Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες πηγα να παρω την καρτα τιμ μου απο την Τιμ στην Αμφιθεας.Ειχα κανει φορητοτητα απο κοσμοτε.Μολις μου την δινει μου λεει 17.50 ευρω.

Του λεω γιατι?αφου καταργηθηκε το κοστος φορητοτητας.Ναι μου λεει αλλα τωρα πληρωνεις την καρτα σιμ...

και μου εκοψε αποδειξη για καρτα σιμ οπως ειπε.

Πηρα τηλεφωνο την εξυπηρετιση πελατων και μου ειπαν παλι τα ιδια...τι συμβαινει? :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω όσους έχουν παραλάβει μέσω courier κάρτα SIM..

 

έκανα αίτηση 29/05 και μου είπαν πως θα ενεργοποιηθώ 20/6.

Κάρτα SIM δεν έχω παραλάβει ακόμα.. Πότε να αρχίσω να ανησυχώ λέτε? (είμαι Σκιάθο, δεν έχει κατάστημα ΤΙΜ εδώ αλλά τα courier από Αθήνα κάνουν 2-3 μέρες max γενικώς)

μην ανησυχεις και εγω τελευταια στιγμη την πηρα να ξερεις πρεπει να βαλεις 6 υπογραφες καλη υπομονη!

 

Χθες πηγα να παρω την καρτα τιμ μου απο την Τιμ στην Αμφιθεας.Ειχα κανει φορητοτητα απο κοσμοτε.Μολις μου την δινει μου λεει 17.50 ευρω.

Του λεω γιατι?αφου καταργηθηκε το κοστος φορητοτητας.Ναι μου λεει αλλα τωρα πληρωνεις την καρτα σιμ...

και μου εκοψε αποδειξη για καρτα σιμ οπως ειπε.

Πηρα τηλεφωνο την εξυπηρετιση πελατων και μου ειπαν παλι τα ιδια...τι συμβαινει? :!: :!:

 

δεν ξερω ρε φιλε γιατι δεν διαλεξς να παρεις την καρτα μεσω κουριερ;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Χθες πηγα να παρω την καρτα τιμ μου απο την Τιμ στην Αμφιθεας.Ειχα κανει φορητοτητα απο κοσμοτε.Μολις μου την δινει μου λεει 17.50 ευρω.

Του λεω γιατι?αφου καταργηθηκε το κοστος φορητοτητας.Ναι μου λεει αλλα τωρα πληρωνεις την καρτα σιμ...

και μου εκοψε αποδειξη για καρτα σιμ οπως ειπε.

Πηρα τηλεφωνο την εξυπηρετιση πελατων και μου ειπαν παλι τα ιδια...τι συμβαινει? :!: :!:

Εγώ με Vodafone δεν πλήρωσα τίποτα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Vodafone δεν πλήρωσα τίποτα πάντως.

Πηρα τηλεφωνο και μου ειπε οτι εκαναν λαθος και οτι θα μιλησουν με το μαγαζι να τους το πουν και θα με παρουν τηλεφωνο(ελπιζω να μην το ξεχασουν και περνω να πω παλι τα ιδια)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

έχω 4 αριθμούς στη Vodafone με συμβόλαιο, το οποίο σε λίγες μέρες κλείνει χρόνο.

 

Επειδή σκέφτομαι να φύγω, μπορείτε να μου απαντήσετε στα εξής:

 

- Τα 300π.χ. ευρώ (που θα έδινε η Vodafone) για επιδότηση νέας συσκευής χάνονται, έτσι;

Δηλαδή η Wind θα δώσει μια επιδότηση σαν να κάνεις νέα σύνδεση, ή, κάτι καλύτερο (μεγαλύτερο ποσό);

 

- Επειδή η Vodafone δίνει ψίχουλα κάθε χρόνο σαν επιδότηση, η Tim τι επιδότηση δίνει (έδινε) με τη συμπλήρωση του έτους, ας πούμε αν κάνεις λογαριασμό 1500ευρώ ετησίως;

Link to comment
Share on other sites

- Επειδή η Vodafone δίνει ψίχουλα κάθε χρόνο σαν επιδότηση, η Tim τι επιδότηση δίνει (έδινε) με τη συμπλήρωση του έτους, ας πούμε αν κάνεις λογαριασμό 1500ευρώ ετησίως;

Τα απομινάρια από τα ψίχουλα που θα φάνε τα περιστέρια + αυτά που θα τους πέσουνε από το ράμφος. :p

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις και εγω τελευταια στιγμη την πηρα να ξερεις πρεπει να βαλεις 6 υπογραφες καλη υπομονη!

 

 

λοιπόν μιας και ήταν να ενεργοποιηθώ αύριο (αίτηση φορητότητας από 29/5 τηλεφωνικά) και κάρτα δεν έχει έρθει ακόμα..:mad: ξαναπήρα τηλ μόλις..

 

αφού κοίταξαν με κάλεσαν πίσω και μου είπαν: "όντως έχει υπάρξει καθυστέρηση, θα πάρετε την κάρτα μέχρι τέλος της εβδομάδας μάλλον. δεν θα έχετε πρόβλημα με τον αριθμό σας και όταν έρθει η κάρτα σας θα μας καλέσετε να την ενεργοποιήσουμε εμείς"

 

προφανώς δεν την έχουν στείλει καν ακόμα..

τι να πω.. κακή αρχή θα το έλεγα..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

έχω 4 αριθμούς στη Vodafone με συμβόλαιο, το οποίο σε λίγες μέρες κλείνει χρόνο.

 

Επειδή σκέφτομαι να φύγω, μπορείτε να μου απαντήσετε στα εξής:

 

- Τα 300π.χ. ευρώ (που θα έδινε η Vodafone) για επιδότηση νέας συσκευής χάνονται, έτσι;

Δηλαδή η Wind θα δώσει μια επιδότηση σαν να κάνεις νέα σύνδεση, ή, κάτι καλύτερο (μεγαλύτερο ποσό);

 

- Επειδή η Vodafone δίνει ψίχουλα κάθε χρόνο σαν επιδότηση, η Tim τι επιδότηση δίνει (έδινε) με τη συμπλήρωση του έτους, ας πούμε αν κάνεις λογαριασμό 1500ευρώ ετησίως;

 

Μια χαρά θα είσαι απο επιδότηση στην Wind, ο αδερφός στο Wind 130 που πληρώνει το πολύ 40 ευρώ τον μήνα έχει επιδότηση γύρω στα 100 με 110 ευρώ για αγορά νέας συσκευής. Εγώ με την Vodafone που πολλές φορές έφτανε ο λογαριασμός τον μήνα και τα 90 ευρώ ερχόταν μέχρι 140 - 150 ευρώ.... Βέβαια επειδή είχα να το ανανεώσω 2 χρόνια μου στείλαν ειδική προσφορά που με επιδοτούσαν μέχρι και 250 ευρώ για αγορά 3G συσκευής και καλά υπογεγγραμένη απο τον υπεύθυνο πωλήσεων της εταιρίας εις ένδειξη εμπιστοσύνης....

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες να κάνω μία φορητότητα από cosmote σε wind και το σύστημα όρισε την αλλαγή μετά από 21 μέρες. ΤΙ μας υπόσχονται μέσα σε 10 ή 15 μέρες???:mad:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες να κάνω μία φορητότητα από cosmote σε wind και το σύστημα όρισε την αλλαγή μετά από 21 μέρες. ΤΙ μας υπόσχονται μέσα σε 10 ή 15 μέρες???:mad:

 

 

καλά είσαι.. μη παραπονιέσαι.. το είχα γράψει και αλλού.. ήταν να ενεργοποιηθώ 20/6 και η κάρτα ήταν άφαντη.. τελικά αφού τους πήρα τρία τηλ την έστειλαν του σκοτωμού στις 20 και έφτασε στο νησί στις 21/6 (μια μέρα μετά την ενεργοποίηση)..:lol:

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες να κάνω μία φορητότητα από cosmote σε wind και το σύστημα όρισε την αλλαγή μετά από 21 μέρες. ΤΙ μας υπόσχονται μέσα σε 10 ή 15 μέρες???:mad:

Προφανώς δεν άλλαξε την ημερομηνία χειροκίνητα ο πωλητής. Το σύστημα δίνει αυτόματα 21 ημέρες αλλά αυτός που καταχωρεί την αίτηση μπορεί να την αλλάξει και να τη βάλει 15 ημέρες μετά (10 εργάσιμες δηλαδή).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

αλήθεια δεν το ηξερα αυτο παντως δεν μου ειπαν κατι τετοιο εκει...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να διαλεξω εγω ημερομηνια; Δηλαδη αν παω σημερα να τους πω πως δε θελω στις 18 αλλα πχ στις 21;
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να διαλεξω εγω ημερομηνια; Δηλαδη αν παω σημερα να τους πω πως δε θελω στις 18 αλλα πχ στις 21;

γινεται και αυτο

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Την στιγμή που κάνεις την αίτηση ναι μπορείς :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
mia erotisi ki apo mena. mporo na kano aitisi gia foritotita apo tora gia na min kathistero kai na dialexo to ericson p1 os siskeui kai na mou to dosoun molis erthei i prepei na iparxei to en logo kinito gia na ksekinisoun oi diadikasies?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις, αλλά ΜΗΝ το κάνεις. Ζήτα τους να σε ενημερώσουν όταν έρθει και κάντο τότε... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

εμενα αν και μου ειπαν οτι σημερα θα γινει η αλλαγη απο cosmote σε wind την καρτα θα την παραλαβω την τριτη!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

h epidotisi gia tin anavathmisi pou tha exeis tou xronou,den exartatai katholou apo to programma sto opoio sindeesai.

exartatai mono apo to meso oro twn logariasmwn sou pou tha vgoun sto dwdekamino.

oso pio megaloi oi logariasmoi sou,toso pio megali epidotisi tha pareis.

etsi kapoios pou kanei sindesi sto flexy zero kai kanei logariasmo 100 euro to mina,tha parei megaliteri epidotisi apo kapoion pou einai sto flexy40 kai den xepernaei to pagio toy,kai plironei panta 40 euro.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

h epidotisi gia tin anavathmisi pou tha exeis tou xronou,den exartatai katholou apo to programma sto opoio sindeesai.

exartatai mono apo to meso oro twn logariasmwn sou pou tha vgoun sto dwdekamino.

oso pio megaloi oi logariasmoi sou,toso pio megali epidotisi tha pareis.

etsi kapoios pou kanei sindesi sto flexy zero kai kanei logariasmo 100 euro to mina,tha parei megaliteri epidotisi apo kapoion pou einai sto flexy40 kai den xepernaei to pagio toy,kai plironei panta 40 euro.

 

 

file ennoo tin epidotisi pou tha paro tora pou tha kano tin foritotita. den ksero an onomazetai epidotisi alla telospanton ta lefta pou sou kovoune stin nea sindesi

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα φορητότητα αριθμού από Vodafone σε Wind. Την Παρασκευή θα ενεργοποιούνταν κανονικά η γραμμή, κάτι όμως που δεν συνέβει. Όταν με καλούν ακούγεται το μήνυμα ότι "το νούμερο που καλέσατε δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή Vodafone!". Μου λέτε τι να κάνω? Ποιος φταίει? Η Vodafone ή η Wind?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα φορητότητα αριθμού από Vodafone σε Wind. Την Παρασκευή θα ενεργοποιούνταν κανονικά η γραμμή, κάτι όμως που δεν συνέβει. Όταν με καλούν ακούγεται το μήνυμα ότι "το νούμερο που καλέσατε δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή Vodafone!". Μου λέτε τι να κάνω? Ποιος φταίει? Η Vodafone ή η Wind?

 

 

πήρες τη sim της Wind? λειτουργεί κανονικά αυτή? αν μπορείς να κάνεις κλήσεις κάλεσε το τμήμα εξυπηρέτησης της Wind (φτιάξε κανά καφέ) και πες τους το πρόβλημα ξεκινώντας ευγενικά και αυξάνοντας decibel σιγά σιγά

 

αν και είναι πιθανό το πρόβλημα να είναι της Voda για μη σωστή ενημέρωση της ΕΒΔΑΦ εσύ ως πελάτης της Wind πλέον μιλάς με τη wind αποκλειστικά. δεν έχεις σχέση με τη voda.

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Πήρα sim της wind. Μίλησα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και το πρόβλημα οφείλεται στην vodafone.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα sim της wind. Μίλησα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και το πρόβλημα οφείλεται στην vodafone.

μηπως γινεται οταν σε καλουν μονο απο σταθερα αυτο? ή απο αποκρυψη?

ενταξει λογικα σημερα θα ειναι οκ η γραμμη σου.

απλα δεν εχουν αποδεσμευτει τα καναλια της γραμμης σου,γι'αυτο και δεν σε βρισκουν.

συμβαινουν και αυτα.

οτι χρειαστεις,εδω ειμαστε.:)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...