταζομαι πρεπει να τα μετατρεψω σε mp4 πρωτα αλλα δεν εχω συχνα προσβαση σε υπολογιστη για να το ψαξω.ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Καταλαβαίνω τι λες αλλά δεν έχω δοκιμάσει παρά 1-2 τα οποία έκαναν την ίδια δουλειά (μετατροπή βίντεο σε μικρότερη ανάλυση για χρήση σε WM5 συσκευή). Το δύσκολο κομμάτι είναι η ενσωμάτωση υποτίτλων σε ταινίες, που δεν ξέρω ακόμα ποιό πρόγραμμα το κάνει για WM5...

 

Αν κάνεις μια αναζήτηση στο google για "WM5 free video converter" θα σου βγάλει πολλά αποτελέσματα πάντως.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

τη λύση τη βρήκα με το PocketDivXEncoder 0.3.60 το οποίο κάνει και resize στις διαστάσεις που θες (320x240), συμπιέζει την ταινία για να πιάνει και λιγότερο χώρο (όχι απαραίτητο για το χώρο αλλά γίνεται πιο ελαφριά για να παιχτεί από τα ppc) και ενσωματώνει με αρκετά καλή απόδοση υπότιτλους πάνω..........

 

 

στην αρχή νόμιζα ότι δε δούλευε το πρόγραμμα, γιατί αργεί αρκετά να ξεκινήσει (δεν ξέρω γιατί) αλλά πάει μια χαρά

 

 

επίσης....ΕΙΝΑΙ FREE

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το PocketDivXEncoder χρησιμοποιώ και είναι πάρα πολύ καλό, και σου προσαρμόζει και τους υπότιτλους πολύ καλά.

 

Πρόσεχε αυτό που σου είπε ο παραπάνω χρήστης, αργεί λίγο να ξεκινήσει και μπορεί να νομίζεις πωε έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το PocketDivXEncoder χρησιμοποιώ και είναι πάρα πολύ καλό, και σου προσαρμόζει και τους υπότιτλους πολύ καλά.

 

Πρόσεχε αυτό που σου είπε ο παραπάνω χρήστης, αργεί λίγο να ξεκινήσει και μπορεί να νομίζεις πωε έχει πρόβλημα.

...μα το ρημάδι....σε Intel E6300 με 2GB RAM και να σέρνεται έτσι μέχρι να ξεκινήσει.....:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι καλησπερα. Μια βοηθεια!

Εχω ενα p350 του οποιου εδω και λιγο καιρο (να σημειωθει το εχω 5-6 μηνες ολους κι ολους) η μπαταρια τελειωνει μεσα σε μια μερα ακομα κι αν το εχω κλειστο! (δεν εννοω απο το on-off που ειναι απο κατω - εννοω απλα πατωντας το πληκτρο που κλεινει οθονη). Παλια δεν τελειωνε η μπαταρια παρα μονο αν το αφηνα πολλες πολλες μερες χωρις χρηση. Τωρα μονο λιγες ωρες. Μπορει να ειναι θεμα software ή λετε τα επαιξε η μπαταρια ... και γιατι;;;

Στο μεταξυ δε ξερω αν εχει σχεση αλλα και πριν, οταν το αφηνα πολλες ωρες χωρις χρηση μου εβγαζε την παναγια να το ξανανοιξω... ηθελε πολλες προσπαθειες...

 

Αν κανεις ξερει κατι...

θενκς

dpanop

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι καλησπερα. Μια βοηθεια!

Εχω ενα p350 του οποιου εδω και λιγο καιρο (να σημειωθει το εχω 5-6 μηνες ολους κι ολους) η μπαταρια τελειωνει μεσα σε μια μερα ακομα κι αν το εχω κλειστο! (δεν εννοω απο το on-off που ειναι απο κατω - εννοω απλα πατωντας το πληκτρο που κλεινει οθονη). Παλια δεν τελειωνε η μπαταρια παρα μονο αν το αφηνα πολλες πολλες μερες χωρις χρηση. Τωρα μονο λιγες ωρες. Μπορει να ειναι θεμα software ή λετε τα επαιξε η μπαταρια ... και γιατι;;;

Στο μεταξυ δε ξερω αν εχει σχεση αλλα και πριν, οταν το αφηνα πολλες ωρες χωρις χρηση μου εβγαζε την παναγια να το ξανανοιξω... ηθελε πολλες προσπαθειες...

 

Αν κανεις ξερει κατι...

θενκς

dpanop

 

Δες αν τρέχει το ActiveSync στο Μio σου, ακόμα και όταν δεν είναι συνδεδεμένο με το PC. Επίσης μπορεί να μένουν ανοιχτά πολλά προγράμματα (αν πας στο memory θα δεις ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές).

 

Γενικά το 350 δεν εχει εξαιρετική αυτονομία, πόσο μάλλον αν ταλαιπωρείς με ακανόνιστες φορτίσεις και πλήρεις αποφορτίσεις..άσε που μπορεί εξαρχής η μπαταρία να μην ήταν στα καλά της. :confused:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ από περιέργεια να τρέξω τον Opera Mini στο Mio P350 μου. Όπως είναι φυσικό χρειάζεται πρώτα να εγκατασταθεί κάποια JVM (Java Virtual Machine) στη συσκευή για να τρέξει το Java Midlet του Opera Mini.

 

Δοκίμασα διάφορες JVMs (IBM J9, Jbed εγκαταστάθηκαν αλλά δεν έτρεχαν τον Opera Mini, o Intent MIDlet Manager δεν μπορούσε καν να εγκατασταθεί...) αλλά δεν κατάφερα παρά να φτάσω στα αρχικά βήματα ρύθμισης του Opera Mini και μετά μόλις έτρεχα το midlet έκλεινε μαζί με την JVM!

 

Η ερώτησή μου είναι αν χρησιμοποιεί κάποιος κάτοχος Mio τον Opera Mini και αν ναι, ποιά έκδοση (4 beta ή την 3?) και με ποιά JVM το έχει καταφέρει??

 

Έχω περάσει πολλές ώρες δοκιμάζοντας συνδυασμούς JVMs και εκδόσεων Opera Mini αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα... :(

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

γιατί παλεύεις με τον mini όταν υπάρχει ο mobile?

 

αυτό που λες δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά ο mini στο κινητό, τα σπάει :):):):)

Link to comment
Share on other sites

γιατί παλεύεις με τον mini όταν υπάρχει ο mobile?

 

αυτό που λες δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά ο mini στο κινητό, τα σπάει :):):):)

 

Αφενός επειδή είμαι περίεργος να δω πόσο γρήγορος είναι ο Mini (έχω ακούσει τα καλύτερα!) και αφετέρου επειδή ο Mini είναι δωρεάν! ;)

 

Ξαναδοκίμασα με την JVM J9 της IBM και φαίνεται ότι τα Mio μας έχουν πρόβλημα με την Generic Advanced MIDP 2 έκδοση του Mini Opera 3 καθώς και με την έκδοση 4...το μόνο που κατάφερα ήταν να κάνω να λειτουργήσει η έκδοση 3 Generic Basic MIDP 1 αλλά το περιβάλλον ήταν πολύ φτωχό!

 

Δεν σκοπεύω να ασχοληθώ πολύ ακόμα, απλά με εκνευρίζει το γεγονός ότι μπορώ να έχω java στο αρχαίο κινητό μου (Siemens M75) και ολόκληρο PDA έχει πρόβλημα, ακόμα και αν η Java μου είναι παντελώς άχρηστη προς το παρόν (με εξαίρεση τον Opera Mini). :mad:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Γνωριζετε με ποιο τροπο μπορω να λαβω e-mail με το 550 ενω βρισκομαι σε wi-fi spot και εχω internet??:worry: Στο Pc ας πουμε τα παιρνω ολα απο το Outlοοκ express και με βολευει πολυ.. Κατι αναλογο για το 550 υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Και γω ψάχνω απεγνωσμένα emulator για να παίξει ο Mini στο 550.Ειδικά ο τελευταίος που κυκλοφορεί είναι τρομερά γρήγορος σε σχέση με αυτόν για wm,αφήστε δε που εμφανίζει όλα τα sites κανονικά εν αντιθέσει με τον κανονικό. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Γνωριζετε με ποιο τροπο μπορω να λαβω e-mail με το 550 ενω βρισκομαι σε wi-fi spot και εχω internet??:worry: Στο Pc ας πουμε τα παιρνω ολα απο το Outlοοκ express και με βολευει πολυ.. Κατι αναλογο για το 550 υπάρχει?

 

Nai, to ms outlook tou pda :D:D

Link to comment
Share on other sites

Και γω ψάχνω απεγνωσμένα emulator για να παίξει ο Mini στο 550.Ειδικά ο τελευταίος που κυκλοφορεί είναι τρομερά γρήγορος σε σχέση με αυτόν για wm,αφήστε δε που εμφανίζει όλα τα sites κανονικά εν αντιθέσει με τον κανονικό. :worry:

 

Εδώ έχει συζητηθεί αυτό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2166937#post2166937

 

Εγώ το έχω κάνει στο μιο 350 μου και δουλεύει. Αλλά για να τρέξει ο emulator πρέπει το Mio να είναι γυρισμένο στα english regional settings. Αλλιώς τρέχει και κατευθείαν κλείνει ο emulator.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορουμε να παρακολουθησουμε videakia απο το youtube μεσω wi-fi? Νομιζω πρεπει να λειπει καποιο java κατι, ξερει κανεις τιποτε παραπανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια κανα game υπαρχει για mio p550 .Ειμαι καινουργιος στο θεμα.

thanks

 

Στο ipmart-forum.com θα βρεις τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και γω ψάχνω απεγνωσμένα emulator για να παίξει ο Mini στο 550.Ειδικά ο τελευταίος που κυκλοφορεί είναι τρομερά γρήγορος σε σχέση με αυτόν για wm,αφήστε δε που εμφανίζει όλα τα sites κανονικά εν αντιθέσει με τον κανονικό. :worry:

 

Λοιπόν, η λύση που βρήκα και δουλεύει άψογα είναι ο Esmertec Java Manager: Είναι μικρός σε μέγεθος, εγκαταστάθηκε πολύ εύκολα, τρέχει γρήγορα και πλέον δουλεύει κανονικότατα ο Opera Mini 4 στο P350 μου! :D

 

Εδώ έχει συζητηθεί αυτό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2166937#post2166937

 

Εγώ το έχω κάνει στο μιο 350 μου και δουλεύει. Αλλά για να τρέξει ο emulator πρέπει το Mio να είναι γυρισμένο στα english regional settings. Αλλιώς τρέχει και κατευθείαν κλείνει ο emulator.

 

Σε ευχαριστώ για το link αλλά σε ποιόν emulator από όλους αναφέρεσαι? Τέτοιο πρόβλημα είχα με τον J9 της IBM αλλά φυσικά δεν σκέφτηκα να κάνω αυτήν την πατέντα...πλέον δεν πρόκειται να τον ξαναδοκιμάσω (λόγω μεγάλου μεγέθους - μου γονάτισε την ελεύθερη storage RAM!) και ο Java Manager της Esmertec δεν χρειάζεται πατέντες για να λειτουργήσει!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η λύση που βρήκα και δουλεύει άψογα είναι ο Esmertec Java Manager: Είναι μικρός σε μέγεθος, εγκαταστάθηκε πολύ εύκολα, τρέχει γρήγορα και πλέον δουλεύει κανονικότατα ο Opera Mini 4 στο P350 μου! :D

 

 

 

Σε ευχαριστώ για το link αλλά σε ποιόν emulator από όλους αναφέρεσαι? Τέτοιο πρόβλημα είχα με τον J9 της IBM αλλά φυσικά δεν σκέφτηκα να κάνω αυτήν την πατέντα...πλέον δεν πρόκειται να τον ξαναδοκιμάσω (λόγω μεγάλου μεγέθους - μου γονάτισε την ελεύθερη storage RAM!) και ο Java Manager της Esmertec δεν χρειάζεται πατέντες για να λειτουργήσει!

 

Στον esmertec αναφέρομαι. Και σε εμένα ο emulator ανοίγει κανονικά αλλά όταν πάω να τρέξω τον οπερα μινι κλείνει. Αντίθετα αν το γυρίσω στα αγγλικα το μιο, τότε όλα οκ. Το είχαν γράψει και κάποιοι άλλοι το π΄ροβλημα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...