Jump to content

Φθηνά αεροπορικά εισιτήρια


xpuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 569
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλα εξαρτώνται από την τιμή που έχεις πληρώσει . Αν είναι φτηνή , μόνο τους φόρους . Αν το πλήρωσες πιο ακριβά έχεις δικαιώματα αλαγής ή ακύρωσης.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι το καταλληλο θέμα αλλά δεν ήξερα που αλλού να ρωτήσω. Γνωρίζετε πόσο αυστηρή είναι η Ryanair σχετικά με τις διαστάσεις και το βάρος των χειραποσκευών; Εχώ μια μικρή βαλίτσα που δεν περνάει το όριο του 55Χ40Χ20 σε μήκος και πλάτος αλλά μόνο σε ύψος που ειναι 24. Από τη στιγμη που δε θα είναι τέρμα γεμάτη όμως (για να μη περάσω τα 10kg) πιστεύω πως αν πιεστεί μπορεί να φτάσει και τα 20.
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι το καταλληλο θέμα αλλά δεν ήξερα που αλλού να ρωτήσω. Γνωρίζετε πόσο αυστηρή είναι η Ryanair σχετικά με τις διαστάσεις και το βάρος των χειραποσκευών; Εχώ μια μικρή βαλίτσα που δεν περνάει το όριο του 55Χ40Χ20 σε μήκος και πλάτος αλλά μόνο σε ύψος που ειναι 24. Από τη στιγμη που δε θα είναι τέρμα γεμάτη όμως (για να μη περάσω τα 10kg) πιστεύω πως αν πιεστεί μπορεί να φτάσει και τα 20.

 

εχω διαβασει οτι η συγκεκριμενη εταιρεια ειναι ακρως αυστηρη σε αυτα..

εχουν ειδικο κουτι που αν χωραει πληρως η βαλιτσα σου σε αυτο εισαι οκ, αλλα εστω και 3-4 εκατοστα να βγαινει εξω απο το κουτι μαλλον θα εχεις προβλημα...

 

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR-tok-qsHRMda5S9RcREV9_ubYdPC1r5JAQe0KyFyTD3OYSoGw-A

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει οτι η συγκεκριμενη εταιρεια ειναι ακρως αυστηρη σε αυτα..

εχουν ειδικο κουτι που αν χωραει πληρως η βαλιτσα σου σε αυτο εισαι οκ, αλλα εστω και 3-4 εκατοστα να βγαινει εξω απο το κουτι μαλλον θα εχεις προβλημα...

 

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR-tok-qsHRMda5S9RcREV9_ubYdPC1r5JAQe0KyFyTD3OYSoGw-A

 

Αν κάνεις όμως ηλεκτρονικό check-in δεν νομίζω να περνάει από το κουτί...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα. Στην τελική, κάνε ηλεκτρονικό check-in ώστε να μην τη δουν.

:dizzy:

Απαράδεκτος.

Εφόσον δε γνωρίζεις μη μιλάς και κάψεις τον κόσμο! :down: :down: :rtfm:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:dizzy:

Απαράδεκτος.

Εφόσον δε γνωρίζεις μη μιλάς και κάψεις τον κόσμο! :down: :down: :rtfm:

 

:mad:

Οσες φορές έχω μεγαλύτερη βαλίτσα έτσι το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

:mad:

Οσες φορές έχω μεγαλύτερη βαλίτσα έτσι το κάνω.

Με τη Ryanair ή με άλλες εταιρίες;

 

Δε θα συνέχιζα επειδή είσαι τόσο σίγουρος, αλλά το κάνω μπας και σώσω τον άνθρωπο που ρώτησε.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήγα με Ryanair Νορβηγία τον Γενάρη που μας πέρασε και δεν μου φάνηκαν ιδαίτερα αυστηροί στους ελέγχους τους.Με 1 βασική βαλίτσα είμασταν και περάσαμε χωρίς κανείς να την μετρήσει στον πόντο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά και παρέα να βρείς, δεν μένεις Θεσσαλονίκη ,
Link to comment
Share on other sites

Οποιος προλάβει:

Θεσσαλόνικη - Ρώμη 18€ με φόρους 11-14 Μαϊου.

 

Θα τα κλεινα εγώ, αλλά δεν βρίσκω παρέα...:O

Αθήνα-Ρώμη και πίσω για τις ίδιες μέρες: 311€

Θεσ/κη-Ρώμη και πίσω για τις ίδιες μέρες: 424€

 

Που το είδες με τους φόρους μέσα 18€? :wacko::wacko:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

H ryanair έχει δικά της αεροπλάνα? Από θέματα ασφάλειας είναι οκ?

 

απο wiki

Ryanair claims to operate the newest, greenest and quietest fleet of aircraft in Europe. As of March 2011, the average age of the Ryanair fleet is 3.2 years. Ryanair's fleet reached 200 aircraft for the first time on 5 September 2009.

 

δεν εχω ακουσει κατι σοβαρο σχετικα με την ασφαλεια... μη σε απασχολει αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουνε φθηνα αεροπορικα εισητηρια στην Ελλαδα εκτος και αν εισαι πραγματικα πολυ τυχερος,ειδικα η δυο μεγαλες ελληνικες εταιριες ειναι πανακριβες και κλεφτες..Μετα απο πολυ ψαξιμο εχθες εκλεισα Στα 266,32 ευρω για Θεσσαλονικη-Κω απο 19απριλη εως 8 μαιου με επιστροφη την ιδια μερα..Για Καλυμνο που θελω να παω βαραμε 320 συν...Αλλα τι να κανω που δεν εχει ενα πλοιο να πηγαινει μια φορα την εβδομαδα απο Θεσνικη..Πιο φθηνα θα μου εβγαινε να παω Λονδινο και να γυρισω πισω..Το καλοκαιρι απο καθαρη τυχη βρηκα για δυο ατομα την ιδια διαδρομη στα 254 και τωρα θελουνε 266 το ατομο και μεσω Αθηνας..Ελπιζω να γινει κατι με τα υδροπλανα στο μελλον και να ζοριστουνε λιγο.Το καλοκαιρι παντως θα παω μεσω Τουρκιας σε πολυ καλυτερες τιμες...

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα-Ρώμη και πίσω για τις ίδιες μέρες: 311€

Θεσ/κη-Ρώμη και πίσω για τις ίδιες μέρες: 424€

 

Που το είδες με τους φόρους μέσα 18€? :wacko::wacko:

 

Ακόμα 18€ μου το βγάζει...Εχω πει σε όλους τους γνωστούς και φίλους και δεν μπορεί κανείς...:(

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάω εγώ Ρώμη.... κάποιο link να κλείσω εισητήρια??

 

edit: τελικά το βρήκα! κλείνωωωωωω

εμένα μου το βγάζει 4 ευρώ να πάω και 4 να έρθω πάλι θεσσαλονίκη.... (άλλες μέρες)κουλό? νομίζω στο checkout όμως αν θυμάμαι από την τελευταία φορά που πήγα, είχε 40 ευρώ τη βαλίτσα.... άρα είναι 40+18 να ξέρετε

 

θα κλείσω και για μιλάνο και για ρώμη..... απλά το πρόβλημα είναι τα ξενοδοχεία.... πρέπει να βρούμε κανά φτηνό!! άμα ξέρει κανείς κανά καλό για ρώμη ας μου πει

 

να αναφέρω κάτι πολύ σημαντικό όμως. εκτός από τα εισητήρια που θα εκτυπώσετε, να κάνετε εκτύπωση και ένα άλλο(κάτι με card έλεγε) για το checkin φαντάζομαι. το κάνεις νομίζω λίγες μέρες πριν πετάξεις. εγώ δεν το ήξερα και είχα μόνο τα εισιτήρια όταν είχα πετάξει για Μιλάνο μέσω Βόλου με την ίδια εταιρία, και πλήρωσα 40 ευρώ επιπλέον για να μου το κάνουν αυτοί.... οπότε προσοχή. γιατί ένα λάθος εκεί, και σε χρεώνουν καλά....

 

πάντως μια χαρά που υπάρχουν κάποιες εταιρίες(παλιότερα ήταν και μία άλλη που έκλεισε με προσφορές τρελές) που βγάζουν τέτοιες προσφορές να ταξιδεύει και λίγο ο κόσμος γιατί με τις τιμές που έχουν τώρα και με την κρίση που υπάρχει με άδεια αεροπλάνα ταξιδεύεις

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάω εγώ Ρώμη.... κάποιο link να κλείσω εισητήρια??

 

edit: τελικά το βρήκα! κλείνωωωωωω

εμένα μου το βγάζει 4 ευρώ να πάω και 4 να έρθω πάλι θεσσαλονίκη.... (άλλες μέρες)κουλό? νομίζω στο checkout όμως αν θυμάμαι από την τελευταία φορά που πήγα, είχε 40 ευρώ τη βαλίτσα.... άρα είναι 40+18 να ξέρετε

 

θα κλείσω και για μιλάνο και για ρώμη..... απλά το πρόβλημα είναι τα ξενοδοχεία.... πρέπει να βρούμε κανά φτηνό!! άμα ξέρει κανείς κανά καλό για ρώμη ας μου πει

 

να αναφέρω κάτι πολύ σημαντικό όμως. εκτός από τα εισητήρια που θα εκτυπώσετε, να κάνετε εκτύπωση και ένα άλλο(κάτι με card έλεγε) για το checkin φαντάζομαι. το κάνεις νομίζω λίγες μέρες πριν πετάξεις. εγώ δεν το ήξερα και είχα μόνο τα εισιτήρια όταν είχα πετάξει για Μιλάνο μέσω Βόλου με την ίδια εταιρία, και πλήρωσα 40 ευρώ επιπλέον για να μου το κάνουν αυτοί.... οπότε προσοχή. γιατί ένα λάθος εκεί, και σε χρεώνουν καλά....

 

πάντως μια χαρά που υπάρχουν κάποιες εταιρίες(παλιότερα ήταν και μία άλλη που έκλεισε με προσφορές τρελές) που βγάζουν τέτοιες προσφορές να ταξιδεύει και λίγο ο κόσμος γιατί με τις τιμές που έχουν τώρα και με την κρίση που υπάρχει με άδεια αεροπλάνα ταξιδεύεις

 

Σου προτείνω ένα απο τα πιό ωραία ξενοδοχεία της Ρώμης , μπες εδώ

http://www.nh-hotels.com/NHRomaLdaVinci

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφέρει να είναι και λίγο φτηνό με πρωινό. μια βδομάδα θα κάτσω!

το link δεν δουλεύει! μάλλον εννοείς αυτό ? http://www.booking.com/hotel/it/jollyleonardodavinci.el.html

 

αν γίνεται να είναι εύκολα προσβάσιμο από το αεροδρομιο με λεωφορείο η τρένο η κάτι άλλο,και να μην είναι πολύ μακρια από το κέντρο. έστω να μπορώ να πάω κέντρο εύκολα με ένα λεωφορείο πχ.όχι όμως να σκάσω και 700+ ευρώ για 5 νύχτες δε με ενδιαφέρουν οι πολλές ανέσεις με ένα φίλο θα πάω! λογικά αν βρώ κάπου κοντά στο σταθμό των τρένων η λεωφορείων είναι εύκολο να φτάσω από το αεροδρόμιο ε? δε μαρέσει καθόλου να ψαχνω το ξενοδοχείο αλλάζοντας 2-3 λεωφορεία. μάλλον θα υπάρχει λεωφορείο από το ciampino στο central train station ώστε να βρω κάπου εκεί ξενοδοχειο? είναι μακριά ο σταθμός τους από το κεντρο?

 

το maximum 50 ευρω τη βραδια το άτομο περίπου. όλο και κάποια προσφορά θα υπάρχει....

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...